Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2012, 23:02   #21
alastor
Novi član
 
Član od: 23.6.2012.
Poruke: 18
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Ne stigoh ranije da odgovorim. Sve je sad u redu i ne oglasava mi se uopste da ima bilo kakvih virusa.
Ovim putem bih hteo da iskazem neizmernu zahvalnost tebi (magna86) i nix-u na neizmerno velikoj pomoci,strpljenju i nadasve korisnim uputstvima kako da se resim virusa i ocistim sistem.S obzirom da se skoro uopste ne razumem u racunarsku tehniku (izuzev nekih osnovnih stvari) jedino resenje sam video u reinstalaciji sistema a posto ni to ne znam da odradim sam eto jos jednog problema. Zato sam neizmerno zahvalan vama dvojici sto ste mi pomogli da sredim ovo i petljali se mojim problemom. Najmanje sto mogu da kazem i tebi i Nixu je - HVALA VAM BRACO DO NEBA!!!!Da nije bilo vas dvojice verovatno bi mi komp izgoreo do sad od tih intrudera. U svakom slucaju hvala jos jednom i zivi bili obojica,i nek vas Bog cuva!

Pozdrav
alastor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alastor na korisnoj poruci:
magna86 (1.7.2012)
Stara 1.7.2012, 15:42   #22
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Citat:
alastor kaže: Pregled poruke
Ne stigoh ranije da odgovorim. Sve je sad u redu i ne oglasava mi se uopste da ima bilo kakvih virusa.
Ovim putem bih hteo da iskazem neizmernu zahvalnost tebi (magna86) i nix-u na neizmerno velikoj pomoci,strpljenju i nadasve korisnim uputstvima kako da se resim virusa i ocistim sistem.S obzirom da se skoro uopste ne razumem u racunarsku tehniku (izuzev nekih osnovnih stvari) jedino resenje sam video u reinstalaciji sistema a posto ni to ne znam da odradim sam eto jos jednog problema. Zato sam neizmerno zahvalan vama dvojici sto ste mi pomogli da sredim ovo i petljali se mojim problemom. Najmanje sto mogu da kazem i tebi i Nixu je - HVALA VAM BRACO DO NEBA!!!!Da nije bilo vas dvojice verovatno bi mi komp izgoreo do sad od tih intrudera. U svakom slucaju hvala jos jednom i zivi bili obojica,i nek vas Bog cuva!

Pozdrav
Sto se tice zastite i odrzavanje racunara ni na jednom forumu na balkanu neces naci vece strucnjake od SK foruma tj. podforuma....i to ubedljivo!!!!!


Sory za OFF.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2012, 18:56   #23
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
Sto se tice zastite i odrzavanje racunara ni na jednom forumu na balkanu neces naci vece strucnjake od SK foruma tj. podforuma....i to ubedljivo!!!!!

Sory za OFF.
Malo prekosutra što se tiče zaštite.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
ivance95 (4.7.2012), magna86 (1.7.2012), NIx Car (2.7.2012)
Stara 1.7.2012, 22:19   #24
magna86
Član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 206
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 52 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

@alastor

Nema na cemu.
Drago mi je da sam pomogao
magna86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2012, 19:08   #25
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Ja sam juce navuko jedan za*****, Live Security Platinum auuu otkinu me, samo mi prijavi kao neki skener i nista ne mogu da uradim ni na net ni da pokrenem neku komandu ma nista. Probam u safe mode nesto da napravim al jok i reko aj da nosim kod druga on rece kao mozda mi instalira novi w ali prvo ce pokusati da prepise moj kolko sam ga razumeo i eo hvala bogu radi a uz to nista nije menjano stara instalacija jos da naucim sam to da radim pa da se ne zentam od trojanaca toliko.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 13:05   #26
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Jel moze pomoc oko sklanjanja ova dva trojanca: TR/ATRAPS.Gen2 & TR/Sirefef.16896. Avira mi svakih pet minuta prijavljuje da su tu i nikako da ih se resim a pokusao sam i preko quarantine i delete i rename isve dzaba.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 13:08   #27
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Probaj sa ovim.

I savet da promenis antivirus. Kad sam ukucao ime trojanca na googlu, svi rezultati su vezani bas za aviru, a to nije prvi put. Razumem da su to neke posebne oznake koje koristi avira, ali svejedno ima dosta problema sa njom.
Rajko92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 13:26   #28
magna86
Član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 206
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 52 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

@Nestor
U pitanju je 0access rootkit koji je postavio svoje configuracione i loading fajlove ( u dosta slucajeva u installer folderu sa razlicitim GUID-om ) i patchovao odredjen windows core file te ga je jako tesko ( gotovo nemoguce ) dezinfikovati klasicnim putem. Malware removal je trenutno i dalje jednino resenje.

Postupak koji je naveo Rajko92 nije bas dobra ideja iz tog razloga sto tamo helper pregledao prilozen log sa njegove masine i na osnovu tog loga je napisan script za odredjen alat koji ce navesti sam alat na odredjene radnje. Taj skript nije univerzalan vec da ponovim , napisan je samo za tog korisnika koji je tamo/tada trazio pomoc i na osnovu njegovo loga sa njegove masine.

Guranje nasumicnih i ne proverenih skripti koji nisu prilagodjeni za tvoju masinu mogli bi dovesti tvoj racunar cak i u non-boot stanje.

PS: Da se nadovezem, nije avira kriva ili bilo koji drugi AV program. I ostali antivirusi se tesko snalaze za ZeroAccess-om. Kriv je prvenstveno user.
magna86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku magna86 na korisnoj poruci:
Nestor (18.10.2012), Rajko92 (18.10.2012)
Stara 18.10.2012, 13:51   #29
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Citat:
magna86 kaže: Pregled poruke
@Nestor
U pitanju je 0access rootkit koji je postavio svoje configuracione i loading fajlove ( u dosta slucajeva u installer folderu sa razlicitim GUID-om ) i patchovao odredjen windows core file te ga je jako tesko ( gotovo nemoguce ) dezinfikovati klasicnim putem. Malware removal je trenutno i dalje jednino resenje.

Postupak koji je naveo Rajko92 nije bas dobra ideja iz tog razloga sto tamo helper pregledao prilozen log sa njegove masine i na osnovu tog loga je napisan script za odredjen alat koji ce navesti sam alat na odredjene radnje. Taj skript nije univerzalan vec da ponovim , napisan je samo za tog korisnika koji je tamo/tada trazio pomoc i na osnovu njegovo loga sa njegove masine.

Guranje nasumicnih i ne proverenih skripti koji nisu prilagodjeni za tvoju masinu mogli bi dovesti tvoj racunar cak i u non-boot stanje.

PS: Da se nadovezem, nije avira kriva ili bilo koji drugi AV program. I ostali antivirusi se tesko snalaze za ZeroAccess-om. Kriv je prvenstveno user.
Da li ovo moze da mi pomogne? I kako se zastiti od te nove napasti ZeroAccess jer pretpostavljam da sam ih preko torenta dovuko.
combofix

Poslednja ispravka: Nestor (18.10.2012 u 14:05)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 14:15   #30
magna86
Član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 206
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 52 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Taj lik je smesan i nista drugo ne radi vec "prodaje" svoje youtube klipove. Nije razumeo pola znacenja Combofix-a niti ga zna koristiti.
Njemu log report nista ne znaci te ga je odmah zatvorio a tamo mu jasno stoje unosi koje je napravio taj rogue, no on preuzima malwarebytes posle CF-a i daje FullScan ( sa MBAM-om...cemu? ) ...hah...za sta...znaci lik oponasa experta a samo je amater. Cisti racunar gurajuci razne alate a da li je ostao neki ostatak, konfig file samog malware-a , to on i ne zna...
Smorio sam se gledajuci klip ...
magna86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku magna86 na korisnoj poruci:
Nestor (18.10.2012), Sam633 (18.10.2012)
Stara 18.10.2012, 19:36   #31
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

ja bih pokusao skeniranjem sa livecd-a kao sto je bartpe. odnosno najlakse da nakaci disk na drugi racunar i tamo odradi 'offline scan' i po potrebi zameni sistemske fajlove rucno vodeci racuna o verzijama (to je donekle rizicno, i ne znam dal bi radilo sa win7).
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 19:53   #32
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Ja bih sacekao nase cenenjene clanove ovog forume majstorcine za te stvari. Sass Drake , NIx Car ,Basa Mrkalj i oni ce ti to dok trepnes resiti!!!!
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 20:49   #33
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

I magna,kao i goran988 su jedni od nas tako da i njih slusajte.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 21:31   #34
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

magna86 mi je pomogo, dao mi je savat na koj forum da odem da se obratim za pomoc i korak po korak reko mi sta da radim i kako. Za sad sam cist ali m mozda su mi potrebna jos neka dodatna skeniranja. Tako da ako imate muku obratite se njemu za pomoc.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 8:32   #35
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
magna86 mi je pomogo, dao mi je savat na koj forum da odem da se obratim za pomoc i korak po korak reko mi sta da radim i kako. Za sad sam cist ali m mozda su mi potrebna jos neka dodatna skeniranja. Tako da ako imate muku obratite se njemu za pomoc.
pa ako i dalje sumnjas, uvek imas opciju kompletnog reinstall-a windowsa ili vracanja sa 'cistog' backup-a. to je nekad i brze resenje.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 18:00   #36
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
pa ako i dalje sumnjas, uvek imas opciju kompletnog reinstall-a windowsa ili vracanja sa 'cistog' backup-a. to je nekad i brze resenje.
Znam ali juce mi je pomogo korak po korak samo na jednom drugom forumu i sve je reseno, evo danas sljakam super i nadam se so manjem broju tih gluposti u buduce.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2012, 6:51   #37
nikola1ns
Član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 96
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Ljudi,ne znam da li je trojanac ili nesto drugo,ali sad sam prvi put otkad imam lap hakovan! Inace,bio sam do sada na zaista raznim stranama i uvek je spreceno i sl,ako je toga bilo-ovaj put ne.

Skidao sam "Cetvrti covek" ,onaj nas film i zaista nesto se cudno ponasao,ipak sa jednog torenta je skinuo,ali nesto je lose otvorio i sl.,pa sam ga obrisao. Nisam siguran da je bas taj download uzrok jer sam pokusavao i sa ostalih torenta,ali kad sam opet hteo da pronadjem film jer sam obrisao ovu losu verziju,nijednu stranicu sa filmom nije nasao,kad se odjednom pojavi "you have been hacked",sa nekom muzikom.

Komp mi sad normalno radi kad sam obrisao tu stranicu sa hackom,ali ne znam da je ili ce nesto biti "provaljeno",zloupotrebljeno ili neki haos se napraviti...

Kako je mogao zaobici Norton?! Ovaj pokazuje zeleno svetlo-secure.
Dacu sliku stranice,jer sam je sacuvao,onako kako je izgledala kad mi je pokazao ,pa mozda neko zna nesto vise o tome...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Hacked By 1337 _ H4x0rL1f3 _ KhantastiC _ Invectus _ Shadow008.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	20,3 KB
ID:	44906  
nikola1ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2012, 10:44   #38
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Dosadni trojanci

Opusteno nisi ti http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=85503
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kis 2010 i trojanci neki Levčanin Zaštita 20 12.11.2010 17:46
Lexmarkov dosadni softver Black Adder Ostale komponente 0 11.3.2010 17:46
Dosadni Documents marcos Operativni sistemi 10 8.1.2009 20:34
Dosadni pop-up prozor na Windows Start up-u LoneWolf Operativni sistemi 5 23.1.2006 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com