Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2006, 1:39   #1
Benedikt
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Majdanpek
Poruke: 252
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Benedikt
Question Nepodnosljivo restartovanje

Prilikom normalnog rada racunar mi se restartuje sam od sebe,najmanje desetak puta dnevno,kasnije mi prikazuje neku gresku (nesto ~tumb~datsys..).
Imam bartona 2,5;kingston 512mb;asus a7v8x-x;maxtor 80 gb;ati 9600.Probao sam i drugovljevu graficku (9550)i ram (pqi 256),ali isto se desava.
Napominjem,par puta sam instlirao windows i nije doslo ni do kakve promene.Dali je hard u pitanju,maticna,procesor..i kako to mogu da proverim.
Kada idem na disk cleanup,izbacuje mi gresku instalacionog diska (windowsovog),kod drugara sam instalirao isti i nema nikakvih problema.
Benedikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 2:09   #2
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Pregrevanje proca, napajanje...
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 10:36   #3
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Posto si rekao da si probao i drugu memoriju,mislim da je problem u napajanju...
Ja sam imao slicne probleme(resetovanje)a nestali su kada sam zamenio napajanje....
Probaj kod druga sa njegovim napajanjem pa vidi-ako bude po starom-problem treba traziti u hardu,procesoru ili maticnoj....
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 10:58   #4
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

meni se isto desavalo ali kad sam uzeo napajanje,problemi su nestali. ako imash para uzmi sto jace napajanje koliko mozes da priustis u principu bi trebalo 400w da ti bude doviljno,ja sam imao 420w thermal ali 20pina pa sam morao da zamenim za 24pina 400w chiefteck,kod druga se deshavalo isto kao kod tebe,imao je neko napajanje za 20e ali sam ga nagovorio da uzme mog thermala koje je novo oko 55e a jasam mu dao za 40e i sve mu radi savrsheno
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 16:58   #5
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Uvek prvo treba isprobati napajanje koje možeš pozajmiti od prijatelja. Zatim treba ići dalje. Ako nije u pitanju napajanje, a memorija kao što reče nije, onda je u pitanju ploča.

Ali uglavnom je u pitanju napajanje. Ako koristiš TA peći na struju možda su ti korodirali kontakt šrafovi na tabli sa osiguračima pa napon nije stabilan. To je bio slučaj kod nas u Zemun Polju gde se svi uglavnom greju na struju.
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 0:35   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

verovatno da je memorija, e sad posto si rekao da imas kingstonn i a7n8x nije mi bas naj jasnije kako to da neradi ... ja imam a7n8x-e\deluxe sa 1024 kingston vr i to savrseno radi vec 2-3 godine mozda su samo prljava lezista za mem.
moj predlog ti je da uzmes suvu pipeticu od vate i da malo probrises slotove a onda da vratis memoriju mazad , takodje bi ti toplo preporucio i da testiras ram sa recimo memtest86 .... i obavezno probaj da promenis napajanje za neko kvalitetnije ...... ali posto mozda to napajanje nece resiti problem ja bi ti preporucio da od nekog prijatelja prvo pozajmis napajanje pa ako radi da onda kupis....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 1:15   #7
Benedikt
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Majdanpek
Poruke: 252
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Benedikt
Question Re: Nepodnosljivo restartovanje

Kupio sam novo napajanje 400w,keko koje je islo sa Eurorinim kucistem,ali nista se bitnije nije promenilo.Pa me interesuju besplatni programi za testiranje procesora,harda,rama i ploce
Benedikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 21:16   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Citat:
Benedikt kaže:
Kupio sam novo napajanje 400w,keko koje je islo sa Eurorinim kucistem,ali nista se bitnije nije promenilo.Pa me interesuju besplatni programi za testiranje procesora,harda,rama i ploce
besplatan program za testiranje ram memorije

http://www.memtest86.com/memtest86-3.2.iso.zip

kada raspakujes arhivu dobijes .iso fail koji narezes na cd , zatim taj cd butujes pri startovanju racunara.....
program je free a vrsi poso ..... testirao sam pomoc u njega dosta memorija kada je on (memtest86) ustanovljavao da je memorija neispravna to su posle mene potvrdjivali i ljudi iz servisa koji rade pomoc u programa gold memory test koji je profy i koji nije besplatan ..... dakle to sto ti mem test bude ocitao iz rama mozes da smatras za vrlo validan podatak sa tacnoscu od 95% ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 9:15   #9
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

probaj detaljno da ocistis ceo komp od orasine i gamadi sto podrazumeva i rasturanje napajanja i detaljno ciscenje svega pa i krilca ventilatora
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 11:59   #10
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Citat:
Benedikt kaže:
Kupio sam novo napajanje 400w,keko koje je islo sa Eurorinim kucistem,ali nista se bitnije nije promenilo.Pa me interesuju besplatni programi za testiranje procesora,harda,rama i ploce
hmmm... Kazi mi da li si siguran da je ovo napajanje (novo) dobro. Imao sam sličan problem, pa sam zamenio napajanje za Chieftec-ovo od 360w, ali problem je ostao. Tad sam počeo da se pitam, da li je napajanje krivo uopšte, ali pošto sam sve ostalo zamenio, bilo šta drugo da ne valja je bilo nemoguće. Tako da sam opet zamenio napajanje, ovaj put za Chieftec od 460w. Od tada sve savršeno radi.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 1:55   #11
banesr
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 179
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nepodnosljivo restartovanje

Kod bilo kakvog resetovanja treba uvek uzeti u obzir neispravnost maticne ploce.
banesr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
Restartovanje racunara alien Kvarovi 28 4.9.2006 19:01
Restartovanje prilikom igranja Age of Empires 3 Benedikt Strateške igre 5 3.3.2006 3:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com