Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2018, 14:26   #1
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Koju 720p web kameru da kupim?

Trenutni izbor mi je Logitech C270 ali mi se ne daje 3800rsd za kameru staru 7 godina. Vidim da 720p kamere mogu da se kupe vec od 1500rsd.

Ako je neko koristio neku jeftiniju web kameru bio bih zahvalan da podeli svoje iskustvo o kvalitetu snimka, i broju frejma koje kamera moze da snimi pri osrednjem osvetljenju, i sto je najbitnije- da li postoje drajveri za Windows 10.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 14:44   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koju 720p web kameru da kupim?

Imam ja C270 i radi sasvim lepo na Win 10. Definitivno snima u višem fps od ovih jeftinih generičkih kamera i generalno sam bio vrlo zadovoljan njom prvih godinu ipo dana, a onda se pokvarila i nakon reklamacije dobijem potpuno novu koja je lošija. Npr. upalim svetlo na plafonu, ili je sunce jače pa dopire od prozora... i praktično svako svetlo čiji izvor nije iza kamere na novoj baš ispere sliku i kontrast a na staroj skoro da nije smetalo. Morao sam da izrežem neku nadstrešnicu od papira da bih mogao da je koristim u realnim uslovima sa približnim kvalitetom videao kao na staroj. Ovako je izgledala stara kojom sam bio vrlo zadovoljan a ovako izgleda nova verzija. I praktično svaki review koji može da se nađe za ovu kameru je o starijoj verziji a ako je sada kupujete dobićete ovu novu i verovatno se ske*ati kao i ja. Nema šta vrlo cool od logitecha što prodaju potpuno drugi, lošiji, proizvod nego pre par godina pod istim imenom.

Sad ne znam šta da ti kažem, onu prvu verziju bih toplo preporučio, ovu novu ne mogu jer je poluproizvod.

Dok je ona bila na reklamaciji koristio sam najjeftiniju moguću kamericu koju brendiraju svi redom (MS industrial, X-wave...) i za video chat je sasvim korektna ali ima nešto manje detalja, manji fps definitivno i boje vuku na ljubičasto malo. Mikrofon joj je praktično neupotrbljiv u odnosu na C270 kod koje je sasvim korektan za chat.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Schnak3 (20.1.2018)
Stara 20.1.2018, 16:45   #3
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koju 720p web kameru da kupim?

Zanimljivo je to sto si napisao. Da nije i taj drugi model malo falican? Vrlo verovatno da su modernizovali komponente da ne bude isti hardver unutra kao pre 7 godina.

Resio sam da dam tolike pare za kasvetnu kameru koja snima u stvarnih 720p u 30 frejma, ali sam sada zbog tvog posta malo u nedoumici. Pokusacu na KP da pronadjem bolje Logitech kamere za manju cenu.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 17:16   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Koju 720p web kameru da kupim?

logitek je najbolji mislim sad možda ne taj model, ali ima dobrih kamera samo što nisu baš jeftine.. i mikrofon je dobar ako ćeš da pričaš da te čuju
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 17:17   #5
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koju 720p web kameru da kupim?

Pričaće da ga ne čuju.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 18:30   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koju 720p web kameru da kupim?

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je to sto si napisao. Da nije i taj drugi model malo falican? Vrlo verovatno da su modernizovali komponente da ne bude isti hardver unutra kao pre 7 godina.

Resio sam da dam tolike pare za kasvetnu kameru koja snima u stvarnih 720p u 30 frejma, ali sam sada zbog tvog posta malo u nedoumici. Pokusacu na KP da pronadjem bolje Logitech kamere za manju cenu.
Možda i jeste nešto problematično baš sa ovim primerkom jer onaj prvi je stvarno bio fenomenalan. Ali ne mogu da se zamaram oko toga, ko će da objasni našim servisima da nešto radi ali ne baš kako ja mislim da treba.

Mada, kada me prođe bes zbog degradacije da se i ova druga srediti sa malo truda i papira ili kartona. Npr. ja sam napravio natstrešnicu od malog crnog papira da ne bi mnogo remetio estetiku.

https://drive.google.com/open?id=1XL...tB1t0NuvQ0CJiC
https://drive.google.com/open?id=1_W...RYoGuGOWeaNp16

I to rešava odsjaj od lustera, ali mi ponekad jako sunce sa leva remeti mir pa ću napraviti neku polukružnu koja ide i na strane malo. A sem toga je slika i dalje dobra i čista, i ima viši fps od prosečne jeftinije kamerice.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju maticnu plocu da kupim? joca989 ŠDK - Osnovne komponente 38 30.6.2012 16:01
Koju od ove dve AGP graficke kartice da kupim? vladen.b Grafika 24 29.12.2010 14:03
Koju Split tastaturu da kupim? elias ŠDK - Ostale komponente 2 22.11.2010 12:23
Koju flash memoriju od 8 GB da kupim? touch_master ŠDK - Ostale komponente 9 17.11.2008 13:00
Koju kameru da kupim voodoo ŠDK - Foto i audio/video 3 10.3.2006 0:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com