Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2009, 16:10   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Arrow Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Imam stari CRT monitor 17" LG T710B koji nije uključivan nekih 6 meseci, skoro sam ga priključio na jedan kompjuter koji mi je doneo prijatelj da mu reinstaliram OS, posle uključivanja i dizanja sistema slika je bila normalna 2-3 minuta i odjednom slika je pozelenela, i tako je ostalo, pokušao sam nekoliko puta sa opcijom "degaus" nešto da promenim, i isključivao sam i ga ponovo uključivao, vadio i cimao kablove, čak je dobio i batine , ali ništa nije pomoglo slika ostade zelena, interesujke me može li se to popraviti, i ako bi popravka iznosila do 1000din , možda bi ga i popravio jer trebaće mi kad uzmem novu mašinu da ga prikačim na staru koju će moj brat koristiti, pitao sam jednog TV servisera , on mi je rekao da se to može srediti, da su tu u pitanju neki kontakti, ali da se to mora dosta precizno odraditi i to dok je uključen monitor, tj dok ima slika na njemu. Kakva su vaša iskustva?
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:20   #2
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Probaj sa novim kablom ako je taj sto imas stari.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:17   #3
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Kupis polovni (ispravni) CRT monitor za 1000 dinara.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:34   #4
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Meni se to desilo sa Daewoo petnaesticom, odneo sam ga kod TV servisera i sredio ga je za 300-400 dinara. (mada je ovo bilo u Zaječaru, ne znam kako naplaćuju ovde u BG-u, i ne, nije bio problem u kablu)
Probaj da malo "drndaš" kabl, to jest da mu menjaš poziciju oko konektora, možda je samo on otišao. Ukoliko se ništa ne desi, pravac TV servis... (ili mali oglasi )
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 19:03   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Ja sam imao slican problem sa TV, sa razlikom da mi je poblesavila crvena boja. Kad sam rasturio TV, na stampanoj ploci sam nasao nekoliko potenciometra za RGB (baska za svaku boju), Sharpness i Brightness (mozda i jos nesto, ne secam se). Srafcigercicom sam malo provrteo R i namestio boju . Ne znam da li takvo nesto ima i kod monitora, ali mozes da probas.
Ne moram da napominjem da moras biti izuzetno oprezan zbog visokog napona (prvo sam probao da namestim sa ugasenim TV-om, ali tako nisam uspeo da potrefim boju).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 12:51   #6
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Probaj sa novim kablom ako je taj sto imas stari.
Probao, not working

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Kupis polovni (ispravni) CRT monitor za 1000 dinara.
Emotivno sam vezan za ovaj što imam
Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Meni se to desilo sa Daewoo petnaesticom, odneo sam ga kod TV servisera i sredio ga je za 300-400 dinara. (mada je ovo bilo u Zaječaru, ne znam kako naplaćuju ovde u BG-u, i ne, nije bio problem u kablu)
Probaj da malo "drndaš" kabl, to jest da mu menjaš poziciju oko konektora, možda je samo on otišao. Ukoliko se ništa ne desi, pravac TV servis... (ili mali oglasi )
Ako je do 500 din servis onda OK , probao sam već cimanje kablova,

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Ja sam imao slican problem sa TV, sa razlikom da mi je poblesavila crvena boja. Kad sam rasturio TV, na stampanoj ploci sam nasao nekoliko potenciometra za RGB (baska za svaku boju), Sharpness i Brightness (mozda i jos nesto, ne secam se). Srafcigercicom sam malo provrteo R i namestio boju . Ne znam da li takvo nesto ima i kod monitora, ali mozes da probas.
Ne moram da napominjem da moras biti izuzetno oprezan zbog visokog napona (prvo sam probao da namestim sa ugasenim TV-om, ali tako nisam uspeo da potrefim boju).
otvorio bih ga i sam i najpre bih ga očistio od prašine, ali je malo komplikovano i nemam odgovarajuće šrafcigere, tako da ću ipak da prežalim koju kintu i da ga odnesem do servisa
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 23:28   #7
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Imao sam isti problem sa CRT LG monitorom s tim sto je meni slika bila siva kolko me pamcenje sluzi. Monitor je zavrsio u TV servis i opravka je bila 500 kinti onda (pre dve godine). Inace, ostali su oziljci od otvaranja na plastici i nije mi bilo zao jer ni ja nisam mogao da ga otvorim a da ne zeznem plastiku a ne serviser. Sklepao ga LG samo tako. Verujem da neces imati problema da zavrsis taj problem u nekom TV servisu.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2009, 4:23   #8
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Cudno malo posto ja imam isti taj monitor, ali kod mene i pored 5 godina rada jos uvek odlicno sljaka, sem sto ponekad tj jednom u mesec dana kad ga ugasim cujem neko puckanje par minuta. Mada je to posledica strujnog udara koji je preziveo
Wolfstain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 1:07   #9
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Citat:
Wolfstain kaže: Pregled poruke
Cudno malo posto ja imam isti taj monitor, ali kod mene i pored 5 godina rada jos uvek odlicno sljaka, sem sto ponekad tj jednom u mesec dana kad ga ugasim cujem neko puckanje par minuta. Mada je to posledica strujnog udara koji je preziveo
Pucka ti plastika...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 12:47   #10
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zelena slika na CRT monitoru, može li se popraviti?

Sredio sam ga, tj jedan moj prijatelj TV serviser, slika je ponovo normalna, bilo je dosta problematično dok smo ga otvorili, malo smo i oštetili plastiku na gornjoj strane ali nije bilo druge, čim smo ga otvorili, čovek je precizno šrafcigerom čačnuo kontaktore za boju, i posle kada smo ga uključili slika se ponovo vratila u normalu.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Nema slike na monitoru Dimo Kvarovi 14 31.3.2010 23:43
Program za štelovanje "monitor + tv" podešavanja (slika na TV-u) dzonihsv Video/TV softver 0 9.2.2009 23:40
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com