Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2009, 20:53   #1
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Controllerless modem port ili tužna priča u tri čina

Pozdrav drugari!
Čin prvi:
Kolega sa posla ima izvesnih problema sa kačenjem na net koristeći dial up modem (ne pitajte zašto i kako). Ranije je imao neki levi modem, ali je od skorije oluje i naponskog udara crkao. Onda je on zvao nekog lika iz oglasa da mu to sredi i ovaj ga je "sredio". Prvo je doneo neki svoj modem, polovan, ugradio ga (mučeći se do bola) a onda je odneo 3500dinara. Fin dingospo neki.

Elem, kako to obično biva, posle toga kolega nije mogao lepo da se zakači na net. Najčešće nije mogao uopšte, a ponekad kada bi uspeo, brzina je bila mizerna (na dial upu? nemoguće!). Tada je odlučio da pozove Supermena... khm, khm, mislim, mene

Prvo što sam otkrio jeste da je legenda ugradila Tiger jet ISDN modem, a ne standarni 56k modem. Tiger jet je firma koja više izgleda ne postoji, a modem je star nekih 5 do 10 godina i, naravno, drajvera nema. Nigde. Osim na netu Ali ti ne rade. A nema ni tragova njegovih drajvera na dotičnom kompu. Tako da se ja pitam kako je taj lik uopšte naterao modem da se konektuje??? Bez drajvera

Drajveri koje sam ja skinuo nisu ni hteli da pomisle na saradnju. Stoga sam mu rekao da kupi neki običan modem (on je bio iznenađen cenom od 400dinara, misleći valjda da modemi koštaju po miliJon maraka). E tu smo upali u drugi čin. Ili treći. Komplikovana je ovo drama.

LUCENT WIN modem koji smo uzeli, neće da radi. Tj. radio bi on, ali ne da mu krntija od kompa (ah da, matična je srećno osakaćena gigabajtova GA 8I865GVM - 775, kojoj je neki bezdušnik iščupao agp slot - fabričkim putem (nije ga ni stavio )). Dakle, prvo win xp (sp3) neće uopšte da ga prepozna normalno, nego samo vidi šta je, ali nema drajvere za njega (56k modemi izgleda i de facto postaju egzotičan hardver). Kada pokrenem setup.exe sa diska sa drajverima, on kaže da ima neka greška sa portovima i onda me odHebe (pardon my french). dok mu nisam disableovao port iz naslova u device manager-ports odeljku. tada se instalacija završi - XP sav srećan prepozna lucenta, izgrle se njih dvojica, onda se malo XP restartuje jer se tako mora, i onda cvrc milojka! (lol)

Djubre neće da se uključi posle toga. Tj. komp se uključi, krene boot, prodje win load screen i onda zabode na onom plavom prozoru pre ukjučenje explorera. i tako bi doveka stajao. U safe mode udje normalno, a srecjom mu je uključen restore, pa i last known bla bla bla radi ok.

daklem, kada instaliram modem, neće se uključi komp. kada ga instaliram i ne restartujem, već probam da se zakačim na net, opet neće, samo kaže da ima neki belaj sa tim portovima.

i da, kada je controllerless modem port uključen u device manageru nema šanse da se ni na silu ni na milu instaliraju drajveri. a kada ga upalim po instalaciji neće ni na net, niti da se bootuje po resu.

Da li neko ima makar najblažu predstavu oko toga šta je sa kompom?

p.s. naravno da sam menjao PCI slotove -_-
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2009, 21:54   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Moguci problem na koji tipujem je Win XP SP3, a onda maticna.
Elem, da ne bi reinstalirao XP, prvo probaj sledece:
Preporucio bih ti prvo da resetujes BIOS, proveris sva podesavanja u Device Manageru, i ako ni posle reseta BIOS-a nece da radi, onda odradis Update BIOS-a (sa Default podesavanjima nakon Updatea).

Ukoliko ni to ne upali onda instaliraj svezi Windows XP SP2 ili SP 1, mada njega ne preporucujem, SP 2 je najbolji izbor...
Ako ni tada ne upali, onda je u pitanju puka nekompatibilnost modema i maticne ili je jedno od njih dvoje riknulo

EDIT: Modem je prvi na crnoj listi T.j. cini mi se da je do njega ako nista od ovog ne bude radilo

Poslednja ispravka: doctor (13.6.2009 u 0:10)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
dkdnt (12.6.2009)
Stara 12.6.2009, 22:03   #3
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

hm, Lucent je izgleda poznat po tome sto se ne voli sa svakom plocom. Alo prvo isdn a potom 1 od milion 56k modema koji nije podrzan.... previse slucajnosti
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2009, 22:20   #4
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Softverski modemi u principu traže taj softverski "controllerless" port, za komunikaciju sa centralnim procesorom koji na sebe preuzima više ili manje operacija sa modema - hardverski modemi imaju na sebi sva potrebna kola, i sve operacije obavljaju nezavisno od procesora.

Nekada su se softverski modemi u "Device manager-u" vidjeli kao dvije komponente - PCI modem enumerator, i sam modem. To su npr. bili Conexant modemi. Prvo se instalirao drajver za enumerator, a onda se tek instalirao drajver za modem - obično se automatski prepoznavao nakon uspješne instalacije drajvera za enumerator.

Mada, svi noviji modemi se vide u device manageru kao jedna komponenta (ako ne računamo mogući dodatak u "Sound, video and game controllers" koji služi samo za puštanje onog čuvenog pištanja). Probaj da obrišeš iz device managera taj controllerless port, pa idi na refresh, da budeš siguran da je dio instalacije modema, ako se opet pojavi.

Ako je drajver sigurno ispravan, probaj da ne koristiš "setup.exe," nego idi u Device manager, idi na taj controllerless port, i na njega update drivers, pa ga uputi na putanju gdje se nalaze drajveri (.inf fajl, najčešće tamo gdje je i setup.exe). Ako automatska procedura ne prihvati, probaj da forsiraš instalaciju drajvera (.. don't search, i will choose manually ...) pa ga uputi na pravu putanju. Poslije isto ponovi za sam modem.

Mada, ja bih radije prvo taj modem probao instalirati na drugom računaru.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
dkdnt (13.6.2009)
Stara 12.6.2009, 22:28   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Pa probaj neki drugi modem (sa drugim čipsetom) , recimo Intel Ambient ili Conexant , ili nešto slično .

A u slučaju da ni sa ta dva druga čipseta ne radi , počeću i u tvoju stručnost da sumnjam Supermene ....

Mislim prosto bi mi bilo čudno da i treći i četvrti modem ne prorade , onda je stvarno problem ljucki faktor .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2009, 22:32   #6
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

@dkdnt Vrati ti lepo taj Tiger Jet ISDN Modem u komp, i javni mi se na pm da ti dam drajvere za njega, ti modemi me nikad nisu izneverili, dok Lucent Win modemi su poznati po tome da nece da rade kako treba svuda i uvek, skoro sam vratio 13 komada na reklamaciju, jednostavno nece da se konektuju na net, sta god im radio.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 0:08   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
previse slucajnosti
Tako se i meni cini

Najpametnije bi bilo da jednostavno ubodes taj modem u drugi komp i vidis da li uopste radi...

Poslednja ispravka: doctor (13.6.2009 u 0:09) Razlog: Zaboravio sam detalje :)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 1:28   #8
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
@dkdnt Vrati ti lepo taj Tiger Jet ISDN Modem u komp, i javni mi se na pm da ti dam drajvere za njega, ti modemi me nikad nisu izneverili, dok Lucent Win modemi su poznati po tome da nece da rade kako treba svuda i uvek, skoro sam vratio 13 komada na reklamaciju, jednostavno nece da se konektuju na net, sta god im radio.
MA taj Tiger je jedan pain in the ass Mislim, zamisli da ti dodje neko i kaže da `oće dial up net i ti mu umesto 400-500 dinara vrednog, standardnog 56k modema, daš, prodaš, ugradiš isdn modem od nekoliko hiljada dinara? (Ovaj tiger je sigurno ostao od nekog kompa od pre hrista, ali svejedno). Prosto, Šekspir to ne radi


Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Tako se i meni cini

Najpametnije bi bilo da jednostavno ubodes taj modem u drugi komp i vidis da li uopste radi...


eee to neće uskoro moći da bude, pošto kolega pali u Rumuniju na par dana. Taman da prikupim sve modeme i isprobam - moj stari (conexant valjda), jedan intelov od ortaka, jos jedan (ne znam koja marka) od devojke i od njenog oca robotronic (externi). Sva 4 bar dve godine skupljaju prašinu, a robotronic je u svoje zlatno doba skinuo bar 20MB

Znači sedam interneta ima da mu uvedem!
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2009, 2:00   #9
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Controllerless modem port ili tužna prica u tri čina

Intelovi modemi su cudo, jedan mi je stajao najmanje jedno 2,5 godina u podrumu, i skoro mi nesto kablovska nije radila, ja ga ustekam, instalnem drajvere i on proradi. Evo u kompu mi stoji i dalje, za nedaj Boze. Conexant isto nisu bili losi modemi, i za njih imam drajvere, ako ti bude zafalilo. Takodje, ako nisi siguran koji je modem, lepo izvadis napolje i procitas sta pise na samom cipu. To je tacna oznaka i po njoj trazis drajver.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubuntu i HSF modem DobroslaV Slobodni softver 3 21.2.2008 16:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com