Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2013, 2:52   #201
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Одг: Re: Lap top baterija

Citat:
senadx kaže: Pregled poruke
imam samsung notebook series 3 neki dan nov kupio i odmah sam na njeg instalirao win 7 tako da nisam punio bateriju međutim sad baterija nikako ne radi da li se ovo može popraviti ili je baterija postala beskorisna
Kako bre nisi punio bateriju pa nasta si koristio laptop samo na ac adapter a bateriju si drzao van?

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 10:50   #202
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Lap top baterija

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
kako bre nisi punio bateriju pa nasta si koristio laptop samo na ac adapter a bateriju si drzao van?

Послато са gt-i9082 користећи Тапаток 2
Зашто да не,ја тако користим лаптоп стално,убацим батерију само кад га носим напоље.
@Сенад:онда ти је батерија неисправна највероватније,пробај да је исконтролишеш ако имаш апарат.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 18:54   #203
senadx
Novi član
 
Član od: 11.7.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Lap top baterija

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Kako bre nisi punio bateriju pa nasta si koristio laptop samo na ac adapter a bateriju si drzao van?

Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2
A nova baterija znas isto kao i ono za mobitel ko nesta je moras puniti nekoliko h sad pise 57 dostupno ba a ne puni je

Poslednja ispravka: senadx (30.6.2013 u 19:04) Razlog: Ubacivanje slike
senadx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 19:27   #204
senadx
Novi član
 
Član od: 11.7.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Одг: Re: Lap top baterija

sad da li se nekim postupcima može oživjeti baterija
senadx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2013, 20:05   #205
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Може ако је шибнеш вишим напоном на кратко али нисам сигуран дал је то добро због електронике у њој. Мој ти је савет да то рекламираш где си купио јер очито нешто није у реду са њом.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 19:15   #206
*1LaStDaNcE*
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Da ne otvaram novu temu, recimo da ovo moje ima veze i sa baterijom
Laptop je kupljen u Americi, pa tako moram da dodam nastavak na strujni kabl kako bi mogao da se uključi u naše utičnice. E sad, ja ne želim više da koristim taj nastavak pa bih da zamenim strujni kabl. Možda je glupo pitanje, ali ne bih da se zezam
- na strujnom kablu (američkom) piše 7A 125V;
- na ac/dc adapteru piše INPUT 100-240V ~ 1,5A 50-60Hz
- na strujnom kablu koji bih da ubacim umesto američkog piše 2,5A 250V

Da li ću spržiti nešto ako zamenim?

Unapred zahvaljujem na odgovoru
*1LaStDaNcE* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2013, 10:55   #207
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Sta mislite o unverzalnim baterijama ?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2013, 16:15   #208
Sorab015
Novi član
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Skoro ssam kupio Toshiba Satellite Pro. Koristim je kao zamenu za desk top. Znaci stalno je ukljucena i nemam potrebu da je nosim okolo. Sta da radim sa baterijom? Da je skinem i odlozim? Kakav je postupak u tom slucaju - koliko treba da je napunjena i kako da je cuvam? Ili treba da bude na racunaru?
Sorab015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2013, 21:37   #209
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Moze li mala pomoc? Naime baterija se ispraznila. Otisla ispod 10% i ugasio se. Sad je na punjacu, i ne mogu da ga upalim. Koliko je vremena potrebno da pokrene sistem?
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shkobo na korisnoj poruci:
ROCK. (19.2.2019)
Stara 13.12.2013, 21:39   #210
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Čekaj malo da se dopuni, par minuta ili desetina minuta bi trebalo da je dovoljno, ali kod mene se može odmah uključiti jer koristi struju iz utičnice, ne znam zašto i kod tebe ne može odmah.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2013, 21:45   #211
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Bojim se da stoji vec pola sata i nece, a cuje se da radi od nazad i kad stisnem space isto se cuje, samo je ekran taman. Nov je, inace nema 2 meseca. Brine me
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2013, 21:57   #212
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Uspelo, hvala i izvinite na mojoj nestrpljivosti.
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2013, 12:47   #213
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Sorab015 kaže: Pregled poruke
Skoro ssam kupio Toshiba Satellite Pro. Koristim je kao zamenu za desk top. Znaci stalno je ukljucena i nemam potrebu da je nosim okolo. Sta da radim sa baterijom? Da je skinem i odlozim? Kakav je postupak u tom slucaju - koliko treba da je napunjena i kako da je cuvam? Ili treba da bude na racunaru?
Nema potrebe da je drzis non stop na laptopu , mozes da je skines slobodno .
Napuni je do kraja i odlozi , mozes recimo posle nedelju dana da je stavis i da koristis samo na njoj dok se ne isprazni ( znaci bez srtujnog kabla ) , zatim je napuni i ponovi postupak posle 7-10 dana . Cisto da bi je odrzavao stabilnom i punjivom ako ti nekad ipak zatreba - odlazak kod prijatelja , neki put i sl.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 0:51   #214
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Sorab015 kaže: Pregled poruke
Skoro ssam kupio Toshiba Satellite Pro. Koristim je kao zamenu za desk top. Znaci stalno je ukljucena i nemam potrebu da je nosim okolo. Sta da radim sa baterijom? Da je skinem i odlozim? Kakav je postupak u tom slucaju - koliko treba da je napunjena i kako da je cuvam? Ili treba da bude na racunaru?
Ja na svom laptopu već skoro 2 godine držim bateriju u samom laptopu, u suštini kao neki UPS
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 0:59   #215
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Takođe, s tim što sam u softveru koji je došao uz laptop (Lenovo) ograničio punjenje na ~40-50% što bi trebalo da bude najbolje za bateriju. Vidi da li postoji takav program za Toshibu.
Baš sam danas imao slučaj vrlo nestabilnog napona u trajanju od ~1 min, da baterija nije bila u lapu ko zna kako bi se završilo.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 12:21   #216
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Takođe, s tim što sam u softveru koji je došao uz laptop (Lenovo) ograničio punjenje na ~40-50% što bi trebalo da bude najbolje za bateriju. Vidi da li postoji takav program za Toshibu.
Baš sam danas imao slučaj vrlo nestabilnog napona u trajanju od ~1 min, da baterija nije bila u lapu ko zna kako bi se završilo.
Ne bi bilo nista jer ti baterija nije ispravljac napona sa zastitom vec pravi ''ispravljac'' koji ti je ukljucen za napajanje u struju ( ako on crkne i propusti struju veruj mi nece te ta baterija spasiti ) , totalno je pogresno opste narodno misljenje da ti baterija pruza neku zastitu .
Sto se tice tih programa za odredjivanje punjenja , oni samo mogu da upropaste bateriju , baterija bi trebala sama da prima punjenje do odredjene granice svoje punjivosti a zatim da prestane , naravno ovo je u teoriji ali u praksi je drugacije zbog raznih okolnosti . Najveci problem je zapravo toplota laptopa i ona je ta koja unistava bateriju i njena svojstva.
Litijum-jon celije ne trpe konstantno prepunjavanje kao ni ne-dopunjavanje ( vremenom se celije suzavaju i smanjuje se kapacitet ) , stvara se isti efekat to jest vremenom se gubi procenat punjivosti .
Na jednom laptopu koji mi je na poslu sam drzao bateriju konstantno i ta baterija vise nije nizasta a kupljen je prosle godine jedva sad moze da drzi 20-ak minuta . Kod kuce imam laptop oko 2 godine i sa ovom principom koji sam opisao u postu iznad baterija je kao nova i drzi skoro 2h konstantnog rada na njoj .

Poslednja ispravka: Srki (15.12.2013 u 12:51)
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 12:55   #217
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Pa dobro nije ni mislio da će baterija da sačuva laptop od crkavanja usled prevelikog napona, nego samo da laptop nastavi sa radom u slučaju kratkog pada napona.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2013, 22:22   #218
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Na jednom laptopu koji mi je na poslu sam drzao bateriju konstantno i ta baterija vise nije nizasta a kupljen je prosle godine jedva sad moze da drzi 20-ak minuta . Kod kuce imam laptop oko 2 godine i sa ovom principom koji sam opisao u postu iznad baterija je kao nova i drzi skoro 2h konstantnog rada na njoj .
Na mom laptopu (star 2 godine) baterija nije nikada vađena, nije ništa podešavano oko nje i slično. Danas (uz malo napora ) može da izgura ceo kraći film.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 0:07   #219
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Ja iz mog laptopa ne vadim bateriju već godinu i po. I radi sasvim normalno.
Baterija ionako gubi kapacitet vremenom i to ne zavisi previše od načina upotrebe već najviše od kvaliteta same baterije. Pored toga i naravno koliko je ciklusa potrošeno ali, opet, posle 2 godine za očekivati je da krene da otkazuje. Moja bivša je oko 3 godine koristila laptop kako je stigla bez vađenja baterije i razmišljanja o tome i baterija je bila takoreći kao nova cele tri godine. I onda joj je kapacitet drastično opao i u roku od maks 2 meseca je došla do maksimalnih 20 minuta aktivne upotrebe. Dakle - vadili vi bateriju ili ne nećete uticati mnogo na njen životni vek. Ostavite je u laptopu kao UPS.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 0:58   #220
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Baterije u prenosnim računarima (formiranje, vrste, upotreba)

Ni ja ne vadim dvije godine i nemam problema. Isključivo zato što u mom kraju jako često nestaje struje, pa ima ulogu UPS-a.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baterija, baterijs laptop, battery life, čuvanje baterije, formiranje, kako s baterijom, laptop, trajanje baterije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
UPS - formiranje baterije predsednik Ostale komponente 13 30.5.2012 12:02
Formiranje baterije na Nokia N95 8GB? BrutaLiS Aparati i oprema 37 30.1.2009 23:39
Formiranje Baterije N70 Gadoguz Aparati i oprema 9 5.7.2007 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com