Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2008, 13:20   #41
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Stronghold Crusader

A prikupljate li pare pa kupujete arapsku vojsku,ili pravite kuce za oruzje pa pravite krstasku vojsku.Meni je mnogo lakse igrati sa arapima.U stvari samo tako i igram. Osim fire baliste i catapult.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 14:48   #42
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Ja igram sa krstasima....mada na pocetku mozda kupim par placenika da me brane od prvog napada..... ali kad napravis crossbowmene i vitezove onda mislim da arapi imaju jako male sanse....jedino kod arapa su dobri horse archeri.... ali mislim da je krstaska armija jaca i bolja...to je bar moje mislenje
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2008, 19:03   #43
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
Ja igram sa krstasima....mada na pocetku mozda kupim par placenika da me brane od prvog napada..... ali kad napravis crossbowmene i vitezove onda mislim da arapi imaju jako male sanse....jedino kod arapa su dobri horse archeri.... ali mislim da je krstaska armija jaca i bolja...to je bar moje mislenje
Naravno da jeste,ali arapska je brza(oni krstaski macevaoci se vuku) i kosta samo zlata,pa se veoma brzo napravi ali protiv krstaske nemaju sanse.Na igracu je da izabere koju ce da vodi.
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2008, 0:31   #44
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Moguce...ali ona je dobra samo za onaj prvi brzi napad....kosta jako mnogo tako da moras da imas dobro razvijenu ekonomiju ako zelis da napravis malo povecu efikasnu armiju.....cim regrutujes crossbowmene arapi nemaju sanse....
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2008, 14:46   #45
Netza
Član
 
Član od: 19.3.2008.
Lokacija: Nis \ Skoplje
Poruke: 268
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 50 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Netza
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Da ja se slazem da su krstasi najbolji,meni jesu i igram sa njima najcesce...ja nemam obicaj da kupujem vojsku nego napravim po 4-5 kucice za oruzja i armore,s'tim sto za onaj armor (Ne leather nego drugi,bolji) koji nose krstaski ratnici i konjanici,za taj armor stavim 10-ak i vise kucica da prave to,pa posle prodajem,cena je vise nego isplativa kad razvijes proizvodnju..ja sam se jednom toliko razvio da sam ja na svakih 10-ak minuta otprilike imao na stockpile-u oko 400 armora (?!) I kako posle da ne sakupis bar 50000,sto je po mom misljenju i vise nego mnogo u Crusaider-u
E ajd' da organizujemo neko online igranje,ako hocete,i ko god hoce...
Netza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2008, 17:32   #46
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Sto se mene tice moze , ja imam onu 1.1 verziju, ona sto ima one 2 trail mape (ono s tackama)... i to drzim vec godinama ,onako kopiju na hardu znaci nista instalacija , i ja sam je nabavio onako samo kopirao... Uzgred dogovor u sekciji ONLINE SUSRETI ajde ko oce da igra neka otvori temu ... i posalje meni PM. Danas sve do 8 moze.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2008, 16:51   #47
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Ja sam za..... mogli bi da se dogovorimo...meni odgovara samo uvece...
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2008, 17:11   #48
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Sta sluze oni svecenici sto se prave iz katedrale?
Nikako da provalim...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2008, 18:09   #49
Le_Chuck
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: U centru jednog lokalnog gradica
Poruke: 104
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 39 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Sta sluze oni svecenici sto se prave iz katedrale?
Nikako da provalim...
http://www.youtube.com/watch?v=afSrj5J8u24

Poslednja ispravka: Le_Chuck (31.3.2008 u 18:59)
Le_Chuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2008, 22:32   #50
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

E nikola95 jel bi ti igrao sutra uvece??? ocemo Netza i ja??? ako si pogledao video sa youtuba jasno ti je cemu sluze
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2008, 11:20   #51
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Count me in!
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 16:34   #52
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Ja sam zaglavio na 50toj misiji i batalio.. A za MP treba puno vremena, preključe sam sa drugom igrao 6 sati i smorili se na kraju... Naj je kada igraš sa drugom protiv 5 njih npr.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 20:35   #53
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Slazem se....zanimljivo je ali u pravu si zahteva mnogo vremena ako ne postoji neka odredjena taktika....ja bih na primer jednog na pocetku rushovao...a ostale...na tenane
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2008, 23:36   #54
arnel89
Novi član
 
Član od: 15.4.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Heh,pozz raja.Evo vidim prica se o meni mozda najdrazoj Igri.Koliko vidim svi ste ovdje manje vise upoznati sa svih 50 faza.Ja sam ga prosao citava mozda 3-4 puta,i opet cu.Nije to tako tesko a evo odat cu vam svoju taktiku. Comp je glup ne napada vas odma a i kada napadne slab je.heh.Napravite jednu Kulu onu od 40 kamena,napravite 10-15 c.bowmen-a i jedan fire balista.Za to vam je dovoljno 2000 zlatnika.Ovaj sistem odbrane na pocetku pali protiv 2-3 igraca inace morate improvizirati i gledati od koga se braniti.Ukoliko su na mapi Lionheart,wolf ili mozda saladin onda se njih bojite...Rat,Pig,Caliph,Snake i ostali ako ih ima su bezze oni pojma nemaju.Ja licno vise volim igrati protiv 3 piga,3 calipha i snake-a nego protiv jednog Lionhearta. Ukoliko igram neke zeznute faze kao sto su dva calipha,dva lionhearta isl.pokusajte sledece.Prije nego igra krene podesite brzinu na 20 ili stopirajte igricu.Izbrisite stockpile.Da izbrisite ga.I onda vi stockpile mozete staviti u PM ako zelite,u uglove na sredinu pa cak i u njihov dvorac hehehe.otidjite u kakvu zabit sakrite se i smanjite uglove napadanja,pokupite lorda i osigurajte 20-tak ljudi (workera) napravite market i prodajite da li bread,stone,iron ... nije bitno...:Bitno je da ste se sakrili.Nakon toga sve cvjeta...Ukoliko igrate protiv Piga,Caliha ... jedan Mangonel ih moze unistiti.Postavite ga nemora biti blizu,jednostavno naciljajte neshto postavite ako treba onog vola i stavite atack na njega.Iako je vas nemoze ga lako srusiti a cesto profula i baca dalje na njihov dvorac.Vjerujte prolazi...Sto se tice armije,ja licno mislim da je Cursader vojska bolja,ali meni su dobri samo macemani (zbog brzine) i c.bowmen-i zbog jacine strijele.sve ostalo bezze...Kada napadam 100 maceman-a,30 catapulta i 5 fire balista...I ode sve kad bi bio neznam ko,raspete ga laganini...ja inace ne proizvodim oruzje kupujem ga (ukoliko imam uslove naravno).To sto mislite da je BUG nije,znate da samo zid nemozete praviti blizu,ili bilo sta drugo ali samo ako vas napadaju jer tada sve moze posluziti za vasu odbranu a to nije dozvoljeno u igrici.Sve ostalo moze,pa tako i taj sistem zatvaranja comp-a.Istina oni neke stvari ruse (wood cut,armory...),a neke pale (kao sto je taj vo,heh)..Znaci nije bug vjerujte igrao sam,igram i igracu igru...Sto se tice MP.Dobar je zaista medjutim procitao sam neko je rekao da voli opusteno i polako.Da to je super,medjutim 90% igraca su "KRKANI" pa da mu je da odma zavrsi,glupo medjutim nadjite si sebi takvog krkana,i vi radite na ekonomiji,on na armiji i nepobjedljivi ste..Naravno nicija nije do zore sjala.Ja koristim ekonomiju SALADINA,meni je super i nije ga lako ni zapaliti jer morate pobiti preko 10-tak balista i 100-tinjak c.bowmena,a 30-tak katapulta se dobro mora potruditi da srusi onih 4 reda zida sto ga napravim prije 2 kule od 40 kamena...heh ukoliko neko zeli neka kaze saljem vam izgled dvorca i jednu mapu,koju god zelite i onako igru mogu preci za 3 dana...Ukoliko neko zeli nesto pitati moze i putem maila...

Da ima jedna caka,ali ovo je samo za one koji zaista ne zele igrati...Kada snimite predjene faze na Disketu npr. i deinstalirate i ponovo instalirate igru.Prekopirajte one predjene faze..:SVe kokoske koje ste iskoristili postaju vam dostupne opet,a one faze su probodene macem .Tako da samo naprijed...Ali ako ja ovo nisam koristio nemorate ni vi...lagano je proci..Ja sam prosao i onih dodatnih 30 sto ima,ako ste culi ...pozzz
arnel89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku arnel89 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (22.4.2008)
Stara 16.4.2008, 13:20   #55
wraith
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 89
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Citat:
arnel89 kaže: Pregled poruke
Comp je glup ne napada vas odma a i kada napadne slab je.heh.Napravite jednu Kulu onu od 40 kamena,napravite 10-15 c.bowmen-a i jedan fire balista.Za to vam je dovoljno 2000 zlatnika.
Tako ja počinjem, onda kasnije jednostavno ne ogradim se skroz nego ostavim na jednom delu otvoreno, postavim pichdich (ili kako se već zvaše) i postavim vojsku. Uvek će tu da napada što je glupo....
Saladin je meni najzešći, dobro je savladao ekonomiju....
Kod arapa su dobri oni strelci, IMO su negde izmedju strelaca sa lukovima i sa samostreilima kod krstaša.
Da li neko koristi Assassine?
Da li igrate online ?
Priključio bih se i ja samo neznam da li će 128/128(na wireless-u sam) biti dovoljno.....
wraith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 14:55   #56
Nikola95
Veteran
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Herceg Novi
Poruke: 1.090
Zahvalnice: 791
Zahvaljeno 238 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola95
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Citat:
wraith kaže: Pregled poruke
Da li neko koristi Assassine?
Da li igrate online ?
Priključio bih se i ja samo neznam da li će 128/128(na wireless-u sam) biti dovoljno.....
Assasini su dobri protiv ljudskih igraca jer se oni ne trude da pokriju citav zid strijelama nego samo dio izlozen neprijatelju pa se assasin popne otvori kapiju i samo udjes sa 20 macevaoca i malo druge vojske za podrsku i pobeda je tvoja.
Komp je druga prica on uvijek pokriva citav zid
Ja mogu igrati online,posalji pm ako zelis...
Nikola95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2008, 19:40   #57
arnel89
Novi član
 
Član od: 15.4.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

pa da super taktika,zar vam nisam rekao...Sto se tice Saladina on je meni glavni,ja njegovu taktiku ekonomije koristim jer je odlicna...Sto se tice Assasina jesu jaki su ali oni macevaoci negdje moraju proci eh ako je neko osigurao sva vrata na dvorcu,ipak i ti macevaoci ce tesko proci,a assasini nisu jaki da lagano ubiju lorda ...Online ja i drug planiramo igrati pa ako budemo uspjeli zovemo vas...pozzz veliki
arnel89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 17:54   #58
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Ni krstaši se ne mogu meriti sa 400 (mada može i manje 200) horse archera, samo ih pomeram levo -desno, napred-nazad (jer oni gađaju dok jašu) i ni c.bowmeni ne mogu da ih ubiju. tako ja pobijem sve unutar i na zidinama i samo napravim par mačevaoca da probiju kapiju ili sa horse archerima ubijem kralja.
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku R.A.B. na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (22.4.2008)
Stara 21.4.2008, 19:46   #59
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

dobra taktika....ali puno para...i ako protivnik ima vitesku konjicu nema teorije da uspe....bar ja tako mislim
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2008, 1:13   #60
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Stronghold Crusader

Nažalost, ovaj stronghold je unakažen jednom stvari: plaćenicima. Naime, ukoliko igrade u MP (ili u singlu, svejedno) sve što sagradite samo prodajite i pravite konje strelce i onda kada ih nabavite 200-300 niko vam ništa ne može, priđete tuđem zamku i svi tamo izginu... Nažalost, posle dugogodišnjeg igrawa u MPu sam provalio da ne postoji odbrana na tako nešto. Zato kada igram sa društvom obično se dogovorimo da ne uzimamo plaćenike.

Znači, salžem se sa R.A.B

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (22.4.2008 u 1:16) Razlog: previše sam pisao ćirilicom
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Auror Mrežne igre 4 9.11.2023 17:55
Stronghold eniac Strateške igre 173 22.7.2017 16:18
Stronghold Legends Belfegor Strateške igre 28 16.9.2016 14:16
Lionheart Legacy of the Crusader -Vertex- Role-Play 15 20.4.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com