Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2010, 0:41   #21
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Да, зовем ујутру. А ако га не буде, онда штекам још пара =)

edit: Да заиста нема... Не знам, видјећу да уштекам још 120е да узмем онај са ГФ 160м или нешта друго ако налети... Да ли је могуће да не увозе Г линију?

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (24.9.2010 u 11:57)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 12:33   #22
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

A o kom tačno modelu je reč? Koja je to gf160m? Obična ili ona GTS?

Ova GTS je baš dobra grafička, mada nešto mi je sumnjivo da ih stavljaju u jeftinije laptopove....
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 1:11   #23
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
A o kom tačno modelu je reč? Koja je to gf160m? Obična ili ona GTS?

Ova GTS je baš dobra grafička, mada nešto mi je sumnjivo da ih stavljaju u jeftinije laptopove....
Uzeo sam ovaj koji sam htio

Nije sumnjivo, bilo je za 700e sa tom grafom...

Jedva ali jedva sam našao laptop, i to su ovoj firmi isti doturili

Šta da vam kažem, oduševljen sam kvalitetom izrade Brušeni aluminijum je super! Jedino što ostaju tragovi prstiju Ali šta je tu je. Touchpad je precizan. Jedino što nema drajvera za sedmicu 64bitni (zbog rama sam stavio isti) već sam iskoristio one za Vistu.

Svaka preporuka za 550e Konačno 500gb harda da stavljam stvari ko čovek... Neki opis, detalji i testovi kasnije, kad mi prođu ispiti... Gledao sam po radnjama Acere i Asuse, mnooooogoo su ispod nivoa ovoga MSIja (bar u ovom cjenovnom rangu) jedino što me je Lenovo (jedan model...) prijatno iznenadio (i to baš prijatno) po kvalitetu izrade ali je dosta lošiji (320 hard, manje rama, slabija grafa i nema bluetooth)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2010, 3:16   #24
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Uzdravlje da ga koristis! i pisi utiske kad stignes!
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 4:28   #25
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Evo prvog utiska Instalirao sma jednu igru koja radi ok, ima turbo dugme za overklokovanje a nisam baš siguran šta se overklokuje i kako pritiskom na to isto osim da mi ventilatori prorade punom brzinom kad to uradim.

Ono što mi je najzanimljivije bilo da sam čitajući uputstvo za njega koje sam skinuo sa MSI sajta saznao da ima MXM II slot za upgrejd grafičkih! Što je nevjerovatno za laptop od 560 evra.
Nije da ikad planiram da to učinim, ali je dobro isto imati kao mogućnost

GT 130 GeForce je ok. Nije nešta ekskluzivno, ali je u rangu 9500GT valjda. Probaću MWII sutra ili prekostura, kad mi ga skine, pa vam javljam. A 3D mark i ostalo u posebnom tesu opisa laptopa kad imadnem vremena...

Sam procesor Turion x2 ZM-82 ultra mobile (giga mega naziv ) u Everestu mi je izmežu Athlona x2 6400+ (koji je iznad) i Core 2 Duo p8400 (valjda isto mobilni procesor, otkud znam...)... Zanima me čime testirate procesor u 2010. godini, nisam to odavno radio? =)

4GB rama mi se čini bespotrebno velikim. Kao i 500gb harda... Šta radite vi sa tim terabajtima? =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 12:01   #26
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Ja mojih 500gb napunih ko ništa! Do pre pola godine sam imao hdd od 80gb i snalazio se, pa sam onda nabavio od 250gb, uzivao par nedelja i opet ušao u fazu snalaženja, i evo sad 500gb, prazno 50ak

Mada, pun mi je komp nekih imidža igrica i DVD filmova koje sam samo onako snima... Realno, mogao bih da oslobodim 300 gb bez problema, ukoliko mi zatreba mesto Kada budem uzeo početkom oktobra klik4 kod telekoma, neće mi biti dovoljno ni terabajt .

Što se tiče procesora, p8400 šije i moj p520, i tvoj zm-82. I to prilično ako se ne varam. Uostalom, ima L2 keš 3mb. Jak je skoro kao i3, a možda je čak i isplativiji jer troši za trećinu manje stuje.


A RAM memorija... i meni je to prolazilo kroz glavu . Jedina prilika kad sam upotrebio preko 3gb rama je bilo kad sam startovao istovremeno Anno 1404 i Anno 1701 da brat i ja uporedimo grafiku. Naravno, nije ni štucnulo. Eto zašto 4gb. Jes da je trenutno krajnje nepotrebno, ali od viška glava ne boli, meni odgovara

Poslednja ispravka: zeuk (26.9.2010 u 12:11)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2010, 14:44   #27
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Ja mojih 500gb napunih ko ništa! Do pre pola godine sam imao hdd od 80gb i snalazio se, pa sam onda nabavio od 250gb, uzivao par nedelja i opet ušao u fazu snalaženja, i evo sad 500gb, prazno 50ak

Mada, pun mi je komp nekih imidža igrica i DVD filmova koje sam samo onako snima... Realno, mogao bih da oslobodim 300 gb bez problema, ukoliko mi zatreba mesto Kada budem uzeo početkom oktobra klik4 kod telekoma, neće mi biti dovoljno ni terabajt .

Što se tiče procesora, p8400 šije i moj p520, i tvoj zm-82. I to prilično ako se ne varam. Uostalom, ima L2 keš 3mb. Jak je skoro kao i3, a možda je čak i isplativiji jer troši za trećinu manje stuje.


A RAM memorija... i meni je to prolazilo kroz glavu . Jedina prilika kad sam upotrebio preko 3gb rama je bilo kad sam startovao istovremeno Anno 1404 i Anno 1701 da brat i ja uporedimo grafiku. Naravno, nije ni štucnulo. Eto zašto 4gb. Jes da je trenutno krajnje nepotrebno, ali od viška glava ne boli, meni odgovara
Da, procesor mi je najslabio dio kompa jer je stariji Turion. Ali ok, ne žalim se

edit: kako je u njemu full numerička tastatura, a to ranije nisam imao, sve kucam za po jedno slovo u desno

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (27.9.2010 u 6:09)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 17:01   #28
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
4GB rama mi se čini bespotrebno velikim.
Danas je sasvim normalno naručiti konfiguraciju sa 6GB, pa čak i sa 8GB. RAM memorija, u kombinaciji sa grafičkom kartom, je ono što igra presudnu ulogu u današnjim aplikacijama i donijeće ti veći performance boost nego ijedan procesor, koliko god snažan bio.

Veliku količinu RAM memorije ćeš znati da iskoristiš ako se nekad budeš bavio video i foto obradom.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 17:12   #29
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Pod uslovom da imas aplikaciju kojoj tako nesto treba. Ako nemas, dodatni ram ne pravi nikakvu razliku u performansama.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 9:39   #30
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Došlo vrijeme i ja novi laptop da kupim...

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Danas je sasvim normalno naručiti konfiguraciju sa 6GB, pa čak i sa 8GB. RAM memorija, u kombinaciji sa grafičkom kartom, je ono što igra presudnu ulogu u današnjim aplikacijama i donijeće ti veći performance boost nego ijedan procesor, koliko god snažan bio.

Veliku količinu RAM memorije ćeš znati da iskoristiš ako se nekad budeš bavio video i foto obradom.
S obzirom na rezoluciju, grafičku i procesor, vrlo teško da će mi trebati. Ali je korisno, vidio sam da mi Heroes of Newerth uzima 2gb (plus windows znači 3)
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pod uslovom da imas aplikaciju kojoj tako nesto treba. Ako nemas, dodatni ram ne pravi nikakvu razliku u performansama.
Tačno tako. Koristim jedino fotošop, sa ne baš džinovskim fotografijama, tako da je 2 gb dovoljno.

Elem, ađoh ovu temu, utisci su bili sjajni 3 dana, dok se nije pokvario
Kako se niko nije žalio sem mene na takav problem, nadam se da će biti dobro...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Novi laptop... Guardian ŠDK - Prenosni računari 11 8.2.2008 20:02
Kupujem novi laptop! Da li kupiti Asus A6Je? I-day ŠDK - Prenosni računari 9 19.1.2008 21:14
hitno , novi laptop -system Do@ OldSchool ŠDK - Prenosni računari 7 19.12.2007 14:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com