Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2008, 10:36   #1
Velikasova
Član
 
Član od: 25.11.2007.
Poruke: 65
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

1. U XP-u si mogao ceo My documents folder da preneses na drugu lokaciju-particiju i on ga je na novoj lokaciji prepoznavao da tako kažem kao sistemski dakle sve što bi normalno ubacio u C. My documents je davao u D. My documents. Meni se sviđja ta varijanta da je sve na jednom mestu ali na drugoj particiji, jer mi je C sistem D. recimo dokumenti. Ukratko sada bi ja isto tako ceo taj IMENSKI-recimo Velikasova-folder koji ti pod tvojim imenom napravi Vista umesto MY documentsa kod XP da preselim na drugu particiju.Pitanje je KAKO?

2. Lokalizacija Firefox-a i ne samo njega. Iskreno, mrzim lokalizovane stvari, lokalizovane programe, lokalizovani google itd. No imao sam Windows XP engleski već 5-6 godina i on je lepo instalirao sve programe u engleskom ili te je pitao kod programa koji su to omogućavali. Instaliram na novom kompjuteru Vistu isto englesku, bez bilo kakvih lokalnih patcheva i eto ti
on počne sve što može da instalira u Lokalu -tj. u slovenačkom jer sam mu dao da sam u Sloveniji. Bez toga da me je bilo šta pitao, on mi je lepo uvalio interface Firefox-a i Everesta- za sada samo to- na slovenačkom. Predpostavljam da se radi o nekom sistemskom podešavanju i ne o programima, jer bi to onda radio i na do jučerašnjem XP-u. Ljudi šta da radim. Kako da FF interface vratim u engleski i da mi se to više ne događa.

4.Google.... ja neprestano google vraćam na englesku verziju pretraživača i on mi non stop sili slovenačku i prvo traži stranice u slovenačkom. bas zato radje koristim Yahoo ali je slabiji. Slovenija ima odličan pretraživač i kad idem na google neću slo ili istočnoevropske stranice nego engleske,američke, francuske itd....recimo tražiš seagate i on ti izbaci gomilu istočnoevropski prodavnica, gluposti, komentara itd...... i tek na nekoj trećoj strani zvaničan sajt na engleskom. i to mi ide na zivce. Ima li ko savet kako da ga disciplinujem da uvek ide na google.com i ne google.si odnosno da se ne lokalizira.

5. gde su documents and settings, temporary in temporary internet folders u Visti? I kako otkriješ sistemske skrivene fajle?

HVALA
Velikasova je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 11:17   #2
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

4. ima veze sa tvojim provajderom,tj mozda on ide na net preko slovenackog provajdera
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 14:05   #3
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

Нема апсолутно никакве везе са провајдером него са подешавањима у Regional and Language Settings. Ако тамо имаш подешавања на Slovenia онда промени (све)...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 16:21   #4
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

1. Mislim da Vista ne dozvoljava promene u sistemskim folderima, pre svega zbog bezbednosti tih podataka unutar korisnickih foldera (npr. useri zasticeni lozinkom). Drugo, programi svoja podesavanja cuvaju unutar korisnickih naloga, tako da bi premestanje tih foldera samo donelo malu stetu na racun tih programa... Mislim nije mi jasno cemu ovo...
2. i 4. (posto treceg nema ) marxo ti je dao odgovor na ova pitanja

5. Documents and setting ne postoji. Sada je tu User folder. Temporary Internet folder se nalazi u putanji Users/TvojeIme/AppData/Local/Microsoft/Windows/Temporary Internet Files. Posto je ovo sistemska skrivena datoteka, sad sledi odgovor kako da je prikazes. Idi u Control Panel-> Folder Options i na kartici View u Advanced Setting, skloni kvacicu kod Hide Protected operating system files.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 17:47   #5
Velikasova
Član
 
Član od: 25.11.2007.
Poruke: 65
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

Aha, shvatio IMENSKI folder je nekadašnji Documents and settings. A objedinjujući My documents više ne postoji, inače je sve isto. JUHU
HVALA ZA SVE ODGOVORE
Velikasova je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2008, 20:50   #6
Velikasova
Član
 
Član od: 25.11.2007.
Poruke: 65
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

Ok, sada su mi Application Data i Local Settings i ostali skriveni fajlovi vidljivi, ali mi ne dozvoljava da uđem unutra, kako da ga otključam, odnosno kako mogu da uđem unutra. Hvala
Velikasova je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2008, 6:06   #7
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dokumenti u Visti, lokalizacija i skrivene datoteke

Moras da budes prijavljen sa tvojim userom, ako pokusavas da udjes u neciji drugi ne verujem da bi imao pristup... Jedino da petljas po dozvolama za pristup...
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com