Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2006, 5:12   #21
Hippy Tesla
Član

Član od: 19.11.2006.
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Anti\virus\spyware & firewall

Darko je u pravu, svi ti programi su super. A u pravu je i za to da nikad nećeš biti 100% zaštićen.
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 16:52   #22
Dimo
Starośeđelac

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 912 puta na 687 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo

So,da li bih trebao da predjem sa Ad-Awarea Personal na Spyware Terminator?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 18:10   #23
PDarko
Veteran

Član od: 11.7.2006.
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka

Citat:
Dimo kaže:
So,da li bih trebao da predjem sa Ad-Awarea Personal na Spyware Terminator?
Spyware Terminator ima Real-Time Protection dok Ad-Aware Personal nema (za razliku od Profesional verzije). U svakom slučaju možeš oba da držiš instalirana. Jedan koristi stalno (Spyware Terminator recimo), a drugim možeš povremeno da skeniraš HD.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 21:15   #24
Dimo
Starośeđelac

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 912 puta na 687 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo

Pa da,kao sto prije navedoh,real time protection je i najveci razlog zbog koga bih presao na Spyware Terminator,inace Ad-Aware mi ok pronalazi crve i ostalo.Kakav je ST u pogledu pretrage za spywareom,adwareom i ostalim "materijalom" u odnosu na ishvaljeni Ad-Aware?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2006, 22:17   #25
Garson
Deo inventara foruma

Član od: 12.2.2006.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka

Shto se mene tice Ad-Aware je solidan, ali je iza Spy Sweeper-a i Spyware Doctor-a koji 'em imaju odlican real time protection 'em su bolji u skeniranju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 17:57   #26
riddik
Novi član

Član od: 17.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci

Ja koristim Lavasoft personal Firewall i zasad se pokazao dobrim.
riddik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 18:41   #27
Marko 0401
Veteran

Član od: 15.10.2006.
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka

A kako ja da instaliram drugi antivirusni program a da mi sistem ne pukne?Kad sam kupio laptop dosao je sa instaliranim BeatDefenderom a uz laptop sam dobio i Norton AV CD (uz Acer laptop se dobija i Norton) i kada sam i njega instalirao da ga probam poslao sam laptop na reinstalaciju sistema.

Sada po prvi put koristim Nod32,mako sam djubre od Nortona i htio bih da instaliram Kaspersky da sa njim skeniram hard posto sam u njega 100% siguran a ovaj Nod32 mi je nesto sumnjiv,u dva mjeseca samo je jednom detektovao neki virus.Da li je dovoljno samo da iskljucim NOD32 a onda aktiviram Kaspersky,hoce li Win da prezivi to?
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 18:45   #28
Master Neo
Deo inventara foruma

Član od: 30.11.2005.
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka

Citat:
Marko 0401 kaže:
A kako ja da instaliram drugi antivirusni program a da mi sistem ne pukne?Kad sam kupio laptop dosao je sa instaliranim BeatDefenderom a uz laptop sam dobio i Norton AV CD (uz Acer laptop se dobija i Norton) i kada sam i njega instalirao da ga probam poslao sam laptop na reinstalaciju sistema.

Sada po prvi put koristim Nod32,mako sam djubre od Nortona i htio bih da instaliram Kaspersky da sa njim skeniram hard posto sam u njega 100% siguran a ovaj Nod32 mi je nesto sumnjiv,u dva mjeseca samo je jednom detektovao neki virus.Da li je dovoljno samo da iskljucim NOD32 a onda aktiviram Kaspersky,hoce li Win da prezivi to?
Svasta... Pa naravno da hoce. Samo nemoj da budes na netu dok to radis, da ti neki viruschici ne udju za vreme menjanja antivirusa...
Znachi:
1. Deinstaliraj NOD
2. Instaliraj kaspera
3. Podesi ga, skeniraj sistem
4. Uzivaj
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2006, 18:59   #29
Marko 0401
Veteran

Citat:
Master Neo kaže:
Svasta... Pa naravno da hoce. Samo nemoj da budes na netu dok to radis, da ti neki viruschici ne udju za vreme menjanja antivirusa...
Znachi:
1. Deinstaliraj NOD
2. Instaliraj kaspera
3. Podesi ga, skeniraj sistem
4. Uzivaj
Ne ne,nisi me dobro razumio.Ja hocu da instaliram Kaspersky bez deinstaliranja NOD-a pa me interesuje da li je dovoljno da samo disable-ujem NOD dok skeniram sa Kaspersky-im,da li ce to sistem da prezivi posto znam da dva aktivna antivirusna uniste sistem.
Htio bih jedno vrijeme da imam i Kaspersky dok se ne uvjerim u NOD-a posto sam u njega kao sto rekoh siguran a na NOD sam presao kad sam kupio laptop jer je mnogo manje zahtjevan.
Stara 9.12.2006, 19:03   #30
Master Neo
Deo inventara foruma

Citat:
Marko 0401 kaže:
Ne ne,nisi me dobro razumio.Ja hocu da instaliram Kaspersky bez deinstaliranja NOD-a pa me interesuje da li je dovoljno da samo disable-ujem NOD dok skeniram sa Kaspersky-im,da li ce to sistem da prezivi posto znam da dva aktivna antivirusna uniste sistem.
Htio bih jedno vrijeme da imam i Kaspersky dok se ne uvjerim u NOD-a posto sam u njega kao sto rekoh siguran a na NOD sam presao kad sam kupio laptop jer je mnogo manje zahtjevan.
Neko bi ti se smejao na ovome, ali ja necu. Nemoj to da radis, zato sto nikako ne treba imati dva antivirusa. Zasto? Zato sto, se ne slazu, To bi bilo kao da hoces da u isto vreme pustas muziku iz media playera i winamp-a, a u stvari nista ne cujes! I mnogo ces usporiti komp, pa kaspersky sam po sebi uspori komp, jos kad se nakachi i NOD... Znachi to nikako nemoj da radis. Odluchi se za jedan od ta dva. Testiraj 10 dana NOD, pa onda Kaspersky pa vidi sta ti je bolje, ali jos jednom, dva nikako ne!
Stara 9.12.2006, 19:22   #31
Marko 0401
Veteran

Ma Ok,nisam ja planirao da drzim oba aktivna istovremeno nego samo da skeniram sa Kasperskim povremeno posto sam na vise mjesta citao da Kasper ima najbolji skener a da mi NOD32 bude glavni AV.Znam da je suludo drzati dva istovremeno,to ustvari i ne moze posto se dva antivirusna sukobe i sistem puca.

Samo me interesovalo da li sistem moze da prezivi kada je jedan AV disable-ovan a drugi radi,vjerovatno moze a nema druge nego da probam
Stara 9.12.2006, 19:26   #32
Master Neo
Deo inventara foruma

Citat:
Marko 0401 kaže:
Ma Ok,nisam ja planirao da drzim oba aktivna istovremeno nego samo da skeniram sa Kasperskim povremeno posto sam na vise mjesta citao da Kasper ima najbolji skener a da mi NOD32 bude glavni AV.Znam da je suludo drzati dva istovremeno,to ustvari i ne moze posto se dva antivirusna sukobe i sistem puca.

Samo me interesovalo da li sistem moze da prezivi kada je jedan AV disable-ovan a drugi radi,vjerovatno moze a nema druge nego da probam
Gresis, sto tako mislis. Moj ti je savet, da to ne radis. Svaki od ta dva antivirusa, je odlican na svoj nachin, i za bilo koji da se odluchis, neces pogresiti. I sigurno ti nece ni jedan virus uleteti u sistem, naravno, ako podesis redovan update.Znachi oba su dobra, ne treba ti to, da se igras sa time, trust me...
Stara 27.4.2007, 13:58   #33
dzambo
Starosedelac

Član od: 15.11.2005.
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: Anti\virus\spyware & firewall

Jedno pitanje za Spyware Doctor. Posto sam ukljucio "computer immunization" da li onda treba da mi uvek i stoji uskljucem SD? Znam da sam ranije sa nekim programom odradio immunization i da nije trebalo da stoji ukljuceno.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
firewall absonic Zaštita 17 23.7.2008 20:19
Preporucite mi dobar firewall... Patton Internet tehnologije 29 29.9.2006 3:06
Problem sa Norton Personal Firewall Enter Sandman Zaštita 5 17.8.2006 22:44
XP SP2 Firewall Add-On ForceWare Operativni sistemi 1 4.8.2006 23:05
iskustva sa Jetico personal firewall jagodanbg Aplikativni softver 0 5.7.2006 18:51

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.