Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2018, 17:24   #1
saphire
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Poruke: 32
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Imam sledeci problem, nadam se da ce mi neko pomoci kako da resim isti.

Na gmail nalogu koji koristim podesena je two-factor autentifikacija putem SMS poruke. Prilikom pokusaja logovanja prodjem prvi korak ( popunjavanja email-a i sifre) da bi na drugom stao, jer se trazi unos koda iz sms poruke ( a ja istu ne dobijam).

Broj iz gmail naloga je tacan, danas sam posle xx meseci uspeo da se ulogujem putem voice verifikacije (dobio sam poziv), ovo kao i sms verifikacija prethodnih meseci nije bilo moguce. Samo logovanje u Google nalog mi nista ne znaci, jer da bi disablovao two-factor autentifikaciju moram opet da unesem code iz sms poruke koju ne mogu da dobijem. Nemam drugih opcija za backup/ pristup (aplikacije i slicno)...

Nasao sam post na drugom forumu zali na slican problem-
"Zdravo forumaši! Nadam se da sam pogodio pravu temu za pitanje. Naime, korisnik sam mreže VIP Hrvatska (091), zbog prirode posla često putujem u Srbiju i tu koristim mrežu VIP Srbija. Na mreži VIP Srbija ne stižu SMS poruke koje šalje Google (verifikacija pristupa e-pošti). Na mreži Telenor Srbija iste ove SMS poruke stižu bez problema, a isto tako i na matičnoj mreži VIP Hrvatska. Da li je neko imao sličan problem?"

Da li je moguce da je uzrok problema prelazak tj. prenos broja sa Vip mreze na MTS, nisam dugo (vise od godinu dana) pokusavao da se logujem na gmail nalog jer mi mailovi stizu Outlook.

Da li bih nekako mogao da testiram ovaj broj na drugim mrezama Vip, Telenor da vidim da li bi preko njih mogao primiti poruku? Svaka ideja za resavanje ovog problema vise nego dobrodosla
saphire je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 21:58   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Hm, ja sam prešao sa Telenora na Vip, pa na MTS i stižu mi poruke, doduše nisam testirao sa Google-a, ali npr. sa Pejpala i još nekih drugih sajtova bez problema. Da li si uneo broj u dobrom formatu na Google-u? Da li si probao s nekim drugim brojem?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2018, 5:36   #3
saphire
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Poruke: 32
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Broj je u dobrom formatu, sms verifikacija je setovana jos 2014 i poruke su jedno vreme stizale. Ovaj problem je prisutan samo kod Gmail servisa, na drugim sajtovima radi ok. Posle poziva MTS call centru utvrdjeno je da 2 verifikacione poruka tog dana nisu stigle sa drugih sajtova (ovo je tacno, ponekad se desi, ali posle drugog pokusaja stignu), za Gmail nemaju evidenciju, iako sam pokusao bar desetak puta tog dana i xx prethodnih.

Jedno od objasnjenja sa Gmail support foruma-
"If you were receiving codes before (and it had to work to even setup 2-step verification), the first thing to do is contact your provider and find out why the SMS 2-step codes are not being delivered since they were working fine previously (Note that Vodafone has been having problems for months that they can’t seem to fix and usually try to pass off on Google). Numbers recently ported to a new provider can cause problems, as can providers blocking texts from short-numbers (http://en.wikipedia.org/wiki/Short_code). These are not issues Google can fix."

Ovo nije izolovan slucaj, cesto se desava i u uredjenijim drzavama kod ozbiljnih provajdera...
saphire je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2018, 13:13   #4
badza83
Novi član
 
Član od: 2.11.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Desilo se meni, pre par meseci kad sam morao da uključim 2FA za vise gmail naloga (koristim Google Authenticator android aplikaciju). Gmail SMS servis je izgleda preopterećen pa kasne sa porukama. Nekad su mi poruke stizale sa dva ili više sati kašnjenja. Uglavnom nemoj da pokušavaš da pošalješ više zahteva u nekom kratkom roku, Gmail servis će te blokirati na neodređeno vreme iz sigurnosnih razloga.

Poenta je da moraš na neki nacin da potvrdis da je to tvoj nalog, pa posle iz sigurnosnih podesavanja iskljucis sve sigurnosne mere ili na primer ukljucis Google 2FA koji ti je instaliran na android telefonu. Mogao bi da koristis neki drugi e-mail nalog za potvrdu...

Koliko se sećam ima i opcija Google Prompt za telefon...

Poslednja ispravka: badza83 (7.12.2018 u 14:50) Razlog: Netačno objašnjenje/nepismenost
badza83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2019, 10:35   #5
nervic
Novi član
 
Član od: 8.6.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Jel ste uspeli da resite ovo? Imam isti problem nakon promene mobilnog operatera i niko od ljubaznog osoblja sa call centera nije u mogucnosti da mi pomogne.

Neke notifikacione poruke stizu (koriscenje po kartici) ali gomila 2FA poruka mi ne stize na mobilni telefon (Google Authenticator npr).

Jel je neko uspeo da resi ovo?
nervic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2022, 12:07   #6
ikobp
Novi član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Cao ljudi

Imam slican problem od kada sam broj prebacio iz MTS u Yettel.

Naime ne mogu da aktiviram Imassage i FaceTime jer ne stize mi verifikaciona poruka od apple-a. A vec sam napravio racun od 600 din jer telefon je konstantno slao SMS i cekao verifikaciju.

Yettel kaze da nije do njih i da mi je sve ukljuceno, apple takodje...

Da li ima neko ideju sta da probam?
ikobp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2022, 17:47   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Proveri spam folder za sms poruke. Meni su neke verifikacione poruke tamo završavale bez ikakvog obaveštenja, slučajno sam pogledao (par nedelja kasnije )
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2022, 14:25   #8
ikobp
Novi član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Proveri spam folder za sms poruke. Meni su neke verifikacione poruke tamo završavale bez ikakvog obaveštenja, slučajno sam pogledao (par nedelja kasnije )
Spam folder na Iphone? si siguran?
ikobp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2022, 0:39   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: MTS ne prosledjuje SMS verifikacione poruke?

Kod mene je na Androidu, ne znam jel iphone ima nešto slično
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] SMS poruke u privatni pretinac ? cropape Programi za mobilne telefone 6 22.10.2018 15:28
Nestale poruke iz inboksa batista Operativni sistemi 0 25.12.2011 0:31
Vista i poruke o legalnosti + trojan fakealert i jos ponešto Marti Misterija Zaštita 38 16.9.2009 21:28
Imam osecaj kako mi poruke nestaju! Drixsus Forum o forumu 16 19.10.2007 17:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com