Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2008, 22:30   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

sve rekoh u temi... naravno, ne mislim na pojacavanje pomocu nekog plejera, vec na promenu samog .avi fajla... dakle... treba mi brzo i jednostavno resenje koje se nece zezati sa reenkodiranjem tj. sa grafickim delom fajla- vec samo boostovati volume u njemu...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2008, 23:22   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Pa, ti bi mnogo hteo

To što ti treba zove se normalizacija jačine tona. Tu baš i nemaš mnogo izbora sem da snimiš iz Virtual Duba samo ton, učitaš u, recimo, Sound Forge (kad snimiš fajl sa tonom, on će imati ekstenziju .WAW, ali nemoj da te to prevari, fajl je u stvari MP3). Iz tog programa zadaćeš normalizaciju (ili renormalizaciju, ne sećam se tačno). Posle opet snimi ton kao MP3, pazeći da su parametri isti (VBR ili CBR, sample rate, bit rate). Posle toga učitaj ponovo film u VirtualDub i zameni ton onim sređenim. Nisam siguran može li to tek tako da se uradi, ili možda moraš da snimiš samo sliku bez tona (izabereš Direct Copy za video, a ne Full Processing Mode, a audio isključiš), da učitaš tu ogoljenu sliku i da dodaš ton (opet uradiš ono sa ekstenzijom - MP3 promeniš u WAW), sa parametrima interleavinga 1 ms i preloadom od 500... nečega

Kao što vidiš, nije baš tako jednostavno. Moguće da postoji neki program uz čiju pomoć sve ovo možeš da uradiš automatski, ali ja ga ne znam.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
polarnimeda (13.2.2008)
Stara 13.2.2008, 23:33   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

hmmm... snasao sam se nekako, ali ne mogu ovo nazvati jednostavnim resenjem:
izaberem full processing u audio opcijama, pa pojacam zvuk (adjust the audio), izaberem snimanje bez audio kompresije (kompresija mi iz nekog razloga ne radi sa vise od 8KB/s) a pod video opcijama biram "direct stream copy"... tako dobijam dosta veci izlazni fajl (zbog nekompresovanja audia) koji kasnije lako sredjujem sa GK bez gubitka video kvaliteta... ovo dakle obavi posao...
ali pitanje o jednostavnom i brzom resenju ostaje...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2008, 10:37   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Mislim da ne postoji resenje u nekom programu da se to odradi, a da to sve ne prodje kroz ponovnu kompresiju audio dela fajla. Ja sam te probleme resavao isto kao sto je i Voja predlozio. Evo sad sam pre dva dana imao neki video klip u rukama koji je imao zeznut zvuk tj. svako seckanje videa u VirtualDub-u rezultovalo je totalno desinhronizaciju zvuka sa slikom. Morao sam da otpakujem zvuk u pcm, nalepim ga na film, iseckam film kako hocu i posle spakujem audio opet u mp3. Znaci bilo je posla, ali opet ne zaboravimo da je VirtualDub besplatan program od 1.5mb. Ovo bi u Vegas-u ili Premier-u trajalo citavu vecnost (a kostaju i zauzimaju boga i oca).
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
polarnimeda (14.2.2008)
Stara 14.2.2008, 17:23   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Najbrži način je upravo VirtualDub ili VirtualDubMod. Jedino što meni nije jasno je spora rekompresija zvuka. Sve ostalo si uradio kako treba. Možda imaš problema pa ACM kodecima.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2008, 17:33   #6
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Zasto ne bi sebi skratio muke i sve to radio u Avidemux-u koji je Free kao i VirtualDub a jako su slicni, nesto je lakse raditi u jednom a nesto u drugom tako da koristim oba ali u zadnje vreme vise Avidemux u njemu imas opciju Gain za Audio signal mozes ga podici spustiti itd.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Avidemux-Gain.jpg
Viđeno:	140 puta
Veličina:	66,5 KB
ID:	18056  
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.2.2008)
Stara 14.2.2008, 17:37   #7
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Takodje imas VirtualDub mp3 freeze koji radi i sa MP3 formatom ne samo sa WAV.
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.2.2008)
Stara 14.2.2008, 17:48   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
sve rekoh u temi... naravno, ne mislim na pojacavanje pomocu nekog plejera, vec na promenu samog .avi fajla... dakle... treba mi brzo i jednostavno resenje koje se nece zezati sa reenkodiranjem tj. sa grafickim delom fajla- vec samo boostovati volume u njemu...
To moze i windows movie maker samo sto ces ipak MORATI da reenkodiras video materijal u DV (digital video) jer tako neces izgubiti kvalitet snimka,a format ce biti digital audio.
Dodas video na timeline,ides desnim klikom na traku sa zvukom i Adjust volume.
Mozes da pojacavas do 400% ali sumnjam da ti treba toliko.

Postoji i druga alternativa,iscupas zvuk iz videa,obradis i naknadno dodas, pomocu sound forge audio programa,ili pomocu bilo kog ozbiljnijeg video konvertera.

Kasnije,naravno,mozes da radis sta god hoces i sa video i sa audio fajlom.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.2.2008)
Stara 15.2.2008, 0:54   #9
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

Citat:
daniel83 kaže: Pregled poruke
Takodje imas VirtualDub mp3 freeze koji radi i sa MP3 formatom ne samo sa WAV.
Jel to neka posebna verzija VD? Meni i ovaj 1.7.6 radi sa mp3 fajlovima (doduse, nisam probao sa VBR vec samo sa CBR). VirtualDubMod radi i sa VBR fajlovima.
Da, brzina rekompresije na Sempronu 2500+ iznosi 160fps.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 0:55   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

pretpostavljam da bi sve sa virtualdub-om proslo bez ikakvih komplikacija da sam mogao da rekompresujem audio, ali je ocigledno da mi fali neki codec... ako neko zna gde ih mogu naci i kako se ubacuju u virtualdub... mogu da mu ponudim "hvala"
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 2:50   #11
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: kojim programom cu najjednostavnije pojacati zvuk u .avi fajlu?

VirtualDub koristi ACM kodeke, ne dll biblioteke ili CLI enkodere. Sve što ti treba je ACM verzija MP3 kodeka koju možeš naći na www.free-codecs.com ili instaliras K-Lite Full ili Mega codec pack (standard i basic verzija nemaju enkodere, samo dekodere).
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.2.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kojim programom mogu izdvojiti subtitle sa dvd-a u .srt formatu? zemljanin Video/TV softver 19 16.9.2007 10:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com