Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.8.2010, 20:58   #21
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Pa normalno da je regularno? Limundo agent je odlična stvar jer nemam vremena da ceo dan pratim aukciju, ubodem svoj maksimum pa šta bude.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 11:00   #22
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Juce sam dobio ovu poruku na mejl, i mogu da vam kazem da mi se ovo svidja.
Spoiler za Poruka:
U sanducetu imas novu poruku od limundovca Limundo:

Limundo se oduvek zalaze za moc kupca.
Vec neko vreme su prodavci ti koji donose odluku o ceni na Limundu.
Zelimo da vratimo Limundu njegov pravi duh jer
smatramo da u aukcijskoj prodaji veliki broj
kupaca koji nudi odredjuje konacnu cenu.

Zato vracamo moc kupcima i tebi.
Tvoja moc je da nudjenjem odredjujes cenu predmeta.

Kako cemo uspeti u tome?
Aukcije koje ne pocinju od 10 dinara lice na prodaju po fiksnoj ceni.
06. septembra uvodimo proviziju za pokretanje takvih aukcija.
Znaci: prava aukcija (10 dinara pocetna cena) → besplatno pokretanje,
ostatak → 10 dinara za pokretanje

Ceo Limundo tim je veoma uzbudjen i jedva cekamo da se probudimo 06. septembra i
u 12:00 pozdravimo prvi dan vracanja moci svim kupcima Limundovcima.
U nasem kalendaru je taj dan zaokruzen limun-zelenom bojom.

Ovo je glavni korak da se Limundo u potpunosti postavi kao
ono sto smo od prvog dana zeleli da bude:
srpski za aukcije.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 11:23   #23
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Evo da ti odgovorim pošto koristim Limundo već dosta dugo i kupujem i prodajem preko njega.
Kad pronađeš predmet koji te zanima možeš da ga pratiš klikom na link "Posmatraj" koji se nalazi ispod slike u gornjem levom uglu licitacije. Tamo imaš i linkove "Javi prijatelju" i "Prijavi aukciju". Oni te, mislim, trenutno ne zanimaju.
E sad, ako je, recimo, početna cena matične ploče 10 dinara, ti možeš odmah da ponudiš 1000 dinara s tim što će onaj ko sledeći bude posetio taj predmet/aukciju videti da je minimalna cena koju mora da ponudi recimo 11 dinara. Kad bude ponudio 11 din, sistem će ga obavestiti da je neko već ponudio veću cenu i da mora da ponudi, recimo, 21 dinar. On će ponuditi i 25, sistem će reći da je neko ponudio veću cenu i tako on može da gura dokle god misli da treba i sve dok ne ponudi 1001 dinar, ti ćeš voditi na toj aukciji.
Međutim, ti možeš da u startu ponudiš 1000 dinara i da se "ogradiš" tom cenom jer će njih 100 ponuditi svako svoju cenu i odustajati nakon par ponuda. Ukoliko niko ne ponudi više od 1000 dinara, ti kupuješ taj predmet za ZADNJU licitiranu cenu a to može da bude sve između 10 dinara (koliko je bila početna cena) i tvoje ponude od 1000 dinara!
Naravno, ovo može da bude mač sa dve oštrice jer šta ako ti za neispravnu matičnu ploču nećeš da daš više od 500 dinara, recimo, i misliš da tako razmišljaju i ostali pa ponudiš u startu 1000 dinara i misliš rešio si stvar. Onda ti uleti neki pavijan koji podiže cenu i podiže i podiže i odustane na 890 dinara jer mu je to već skupo! Naravno, ti i dalje vodiš sa ponuđenih 1000 dinara s tim što na kraju aukcije, ako niko ne podigne cenu, plaćaš 890 dinara a to je više nego što si planirao.
Treba biti obazriv i razmišljati o tome šta može da "ode u nebo" sa cenom a šta ne.
Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko. Ako ti treba nešto, slobodno me kontaktriraj ili preko ovog foruma ili na Limundu preko korisničkog imena obbywan.
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 12:11   #24
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Ljudi, ajde da stanemo na loptu.

Da rasčistimo! Da li je po vama regularno, da ako neko ponudi odredjenu sumu ( vecu od prethodne/pocetne ) da se to neprikaže,tj najveća ponuda? ( kao što je na Limundu običaj )

Po meni je skroz OK.

jer ti ne dajes sumu koju NUDIS vec do koje sume zelis da ides. Kao da si nekoga poslao na licitaciju umesto sebe, da ne dzedzis na deadlajnu.

Ako hoces po svaku cenu i za bilo koje pare da kupis, stavis enormnu sumu, neces valjda nju da platis? Samo ces uvek davati vise bilo ko da ponudi.


Taj sistem je sasvim ok, i svidja mi se, jer si ravnopravan iako ne mozes tada da budes pri kompu.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 15:55   #25
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ne znam kakva su vasa iskustva, ali moje licno iskustvo i utisak mnogih je da se Limundo strasno obezoraznio u poslednje vreme. Mene su suspendovali zbog toga sto sam u opisu za dostavu predmeta napisao da je kupac duzan da mi se javi u ruku 7 dana, a ne kako je po njihovim cenjenim pravilima 14dana. Takodje su sbog iste stvari pretili i jednom mom poznaniku, a jednog mog poznanika su izbacili zato sto je istakao broj ziro racuna u opisu. Takodje krajnje bezobrazno velika provizija, pogotovu na onom drugom njihovom sajtu kupindo. 16% mislim gde to ima i sta ljudi uopste da zarade.

Ja sam se licno prebacio na aukciju Alegro i kupujem.info
Pored toga sto su ove aukcija besplatne imaju mnogo ljubaznije osoblje, a polako i siguno se priblizavaju cenjenoj limunadi, a sasvim moguce bzo ce ih i obici.

Poslednja ispravka: Iris (7.9.2010 u 16:30)
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki2 na korisnoj poruci:
FrankRibery (14.9.2010)
Stara 10.9.2010, 22:02   #26
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

a limunada sad jos uvela i naplacivanje za pokretanje aukcija sto je SULUDO,em su provizije bile ajd da kazem,malo vece,ali moglo se raditi okej,a sad sa ovim dodatnim placanjem za pokretanje aukcija su se urnisali i polako,ali sigurno odlaze u propast.

na alegru i prodaj lako sam se registrovao pre par dana,medjutim tamo mi se ne svidja sto ima jako malo kupaca i sto nemaju opciju pri vrhu stranice da izbcuje koje su nove aukcije,vec moras sve sam rucno pretrazivati sto mi ne pada na pamet...tako da,trebaju oni jos malo pasulja da jedu da bi dostigli limun,ali verujem da ce vremenom i to polako srediti...jer oni taman rastu,dok se limun smanjuje i clanovi sa limuna se prebacuju na ostale sajtove
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 16:03   #27
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Mene su izbacili jer je prodavac rekao da necu da kupim robu, u pitanju su bile sluske na kojima je pisalo "stanje nepoznato"... ej, 'tard da ne moze da proveri stanje... a mo's misliti kakvo je bilo stanje.

I naravno, izbacise me (briga me) a i dalje dobijam glupe mejlove o njihovom sajtu i aukcijama, sa slikom nekog debelog koji me kao uci o aukcijama...

Propasce Limundo... i neka, svako se osili kad vidi suske da kap-lju pa hoe jos...
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 18:49   #28
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Stanje "nepoznato", "neispitano", nove srpske reči za neispravno, i mene to jako nervira! Misle da ima više šansi da neko licitira ako ne napišu da je neispravno nego neispitano.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 23:04   #29
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Pa da znas i da imaju
Pratim takve aukcije,pa kasnije kad se zavrse,pogledam i vidim da je cena dostigla sasvim finu cifru,a prodavac se odmah ogradio na rec neispitano,tako i da je to neispravno,on nije nista kriv...jbg,ima sitnih muljatora i takve odmah na ignore.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 14:31   #30
FrankRibery
Banned
 
Član od: 7.8.2010.
Poruke: 398
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 37 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ima tu prevara i to dosta, i potpuno se slazem sa svima vama. Puno para uzimaju za provizije i to je strasno .
FrankRibery je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 16:55   #31
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Exclamation Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

novine...svaka aukcija cija je pocetna cena visa od 10din...se napralcuje 10 din...bravo majstori
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 8:59   #32
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Takođe ima i toga da prodavac ima još par accounta - napravi sa ličnom kartom od nekih svojih prijatelja ili rođaka, pa kad vidi da ima ponuda na njegovoj aukciji on tad licitira sa tih accounta da bi što više podigao cenu
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 13:58   #33
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Nevjerovatno. Javlja se niz izbačenih ljudi da pljuje limundo A zašto mene niko ne izbaci? Jeste bezobrazluk da su podigli cijene, ali to nema veze sa politikom izbacivanja. Plus, to rade da ljudi ne bi stavili gomilu smeća (i po 30-40 stvari koje niko neće) pa ako prođe prođe.

Do sada nikoga bez razloga nisu kikovali. Čak mi je drago da ste izbačeni jer ste prekršili pravila (koja ste prihvatili registracijom).

Ja sam tako uzeo N97 u vrijeme pojavljivanja za 380e (a cijena je bila 700e) od momaka iz kraja, nov u orginal kutiji, zatim nov orginalan punjač za laptop koj inigdje nisam mogao naći itd itd.

ČAk što više, trbali bi dići pokretanje aukcije na 50 dinara, čisto da ne gledam retarde koji prodaju stvari aka ATi 9200 za 25e.

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Takođe ima i toga da prodavac ima još par accounta - napravi sa ličnom kartom od nekih svojih prijatelja ili rođaka, pa kad vidi da ima ponuda na njegovoj aukciji on tad licitira sa tih accounta da bi što više podigao cenu
Toga ima. Ali opet dolazimo do svrhe aukcije - ti si spreman da ponudiš 100 evra za određenu stvar, pa neka on diže koliko hoće. Ako pređe 100e sa svojim nalogom - sebe je zeznuo, a ne tebe. A ako ne pređe - ti si srećan jer si uzeo stvar za manje nego što si nudio.

Aman ljudi. Kada kupujete samo stavite najveću cijenu koju nudite, i ako prođe prođe. A ne po 5 puta da dižete istu (kao što vidim da radite.).


Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Mene su izbacili jer je prodavac rekao da necu da kupim robu, u pitanju su bile sluske na kojima je pisalo "stanje nepoznato"... ej, 'tard da ne moze da proveri stanje... a mo's misliti kakvo je bilo stanje.

I naravno, izbacise me (briga me) a i dalje dobijam glupe mejlove o njihovom sajtu i aukcijama, sa slikom nekog debelog koji me kao uci o aukcijama...

Propasce Limundo... i neka, svako se osili kad vidi suske da kap-lju pa hoe jos...
Meni je drago što su te kikovali - zašto si nudio za to onda?

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.9.2010 u 14:06)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 16:57   #34
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
ČAk što više...
Pleonazam...

A šta da rade oni koji recimo prodaju futrole za mobilne telefone, stave na aukciju 50 komada po realnoj ceni i naravno da ne mogu sve odmah da se prodaju. Zato pri svakom ponavljanju aukcija on mora da plati 500 dinara? Ili da ode na Kupindo i plaća bezobrazno velike provizije.

Oni su zasrali otvaranjem Kupinda u koji su uložili dosta novca pa sad pokušavaju da povrate uloženo terajući članove tamo...

xD Sećam se kada neki članovi tražili da im se svima sa računa skine po 100 din. i uplati za neku dobrotvornu akciju... oni su se pravdali kako je najbolje i najbrže da članovi sami uplate na račun... zelenaši...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:59   #35
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Limundo is (not) dead, long live Limundo .

Ovi banovani, pa... nek naprave svoj sajt za aukciju, pa nek pisu svoja pravila.

Ja sam sad Upozoren (2), bila neka svadja na caffeu, plus sam jos jedan penal negde napravio, zaboravih, jbg, to su pravila.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 19:31   #36
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Ma sa dobro razrađenim sistemom duplaka nema zime zbog novih pravila...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 19:57   #37
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Meni ova sitacija sa famoznih 10din za startovanje aukcija odgovara, barem trenutno. Mnogo manje robe na raspolaganju, a kupaca recimo isto kao i ranije.
Eno dva lika se klala za hard disk 160GB S-ATA, dostigao 2600din.
A do pre 2-3 nedelje, nisi mogao izvuci ni 2000din.

I tako npr za pola komponenata, nakupi se neocekivanog viska .

Poslednja ispravka: Iris (20.9.2010 u 14:20)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (19.9.2010)
Stara 18.9.2010, 20:21   #38
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Koliko vidim sve je više komentara u caffeu da su pukli i da mnogi prodavci gase svoje aukcije. Sada kada ukucam nešto u pretragu izbaci mi znatno manje rezultata nego pre, ali mi izbaci sa strane da ima mnogo više rezultata pretrage na kupindu, znači mnoge aukcije sa fiksnim cenama su sada prebačene na kupindo, čuj "aukcije sa fiksnim cenama".

Poslednja ispravka: Iris (20.9.2010 u 14:20)
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 20:27   #39
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

A sta raditi u slucaju kad posaljete neki predmet i ocekujete uplatu, i uplate nema pa nema... a kupac se vise ne javlja.... i das mu losu ocenu i nikom nista! Znaci samo sistem prvo uplati pa tek onda salji!
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 21:33   #40
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Posaljes pouzecem normalno.
I kupac preuzme paket, plati izlicitiranu cenu plus ptt.
Ako hoces da se zastitis od nepreuzimanja paketa od strane kupca (priliko cega ti placas onda postarinu kuririma, jer ti se paket vratio, a kuriri su jelte trosili vreme, benzin em ljudske resurse ), onda trazis uplatu postarine unapred.

Naravno, mozes i da trazis uplatu cele sume unapred, ali to cesto zna da odbije kupce. Mene svakako odbija kad vidim "prvo uplata na racun".
Gde je tu garancija da prodavac nece prevariti kupca ?
Uzeti pare i ne poslati paket.

Zato je najnormalnije resenje i najefikasnije i najsigurnije po obe strane, placanje pouzecem uz uplatu postarine unapred.

Ja licno u 100% slucajeva saljem pouzecem, gde kupac placa cenu+ptt.
Slao sam preko 100 puta sigurno, nikad mi se nije vratio paket.

Poslednja ispravka: Iris (20.9.2010 u 14:20)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
ivanxxxxxxx (18.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com