Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2007, 19:49   #21
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: tv capture software

ako hoces da normalno snimas na hard, batali te glupe programe koje dolaze u karticu, lepo uzmi power director 5, ili ako je izasao novi jos bolje.Ekstra program
prvo naravno namestis da snimas neki mpegII i nabijes bitrate(ja sam stavljao i do 10000, radio sam preko vivo graficke), posle kompresujes na avi.
spot ekstra kvaliteta, ko dvd rip(slika perverzija) je od oko 50 mb(ako ne i manje) (znam to jer sam snimao stotine spotova, koncerte...)
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 20:33   #22
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: tv capture software

Iz iskustva znam, jer sam koristio Power Director 2, 3 i najnoviju verziju 5, da dosta zauzima memorijskih resursa, pošto PD nije prvobitno bio namenjen za "capture tv", već za editovanje video materijala.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 12:34   #23
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
djolepiv kaže:
probaj u virtual dubu: podesi vecu rezoluciju (npr 720x576) i pre nego sto krenes da grebujes pritisni "p"
javi jel radi sa tvojom karticom.
poz
Probao sam, i radi. Problem je bio sto sam ja koristio VirtualDub MPEG2. Sa najnovijom verzijom VirtualDub-a 1.7.0, radi bez problema, i to sa XviD codecom za capture.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 11:55   #24
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
djolepiv kaže:
probaj u virtual dubu: podesi vecu rezoluciju (npr 720x576) i pre nego sto krenes da grebujes pritisni "p"
javi jel radi sa tvojom karticom.
poz
Radi. Kod mene je bio problem jer sam koristio VirtualDub Mod. Nego, sad je drugu problem. Skinuo sam PicVideo MJPEG kodek, koji je najbrzi za real-time snimanje (i jeste). Problem je, kad pustim snimljeni fajl u VirtualDubu radi obrade, fajl secka, tj. ne ide normalnom brzinom vec skoro upola sporije. Enkodirani fajl je sasvim normalne brzine. Nije neki problem, ali enkodiranje u divx/xvid je sporije. Ovo seckanje se javlja i bez ukljucenih filtera.
Inace, VirtualDub mi je najbolji za snimanje jer, za razliku od WinDVR, ne radi deinterlace automatski, pa slika ispadne malo bolja.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 17:41   #25
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
ilidan kaže:
Radi. Kod mene je bio problem jer sam koristio VirtualDub Mod. Nego, sad je drugu problem. Skinuo sam PicVideo MJPEG kodek, koji je najbrzi za real-time snimanje (i jeste). Problem je, kad pustim snimljeni fajl u VirtualDubu radi obrade, fajl secka, tj. ne ide normalnom brzinom vec skoro upola sporije. Enkodirani fajl je sasvim normalne brzine. Nije neki problem, ali enkodiranje u divx/xvid je sporije. Ovo seckanje se javlja i bez ukljucenih filtera.
Inace, VirtualDub mi je najbolji za snimanje jer, za razliku od WinDVR, ne radi deinterlace automatski, pa slika ispadne malo bolja.
hm... ako pricamo o grebovanju ne mozemo reci da je jedan kodek brzi od drugog, jer grebovanje u svakom slucaju traje onoliko koliko imas materijala. razlika postoji samo u opterecenosti procesora.
ako vec radis sa mjpeg probaj i morgan mjpeg codec. ako te ne mrzi uporedi morgan i pic video. dobar je morgan, ranije sam ga koristio (na starom kompu, sa oko 80-85% kvaliteta), verzija 3.0.0.9 je aktuelna vec godinama. ne znam zasto ti se javlja to seckanje u virtual dub-u, koliko se secam nisam imao takvih problema. probaj da grebujes i u neki drugi kodek...
sta u stvari radis posle grebovanja? montiras i pakujes u divx/xvid?
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 19:20   #26
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Hocu da napravim capture sa video kasete. Koji program da koristim? I jel ima neshto shto treba za Audio, jer se kod mene nishta ne chuje?
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 19:43   #27
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: tv capture software

Let's cut the mustard. Oni koji tvrde da je xyz program najbolji verovatno nisu probali DScaler.

Dakle, DScaler je ultimativno najbolji program za gledanje/grebovanje signala sa TV kartice. A s obzirom da je u pitanju veliki open source projekat, sumnjam da moze biti ista osim najbolji. Nesto kao Firefox u svetu programa za TV tunere

Takodje, preporucujem Kastor! TV, jednostavnija i manje pretrpana verzija DScalera, za one kojima je DScaler suvise komplikovan za najjednostavnije potrebe gledanja TV-a.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 19:46   #28
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: tv capture software

Pomenuta analogija DScalera sa Firefoxom se ogleda i u gomili pluginova od kojih su najbolji i najkorisceniji vec ukljuceni u instalaciju programa, dok se ostali user-made pluginovi mogu skinuti sa neta.

Takodje, postoji i plugin za dekripciju skremblovanih kanala na kablovskoj, al ne znam dal' smem da pricam o tome ovde
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2007, 21:05   #29
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
Plagy kaže:
Hocu da napravim capture sa video kasete. Koji program da koristim? I jel ima neshto shto treba za Audio, jer se kod mene nishta ne chuje?
Tema o tome vec postoji
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6216
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 13:19   #30
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
djolepiv kaže:
hm... ako pricamo o grebovanju ne mozemo reci da je jedan kodek brzi od drugog, jer grebovanje u svakom slucaju traje onoliko koliko imas materijala. razlika postoji samo u opterecenosti procesora.
ako vec radis sa mjpeg probaj i morgan mjpeg codec. ako te ne mrzi uporedi morgan i pic video. dobar je morgan, ranije sam ga koristio (na starom kompu, sa oko 80-85% kvaliteta), verzija 3.0.0.9 je aktuelna vec godinama. ne znam zasto ti se javlja to seckanje u virtual dub-u, koliko se secam nisam imao takvih problema. probaj da grebujes i u neki drugi kodek...
sta u stvari radis posle grebovanja? montiras i pakujes u divx/xvid?
U pravu si. Lose sam se izrazio, nije brzi vec mnogo manje opterecuje procesor. Upravo sam skinuo morgan mjpeg, pa cemo videti. Za sada koristim DivX 6.2.5 Pro kodek za grebovanje (High performance) i lepo radi, ali zauzece procesora ide i do 90% pri rezoluciji 768x576 (a i ja nisam normalan s obzirom da imam Sempron 2500+ @1750MHz), dok sa PicVideo MJPEG jedva 25-35% pri istoj rezoluciji.
Probacu Morgan MJPEG, pa cu da javim.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 14:37   #31
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
G.G. kaže:
Let's cut the mustard. Oni koji tvrde da je xyz program najbolji verovatno nisu probali DScaler.

Dakle, DScaler je ultimativno najbolji program za gledanje/grebovanje signala sa TV kartice. A s obzirom da je u pitanju veliki open source projekat, sumnjam da moze biti ista osim najbolji. Nesto kao Firefox u svetu programa za TV tunere

Takodje, preporucujem Kastor! TV, jednostavnija i manje pretrpana verzija DScalera, za one kojima je DScaler suvise komplikovan za najjednostavnije potrebe gledanja TV-a.

probao sam dscaler i sa mojom tv karticom se nije pokazao najbolje:
-previse opterecuje procesor kada se gleda tv, po nekad mi se zaglupi komp i samo restart na dugme pomaze
-ne moze da grebuje full pal rezoluciju
nadam se da ce sledeca verzija biti bolja (v5)
u medjuvremenu sam probao flytv, odusevio se slikom i malim opterecenjem cpu-a i ostajem na njemu
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2007, 17:30   #32
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
djolepiv kaže:
probao sam dscaler i sa mojom tv karticom se nije pokazao najbolje:
-previse opterecuje procesor kada se gleda tv, po nekad mi se zaglupi komp i samo restart na dugme pomaze
-ne moze da grebuje full pal rezoluciju
nadam se da ce sledeca verzija biti bolja (v5)
u medjuvremenu sam probao flytv, odusevio se slikom i malim opterecenjem cpu-a i ostajem na njemu
Imas da podesis priority, tj da li ce prioritet sto se resursa tice biti dat DScaleru ili drugim aplikacijama.
A pravu full rezoluciju i onako ne mozes da dobijes ukoliko je chip na tuneru ne podrzava (a kod vecine jeftinih kartica moguce je grebovati samo half rezoluciju). Ono sto bio dobio u nekom drugom programu sa istom karticom billa bi kvazi full rezoulicija.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 12:56   #33
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Dscaler je mene povratio u zivot. Hvala G.G. Inache imam TV @nywhere Master i ne radi mi uopshte. Kad instaliram drajvere i onaj PVS nemogu nishta da radim. Na pochetku mi izbaci error i to je to.

Onda sam instalirao Dscaler (bez ikakvih drivera za tv tuner) i on je sam pronasho tv karticu i uspeo sam da je osposobim.

Sad jedino preko Dscalera mogu da gledam tv.

Pitanje:
Kad snimim neshto i posle pustim, izduzena je slika i nemogu da namestim 480x360. kako to da podesim?
I kad podesim u Video setings na max boje opet su nekako bledunjave. Jel ima josh neshto da namestim boje?

Poslednja ispravka: Plagy (12.2.2007 u 16:13)
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2007, 19:12   #34
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Plagy: daj jednu sliku da vidimo kako izgleda
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 0:18   #35
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

Citat:
djolepiv kaže:
Plagy: daj jednu sliku da vidimo kako izgleda


evoovako izgleda program.
Plagy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 17:50   #36
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: tv capture software

mislio sam jednu sliku iz video materijala da vidimo koliko je izduzena (koja je rezolucija) i kakve su boje...
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 19:40   #37
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: tv capture software

Idi u actions->recoding->options i izaberi 1/2-height even lines.

Sto se slike tice probaj da promenis deinterlace metod. Meni je najbolja slika sa "Video (Greedy, High motion)".

Pokusaj i sa KastorTV. Slican je DScaleru ali je nesto jednostavniji. Ja uglavnom njega koristim.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Legalan Software kod nas!!! arsa Brbljaonica 113 22.4.2008 1:00
The Worst Hardware and Software EVER! millancche Brbljaonica 94 11.2.2007 21:42
Software za pravejne pecat VirtualA Aplikativni softver 4 4.9.2006 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com