Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2011, 2:33   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Noviji Radeon driveri -> ati2dvag BSOD!

dakle, poslednjih 5-6 verzija drajvera za radeon hd 2600 pro doneli su mi znajacajna olaksanja sto se tice glatkosti igranja novijih igara, ali i zakucavanje kompa u trajanju od 10 sekundi posle cega stize plavi ekrana koji za crash krivi ati2dvag...

crashovanje je manje vise nasumicno, nekada posle 20 minuta, nekada posle 3h... ali postoji (ranije, sa starijim drajverom, nije ih bilo ni jednom).

ciscenje drivera iz safemoda i sa driver sweeperom, pa ponovno instaliranje- pomazu samo ako zelim da se vratim na starije drajvere.

directx je proveren, xpsp3 je sistem, najnoviji su driveri za chipset... gugl nije pomogao...
jedino bios nisam nikada update-ovao (ako ce pomoci, mozete mi reci ukratko ima li sta posebno u tom poslu) a ploca mi je m2n...

u sustini sve savrseno radi bez IKAKVIH problema unazad 3 godine kao i vise meseci posle prvog pokusaja sa problematicnim drajverima tj. vracanja na starije drajvere... ali zbog igara bih zaista voleo da posteno rade i noviji, kad vec komp jos uvek moze da gura solidan deo njih...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2011, 12:23   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: noviji radeon driveri -> ati2dvag bsod!

Neznam mozda bi ti pomogao neki hotfix , ja jesam imao problema sa novim drajverima i ATI kartama ali samo na VIA cipsetovima.

Vidi ovde imas i za cipset...

http://downloads.guru3d.com/

Neznam imas one programcice za citanje bsod-a neznam kako bese reci ce neko, ali najverovatnije jeste problem na relaciji VGA - CIPSET
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku starx na korisnoj poruci:
polarnimeda (7.3.2011)
Stara 7.3.2011, 17:41   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: noviji radeon driveri -> ati2dvag bsod!

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
Neznam mozda bi ti pomogao neki hotfix , ja jesam imao problema sa novim drajverima i ATI kartama ali samo na VIA cipsetovima.

Vidi ovde imas i za cipset...

http://downloads.guru3d.com/

Neznam imas one programcice za citanje bsod-a neznam kako bese reci ce neko, ali najverovatnije jeste problem na relaciji VGA - CIPSET
vec sam stavio najnovije drajvere, ali nije vredelo... kakogod, koliko vidim omega drajveri uspevaju da odrade posao (igre klize jednako dobro kao i sa novim drajverom, ali ne pucaju).

ipak, ako neko ima ideju, nek javne (jer se omega driveri ne update-uju tako cesto; a i zanima me).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2011, 18:15   #4
asdd12
Novi član
 
Član od: 20.12.2009.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Noviji Radeon driveri -> ati2dvag BSOD!

E, ovako...
Imam isti problem, ali meni BSOD izlazi iskljucivo u ffox-u, random, ili ako ukljucim pretragu u win.explorer pa otprilike kad stigne do ati2dvag fajla.

Igre rade dobro.

Sumnjao sam na bad sector na HDD i uradio reinstal windowsa i onda je par dana radio ok a zatim je nastavio sa random BSOD kad sam u ffox-u, tako da mislim da problem nastaje kada windows skine neki update. Trenutno me mrzi da ponovo reinstaliram windows pa ako si raspolozen uradi reinstalaciju windowsa, iskljuci automatic update pa javi sta se dogadja i ima li promene.

Malo sam proguglao i nasao na nekom stranom forumu kako neki lik savetuje da se promeni neko podesenje u Device manager-u (CPU to AGP Controller), medjutim to kod mene ne postoji ili se drugacije zove a nemam nameru da brljam po istom, rekoh vec ranije da me trenutno mrzi da reinstaliram windows.

Evo sta kaze lik sa stranog foruma:

Right click-mouse over My Computer
Properties
Hardware(Tab)
Device Manager(button)
Click [+] next to System devices
right-mouse on CPU to AGP Controller (or whatever your controller is called, mine was SiS AGP)
Update Driver(button)

Select Install from a list or specific location (Advanced)
Next(button)
Select Don't search. I will choose the driver to install.
Next(button)
Select PCI standard PCI-to-PCI bridge
Next(button)
Finish(button)
Reboot.

Ako jos neko moze da pomogne hvala unapred.
asdd12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku asdd12 na korisnoj poruci:
polarnimeda (8.3.2011)
Stara 8.3.2011, 4:59   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Noviji Radeon driveri -> ati2dvag BSOD!

pazi, video sam i ovo resenje, ali kapiram da se odnosi na AGP kartice, a moja (pa verovatno i tvoja) je PCI-E... tako da verujem da od toga- nista.

problem je softverski u svakom slucaju, pa je mozda i tebi privremeno i dobro resenje da sa driver sweeper-om (http://www.guru3d.com/category/driversweeper/) iz safe mode-a (f8 prilikom startovanja sistema) ocistis drajvere, i onda instaliras omegine (http://www.omegadrivers.net/index.ph...id=1&Itemid=54) ukoliko podrzavaju tvoju karticu.

meni ova varijanta radi posao izuzetno
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li će napajanje izdržati grafičku? Kitara Grafika 1429 21.1.2021 21:54
Potrošnja struje aktuelnih grafičkih kartica Rocker Grafika 64 29.5.2018 11:18
ATI 6000 series White Ripper Grafika 889 27.1.2014 10:04
Grafičke kartice rangirane po performansama Sasa Grafika 3 9.1.2008 20:22
Graficka za gamer-a??? = IGY = Grafika 83 6.8.2006 12:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com