Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2016, 13:45   #301
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ja ne razumem zasto ti branis toliko razne dlc fore na raznim igrama?
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 13:51   #302
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
Ja ne razumem zasto ti branis toliko razne dlc fore na raznim igrama?
Ne branim ja nista, to sam vec i napisao...ali razumem donekle. I ne znam gde sam ja to branio DLC u "raznim" igrama? Postoje dobri i losi DLC-ovi i vi imate izbora da ih kupite ili ne, vrlo prosto. Vi ocigledno polazite od pretpostavke da su svi DLC-ovi losi. Ja tako ne mislim. Ukoliko DLC meni ne vredi ja ga definitivno necu kupiti. Ukoliko vredi, pogledam cenu i stanje na racunu pa odlucim. Prosto.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 14:06   #303
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jbg, ne moze sve kako se pojedincu cefne, nisi ti samo pitanju vec citava industrija i ljudi iza nje. Mislim, igre nisu obaveza, ako su igre skupe za tebe ne znam sta ocekujes? Da se smanje cene i poveca sadrzaj da bi ti igrao na izlasku? Igre su luksuz kod nas, ne znam da li si svestan?
Ja ne verujem šta čitam Zamisli da se u Srbiji smani cena, i prilagodi ekonomskim mogućnostima (region lock) i uveća sadržaj, ne daj Bože, da bi više ljudi igralo? Bogohuljenje!!! How dare I???
Pa ne treba da igra što više ljudi po izlasku igre! Muzećemo postojeće igrače koji će dati i poslednji dinar i za najbedniji dlc. Sirotinja neka igra sa 4 rase, i to im je mnogo, to košta.
Treba to sve razumeti kao biznis i skupljati za kasicu prasicu, šta ćemo, to je luksuz
i rest my case
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 14:27   #304
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ja ne verujem šta čitam Zamisli da se u Srbiji smani cena, i prilagodi ekonomskim mogućnostima (region lock) i uveća sadržaj, ne daj Bože, da bi više ljudi igralo? Bogohuljenje!!! How dare I???
Pa ne treba da igra što više ljudi po izlasku igre! Muzećemo postojeće igrače koji će dati i poslednji dinar i za najbedniji dlc. Sirotinja neka igra sa 4 rase, i to im je mnogo, to košta.
Treba to sve razumeti kao biznis i skupljati za kasicu prasicu, šta ćemo, to je luksuz
i rest my case
Ne, ipak ja ne verujem sta citam
Ne skaci sa teme na temu sada....Ovde ne pricamo o Srbiji i stanju u kakvom je vec o video igrama i na svetskom nivou a tu pre svega mislim na EU i SAD koji su glavno trziste. Ja sam u vise navrata napomenuo da bi bilo idealno prilagoditi cene za region, ali su srpsko trziste i ti siromasni regioni na nivou paramecijuma i potpuno smo nebitni da bi oni bilo sta menjali. Tu nam Sega i CA nisu nista krivi. Neki devovi polako ubacuju Srbiju u zemlje CIS-a, ali to ne menja cinjenicu da smo i dalje nebitni. Ako je neko stvarno sirotinja, igranje video igara mu bas i nije prioritet.
Ne razumem, kakav rest my case? Pa naravno da je biznis i naravno da ces skupljati kasicu prasicu ako zelis da igras igre....Ili smo navikli na pirateriju i da nam je sve besplatno pa nam sada nakon Denuva odjednom smeta sto ljudi traze novac za svoj rad? Ako ne cenis taj rad i smatras da ne zasluzuju...to je svakako tvoje pravo, kao i pravo da ne podrzis tako nesto...
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 15:00   #305
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ja sam ti rekao u Titanfall da treba podržati igru ako stvarno vredi.
Ali tvoje je pravo da podržiš ovakvu alavost izdavača. Stvarno ovce treba šišati
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 15:14   #306
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ja sam ti rekao u Titanfall da treba podržati igru ako stvarno vredi.
Ali tvoje je pravo da podržiš ovakvu alavost izdavača. Stvarno ovce treba šišati
Aha, znaci igra u globalu vredi samo ako ti mislis da vredi i ako ti ne mislis da vredi svi ostali su budale i bacaju novac? OK, ljudi koji daju novac na ono sto vole i sto im daje sate zabave su ovce za sisanje, a svi ostali ste ratnici pravde i smrt za kapitalizam Pitam se ko je tu ovca, ja koji uzivam u proizvodu koji kosta koliko kosta i za dati novac mi pruza kvalitetnu zabavu ili ti koji kukas na isti taj proizvod jer nije na popustu....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 15:26   #307
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ti slobodno daj 2000€ za train simulator dlc i uživaj u satima i satima zabave i reskinovanim vozovima
Možeš da digneš kredit, evo biću ti žirant
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Wittmann (20.11.2016)
Stara 20.11.2016, 15:29   #308
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ti slobodno daj 2000€ za train simulator dlc i uživaj u satima i satima zabave i reskinovanim vozovima
Možeš da digneš kredit, evo biću ti žirant
Pa ako vec hoces ozbiljnu diskusiju onda diskutuj ozbiljno i ne karikiraj. Ali kada neko nema argumente ili ne ume da odgovori normalno onda krece da preuvelicava i karikira, bez obzira sto mu primeri nemaju veze sa vezom
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2016, 18:34   #309
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Svi mi zaboravljamo da su ekspanzije nekad sluzile umesto DLC-a, a da je neki minorni content i bug fixed dolazio u obliku patch-a.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lich_king2 na korisnoj poruci:
Wittmann (20.11.2016)
Stara 20.11.2016, 19:33   #310
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Svi mi zaboravljamo da su ekspanzije nekad sluzile umesto DLC-a, a da je neki minorni content i bug fixed dolazio u obliku patch-a.
Upravo to,za medieval 2,kingdoms je imao 4 kampanje,potpuno nove mape itd,Za 1 rome i da ne pricam.
Ta prica da oni moraju da zarade ne pije vodu,zaradjuju oni i ovako dovoljno,koliko ima igara danas koji daju besplatno dlceve pa nikom nista,a ovo sto iseku pola stvari pa ti posle prodaju nema nikakvo opravdanje.
A uostalom sto bi to nas trebalo da zanima neka socijalna pravda dal ce oni da imaju para i koliko se vrednuje njihov trud?!?
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 14:14   #311
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa ako vec hoces ozbiljnu diskusiju onda diskutuj ozbiljno i ne karikiraj. Ali kada neko nema argumente ili ne ume da odgovori normalno onda krece da preuvelicava i karikira, bez obzira sto mu primeri nemaju veze sa vezom
Iz karikiranja može da se izvuče poenta, ne mora sve da ti se crta. To što ti samo vidiš svoj stav, a tuđ samo kao karikaturu, tu pomoći nema.

@Lich_king2 Ekspanzije su dolazile u obliku novih kampanja, ne kao blood expansion i ,,novom'' rasom sa kojom ćeš da igraš istu kampanju. :/ i to za 17€

Poslednja ispravka: Marko Radonjic (21.11.2016 u 14:25) Razlog: Lich_king2
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 15:54   #312
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Iz karikiranja može da se izvuče poenta, ne mora sve da ti se crta. To što ti samo vidiš svoj stav, a tuđ samo kao karikaturu, tu pomoći nema.
Moze da se izvuce poenta da preuvelicavas citavu situaciju, pa cak i za karikiranje.
Nigde ja nisam karikirao niti sam druge nazivao ovcama, vec sam ispostovao svacije misljenje, pa i to da mu ovakav model ne odgovara. I posle ti nekome pricas da mora da mu se crta i da nekome drugom nema pomoci.

Inace, DLC i ekspanzije nisu isto. Kada si se uhvatio za to i za Warhammer su najavljene ekspanzije sa novim kampanjama. Ali to ocigledno nije bitno....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 18:02   #313
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
A uostalom sto bi to nas trebalo da zanima neka socijalna pravda dal ce oni da imaju para i koliko se vrednuje njihov trud?!?
Ako ćeš tako da gledaš, onda i što bi bilo koga od njih trebalo da zanima da li mi ovde nemamo para za DLC ili mislimo da ne vredi i da treba da izdaju ekspanzije, kada očigledno oni prave profit tako. Da im se ne isplati DLC, a ekspanzije kao ranije da se više isplate, verujem da bi odma' vratili na staro. Nisu izdavači igara dobrotvori koji žele da zabave nas, već kompanije koje služe za zgrtanje para.
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Danilo023 na korisnoj poruci:
pentraksil (21.11.2016)
Stara 21.11.2016, 19:11   #314
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Danilo023 kaže: Pregled poruke
Ako ćeš tako da gledaš, onda i što bi bilo koga od njih trebalo da zanima da li mi ovde nemamo para za DLC ili mislimo da ne vredi i da treba da izdaju ekspanzije, kada očigledno oni prave profit tako. Da im se ne isplati DLC, a ekspanzije kao ranije da se više isplate, verujem da bi odma' vratili na staro. Nisu izdavači igara dobrotvori koji žele da zabave nas, već kompanije koje služe za zgrtanje para.
Ne mislim u tom smislu,nego u poslednje vreme je to pojava kod nas srba koji igramo aktivno igre,da odjednom ko ne kupi original on je monstrum,nasladjivanje kako je denuvo tako dobar itd itd...
A do pre nekoliko godina niko zivi nije kupovao originale za single player igre....
Niti branim pirateriju niti bilo sta,ali je licemerno dosta takvo razmisljanje.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 19:42   #315
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
Ne mislim u tom smislu,nego u poslednje vreme je to pojava kod nas srba koji igramo aktivno igre,da odjednom ko ne kupi original on je monstrum,nasladjivanje kako je denuvo tako dobar itd itd...
A do pre nekoliko godina niko zivi nije kupovao originale za single player igre....
Niti branim pirateriju niti bilo sta,ali je licemerno dosta takvo razmisljanje.
Ja ne znam ko je tako nesto pomenuo ovde? To sto smo svi ovde bili obrezli u pirateriju (i dalje smo) ne znaci da treba biti slep na cinjenicu da je to neciji rad i da neko od toga zaradjuje i da nam ne bi bilo sve jedno da smo i mi u slicnoj poziciji. Radis svoj posao, a neko to skida besplatno sa neta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 19:55   #316
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja ne znam ko je tako nesto pomenuo ovde? To sto smo svi ovde bili obrezli u pirateriju (i dalje smo) ne znaci da treba biti slep na cinjenicu da je to neciji rad i da neko od toga zaradjuje i da nam ne bi bilo sve jedno da smo i mi u slicnoj poziciji. Radis svoj posao, a neko to skida besplatno sa neta.
Ne na ovoj temi,niti si ti pomenuo,ali na ostalim temama ima toga.
Ne direktno ali indirektno,tipa xixi tesko ce razbiti tu zastitu,joj tako i treba,samo napred,sto jaci denuvo itd.no nije bitno,svako ima svoje misljenje
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 20:15   #317
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
Ne na ovoj temi,niti si ti pomenuo,ali na ostalim temama ima toga.
Ne direktno ali indirektno,tipa xixi tesko ce razbiti tu zastitu,joj tako i treba,samo napred,sto jaci denuvo itd.no nije bitno,svako ima svoje misljenje
Dobro, tu se slazem sa tobom.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2016, 21:04   #318
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
...However, Sega and Creative Assembly have continued to betray us by leaving out content that should've been included in the vanilla game or otherwise added in one or two twenty dollar DLCs. They expect us to pay for small individual tidbits and doodads just like in Atilla and Rome 2. The most essential antagonists in the game, the Chaos Warbands, aren't even playable unless you pay up an extra eight dollars. Gore costs money again, too, and now they're even charging us for new heroes. What ever happened to the integrity of developers and publishers?

I almost feel a little guilty writing this review without having experienced the DLC first. But that's just it - I shouldn't NEED to feel guilty because that content should be included in the game already, or be FAR cheaper at the very least.
Izvedeno iz steam review-a i slažem se sa čovekom
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2016, 22:31   #319
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Dugo se ovako nisam zabavio uz neki Total War naslov (jos od Rome I dana). U trenutnoj kampanji koju igram, ne zna se ko pije, a ko placa. Total War je trenutno, svuda masivne, epske bitke, a u narednih par turnova tek ocekujem zurku kada se pojave Chaos horde. Uzdam se u Nordland da ce ih zadrzati makar par turnova, jer su mi oni jedini "buffer" od invazije koja sledi (i to sto su mi buffer je jedini razlog sto ih jos nisam sravnio sa zemljom, obzirom da me troluju kompletnu kampanju ).

Nedavno sam napao poslednji grad koji je BIO u posedu Ork smradova, sa Karl Franzom koji je predvodio armiju od 4000 vojnika. Orkovi su imali 2 full armije (preko 5000). Pozvao sam patuljke u pomoc (posto su bili najblizi) i... prvi put u nekom Total War naslovu saveznici su mi dosli u pomoc. Odmah sledeci turn pored moje vojske je stojalo i oko 3000 patuljaka.

Inace, za oni koji su igrali... Da li je Beastmen DLC vredan kupovine? Ima da se pazari za nekih 6-7e na pojedinim sajtovima.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
shrafko (16.6.2017)
Stara 22.11.2016, 22:58   #320
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke

Inace, za oni koji su igrali... Da li je Beastmen DLC vredan kupovine? Ima da se pazari za nekih 6-7e na pojedinim sajtovima.

Po meni jeste, pogotovu za taj novac. Beastmen su mi zanimljivi, sto vizuelno sto zbog igrivosti, e sad, ne znam koliko ce tebi odgovarati. Kampanja Eye for An Eye i nije nesto, vise je neki tutorijal za Beastmen (koji su na kampanjui miks Orkova i Chaos po igrivosti). Po meni, mozes da preskocis. Na bojnom polju se najvise oslanjaju na neverovatno snazan Charge jedinica i na brzinu, posto su brzi od ostalih rasa (zbog kopita ). Raznovrsnost je OK, mada je meni licno malo zasmetalo sto je dosta jedinica iscepkano na verzije sa kopljem, verzije sa sekirom, verzije sa stitom itd. Nije lose sto se tice fleksibilnosti ali meni nije bas previse odgovarao. Mada su poslednjim pecevima ubacivali jako puno novih jedinica, iznenadio sam se kada sam posle nekog vremena ponovo krenuo sa igrom. Ali vizuelno izgledaju maestralno, dosta drugacije od ostalih rasa, od animacija pa do tekstura i samog izgleda.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Leonida (22.11.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Warhammer Online: Age of Reckoning dr.antrax MMORPG igre 367 11.2.2016 18:51
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Warhammer Fantasy & 40 000 (opsta tema) Ghost Brbljaonica 26 14.10.2011 12:07
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com