Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2008, 21:13   #21
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
Z. V. kaže: Pregled poruke
Nergale, jesu li ti tvoji prijatelji kojima je trebala pomoć kupili plejer? Eto, ako im taj usb nije bitan, Xwave 6000 košta samo 2800 dinara.
Koliko znam nisu, u planove im je ušlo nešto drugo, u svakom slučaju ako traže preporučiću im i ovaj.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 19:04   #22
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
Z. V. kaže: Pregled poruke
Мени је најважније да чита све титлове. Занима ме да ли постоји неки модел који дозвољава „ручни“ избор фајла, тј. неку „ручну“ претрагу по диску. Да се плејер не прави много „паметан“, тј. да плејер не препознаје сам фајлове с титловима, него да сам одаберем фајл са титлом, без обзира на то које је име фајла и без обзира на то у ком се директоријуму фајл налази.
Дакле, постоји ли такав плејер?
Ja sam bas zbog tog "nezavisnog biranja titla" pre par godina uzeo SkyVision. Cita apsolutno sve. Imao sam tu srecu da i dalje radi besprekorno. Mnogi se zale na vratanca i uopste mehaniku player-a. A sto se tice 5k i 6k serije, mislim da je to slican slucaj kao i sa 8800GTS 320 i 8800GT... Mislim da znas sta hocu da kazem. Prodaju stare zalihe po istoj ceni, sve dok skroz ne rasprodaju. Tako je i bas sa SkyVision-om. MGX007 je jeftiniji 20-ak evra od IP966 (mog player-a btw) iako je prvi noviji...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 18:57   #23
Z. V.
Novi član
 
Član od: 30.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Ja sam bas zbog tog "nezavisnog biranja titla" pre par godina uzeo SkyVision. Cita apsolutno sve. Imao sam tu srecu da i dalje radi besprekorno. Mnogi se zale na vratanca i uopste mehaniku player-a. A sto se tice 5k i 6k serije, mislim da je to slican slucaj kao i sa 8800GTS 320 i 8800GT... Mislim da znas sta hocu da kazem. Prodaju stare zalihe po istoj ceni, sve dok skroz ne rasprodaju. Tako je i bas sa SkyVision-om. MGX007 je jeftiniji 20-ak evra od IP966 (mog player-a btw) iako je prvi noviji...
Skyvision IP966 jeste stariji model, ali mora koštati više nego MGX007 zato što ima radio. Dakle, taj stariji model nudi više, pa naravno i košta više.
Mislim da su se Xwave 5000 i 6000 pojavili negde u isto vreme, a 5000 košta više zato što nudi više -- ima usb ulaz.
A taj Skyvision ima to nezavisno biranje titla? Eh, na njihovom sajtu izgleda ne piše to... Da sam znao, kupio bih onda njihov plejer. A onda bih radije uzeo taj stariji model s radiom. Nema veze, nije mi žao što sam kupio ovaj Xwave 5000, stvarno je usb vrlo zgodna stvar. A čita sve titlove, doduše samo ako su u istom direktorijumu. Tako da mi, kad naiđem na cd gde je titl narezan u nekom drugom direktorijumu, ostaje kao rešenje da film i titl zajedno prebacim na fleš i stavim u isti direktorijum. Sve u svemu, sasvim okej.

Citat:
Z. V. kaže: Pregled poruke
O utiscima za par dana.
Prošlo evo dva dana. Mane koje sam primetio:
Pri gledanju filma u divx formatu, vrlo sporo reaguje na komandu za „premotavanje“ unazad. Pri tom „premotavanju unazad“ film ne „klizi“, nego sve izgleda kao da se plejer muči da prikaže bar po neku sliku. Sličan problem se javlja i kad hoćete da premotavate u napred brže od 4 puta. Kad gledate pravi DVD, takvih problema naravno nema. Verovatno je ugrađen neki spor procesor. Pa okej, valjda tako postižu nisku cenu.

Druga zamerka je što kad hoćete da slušate mp3 pesme, nazivi fajlova se prikazuju samo sa prvih 14 slova, a to znači da, kad imate mp3 fajlove čiji naziv počinje imenom izvođača, desiće vam se da vam svi fajlovi na celoj listi na ekranu budu prikazani potpuno isto. Npr. prikazani nazivi prvog fajla, drugog, trećeg, itd. su „Zdravko_Colic_“, a ostatak naziva je isečen. Pa vi se snađite onda i pronađite pesmu koju želite, ako možete.

Ono što je meni najbitnije, divx filmovi lepo rade, reprodukcija je dobra, titlove čita izgleda u svim formatima, nije mi se desilo da neki titl nije znao da pročita. Nije bitno kako se fajl s titlom zove, ali nažalost mora biti u istom direktorijumu.

Taj pomenuti usb ulaz mi je vrlo korisna stvar i, sve u svemu, čini mi se da nisam pogrešio.
Z. V. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 19:06   #24
Scor
Novi član
 
Član od: 4.4.2007.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Ljudi da li ste culi za dvd player-e marke HAUSTEK? Naisao sam na jedan, oko 4000din. pise da je iz Germany. Na sajtu imaju samo dva modela. Da li mi moze neko reci nesto o ovoj marci. Jedan od modela ima sledece od karakteristika:
Compatible with Divx/DVD/DVD±R/DVD±RW
/MP3/VCD/CD/CD-R/CD-RW/JPEG/
KODAK PHOTO

> Progressive scan
> Parental lock
> Multi-zoom
> Multi-zone
> Advanced playback function
> 8 language soundtracks selection
> 32 language subtitles selection
> Screen saver

Video
PAL/NTSC System
10bit D/A converter
Horizontal resolution: 800lines
Output: Composite video/ S-video/ Y/Pb/Pr
Audio
96KHz/24bit DAC;
S/N: 96dB;
Output: 5.1CH/ Optical/Coaxial
Scor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2008, 19:11   #25
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

treba mi pomoc
kupio sam SAMSUNG 1080P8
i sve lepo cita divX ,DVD,mp3,jpeg al ne moze da cita neke trailere (u WMV formatu ).....Jel moze ovo nekako da se podesi i koje sve formate moze da cita ovaj player ?????
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2008, 20:29   #26
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Prebaci te fileove iz WMV-a u neki format koji player podrzava.

Poslednja ispravka: donator99 (28.6.2008 u 20:53) Razlog: greška u kucanju...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
culer (28.6.2008)
Stara 28.6.2008, 20:46   #27
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

rado bi ja to uradio ,al fileovi su vec narezani ....

ma mislio sam da mozda ima neki firmware koji omogucava citanje WMV
BTW player cita sledece formate :

DVD Video
JPEG
MP3
WMA
MPEG-4
DVD Audio
Video CD
CD-DA
DivX
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2008, 20:57   #28
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
rado bi ja to uradio ,al fileovi su vec narezani ....

ma mislio sam da mozda ima neki firmware koji omogucava citanje WMV
BTW player cita sledece formate :

DVD Video
JPEG
MP3
WMA
MPEG-4
DVD Audio
Video CD
CD-DA
DivX
WMV je Windows Media Video tako da...ne znam da postoji firmware koji bi omogucio citanje takvog formata.
Kao sto ti rekose,uzmi i konvertuj taj materijal u neki format koji je citljiv na tvom playeru...sta te kosta,pola sata + prazan dvd?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
culer (28.6.2008)
Stara 30.8.2008, 22:27   #29
derg38
Novi član
 
Član od: 14.11.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Hteo bi da kupim neki dvd player,vise zbog keve da joj pustam divx na tv bez kablova od kompa i sl. zavrzlama,pa me interesuje koji player dopusta podesavanje velicine titlova,da ne corka po ekranu posto su uglavnom sitni,naravno i da nema problem sa nasim slovima?

Pozdrav!
derg38 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2009, 21:05   #30
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Postoji li player koji ima scart kao default priključak, a podržava xvid i matroska (mkv)?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2009, 22:07   #31
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Postoji li player koji ima scart kao default priključak, a podržava xvid i matroska (mkv)?
Jedini plejer za koji sugurno znam da pusta mkv je LG BD370 ali nema scart prikljucak...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Eni (16.7.2009)
Stara 15.7.2009, 22:31   #32
Y man
Novi član
 
Član od: 15.7.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Y man Slanje poruke preko Yahooa korisniku Y man
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

ja imam neki od Gorenja ne to nije sporet ali cita sve, jedom sam ubacio na pola polomljen disk i cito je!!!!!! Jedina mana je sto je ogroman !!!! uzmi sony_ev najeftiniji i ovako ce da crkne za 20 dana!!!!
Y man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 21:08   #33
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

da nebi otvaro novu temu koji preporucujete za 4k dinara a da podrzava nase titlove i uglavnom da ima podrsku za dvx?
Meni onaj xwawe 3000 deluje kao dosta zanimljiv ali neznam su iskustva sa njima.
Cujem da su im mp3 blagi horor i da retko koji prezivi preko godinu dana pa sam malo skeptican
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2010, 2:03   #34
n0m4d
Novi član
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Republika Dorćol
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

@Eniaroyah
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Jedini plejer za koji sugurno znam da pusta mkv je LG BD370 ali nema scart prikljucak...
Odlican DVD, ja sam ga nakacio na cinceve na samom uredjaju koji idu na skart na CRT TV-u. Jel ima neki poseban razlog sto mora bas skart?
n0m4d je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 16:22   #35
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Njapovoljniji player na trzistu, ladno moze da se takmici i sa mnogo skupljim modelima u to nema sumnje
dakle xwave 3000, nemoj da vas ovaj broj zbuni jer iako ima i modela sa oznakama 4000, 5000 itd ovaj
model je u stvari zadnji koji je izasao iz fabrike.
Tu su Hdmi, scart, cinchevi, 5/1, opticki izlaz i neznam ni ja sta vec sve nema.
cena sitnica 4000 dindzi ili ti ovih dana nesto manje od 40 jevreja.
Xwave 3000 na ITsvet
Test 3000
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 10:57   #36
dr.freeman
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Poruke: 146
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dr.freeman
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Citat:
gorankxx kaže: Pregled poruke
Njapovoljniji player na trzistu, ladno moze da se takmici i sa mnogo skupljim modelima u to nema sumnje
dakle xwave 3000, nemoj da vas ovaj broj zbuni jer iako ima i modela sa oznakama 4000, 5000 itd ovaj
model je u stvari zadnji koji je izasao iz fabrike.
Tu su Hdmi, scart, cinchevi, 5/1, opticki izlaz i neznam ni ja sta vec sve nema.
cena sitnica 4000 dindzi ili ti ovih dana nesto manje od 40 jevreja.
Xwave 3000 na ITsvet
Test 3000
Posto je od poslednje poruke proslo 2 meseca, da li ima nekih promena u vezi poslednje poruke... da li i dalje vazi da je najbolje za sada (cena-kavalitet)
3k i 5k, ili je ipak 5k bolji od ovog drugog ?
dr.freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2010, 22:23   #37
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

XWave 5000 je sada već prilično mator plejer, te mi se čini da je 3000 nešto noviji. Ali nigde ne uspevam da nađem neki test i/ili specifikacije, kao što sam svojevremeno pronašao za 5k model u SK-u. U svakom slučaju, nigde se ne pominje da XWave 3000 ima USB priključak. Samim tim 5000 model dobija prednost, ako već biraš između ta dva.

Ukoliko ideš na kvalitetniju varijantu (a nije ti bitan USB) pogledaj Philips 3111/58. Trenutno je na akciji u jednoj radnji, košta 4400 dinara. Ako ideš na USB kvalitetniju varijantu - Philips 3350/58 za 5600 din. Oba plejera možeš da moduješ pomoću novog firmwarea relativno jednostavnim postupkom.

I sâm sam bio ljubitelj plejera poput XWavea, SkyVisiona i ostalih, ali moram da kažem da se kvalitet Philipsa stvarno oseti. BTW, imam 3350/58 sa modovanim firmwareom. Drug ima XWave 5000 i kaže da neće uvek sve da pročita (češći problemi se dešavaju kad gleda film preko USB-a). Ne dešava mu se tako često, ali se desi. Tako da još jednom razmisli na koju varijantu ideš, iako će XWave po specifikacijama verovatno biti jači od Philipsovih modela istog cenovnog ranga.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 0:32   #38
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

model 3000 ima USB prikljucak iako se to slabo gde navodi
meni sasvim dobro radi jedino sam daljinski morao da zamenim a uzeo sam daljinac od nekog LG modela koji je u potpunosti isti.

Sad je vec mozda bolja kupovina noviji player iz xwave porodice, model 3100
http://www.itsvet.com/proizvod/xwave...vddivx/103/551

evo test modela:
3000
http://dvd-region-codes.com/blog/200...0-ekskluzivno/

/////////////////

3100

http://dvd-region-codes.com/blog/2010/09/21/xwave-3100/



inace po mom misljnu xwave ima ogromnu prednost u odnosu na ostale dvd playere zbog dobre podrske za titlove ...
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gorankxx na korisnoj poruci:
dr.freeman (30.9.2010)
Stara 30.9.2010, 0:48   #39
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Fin domaći test, hvala za sajt.

Što se tiče podrške za titlove, ne znam tačno o čemu govoriš. Ako je u pitanju to da li DVD plejer prepoznaje titl ili ne, mislim da je razglabanje tog pitanja danas pomalo besmisleno. Ili si mislio na podešavanja titla? Philipsov modovani firmware ima stvarno odličan prikaz titla (za razliku od defaulta), može se podesiti pozicija titla u 16 koraka. Slova su dovoljno velika, bele su boje, imaju outline i, što je najbitnije, čitka su. Ne znam koje podešavanje treba da postoji da bih ja onakva slova zamenio...

Jedina bitna inovativnost koju ni Philipsovi ni XWave modeli nemaju (a imaju je npr. SkyVision i još neki smartnavi plejeri) je to da može manuelno da se izabere titl. Znači nema ograničenje da bude u istom folderu, a kamoli istog naziva.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 0:15   #40
gorankxx
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Lokacija: zv
Poruke: 160
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gorankxx
Određen forumom Re: Izbor DVD playera

Mislio sam na podesavanje titlova,
Ima 3 razlicite velicine, moguce je podesiti boju fonta i boju pozadine kao i providnost pozadine titlala.
I naravno na kraju veoma lako podesavanje pozicije po vertikali i horizontali
kao i sasvim jednostavno podesavanje tajminga titla.
Prevod nemora da ima isto ime kao i video.
gorankxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd player, dvd plejer

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje slušalice koristite kao referentne u testovima MP3 playera? nebojsa986 Tekstovi u SK 13 25.9.2009 23:24
Adapter za struju kod Xwave mp3 playera Mefisto Foto i audio/video 2 30.10.2008 15:21
preporuka DVD playera sa dobrim XVID dekodiranjem sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 0 21.11.2006 15:33
pomoc oko povezivanja dvd playera sa tv-om Miskey mouse Video/TV softver 9 20.5.2006 19:42
Preporuka MP3 playera !!! SFRJ-Forever [CG] ŠDK - Foto i audio/video 7 10.4.2006 9:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com