Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.5.2008, 21:31   #1
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako povratiti Windowsov boot loader?

Na računaru već dugo imam instalirana dva WinXp-a a sa jednog na drugi se prebacujem uz pomoć PowerQuestovog Boot magica 7. Hteo bih da se ratosiljam Boot magica i da se sa sistema na sistem prebacujem pomoću windowsovog boot loadera. Kada obrišem Boot magic podiže mi se samo sistem na kojem je on bio instaliran. Kako povratiti Windowsow boot loader?
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 21:50   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Kucaj fixboot i fixmbr iz Windowsove repair konzole, u koju ulaziš kad digneš kompjuter sa instalacionog diska i izabereš "Repair" prvi put kad te pita.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 21:51   #3
vaskotv
Član
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: Na_moru_Plavom
Poruke: 444
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 203 puta na 85 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vaskotv Slanje poruke preko MSN-a korisniku vaskotv
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

To mozes da uradis sa Windwos Cd iz njegove Console, tacnije opcija fixboot bi ti resila probleme, ili da probas sa nekim boot menadzerima ko sto je EasyBCD.

EDIT:
@voodoo nisam widio twoju poruku, pa da ne brisem owu moju, neka je mozda ce mu pomoci.


vaskotv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2008, 23:18   #4
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Koliko sam mogao da shvatim tražeći po netu, sa EasyBCD se ne mogu butovati dva XP-a već samo Vista i Xp ili drugi OS-ovi, ili ja nisam dobro shvatio. Što se tiče konzole znam kako se do nje dolazi ali nisam baš vičan u radu sa njom. Pri radu sa Fixboot treba da se opredelim za jedan od dve mogućnosti: pod 1 za M Windows a pod 2 za C Windows???? Koji od ova dva pripada kom sistemu???
Kod FixMBR ne znam šta da upišem, jedan sistem sam nazvao HDD a drugi Hard. Upozorenje da pri pogrešnom upisu mogu sistem učiniti nepristupačnim čini me veoma podozrivim. Ako vas mrzi da mi malo pojasnite neke stvari razumeću jer objašnjavati nešto ovako može biti veoma dosadno. Više puta sam probao rad u konzoli ali komande koje treba da upišem su mi nejasne. U svakom slučaju hvala vam na trudu.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2008, 3:12   #5
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Citat:
Jokara kaže: Pregled poruke
Kada obrišem Boot magic podiže mi se samo sistem na kojem je on bio instaliran. Kako povratiti Windowsow boot loader?
Ako si obrisao taj Boot Magic i Windows se startuje to znači da je BM vratio stari (XP-ov) boot loader i treba samo da edituješ boot.ini.
Citat:
Jokara kaže: Pregled poruke
Koliko sam mogao da shvatim tražeći po netu, sa EasyBCD se ne mogu butovati dva XP-a već samo Vista i Xp ili drugi OS-ovi, ili ja nisam dobro shvatio.
Da bi se EasyBCD uopšte startovao na HD-u mora da postoji Vistin boot loader što se može svesti na "moraš da imaš Vistu".
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2008, 10:03   #6
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Ako si obrisao taj Boot Magic i Windows se startuje to znači da je BM vratio stari (XP-ov) boot loader i treba samo da edituješ boot.ini.

Da bi se EasyBCD uopšte startovao na HD-u mora da postoji Vistin boot loader što se može svesti na "moraš da imaš Vistu".
Pa sa EasyBCD možeš da obrišeš vista bootloader, daleko od toga da ti je bootloader neophodan! A može da se instalira na razne verzije Windowsa. Nije pristrasan po pitanju broja i vrsta sistema. Možeš da imaš po 2-3 bilo čega (od onog što podržava). Može i da spašava polu-uništene sisteme. Sve što ti treba da bi ga koristio jeste jedna ispravna instalacija Windowsa.
Nije savršen, ali je besplatan i mnogo jednostavan.

Poslednja ispravka: archmage333 (28.5.2008 u 8:22)
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 3:51   #7
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?


@archmage333
Ono što sam napisao gore stojim iza toga jer to govorim iz iskustva. Kada sam pre nekoliko meseci (2-3) instalirao dotični program na XP nije hteo da se pokrene. Dobijao sam obaveštenje da "EasyBCD ne može da pronađe Vistin boot loader na nijednom disku pa stoga nema posla za njega". Možda je izašla neka nova verzija koja sad radi, ali tada nije radila.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 6:21   #8
Jokara
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke

@archmage333
Ono što sam napisao gore stojim iza toga jer to govorim iz iskustva. Kada sam pre nekoliko meseci (2-3) instalirao dotični program na XP nije hteo da se pokrene. Dobijao sam obaveštenje da "EasyBCD ne može da pronađe Vistin boot loader na nijednom disku pa stoga nema posla za njega". Možda je izašla neka nova verzija koja sad radi, ali tada nije radila.
Ja sam isprobao poslednju verziju i dobijam istu poruku.
Jokara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 8:20   #9
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kako povratiti Windowsov boot loader?

Pih, glupost... nisam probao bez Viste ali to stvarno nisam očekivao. Imao sam Vistu u tom trenutnku ali sam instalirao program preko XP-a.
Osnovni razlog za instalaciju je bio UKLANJANJE Vista bootloadera.. i sređivanje boot sekvence.
Proučio sam dokumentaciju i nigde nisu spomenuli da ti je neophodan bootloader. Samo su nabrojali bezbroj sistema koje EasyBCD podržava.

Mora da to može nekako da se premosti, jer nema logike da su napisali koristan, jednostavan, besplatan program i posle ga tako ograničili..
Anyway, nisam pretpostavio da je tolika glupost moguća.
Ako je to istina, i ne može da se zaobiđe taj glitch, sorry (ne mogu sad BAŠ sve varijante da isprobavam).

Zašto bi tako jadno ograničili program, nije mi jasno.. ........ neko bi im se obratio i ukazao na to... Znači on služi pre svega da se ubije/izmeni Vista bootloader, a onda sve ostalo.

Ali ono prvo je tačno... može da butuje gomilu sistema i nema veze da li su 2 XP-a u pitanju.
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako narezati boot DVD? Orange Nosači podataka 5 18.2.2008 11:11
Kako povratiti nestale particije??? aant Nosači podataka 1 2.10.2007 13:14
Izgubljeni podaci na CD-RW-u. Kako ih povratiti? EDI the Little Nosači podataka 15 25.7.2007 10:33
Kako povratiti izbrisan ISO? Niciklajtos Aplikativni softver 2 4.4.2007 21:46
Kako povratiti video zapis sa kartice srdjanstan Nosači podataka 7 1.6.2006 23:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com