Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2021, 13:08   #81
bojan1801
Banned
 
Član od: 21.2.2021.
Poruke: 33
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Zombi igara nemamo uopšte pa su trebali da ih se drže i u narednih 10 nastavaka...
Ne kažem da nema igara sa zombi tematikom, uvek je u RE bilo i drugih neprijatelja, mutanata, bio-oružja...ali ovo veze s mozgom nema, nikakve veze sa originalnim RE nema, boss fajt ti upravljaš mekom(traktorom), pucas do besvesti, neograničena municija itd kao da igram wolfenstein the new order a ne RE...ne razumem čemu toliki hajp, ni ona prošla igra, sedmica, nije imala smisla, ovo tek nema smisla...
bojan1801 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 13:16   #82
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Zombi igara nemamo uopšte pa su trebali da ih se drže i u narednih 10 nastavaka...
re je pionir zombi igara,šta su sad zbog toga što ima zombi igra trebali odustati?
nemam ja ništa protiv ovakve igre,samo su trebali da joj daju drugo ime i neka štancaju... jer ovo re igra nije.
kvalitet postoji,i mogli su da počlnu novu franšizu,ali lakše im je da štancaju igru pod proverenim imenom.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
bojan1801 (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 13:21   #83
bojan1801
Banned
 
Član od: 21.2.2021.
Poruke: 33
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
re je pionir zombi igara,šta su sad zbog toga što ima zombi igra trebali odustati?
nemam ja ništa protiv ovakve igre,samo su trebali da joj daju drugo ime i neka štancaju... jer ovo re igra nije.
kvalitet postoji,i mogli su da počlnu novu franšizu,ali lakše im je da štancaju igru pod proverenim imenom.
Upravo tako, ovo uopšte ne treba da nosi ime RE
bojan1801 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 13:23   #84
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Svaka igra treba da evoluira, inače bismo igrali uvek isto samo sa boljom grafikom. Bilo je i komešanja kad je četvorka promenila kameru i kad je sedmica prebacila perspektivu u prvo lice pa opet ispadoše odlične. Slično su ljudi pričali i za DmC: Devil May Cry - ok igra samo su trebali da je nazovu drugačije, da im ne diraju u njihovog Dantea. Taj argument "dobra igra, ali nije dobra (ime serijala) igra" sam video toliko puta... Kad su radili remake za RE2 ja sam više voleo da bude kao za prvi deo, da zadrže perspektivu kamere, ali na kraju ispade fenomenalno.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Koreli A. (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 13:33   #85
bojan1801
Banned
 
Član od: 21.2.2021.
Poruke: 33
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Svaka igra treba da evoluira, inače bismo igrali uvek isto samo sa boljom grafikom. Bilo je i komešanja kad je četvorka promenila kameru i kad je sedmica prebacila perspektivu u prvo lice pa opet ispadoše odlične. Slično su ljudi pričali i za DmC: Devil May Cry - ok igra samo su trebali da je nazovu drugačije, da im ne diraju u njihovog Dantea. Taj argument "dobra igra, ali nije dobra (ime serijala) igra" sam video toliko puta... Kad su radili remake za RE2 ja sam više voleo da bude kao za prvi deo, da zadrže perspektivu kamere, ali na kraju ispade fenomenalno.
Dvojka jeste fenomenalna igra ali su zato trojku ****li...sedmica nije RE kao što ni ovo nije a četvorka mi nikad nije legla, najbolje što su uradili za franšizu je što su odradili remake remake-a prvog dela sa gamecube-a
bojan1801 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 13:56   #86
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Resident Evil uopšte ne mora da se drži samo zombija kao pijan plota, originalni naziv igre je Biohazard, dakle tematika igre su biološka oružja, virusi, mutacije i ostalo, tako da mogu sa tim široko da šaraju što se tiče tematike i neprijatelja.

Zaštitni znak RE igara je više bio survival aspekat sa puzzles, koje je sedmica odlično pogodila, u osmici je malo više akcije za moj ukus ali je i dalje ok, u mnogim aspektima bolja od sedmice.

Igram RE od prve Playstation igre, tako da ako se ja pitam, vratio bih serijal u fixed camera angles i tank controls. Ali apsolutno razumem da serijal mora da se menja, da ostaje svež itd.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
Koreli A. (14.5.2021), pentraksil (14.5.2021), Stenmark (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 15:07   #87
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
bojan1801 kaže: Pregled poruke
sedmica nije RE kao što ni ovo nije a četvorka mi nikad nije legla
Naravno da jeste RE, kao što rekoh evolucija serijala, nema mnogo AAA studija koji se trude da donesu nešto novo u već uspešnu franšizu. Ako je formula oprobana i donosi lovu zašto bi menjali bilo šta. Hello Ubisoft.
Ovako makar možemo očekivati nešto sveže svakom novom igrom, a eksperiment može da uspe ili ne. Po prijemu igrača četvorke i sedmice/osmice ide to kako treba.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Stenmark (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 16:24   #88
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Svaka igra treba da evoluira, inače bismo igrali uvek isto samo sa boljom grafikom.
Jedno pitanje, kad je to FPS evoluirao?

Jos od pojave ovog zanra 90-tih pa do danas napredovala je samo grafika.

RE nikad nije trebao uvesti FPS kao sto ni Super Mariju nije trebao 3D
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 17:06   #89
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Kad je FPS evoluirao? Da uzmemo za primer Bioshock, Doom Eternal, Borderlands, F.E.A.R., Half-Life, Metro, Superhot. Sve su one FPS, ali nemaju veze jedna sa drugom i svaka je uvela nešto novo po čemu je prepoznatljiva. Meni je ovo sasvim dovoljno.
Citat:
wario kaže: Pregled poruke
kao sto ni Super Mariju nije trebao 3D
Da, kao što im verovatno nisu trebale ni mnogobrojne nagrade za igru godine koje su pokupili 3D naslovi. Možda nam 3D uopšte nije ni trebao, barem bi nam sve igre išle u 60fps sa budžet grafikama.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Stenmark (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 17:52   #90
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Kad je FPS evoluirao? Da uzmemo za primer Bioshock, Doom Eternal, Borderlands, F.E.A.R., Half-Life, Metro, Superhot. Sve su one FPS, ali nemaju veze jedna sa drugom i svaka je uvela nešto novo po čemu je prepoznatljiva. Meni je ovo sasvim dovoljno.
Nop, moje misljenje od prvog 3d Doom-a igra se istim receptom, e sad sto te zadovoljava malo zacina ili sminke koje se menjaju to je tvoja stvar...
A tek sad pocinju toliko da lice jedna na drugu, da moram razmisliti koji naslov igram
Vreme je izgleda da se bacim na VR simulacije, ove igre postaju zamarajuce...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 18:00   #91
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Ako ti je ovo sve isto i zamarajuće, možda da batališ gaming, verovatno stigle godine.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
DeCoy (14.5.2021)
Stara 14.5.2021, 18:03   #92
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Kad je FPS evoluirao? Da uzmemo za primer Bioshock, Doom Eternal, Borderlands, F.E.A.R., Half-Life, Metro, Superhot. Sve su one FPS, ali nemaju veze jedna sa drugom i svaka je uvela nešto novo po čemu je prepoznatljiva. Meni je ovo sasvim dovoljno.

Da, kao što im verovatno nisu trebale ni mnogobrojne nagrade za igru godine koje su pokupili 3D naslovi. Možda nam 3D uopšte nije ni trebao, barem bi nam sve igre išle u 60fps sa budžet grafikama.
uuu al si me sad za**** Marija 3D nikad ne bih igrao samo da znas

Sto se tice FPS naslova sve je to isto ides i pucas, ja ne znam sta tu moze biti novo
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 18:55   #93
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
wario kaže: Pregled poruke
Marija 3D nikad ne bih igrao samo da znas
Puno hvala na ovoj beskorisnoj informaciji.
Citat:
wario kaže: Pregled poruke
Sto se tice FPS naslova sve je to isto ides i pucas, ja ne znam sta tu moze biti novo
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2021, 19:29   #94
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Vreme je izgleda da se bacim na VR simulacije, ove igre postaju zamarajuce...
Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ako ti je ovo sve isto i zamarajuće, možda da batališ gaming, verovatno stigle godine.
Zašto trošiš 'papir' kada sam izneo taj plan?! A da...stigle godine, da me ne lozi svaka igra koja poveca 'silikone' (kao sa ribama u zivotu )
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2021, 1:36   #95
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Puno hvala na ovoj beskorisnoj informaciji.

evolucija


Od pojave Volfenstajna 1992 desila se samo jedna evolucija a to je kada je izasao Duke Nukem 1996 i moglo se kursorom pomerati u svim pravcima. Sve dalje je "more of the same" uz sve bolju grafiku.
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2021, 11:12   #96
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Moglo se kursorom pomerati u svim pravcima i pre duke nukema.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2021, 21:03   #97
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Spanking Lady Dimitrescu



Japan...japan never changes...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2021, 21:05   #98
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Resident Evil 8

kakve veze ima mod sa japanom
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2021, 21:52   #99
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 710
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Pisao sam u vezi tezine i pocetak nije nikakav pokazatelj. Do ulazska u zamak nije ni predvidjeno da sa bori sa svim neprijeteljima ja sam pokusavao na onoj livadi gde je zito da pobijem one zverove sa pistoljem i 15-ak metaka na hardcore to je no-no a tu su i upgrejdi tako da sad vidim da je namerno "pojacana tezina " da stvori osecaj anksioznosti i nemoci u pocetku .

Neprijatelji jesu tezi i tezi ali i igrac je sve jaci i jaci pogotovo ako voli da se "plave" prostorije na mapi i pogotovu ako mu na primer ne treba dva pistolja nego proda losiji a zadrzi bolji jer nepotrebno je duplirati oruzja jer su nova klot bolja od starih nadogradjenih.
Tako da glas za hardcore ipak .
Bolji mi je ovaj od 7. i rimejka 2. i 3. , atmosfera je odlicna, slagalice su interesantne , stalno se otvara igra ubacuje se po nesto, boss-ovi su mastoviti i mini-bosovi su odlicni za "ispucavanje" i osecaj da ste ubili mocnu zver je tu a cak vredi i poginuti da vidite crveno oko dlakavog krvoloka dok vam joz zivom kopa utorbu , mnogo dobro.

To je RE i dalje , sustina je nepromenjena a forma je nebitna , 1. ili 3. lice , fiksna kamera ,izgled neprijetelja i sve ostalo vazno je da je kvalitetno uradjeno . A tu su i Zombi neprijatelji samo sto ima jos mnog razlicitih i pojavljuju se novi stalno tokom igre .

Ubedljivo najraznovrsnija igra u RE po izgleda nivoa i neprijatelja zao mi je samo sto nema jos 2,3 segmenta .
A opet sto se tice tezine sustina je da je igracu izazov kako god se zvao mod . Ako samo picite kroz neprijatelje " bum bum bum " igra gubi smisao , zato i nema sejvova na svakom koraku jer je veliki deo to da se ne ulazi olako u borbu i strah od zaskocivanja iz mraka
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Stenmark (15.5.2021)
Stara 15.5.2021, 23:37   #100
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Resident Evil 8

Meni ovo jedino bolje od RE3. Nije kao RE2, a i RE 7 mi je bolji malo sa svim svojim nedostacima tj. sitnicama koje su popravili sada ovde u RE vilage.

Pršti od akcije sa po kojim horor elementima. Lady D nema poentu, ne moze da pridje toj tenziji koju je stvarao tyrant ili cak nemesis. A verovatno zbog toga sto su je totalno osakatili da se slucajno pahuljice ne bi žalile kao za RE2. Samo hoda i ima jedan napad, nikad da vas iznenadi, malo brže pojuri.

Za drugu polovinu igre da ne pričam... samo rokaj batooo.

Inventar mi ima loše odrađen menadzment. U celoj igri jedva da sam pogledao jednom u njega i imao problem sa prostorom. Tačno samo kupim sve pred sobom kao da vučem kamion iza sebe. Dosta lošije nego RE7. U RE7 sam imao par situacija gde se stvarno zapitam, e sad moram da idem na ovo mesto, znam biće boss fajt, biće hebeno, ali ne mogu sve da ponesem i morao sam da se odlučim šta ću da koristim za main wep.... i još mnogo raznih situacija. Ne sviđa mi se što su se odlučili na to da ne postoji storage box.

Puzzle isto... zapamtio sam jednu dobru u zamku, ostalo je smešno, vuče te za rukav žestoko.

Kao da se village plaši da bude horor igra. Taman uletite u malo horora, stvaranje tenzije i onda vas brzo izbace iz toga. Da nam se ne stresira omladina...
Pozitivna jeste ta varijacija neprijatelja, dobar level dizajn, osećaj nemoći u određenim situacijama postoji, grafika, priča je okej, zaokružena. Ima po nekih momenta koji svaki survival horor ljubitelj treba da iskusi, pa otuda mi i jeste preporuka i must buy za fanove.

Što se tiče ocene, 7/10.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (16.5.2021 u 0:11)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Resident Evil 0 HD Remaster dex3108 Akcione igre 28 1.4.2016 21:10
Resident Evil: Revelations Aibo Akcione igre 133 2.5.2014 22:44
[Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi WhenDarknessFalls Konzole 50 21.3.2014 0:07
Resident Evil: Distant Memories (RE2 Mod) evil_geko Akcione igre 2 8.10.2013 22:32
Resident Evil: Operation Raccoon City gorgilije Akcione igre 114 31.5.2012 23:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com