Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2017, 17:07   #1
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Lenovo ideapad Z510 problem

Dobar dan dobri ljudi!

Kupio sam ovaj zaista dobar laptop pre dve godine. Sluzio je dobro do pre pola godine, kadje crkla baterija, a crkavao mi je i sshd koji je isao uz ovaj laptop od 1TB. Bateriju nisam nigde na celom balkanu nasao, a sshd sam zamenio za hd wdc black edition od 500gb.
Ovako, prvo je pocela random da mi se pali i gasi tastatura(mislim na backlight), to mi nije smetalo, ali posle je poceo da bude veoma usporen pri izvrsavaju najjednostavnijih komandi, kao da se upali google chrome, ili kalkulator. Gasio se veoma dugo, dizao se sporije, ali ne koliko mu dugo i treba da se ugasi. Primetio sam nekad da kad na win7 i win8.1 instaliram i drajver za nvidiinu graficku(jer imadve, nvidia geforce 740m i intel hd 4600 series). Pocne da zakucava i koci, baguje. Nekad kad ga restartujem sve bude super, a nekad bude i jos gore. Kako obrisem drajver za nvidiu i preko device managera je disable-ujem sve se koliko toliko vrati u normalu ali i dalje koci. Probao sam sa puno puno razlicitih verzija drajvera, sve je vodilo ka istom rezultatu. Imam origina i w7 i w8.1 i w10. A na w10 je posebna prica, tu je toliko ocajan i los, osecaj kao da koristim u savremenom svetu kompjutera pentium 4. Bukvalno takav osecaj. Zavrsavam studije informatike, tako da imam bas dosta iskustva sa kompjuterima, ali ovo moje mi je neresivo vec evo pola godine. Menjao sam sisteme, updatovao bios, rasturio laptop u najsitnije delove ocistio svaki deo, stavio pastu, ali bas nista nije pomoglo. SKidao sam milion antivirusa pre nego sto sam shvatio da nije softverski problem(izgleda). Jedina stvar koju sam primetio je da mi u task manager-u rad diska skace nenormalno, sa 5% na 99% pri naredbi da otvori kalkulator ili nesto slicno. Smenjuju se razni procesi u disk kartici koji navodno prave veliki write/read spead, system je uglavnom prvi, ali sam i to guglao pokusavao razne kombinacije preko registry-ja i bas bukvalno nista nije pomoglo. Pre mesec-dva sam instalirao windows7 i taj jedan period je radio PERFEKTNO, i onda sam zbog fakulteta morao da stavim winodws 10 i posle je sve ponovo krenulo nizbrdo, toliko zbunjujuce radi, malo dobro malo ne, da ne mogu ni da provalim sta je glavni uzrok svemu tome. Bateriju sam izvadio, posto je skroz crkla, imam originalan punjac i MOLIM VAS ako neko ima bilo kakvu ideju sta mogu pokusati, dajte sta god ljudi, jer ja cu zavrsiti na psihijatriji koliko ludim zbog ovog problema. Cak sam i u biosu razne kombinacije podesavanja pravio, ali apsolutno nista ne pomaze. Rame sam testirao, ispravni su. Run-ovao sam testove za graficku, proslo je bez problema. Radio sam i stress test procesora, takodje bez problema..
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 17:37   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ideapad Z510 problem

zdravlje hard diska?
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2017, 17:48   #3
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ideapad Z510 problem

100
100
nov je hard, menjao sam ga pre 2 meseca, nov uzeo, wdc black editio 500gb
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2017, 18:34   #4
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ideapad Z510 problem

zaboravio sam da napomenem da se desi da tokom boot time-a se cdrom sam od sebe otvori, kao da sam stisnuo dugme,a vrlo retko se desi isto i u perioud kad je upaljen kompjuter i vec podignut sistem
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2017, 11:58   #5
xfzaero
Član
 
Član od: 22.7.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ideapad Z510 problem

Ovako ljudi, sta vio sam ssd Kingston Hyper X 500/550mbs i instalirao sistem na njemu i laptop leti koliko dobro radi!!! Novi hard koji je bio u laptopu, stavio sam ga u desktop racunar, instalirao sistem i radi perfektno disk se ponasa normalnod 0-3% pri nekim obicnim komandama na kompjuteru. Radio sam i testove, hard je ispravan, ali moj laptop ima neki problem sa hard diskovima izgleda. Da li bi neko mogao znati sta je?
xfzaero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lenovo A7-10 problem sa baterijom xp professor Tableti i e-readeri 3 29.6.2016 9:03
Facebook chat veliki problem bojannp Internet tehnologije 6 10.2.2012 10:47
problem sa ATA kontrolerom ili BIOS problem? technikum Nosači podataka 1 23.11.2011 12:29
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com