Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2007, 19:11   #1
djchehcen
Novi član
 
Član od: 23.1.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Savet oko Windows Server-a 2003

Brat mi je postavio sledece pitanje:
"Ljudi ovako, trebao bih na sever HP ProLiant ML310 da instaliram Windows 2003 Server(lincencirani).
Mene sad interesuje, da mi neko ko je imao iskustva sa Win 2003, pomogne da odaberem koju vreziju windows 2003 servera da instaliram. U toj lan mrezi bice najvise 50 racunara. Server ce mi za pocetak sluziti za backup, mrezne stampace i jos za neke softvere koji rade u mrezi.
Server neci ici na net ali ce neki racunari iz mreze ici na net i to preko obicne dial-up konekcije. Ja na jednom drugom serveru imam antivirus Panda Administrator 2.52.00, i dobro se pokazala.
Bilo bi mi korisno i kad bi neko napisao ako je imao iskustvo sa nekim drugim antivirusom za server koga podrzava 2003ka, ali pod uslovom da nove definice virusa "rucno" dodajem, i da li taj antivirus "stiti" sve racunare u mrezi ili cu morati posebno na svaku masinu koja ide na net da stavljam neki antivirus?
Moze bilo sta sto je u vezi sa gore napisanim (hitnije mi je prvo), neki korisni linkovi, mada je uvek bolji savet iz prve ruke. Ja sam bio na nekim HP-ovim i MS-ovim sajtovima ali nisu mi bas puno pomogli.

Ljudi unapred hvala."
Delimicno znam odgovor pa mi treba pomoc!
Pozdrav
djchehcen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2007, 22:52   #2
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Savet oko Windows Server-a 2003

Enterprise edition moze da podrzava mnooogo vise korisnika od 50.Ali posto ce taj server da radi ono sta si naveo vise nego dovoljan je Standard edition (moze biti domen controler,do 4 proc.,do 4gb RAM,rad u clusteru...).WEB edition nemoj ni da gledas jer je sh*t.
Od antivirusa W2k3 podrzava NOD32 (neko sa ovog foruma je rekao da i Avast radi ali samo u pro varijanti,ja nisam probao).
Posto ce svaki racunar zasebno da ide na internet preko dial-up veze potrebno je da i svaki racunar ima svoj antivirus jer ih u tom slucaju server ne stiti.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 0:16   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Savet oko Windows Server-a 2003

Daklem ovako ...

- Složio bih se da trebaš da uzmeš Windows 2003 Standard više ti nije potrebno...Nočini licenciranja
- Ašto se tiče zaštite ako hoćešnešto stvarno ozbiljno i ako si namerio i to da platiš onda ti je praktično "jedina" ozbiljna solucija NORTON ANTIVIRUS CORPORATE trenutno u verziji 10 OVDE...ona se sastoji iz serverske komponente i klijentskog dela... nadam se da znaš šta to znaci da sad nešto ja nedužim...A ako si uz sve to planirao Firewall onda uzmi najjeftiniju varijantu ISA SERVERA...Nočini licenciranja

Tako se odprilike radi ako je ozbiljna firma u pitanju .....

Tolko od mene

Poz.

Poslednja ispravka: Freško (24.1.2007 u 0:40)
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
windows 2003 server Slobodan Zdravkovic Operativni sistemi 3 7.12.2006 22:23
Delegation Wizard na Windows Serveru 2003 ezenkiel Operativni sistemi 2 21.11.2006 20:21
POMOC Windows mobile 2003 OS flashboy_didi Operativni sistemi 0 15.1.2006 3:28
Windows 2003 Server Milos Bozic Operativni sistemi 8 11.1.2006 23:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com