Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2013, 19:16   #41
BalkanFreak
Član
 
Član od: 18.3.2011.
Poruke: 45
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Jel moze neko da mi objasni kako da iskljucim HDR u igri i jel ima neki nas server(nemislim bukvalno),gde se nasi ljudi okupljaju i igraju?
BalkanFreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2013, 10:24   #42
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: DayZ

Smanji HDR na minimum, i proveri kako ti je osvetljenje podešeno i na monitoru i u igri. A evo ti i kako da podesiš igru što bolje :

http://dayzmod.com/forum/index.php?/...phic-settings/

ne zaboravi da je ovo mod i da nije najbolje optimizovan. Većina ga igra na minimumu radi što bolje preglednosti. Oni koji igraju na high i uživaju u prirodi uglavnom dobiju metak u glavu posle 10 minuta

Ukoliko budeš igrao noću vrati HDR na max, jer on tu čini čuda. Po punom mesecu na poljanama omogućava solidnu preglednost dok u šumama i dalje ostaje mrkli mrak.

naših ljudi ima ali jako malo, mislim da ima jedan klan koji je igrao Arma 2 ali ne sećam se da li igraju DayZ.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 21:45   #43
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Jel neko i dalje igra DayZ? Nisam igrao par nedelja i veceras krecem opet ( da imam zanimaciju dok ne srede sim city ). Igracu na privatnom serveru ( AWAKACK.ORG ), Namalsk mapa, jer me je Chernarus neopisivo smorio.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2013, 22:57   #44
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

DayZ on PAX East

Nesto price oko novina koje treba da se nadju u standalone i na kraju Q/A sa publikom...

Part 1


Part 2


Part 3
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2013, 15:33   #45
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Public alpha moguci izlazak ovog meseca.

http://www.vg247.com/2013/05/28/dayz...lpha-on-track/

Novi Screenshot-ovi, inventar:
https://pbs.twimg.com/media/BLmSsAICUAAmvDV.jpg:large

leaping zombie:
https://pbs.twimg.com/media/BLbjCH0CQAAiT8R.png:large
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2013, 22:21   #46
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Konacno je izasla.

http://store.steampowered.com/app/221100/

Trailer
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2013, 22:38   #47
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: DayZ

Malo to postaje neozbiljno :

"WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING."

Igra koja je najavljena pre godinu dana da izlazi pojavljuje se sada kao rana alfa verzija. Muka mi je više od tih alfa gde ja treba da plaćam da bi testirao i razvijao tuđi posao.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 0:34   #48
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Malo to postaje neozbiljno :

"WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING."

Igra koja je najavljena pre godinu dana da izlazi pojavljuje se sada kao rana alfa verzija. Muka mi je više od tih alfa gde ja treba da plaćam da bi testirao i razvijao tuđi posao.
Ne vidim u cemu je problem...Jel te tera neko da kupis? Ti ne kupujes samo alphu vec i konacan proizvod. Lepo pise da ne preporucuju kupovinu ali su omogucili ljudima i tu opciju ukoliko zele. Ne biju ih po usima niti ih lazu nesto.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Belphegor (17.12.2013), Leonida (17.12.2013), Mare88 (17.12.2013)
Stara 17.12.2013, 0:56   #49
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Malo to postaje neozbiljno :

"WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING."

Igra koja je najavljena pre godinu dana da izlazi pojavljuje se sada kao rana alfa verzija. Muka mi je više od tih alfa gde ja treba da plaćam da bi testirao i razvijao tuđi posao.
Počeli smo da se bunimo kada marketing nije bezobrazan. Fantastično.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 0:57   #50
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: DayZ

prošle godine je najavljena da izlazi u decembru 2012, onda su odložili za proleće jer imaju neke sitinije probleme koje treba da poprave. Godinu dana kasnije su u EARLY ALPHA. Znači oni praktično idu unazad . To je moj problem sa ovim naslovom. Ako sam WarZ pljuvao zbog ovakvih istih stvari nemam nameru ni Bohemiu da poštedim toga.

Mod je fantastičan (i pored gomile bagova i hakera), preko 200 sati MP na DayZ sam proveo ali ovo postaje neozbiljno. Dakle ja ne sumnjam da će igra biti dobra niti je dovodim u pitanje.

Dovodim u pitanje ozbiljnost developera. Naravno da neću kupiti, muka mi je više od gomile ALPHA verzija igara gde se više mučim nego što uživam u svom ubijanju vremena.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 1:24   #51
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
director kaže: Pregled poruke
prošle godine je najavljena da izlazi u decembru 2012, onda su odložili za proleće jer imaju neke sitinije probleme koje treba da poprave. Godinu dana kasnije su u EARLY ALPHA. Znači oni praktično idu unazad . To je moj problem sa ovim naslovom. Ako sam WarZ pljuvao zbog ovakvih istih stvari nemam nameru ni Bohemiu da poštedim toga.

Mod je fantastičan (i pored gomile bagova i hakera), preko 200 sati MP na DayZ sam proveo ali ovo postaje neozbiljno. Dakle ja ne sumnjam da će igra biti dobra niti je dovodim u pitanje.

Dovodim u pitanje ozbiljnost developera. Naravno da neću kupiti, muka mi je više od gomile ALPHA verzija igara gde se više mučim nego što uživam u svom ubijanju vremena.
Ne bih bas uporedjivao ovo sa WarZ-jem, koliko znam WarZ je popljuvan zbog laznog marketinga, uzasne politike prema igracima (cahs shop) i opsteg stanja igre koja je po njima bila finalna verzija.
Ovo je ocigledno ALPHA, ukoliko imas sumnje onda sacekaj. Neko ce kupiti pa ce istina izaci na videlo, ako igra zaista bude losa onda treba da se udari po njima. A ovako bez igranja tesko da moze neko da zakljuci da ce nesto biti lose. Bolje da odlazu nego da izbacuju nedovrsenu igru. Bar ja tako mislim.
U svakom slucaju bice dosta ljudi koji ce se zaliti na gomilu bagova i koji ce kukati kako su prevareni a niko zivi ih nije terao da kupuju igru. Don't be THAT guy.
Lepo se saceka da izadje, bice prilike da se vidi gotov proizvod i lepo se tada odluci. Nisu devovi krivi, niti mogu da prevare igraca ukoliko taj igrac proveri dobro proizvod pre nego sto kupi. Ovako se mnogi zalecu i onda im je igra kriva sto su "prevareni".
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2013, 12:08   #52
AngeR
Član
 
Član od: 30.1.2011.
Poruke: 433
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 36 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku AngeR
Određen forumom Re: DayZ

Jel igra neko ?
AngeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2013, 17:01   #53
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
AngeR kaže: Pregled poruke
Jel igra neko ?
Ja igram..ko hoce da pici nek me doda na steam....http://steamcommunity.com/profiles/76561198028924399/


Inace Igra je bolje optimizovana bolje klizi nema nekog bitnijeg napretka u fps ali sve u svemu mnogo bolji utusak od dayz Mod-a sto se tice optimizovanosti...jos nisu implementirane zivotinje...kao sto sam i ocekivao malo su je prekomplikovali ali nista strasno za alfu Grafika je prelepa..zaista prelepa..sunce je malo OP.....

Malo sporija cini mi se...loot nije izdasan moze ti se dogoditi da lutas sa praznom puskom 3 sata...ali ako dodjes do NWAF(ima novo mesto za military loot) nekako usput bi trebalo da si u skoro full gear...

mehanika glad zedj..snaga itd ..je malo komplikovana ali najavljuju da ce sve to srediti(nema nikakvih indikatora) pa ne znas...koliko si zedan bolestan gladan dehidriran itd...

Hmm..fali mi malo veca dinamika...ubijem full opremljenog lika sa asovom...dzaba mu sto on puca...malo mi se cini da je ajming usporen isuvise...u zelji da dobiju tu neku realnost cnimi mi se da je igra tromija...

Mapa je prelepa postoji military base blizu Pavlova ostale baze osim tih nekloliko novih mili baraka iznad NWAF) su iste..mada jos nisam obisao celu mapu...

Trenutno..."lika vezali naterali da skine pantalone iscedili mu tri kese krvi i ostavili u supermarketu posto nisu imali kljuc od lisica" se naravno svasta dogadja eto ima i "vampira"



Sve u svemu nije lose za alfu...no ovo je tek pocetak...ne verujem da ce dev ikada shvatiti koji je sve mogucnosti krije ovaj mod...........ja se ipak vise radujem Arma 3 portu za epoch od ovoga...no videcemo....pozdrav svim survaverima

Spoiler za Screens:

<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku <S2N><Mefisto> na korisnoj poruci:
AngeR (18.12.2013), Belphegor (18.12.2013), JzmA (18.12.2013)
Stara 18.12.2013, 17:10   #54
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Ja trenutno skupljam pare, nadam se da cu pre nove godine uspeti da je kupim. Nervira me malo jer je Dean pominjao u par intervj. ranije da ce pocetna cena biti oko 15e (rekao je i da ce rasti tokom daljeg razvoja) medjutim poceli su sa 25e, ali bar za raziku od WarZ-a rekli su da nece biti nikakvih mikrotransakcija (pay to win).
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2013, 19:04   #55
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
Belphegor kaže: Pregled poruke
Ja trenutno skupljam pare, nadam se da cu pre nove godine uspeti da je kupim. Nervira me malo jer je Dean pominjao u par intervj. ranije da ce pocetna cena biti oko 15e (rekao je i da ce rasti tokom daljeg razvoja) medjutim poceli su sa 25e, ali bar za raziku od WarZ-a rekli su da nece biti nikakvih mikrotransakcija (pay to win).
Hahahah pusti to sta pricaju uvek dodas 10 evrica na tu cifru koju najavljuju opusteno zombiji jos uvek ubijaju kroz zidove...onesvestis se...itd...Alfi je sve dozvoljeno bitno je da ce da apedjtuju novom metodom ne nove fajlove vec samo promenjene delove...pa se nadam brzim promenama,plus jos ovih nekoliko milona $ boost u startu...sredice je nekako,jedva cekam vozila interesuje me spawn sistem za vozila...valjda nije tako retardiran kao u modu...
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2013, 21:08   #56
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

^Da li igras na masini iz profila? Koliko je tesko naci solidan i slobodan server? Da li se ceka dugo?
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2013, 0:55   #57
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: DayZ

ima na YT dosta klipova, možete videti kako to izgleda. Iz nekog razloga većina snima noću ali mislim da će već sutra biti gomile klipova po danu pa ćemo natanane pregledati šta je novo.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2013, 2:22   #58
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
Belphegor kaže: Pregled poruke
^Da li igras na masini iz profila? Koliko je tesko naci solidan i slobodan server? Da li se ceka dugo?
Da igram na toj masini...u nekim momentima maltene je sve bilo puno ali ipak upadnes negde sad dok su ova testiranja i patchevi na pola servera ne mozes da udjes posto se menjaju verzije..jos uvek nisam umro(zivim izmedju 2 patcha)...prakticno imam sve sto ima u igri trenutno...pusku sa prigusivacem i optikom + 6 klipova..(jedino mi fali klip za pistolj to jos nisam video kako izgleda municiju imam..ali nema nista bez klipa)...ali problem je krv i infekcija...zderem i pijem sve antibiotike i alkohol vitamine sve zivo i igra mi je i dalje crno bela...to me malo nervira...znaci novi patch on ubacuje animaciju kako proveravas da li je baterija ok,tako sto je liznes...zabole me patka za animaciju..kakve gluposti..
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku <S2N><Mefisto> na korisnoj poruci:
Belphegor (19.12.2013)
Stara 19.12.2013, 2:33   #59
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Ja jos od juce pratim Sacriel-ov strim na twitch-u, cini mi se da je i on pomenu da ne moze da se nadje klip za pistolj, takodje je rekao da prigusivac trenutno nema funkciju.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2013, 2:40   #60
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: DayZ

Citat:
Belphegor kaže: Pregled poruke
Ja jos od juce pratim Sacriel-ov strim na twitch-u, cini mi se da je i on pomenu da ne moze da se nadje klip za pistolj, takodje je rekao da prigusivac trenutno nema funkciju.
Polako, ne zurimo nigde tek je alpha. Jedino sto me trenutno nervira oko svega toga je sto se Dean pravi blesav na pitanja vlasnika private hive-a tipa Tansien ili BMRF.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dayz

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com