Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2007, 22:56   #1
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Arrow 3D-Driving School

Ovu igru(simulaciju)sam video u Svetu Kompjutera 5/2006 i mogu reći da mi je privukla pažnju(obožavam simulacije vožnji).Da li je neko igrao ovu igru i da li se isplati kupiti full verziju koja košta 20 dolara.
Ja sam igrao demo http://www.programosy.pl/program,3d-driving-school.html
(treba kliknuti pobierz plik(nalazi se ispod slike))
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	gallery_302893_1885_75110.jpg
Viđeno:	263 puta
Veličina:	91,7 KB
ID:	10183  

Poslednja ispravka: holodoc (8.8.2007 u 23:59)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 3:38   #2
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Ja sam probao ful verziju i prilicno je lose. Ubio sam se da podesim volan i na kraju nisam uspeo sve, a da ne pricam koliko su podesavanja konfuzna. Cini mi se da sam na kraju morao gas ili kocnicu da stavim na dugme, a ovo drugo na pedalu. Mislim da je ovo vazan deo jer bi ovo trebalo da bude simulacija i ne radi se nista osim obicne voznje uz postovanje propisa, signalizacije... Drugo, osecaj tokom voznje volanom je nikakav. Nisam ocekivao da bude bas kao LFS, al stvarno je lose. Put je nekako uzan, krivine su ostre, uopste ne lici na voznju pravog automobila. Za izbegavanje.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 8:56   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Probao sam takođe full verziju i obzirom da obožavam simulatore malo sam se poigrao
Krajni utisak po meni i nije tako loš obzirom šta je prevashodna namena ovog naslova. Dakle ovde nije u pitanju neka klasična simulacija tipa "Flatout" već pravi pravcijati simulator koji se koristi za pripremu kandidata za polaganje vozačkog ispita.

U suštini skoro da je sve onako kako treba da bude u simulatoru osim par stvarčica koje umeju da idu na živce. Kao prvo simulator je stvarno rigorozan po pitanju provere da li dolaze vozila sa bilo koje strane. To znači da vozač bukvalno mora non-stop da proverava da li mu sa leve i desne strane dolaze vozila pa čak i kada je uličica koja se ukršta sa putem kojim vi vozite najobičniji ulaz u garažu

Druga stvar su ulice bez prvenstva tj. one obeležeen trouglom. Naime, simulator je krajnje neprecizan po pitanju toga kako detektuje zautavljanje odnosno prilagođavanje brzine prilikom propuštanja automobila na raskrsnicama na kojima drugi učesnici imaju prvenstvo.

Zatim, često postoji problem sa time da simulator jednostavno ne detektuje da su žmigavci uključeni pa se dešava da dobijate poene bez potrebe.

Pozitivno u simulaciji je i to što možete da vozite sa pravilima koja važe u različitim zemljama Evropske unije tako da recimo možete lako da se naučite da vozite po holandskim ili britanskim pravilima. Razlike nisu ogromne ali postoji par pravila zbog kojih može da vas zaboli glava preko ako ih ne poznajete. Takođe, možete da izaberete tri različite vrste vozila + par motora nakon čega se simulator automatski prilagođava pravilima saobraćaja za dati tip vozila.

S druge strane mislim da sam način kontrole vozila (kalibracija volana) i nije baš toliko preterano važna stavka obzirom da je ovde simulator u pitanju koji prevashodno ima namenu da nauči korisnike kako da se ponašaju u specifičnim situacijama u saobraćaju.

Generalno gledano obzirom da je igra rađena u "3D game studi-ju" odlično je "ispala" U svakom slučaju veoma dobro polazno štivo za svakoga ko ima nameru da polaže vožnju
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 17:11   #4
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Dakle ovde nije u pitanju neka klasična simulacija tipa "Flatout" ...

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
.. Kao prvo simulator je stvarno rigorozan po pitanju provere da li dolaze vozila sa bilo koje strane.
Meni se ovo recimo dopalo. Vazno je da pocetnici nauce da koriste retrovizore, gledaju levo - desno, mrtav ugao... a ne samo napred. Pa onda kad prvi put dodje npr u Bgd - jao kako da promenim traku.
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pozitivno u simulaciji je i to što možete da vozite sa pravilima koja važe u različitim zemljama Evropske unije...
Ja sam vozio po pravilima koja vaze u Nemackoj, mislim da su tu najvise dozvoljene brzine.
Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
S druge strane mislim da sam način kontrole vozila (kalibracija volana) i nije baš toliko preterano važna stavka obzirom da je ovde simulator u pitanju koji prevashodno ima namenu da nauči korisnike kako da se ponašaju u specifičnim situacijama u saobraćaju.
Nije vazna stavka nama koji smo navikli da igramo preko tastature. Ja sam ovo instalirao zbog sestre koja je sveze polozila (dosta je nesigurna) i koja nije izverzirana u igranju pc igara. Nisam ocekivao lepu grafiku od simulatora, ali valjda je za ocekivati da ce ljudi da koriste volan na simulatoru (narocito ako ce se spremati za polaganje voznje) i podrska za volan treba da bude odgovarajuca (da ne bude zabune, simulator je bio patchovan na najnoviju verziju). Ono sto se prakticno desava na ulasku u raskrsnicu je: jednim palcem se koci, drugi ostaje za sve ostale radnje - pogled levo, pogled desno i centralni retrovizor koji se isto poziva na dugme (na leptirima su migavci, menjac normalno za brzine). I onda umesto da se koncentrises na situaciju u saobracaju, treba se koncentrisati da se ispritiskaju ta 3 dugmeta jednim prstom na vreme. Kao sto si i rekao simulator je vrlo rigorozan po pitanju ovih provera. Kad se ovome doda los osecaj prostora i brzine, po meni simulator nije dovoljno dobar da bi obaljao svoju funkciju - a to je, slazem se, uocavanje i snalazenje u realnim situacijama u saobracaju. Moze da prodje kod onih koji su navikli da voze na tastaturi (ako je to bila ciljna grupa ).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 18:30   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Meni je igra pomalo budjavo odradjena ali je igram bas zbog tematike jer nisam cuo za slicne igre sa tematikom polaganja vozackog ispita.
Meni se upravo ta inovacija svidja
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 20:15   #6
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: 3D-Driving School

mada i ova kombinacija nije loša
http://gametrailers.com/player/userm...ylist=featured
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 20:18   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
Ne otvara mi video,sta mi nije ok?
Sumnjam na flash,a ne znam treba li nesto "dodatno" za pregledanje videa sa ovog sajta?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 22:50   #8
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 3D-Driving School

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
mada i ova kombinacija nije loša.
Za ovo se ne bi bunio ni da ima obicnu soferku

Citat:
LoneWolf kaže:
Sumnjam na flash...
Dobro sumnjas
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA San Andreas B@NE Akcione igre 1195 13.8.2021 10:06
ELITE (old school) bobi Stare igre 20 3.4.2007 12:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com