Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2013, 8:39   #601
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Sigurno će bar neka od konzola novije generacije biti razbijena.

Od trenutnih jedino Vita nije hakovana do sada, PS3 je bio hakovan u jednom trenutku i starije Fat modele je i dalje moguće hakovati, 3DS je hakovan tako mogu da se igraju DS igre na njemu, Wii je još na početku razbijen, Xbox 360 je isto takođe odavno skroz razbijen.
Ako uzmemo sve ovo u obzir, logično je očekivati da će neke od novih konzola takođe moći da se razbiju.


Lično vrlo bi se teško odlučio za kupovinu konzole ako nije hakovana/čipovana (kao što sam recimo sad uzeo Xbox 360), jedino možda pre kraj životnog veka kad su relativno pristupačne (kao trenutno PS3 i Xbox 360 koji su ispod 200e) i za koje starije igre mogu da se nađu za oko 10e, zato što realno, za PC će uvek biti ful piraterije.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 14:31   #602
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Evo jednog zanimljivog članka.
http://www.extremetech.com/gaming/16...upgrade-carrot

"With the Xbox One now being based on an x86 architecture, and the operating system sounding suspiciously similar to Windows 8, it should be very easy to port games to Windows 8.1. [Pre-order the Xbox One now.] In short, Windows 8.1 and the Xbox One will have access to some powerful features — and for once, we might actually see a rapid uptake of games that use these features. This could very well be the beginning of a gaming renaissance."
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 17:54   #603
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Sigurno će bar neka od konzola novije generacije biti razbijena.

Od trenutnih jedino Vita nije hakovana do sada, PS3 je bio hakovan u jednom trenutku i starije Fat modele je i dalje moguće hakovati, 3DS je hakovan tako mogu da se igraju DS igre na njemu, Wii je još na početku razbijen, Xbox 360 je isto takođe odavno skroz razbijen.
Ako uzmemo sve ovo u obzir, logično je očekivati da će neke od novih konzola takođe moći da se razbiju.


Lično vrlo bi se teško odlučio za kupovinu konzole ako nije hakovana/čipovana (kao što sam recimo sad uzeo Xbox 360), jedino možda pre kraj životnog veka kad su relativno pristupačne (kao trenutno PS3 i Xbox 360 koji su ispod 200e) i za koje starije igre mogu da se nađu za oko 10e, zato što realno, za PC će uvek biti ful piraterije.

ma sta naprica?


Od trenutnih jedino VITA nije hakovana ?

nije istina.

Prvo, navod da je 3DS hakovan zato sto pusta DS igre je glupost, DS igre pusta tako sto ima ugradjen DS mod gde se ponasa isto kao stara konzola, samim time nije hakovan 3DS nego DS, jos odavno.

Dokle god ne pusta 3DS igre, 3DS nije hakovan.
Isto tako i Wii U je hakovan u Wii modu, pa ne znaci da je hakovana konzola.


Dakle, od 3 konzole iz najnovije generacije (Wii U, 3DS, VITA) nijedna nije hakovana za sada.

Isto tako nemaju resenje za PS3 novije Slim i sve Super Slim, a xbox ne pratim odavno, ali cenim da ni tu nemaju resenje za novije edicije boxa ?


Dakle, nista sto je u skoro vreme izaslo nije hakovano.


Ne tvrdim da nece ni biti, ne znam, ali prognoze nisu narocito optimisticne.




Sve u svemu, kao sto vec rekoh, ja cu sigurno iskljucivo legalno kupovati igre u novoj generaciji, bilo to na PC-u ili na nekoj od konzola.
Ne zato sto imam nesto protiv kopija, nego mi je tako lakse i udobnije.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 18:58   #604
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
3DS je zatvoren par dana posto je "otvoren" tajnim updatom koji se instalirao na sistem, cak i ako korisnik na isti nije pristao. Dakle i 3DS je trenutno zatvoren.

Pirateriji ne treba niko da se nada. Nije to zato sto neko nece moci to da uradi, nego zato sto hakeri vise ne zele da izbacuju exploite za konzole. Ranije se otvaranje hardvera radilo zbog mogucnosti pokretanja igara koje pravi zajednica, mogucnost backup-a naslova koje korisnik ima fizicki i pokretanja igara sa HDD-a ili flash-a. Posto sve konzole idu putem PC-a, pa ce instaliranje igara na HDD biti gotovo sigurno obavezno, a izdavanje igara za sisteme je lakse nego ikad (samoizdavanje, besplatni dev kitovi, mogucnost samostalnog formiranja cene (u ovom slucaju Microsoft zaostaje za konkurencijom)) onda nema ni razloga da hakeri "razbijaju" konzole. Wii U je recimo razbijen, ali nece da puste exploit ljudi koji su konzolu razbili, iz gore navedenih razloga.

Sto se tice kupovine originalnih igara, stvarno nikad nije bilo lakse doci do istih i za manje novca. Problem je sto je ovde mentalitet ljudi takav da ne zele da daju novac za igre. Klinci izlaze po ulici i trose po 1000 dindzi za sokice po klubovima, a skupo im da daju 2-3 000 za igru. Niko nikoga ne bije po usima da igre kupuje odmah po izlasku, uvek moze da se saceka par meseci i igra uzme po dosta povoljnijim cenama.

Dakle, ovo ce biti mozda prva generacija konzola u kojoj nece biti razbijenih uredjaja. Opet ponavljam, ne zato sto neko nije sposoban, nego zato sto ljudi vise nemaju razloga da razbijaju konzole.
Dosta toga si u pravu, ali ne u potpunosti. Svako ko kaže da je razbijanje konzola za bilo šta osim za igranje piratskih igara, nije u pravu, to je kao da kažeš da je emgaupload uglavom za back up A 95% prostora na serverima bilo piratskog sadržaja...

Drugo, jeste igre su preskupe, možeš pričati šta hoćeš, na naše plate. Ako neko ima 1k dinara za izlazak jednom nedeljno, ne mora da znači da ima i 7k dinara mjesečno za jedno igru, a meni je ranije jedna igra mjesečno bila - premalo. Ajde muliplayer tipa BF ili GTA i slične koje možeš da igraš satima, ali igre koje mogu da se završe za par dana definitvno ne vrijede tih para.

Ja podržavam pirateriju svim silama, iako je nažalost neće biti...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 21:05   #605
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Piraterija je često prisutna jer igrači žele da isprobaju naslove pre nego što ih kupe. Ovde na forumu su takvi primeri jako česti. Ljudi skinu, odigraju pa kupe kad imaju para da ispoštuju autore.

Kada bi publisheri izbacivali demoe kao pre desetak godina, kada su igre uglavnom i imale demoe, situacija bi bila donekle drugačija. Jeste da govorimo o konzolama ali mogu i tu demoi da se prodaju.

Eto, Gaikai koji poseduje Sony može da posluži kao platforma za isprobavanje igara, Microsoft može da smisli nešto slično...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 23:21   #606
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
ma sta naprica?


Od trenutnih jedino VITA nije hakovana ?

nije istina.

Prvo, navod da je 3DS hakovan zato sto pusta DS igre je glupost, DS igre pusta tako sto ima ugradjen DS mod gde se ponasa isto kao stara konzola, samim time nije hakovan 3DS nego DS, jos odavno.

Dokle god ne pusta 3DS igre, 3DS nije hakovan.
Isto tako i Wii U je hakovan u Wii modu, pa ne znaci da je hakovana konzola.


Dakle, od 3 konzole iz najnovije generacije (Wii U, 3DS, VITA) nijedna nije hakovana za sada.

Isto tako nemaju resenje za PS3 novije Slim i sve Super Slim, a xbox ne pratim odavno, ali cenim da ni tu nemaju resenje za novije edicije boxa ?


Dakle, nista sto je u skoro vreme izaslo nije hakovano.


Ne tvrdim da nece ni biti, ne znam, ali prognoze nisu narocito optimisticne.




Sve u svemu, kao sto vec rekoh, ja cu sigurno iskljucivo legalno kupovati igre u novoj generaciji, bilo to na PC-u ili na nekoj od konzola.
Ne zato sto imam nesto protiv kopija, nego mi je tako lakse i udobnije.
Ne znam kako bi ti nazvao to što 3DS može da pušta kopije DS igara!?
Bez obzira što ne pušta 3DS igre, to je vrsta haka.

Wii U nisam ni spomenuo zato što je novija konzola.

Za PS3 sam napisao da je već ranije bio hakovan i da je starije fat verzije i dalje moguće hakovati, novije verzije za sada nije moguće hakovati.
Sve verzije Xboxa 360 je moguće hakovati, skoro sam uzeo poslednju dostupnu verziju na tržištu i čipovao je.

Jedino ostaje Vita koja koliko znam ni na jedan način nije do sada razbijena.


Uzimajući sve u obzir logično je očekivati i da će neka konzola novije generacije na neki način moći da se hakuje.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2013, 23:43   #607
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

apsolutno nije istina, 3ds nije hakovan, tacka.

pusta DS igre zato sto ima DS emulator, ima kopiju DS hardvera i okruzenja.


Kako ne razumes to ?


to bi bilo kao da kazes za neku windows aplikaciju da "radi na linuxu" samo zato sto moze da se instalira unutar virtuelne masine koja se vrti na linuxu.


ili npr da kazes da NES igre rade na windowsu samo zato sto postoji nes emulator.


dakle, DS je hakovan, kada se 3ds bootuje u modu u kojem u potpunosti emulira ds, onda je logicno da ce podrzavati isti hack koji se koristi na ds-u, to NE znaci da je 3DS hakovan.

ne moze se pisati homebrew za 3DS, nego se samo unutar emulacije hakuje "virtuelni" DS pa se na njemu pusta homebrew, itd.

dakle, za sada, NIJE hakovan 3ds, samo ume mnogo dobro da emulira obican ds, a onda se ta simulacija hakuje i pusta ds igre.


pogotovo nije hakovan u smislu u kojem ti pricas "ako su nasli nacin da hakuju 3ds, nacice i za nove konzole". u tome je poenta, nisu morali da traze nacin da hakuju 3ds, to je isti onaj nacin koji je vec pronadjen, ds nacin.



isto tako za PS3. ne mozes da kazes "stara edicija moze da se hakuje, dakle jedna od novih konzola ce sigurno moci da se hakuje". ako su uspeli noviju ediciju PS3-a da naprave da ne moze da se hakuje, nije li logicno da ce isto tako spreciti i na potpuno novoj konzoli?



Opet, nista nije nemoguce, moze sutra neko da izbaci neki exploit, sve je moguce, ali nije istina da mozes da pogledas 3ds i ps3 fat i iz toga zakljucis da je verovatno da ce neka nova biti hakovana, to je pogresno i tacka.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 0:11   #608
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Dosta toga si u pravu, ali ne u potpunosti. Svako ko kaže da je razbijanje konzola za bilo šta osim za igranje piratskih igara, nije u pravu, to je kao da kažeš da je emgaupload uglavom za back up A 95% prostora na serverima bilo piratskog sadržaja...

Drugo, jeste igre su preskupe, možeš pričati šta hoćeš, na naše plate. Ako neko ima 1k dinara za izlazak jednom nedeljno, ne mora da znači da ima i 7k dinara mjesečno za jedno igru, a meni je ranije jedna igra mjesečno bila - premalo. Ajde muliplayer tipa BF ili GTA i slične koje možeš da igraš satima, ali igre koje mogu da se završe za par dana definitvno ne vrijede tih para.

Ja podržavam pirateriju svim silama, iako je nažalost neće biti...
Vise puta sam pricao, ne moras odmah po izlasku igre da uzimas istu. Ako bi uzeo konzolu godinu dana po izlasku iste i pocnes sa igrama kako su izlazile za konzolu (naravno govorimo o exkluzivama, multiplat ces verovatno na PC-u odigrati), onda ce te igre kostati svega 10-20e po komadu. Ja sam Wii U uzeo svega 6 meseci nakon izlaska i kupio sam sve igre koje su me zanimale za strasno malo novca (otprilike govorimo u proseku 20e po igri, uzeo sam 6 igara), a cak sam jednu igru i preorderovao. Dakle vremena su prosla kad covek sebi nikako nije mogao da priusti originale. Sad da moras necega da se odreknes, moras. To je prosto cinjenica.

Lepo je kad bi igre mogle tako da se probaju kao sto mi radimo sad legalno, ali se plasim da bi vecina igara koje su danas prodavane zavrsile na dnu, a veliki broj naslova koji imaju skromnu prodaju bi postali najprodavaniji. Nikome nije u interesu da se tako nesto dogodi, barem ne ovim najbogatijima.

Demoi cesto puta lose predstave igru. Ili onu losu predstave u boljem svetlu, ili neku dobru sa dubljim gameplayom predstave u losem svetlu. Cesto puta se desava da demoi odbiju vise kupaca nego sto ih dobiju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 1:44   #609
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vise puta sam pricao, ne moras odmah po izlasku igre da uzimas istu. Ako bi uzeo konzolu godinu dana po izlasku iste i pocnes sa igrama kako su izlazile za konzolu (naravno govorimo o exkluzivama, multiplat ces verovatno na PC-u odigrati), onda ce te igre kostati svega 10-20e po komadu. Ja sam Wii U uzeo svega 6 meseci nakon izlaska i kupio sam sve igre koje su me zanimale za strasno malo novca (otprilike govorimo u proseku 20e po igri, uzeo sam 6 igara), a cak sam jednu igru i preorderovao. Dakle vremena su prosla kad covek sebi nikako nije mogao da priusti originale. Sad da moras necega da se odreknes, moras. To je prosto cinjenica.

Lepo je kad bi igre mogle tako da se probaju kao sto mi radimo sad legalno, ali se plasim da bi vecina igara koje su danas prodavane zavrsile na dnu, a veliki broj naslova koji imaju skromnu prodaju bi postali najprodavaniji. Nikome nije u interesu da se tako nesto dogodi, barem ne ovim najbogatijima.

Demoi cesto puta lose predstave igru. Ili onu losu predstave u boljem svetlu, ili neku dobru sa dubljim gameplayom predstave u losem svetlu. Cesto puta se desava da demoi odbiju vise kupaca nego sto ih dobiju.
Brate, ti stvori čitavu filozofiju od kupovine igara Džaba, aj želim dai igram GTA, NBA, PES i FIFU odmah kad se pojave, a ne da pravim neke kombinacije ne znam ti čega... Single player ne bih nikada kupovao orginal, osim ako mi je neka igra posebno draga... Ali obično sam je već tada preigrao i naigrao.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 8:35   #610
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
apsolutno nije istina, 3ds nije hakovan, tacka.

pusta DS igre zato sto ima DS emulator, ima kopiju DS hardvera i okruzenja.

Kako ne razumes to ?

to bi bilo kao da kazes za neku windows aplikaciju da "radi na linuxu" samo zato sto moze da se instalira unutar virtuelne masine koja se vrti na linuxu.

ili npr da kazes da NES igre rade na windowsu samo zato sto postoji nes emulator.

dakle, DS je hakovan, kada se 3ds bootuje u modu u kojem u potpunosti emulira ds, onda je logicno da ce podrzavati isti hack koji se koristi na ds-u, to NE znaci da je 3DS hakovan.

ne moze se pisati homebrew za 3DS, nego se samo unutar emulacije hakuje "virtuelni" DS pa se na njemu pusta homebrew, itd.

dakle, za sada, NIJE hakovan 3ds, samo ume mnogo dobro da emulira obican ds, a onda se ta simulacija hakuje i pusta ds igre.

pogotovo nije hakovan u smislu u kojem ti pricas "ako su nasli nacin da hakuju 3ds, nacice i za nove konzole". u tome je poenta, nisu morali da traze nacin da hakuju 3ds, to je isti onaj nacin koji je vec pronadjen, ds nacin.

isto tako za PS3. ne mozes da kazes "stara edicija moze da se hakuje, dakle jedna od novih konzola ce sigurno moci da se hakuje". ako su uspeli noviju ediciju PS3-a da naprave da ne moze da se hakuje, nije li logicno da ce isto tako spreciti i na potpuno novoj konzoli?

Opet, nista nije nemoguce, moze sutra neko da izbaci neki exploit, sve je moguce, ali nije istina da mozes da pogledas 3ds i ps3 fat i iz toga zakljucis da je verovatno da ce neka nova biti hakovana, to je pogresno i tacka.
3DS može da pušta DS igre, za mene je to hakovan 3DS za DS igre, i dovoljan razlog da uzmem u obzir kupovinu 3DS-a, da ne mogu da se puštaju DS igre, ne bi ni pomislio na kupovinu.

Što se tiče PS3, ljudi koriste hakovane konzole (samo fat modele) bez problema.
Ako je PS3 u jednom trenutku mogao da se hakuje, možda će moći i PS4 u jednom trenutku da se hakuje.

Xbox 360 nisi ni spomenuo koji je flešovan i čipovan od trenutka izlaska pa do danas.


Na osnovu svih trenutnih konzola (ne samo na osnovu 3DS-a PS3 Fat-a) zaključio sam da će i neka od narednih moći da se razbije, ne očekujem da svi imaju rezon kao ja.


Inače, mogao bi da iskuliraš sa "tačkama".

Poslednja ispravka: vetar. (5.7.2013 u 8:53)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 8:45   #611
koojot
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Lokacija: KG
Poruke: 189
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Rekoh samo da se nadovezem, koliko ja znam nema veze dali je PS3 fat ili slim, da bi bila hakovana, ono sto je vazno jeste da bude na FW 3.55 ili manjem.
koojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 9:17   #612
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

@koojot
preciznije bi bilo reci da je fabricki imala 3.55 ili manji.

bezveze je to sto je kod PS3 zastita prakticno zakljucavala deo hardvera (ako sam dobro shvatio). tako da recimo homebrew igrice i programi nisu nikako mogle koristiti sav potencijal procesora. ako je tako sa PS4, verovatno ga necu kupovati.
a posto su te novije konzole toliko slicne sa PC-jem, bilo bi interesantno videti dal ce biti moguce instalirati neki drugi OS (kao Linux na PS3) i PC igrice.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 10:50   #613
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
@koojot
preciznije bi bilo reci da je fabricki imala 3.55 ili manji.

bezveze je to sto je kod PS3 zastita prakticno zakljucavala deo hardvera (ako sam dobro shvatio). tako da recimo homebrew igrice i programi nisu nikako mogle koristiti sav potencijal procesora. ako je tako sa PS4, verovatno ga necu kupovati.
a posto su te novije konzole toliko slicne sa PC-jem, bilo bi interesantno videti dal ce biti moguce instalirati neki drugi OS (kao Linux na PS3) i PC igrice.
Naravno da nece biti moguce! Drugi OS, mozda, PC igre, nema sanse. Hardver nije isti, iako arhitektura jeste. Sve funkcionise na potpuno drugaciji nacin.

Nikad nece konzolu proizvodjaci otvoriti sami. Ako je otvore hakeri, zbog arhitekture, verujem da ce biti bukvalno moguce pokretati potpuno drugi OS. Kao sto je recimo sa prvim Xbox-om (Classic, ne One).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 11:17   #614
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Naravno da nece biti moguce! Drugi OS, mozda, PC igre, nema sanse. Hardver nije isti, iako arhitektura jeste. Sve funkcionise na potpuno drugaciji nacin.
Harvder nije isti, ali je vrlo sličan.

PS4 i Xbone One imaju Jaguar APU samo sa jačom grafikom. Isti Jaguar dolazi na PC, plus što imamo kod Xbox One skoro identičan OS kao što je Windows 8.
Znači imamo istu arhitekturu, sličan hardver i identičan OS kao kod PC-a.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2013, 12:53   #615
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Harvder nije isti, ali je vrlo sličan.

PS4 i Xbone One imaju Jaguar APU samo sa jačom grafikom. Isti Jaguar dolazi na PC, plus što imamo kod Xbox One skoro identičan OS kao što je Windows 8.
Znači imamo istu arhitekturu, sličan hardver i identičan OS kao kod PC-a.
Nema istu arhitekturu. PC procesor ima poveci broj setova instrukcija. Vecina tih instrukcija konzoli nisu potrebne, a PC bez nekih od tih instrukcija ne bi mogao da radi.

Xbone ima Win8 kao jedan od operativnih sistema, sto bi znacilo da neko moze da "hakuje" sistem i instalira pravi Win8, ali nije to slucaj. Xbox Classic je imao verziju WinXP, pa niko nikad na njega nije uspeo da pokrene pun WinXP, vec samo modifikovane verzije sistema koje je on imao na sebi.

Dakle nije isto. Nemojte ocekivati da ce konzole postati PC. Nece. Cak i da se kojim cudom tako nesto dogodi, performanse bi bile daleko losije od znatno jeftinijih PC-eva. Problem pravih drivera je tu najveci.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2013, 13:22   #616
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Izgleda sam se prevario za Xbone, generalna publika ga ne voli!

Sta misli obican narod
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2013, 23:28   #617
BlackArrow
Član
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 467
Zahvalnice: 456
Zahvaljeno 473 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

http://www.change.org/petitions/micr...-at-e3-2#share

Peticija za vracanje na staro, za laksi izbor konzole
BlackArrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2013, 10:22   #618
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ko hoce da igra Forzu 5 na disku ce dobiti dio igre. Ostatak su slobodni da download-uju

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=625226

Tako da pojedini igre zaista nece raditi bez internet konekcije.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2013, 22:49   #619
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ms jos jednom promjenio misljenje. Developeri ce moci da izdaju igre bez posredstva izdavacke kuce. Takodje svaka Xbox One konzola moze d apostane Dev Kit.

Ovo je trebalo da bude najavljeno na gamescom-u ali je procurilo ranije.

http://www.vg247.com/2013/07/24/micr...ishing-report/
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
SrW1 (25.7.2013)
Stara 30.7.2013, 16:42   #620
nexe98
Član
 
Član od: 10.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 43
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Xbox One

Ja mislim da jos ne treba da otpisujemo xbox one.On sa esram ima brzu memoriju od ps4 tacnije sonijeva brzina memorije je 164,a x1 sa esram 192.Cuo sam da ce ps4 da koristi 3-3.5 gb za sistem.E sad dal je to istina ne znam ali je onda po pitanju memorije izjednacen sa x1.Sigurno ste culi glasinu da microsoft povecava x1-ovu memoriju na 12 gb i da ce da klokuju graficku.Ovo za memoriju ne verujem jer bi potrosili milione dolara i ne bi mogli upotpunositi da iskoriste esram memoriju tako da im to nije potrebno,a sto se tice klokovanja graficke tu verujem jer je microsoft rekao da je x1 hladniji nego sto bi trebalo tako da je moguce.Naravno ako bi klokovali procesor na 900mhz onda bi,ja mislim,graficka imala 1.64 teraflopsa sto ne bi bila ogromna razlika uporedo sa ps4-evih 1.84 teraflopsa.Medjutim razlika izmedju cene je velika sto je za mene jedini veliki problem.Zaboravio sam da kazem da uz pomoc clouda x1 ima snagu 3 xbox one u jednom.Nisam sonijem ni microsoftov fanboy nego jednostavno govorim da nema razloga toliko da se pljuje x1.Oni su pokusali nesto novo nisu uspeli i gotovo.Zivot ide dalje.Izvinjavam se na malo duzem postu.
nexe98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
E3 show nexexcalibur O igrama uopšte 1468 12.12.2023 19:58
Xbox i komp na istom monitoru? AnTrZ ŠDK - Foto i audio/video 0 16.4.2011 2:50
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com