Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2018, 10:51   #21
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ti druze ili trolujes, ili toliko si zamenio real life za internet demagogiju da ti je percepcija skroz izvitoperena. "Problemi" koje ti navodis su smesni i prosto vicu koliko je "grojze kiselo". Koji si ti autoritet da odredjujes na sta ce neko da trosi svoj novac (tacnije ti bi hteo da mozes da odredjujes, ali posto ne mozes onda pljujes i omalovazas tudje hobije i kako ih upraznjavaju).

Drugo, pricas o zavisnosti a ocigledno nemas veze ni sta je zavisnost ni kako nastaje (ali verovatno mislis da imas posto si odgledao neki video na youtubeu na tu temu). Skoro sve sto coveku pricinjava zadovoljstvo moze da izazove zavisnost, a kako ce se to manifestovati zavisi od tipa licnosti zavisnika. Ne verujes!? Zasto kockar i kada udesetostruci dobitak ne ostavi kocku nego na kraju kuca uvek dobije a on uglavnom rasturi kucu (hint: nije pohlepa)?

I malo soli radi ukusa: ovo ti kucam sa mehanicke tastature, sa cherry mx brown switchevima i visebojnim pozadinskim osvetljenjem (a kome sam cak nasao i prakticnu primenu, naravno pored iritiranja likova koji smatraju da je to bacen novac jer isto radi kao tastatura od 500 dinara, dok istovremeno proveravaju facebook na po meni prilicno skupom telefonu. Ali za razliku od njih, ja nemam potrebu da im dokazujem da je njihova investicija glupa).
Prećera ga. Prvo veoma dobro znam šta je zavisnost, drugo, ne koristim youtube da se obrazujem, nego knjige i pomoć Interneta, na kome tačno znam šta da tražim, tako da izbegavam Hindi, Paki, Afgani sajtove koje mi pametni gugl podmeće. Lično me zabole na šta će ko da troši svoj novac. Sve dok ne počne da histerično prodaje to kao VRLINU! Tako da, ako ti pomaže u životu da ti kompjuter liči na cigansku šatru, neka ti ga. BTW, prijatelju, ovo ti ne kuckam sa gumičarke od 500 dindži, nego sa MUTERKE MEHANIČKIH TASTATURA, Modela M, koji sam platio 200 amerikanaca sa sve poštarinom. Škljoca sve u šesnaest, na "radost" kolega i ukućana, koji bi radije da sam te pare dao na Višnjice, nego na mitraljez, ali baš me briga, kome se ne sviđa neka ne sluša. Empatija se kod mene završava na mom pragu.
DArthShone je offline  
Stara 10.8.2018, 10:58   #22
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
U Jugi nije bilo onih koji danas usrećuju svet, nije bilo parada ponosnih, nije bilo Istanbulske konvencije, nije bilo silovanja jezika da se osetljive tetke ne uvrede, nije svega toga bilo, a država beše "crvena". Catch my drift? Preko toga se prelazi. Šta to govori? Libertardi nisu LEVICA. U Jugi ne beše afirmativnih mera, ne beše ničega što razjeda moderni svet.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
1. Nije bilo dosta stvari, ali ovog poslednjeg je bilo, samo što ti, kao i većina na ovim prostorima, imaš selektivno pamćenje. Bilo je afirmativnih mera i za žene i za nacionalne manjine, a postojalo je i nešto što se zvalo "nacionalni ključ" za većinu rukovodećih funkcija i najviše činove u vojsci. Silovanja jezika i ispiranja mozga je bilo koliko hoćeš, samo si i to zaboravio ili ti je normalno, a samo ovo novo što se sada uvodi je "nakaradno".
2. Suština moje primedbe čak i nije bila u tome, nego da je tvoja formulacija takva kao da su tu SFRJ rasturili nekakvi "libertadi", a ne baš njihova ideološka suprotnost koji su prvo "svojima" ispirali mozak raznim alternativnim istorijama i nacionskim mitovima, a posle prešli i na klanje "njihovih".

Što se tiče zavisnosti od igara, tu mislim da opet svi, zajedno sa Kuzmom, gledate suviše ograničeno i lični primer pokušavate da predstavite kao univerzalno pravilo. Igre, čak i vrlo jednostavne, pokreću gomilu procesa u mozgu od kojih su mnogi direktno povezani sa mehanizmima za stvaranje zavisnosti. Naravno, kao što nije svako ko povremeno dune ili popije koju čašicu postao narkoman ili alkoholičar, tako ni svako ko igra igre nije postao zavisnik.
Negde sam pročitao objašnjenje nekog od psihijatara/psihologa (koje mi zvuči OK) da oni igranje igara smatraju zavisnošću ako remeti svakodnevni život i obaveze te osobe. Dakle, ako igraš igre u slobodno vreme, to je OK, a ako zbog igara ne odeš u školu ili na posao, ako ne jedeš redovno, ako zapostavljaš socijalne kontakte itd. onda to smatraju zavisnošću.
namcor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
pedjosav (10.8.2018), Sass Drake (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 11:13   #23
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Na temu, super je fora u nekom od fudbal menadžera, kad nabiješ određeni broj sati, povremeno ubacuje komentare tipa:


"Naruči barem dostavu pice, moraš nešto jesti..."


"Ako okreneš donji veš naopačke, guraće još neko vreme bez pranja..."



Relja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 11:15   #24
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Prećera ga. Prvo veoma dobro znam šta je zavisnost, drugo, ne koristim youtube da se obrazujem, nego knjige i pomoć Interneta, na kome tačno znam šta da tražim, tako da izbegavam Hindi, Paki, Afgani sajtove koje mi pametni gugl podmeće. Lično me zabole na šta će ko da troši svoj novac. Sve dok ne počne da histerično prodaje to kao VRLINU! Tako da, ako ti pomaže u životu da ti kompjuter liči na cigansku šatru, neka ti ga. BTW, prijatelju, ovo ti ne kuckam sa gumičarke od 500 dindži, nego sa MUTERKE MEHANIČKIH TASTATURA, Modela M, koji sam platio 200 amerikanaca sa sve poštarinom. Škljoca sve u šesnaest, na "radost" kolega i ukućana, koji bi radije da sam te pare dao na Višnjice, nego na mitraljez, ali baš me briga, kome se ne sviđa neka ne sluša. Empatija se kod mene završava na mom pragu.
Prvo boldovano: šta te briga ako prodaje ako ti ne kupuješ?
Drugo boldovano: u psihijatriji je ovo veoma važan kriterijum.

p.s.
Imao sam kao klinac model M (čini mi se da je tada to bila prilično česta pojava), davno beše 2000ta. Bilo je to vreme kada sam uživao u tom zvuku. U isto vreme sam skidao prigušivač sa rezonantnog auspuha na APN 4 i mislio da sam kul. Elem, Model M je odlična tastatura, ali uzdizati je kao vrhovno iskustvo kucanja je vrlo diskutabilno (pre svega jer je subjektivno da li neko voli da mu se tastatura čuje kao potkivačnica [lično, ja volim ali ne i devojka koja spava u istoj sobi]).

A to da li kompjuter liči na cigansku šatru... Znači, postoje samo dve opcije, ili siva/bež kombinacija iz 80ih ili ciganska šatra?
makiem je offline  
Stara 10.8.2018, 13:16   #25
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Prvo boldovano: šta te briga ako prodaje ako ti ne kupuješ?
Drugo boldovano: u psihijatriji je ovo veoma važan kriterijum.


A to da li kompjuter liči na cigansku šatru... Znači, postoje samo dve opcije, ili siva/bež kombinacija iz 80ih ili ciganska šatra?
Dabome da je važan kriterijum, inače zabole me da li me neko smatra psihijatrisjkim slučajem. Bolje i to nego "Progresivista". Sivo bež? hahahahaha, crno burazeru, crno, ili titanium coated. Šljaštenje i providna kučišta ostavljam onima koje to pali.

Što se tiče mitraljeza od tastature, i toga da li nekome smeta, opet kažem baš me briga. Takvima koji u šizenje padaju na zvuk tastature, smeta i lavež psa, ili plač deteta, osetljive dušice, ali im zato ne smeta zavijanje raznoraznih pevača i pevaljki u pokušaju. Mnogo smo nešto postali profinjeni od kako seksualno nezadovoljene tetke od po 300 kila žive vage, pirsovane, i pink kose forsiraju svoje frustracije kao normu ponašanja.

Što se tiče zavisnosti, i to me zabole, nekada sam znao da se igram satima, pre toga da ispucam dvomesečni džeparac u salonima, danas kad tad pokrenem po koju pucačinu da napucam nekoga. Ne živim za igranje, niti mi je to opsesija. Balans je važan, ali niko o njemu ne govori, samo se click baituje i skupljaju se poeni kod mase konzumenata bez imalo mozga.
Tako da, Quzma, naoštri malo, nemoj tako izokola, udri gde najviše boli i gledaj kako histerišu.
DArthShone je offline  
Stara 10.8.2018, 14:21   #26
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Ne znam gde samo vidjas te "sarene pirsovane tetke od 300 kila" kojima si toliko opsednut osim na internetu. A to da li svojim postupcima ugrozavas/uznemiravas druge ( i molim te ne tupi o osetljivim pahuljicama, pricam o elementarnoj pristojnosti) i da li te je briga, govori o tebi ne o njima.

Inace, imao sam docimera na fakultetu koji je slicno rezonovao i pravio terevenke dok smo ostali pokusavali da ucimo. I njemu se empatija zavrsavala na njegovom pragu, dok nisam izasao u zajednicku prostoriju i pred njim rasturio sto gde su pijancili u 2h nocu. Tada mu se prag toliko pomerio da je posle dva dana nestao sa sve stvarima, niko od docimera nije ni znao da se iselio, ni stanarinu nije platio.

Naravoucenije, sa svakim se moze postici kompromis samo se mora naci zajednicki jezik
makiem je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
namcor (10.8.2018), player1 (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 16:02   #27
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
... Balans je važan, ali niko o njemu ne govori, samo se click baituje i skupljaju se poeni kod mase konzumenata bez imalo mozga.
Sa ovim se potpuno slažem (sem ako opet ne misliš da su za to krivi isključivo "libertardi").
namcor je offline  
Stara 10.8.2018, 16:50   #28
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 66 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
@DArthShone

Svaki put me fasciniraš (a i iznerviraš) svojim izvrtanjem činjenica i "pravedničkim gnevom" protiv "libertarda" koji ti zamagljuje percepciju.
Sve nas u Jugi su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "prosvetljavale" najgore barabe sa krajnje desnice u duetu sa religijskim vođama i posledice tog "prosvetljavanja" svi zajedno trpimo i danas.
Barabe sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih imaju veze sa krajnjom desnicom isto koliko ja imam veze sa baletom.
kami je offline  
Stara 10.8.2018, 18:22   #29
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Sa ovim se potpuno slažem (sem ako opet ne misliš da su za to krivi isključivo "libertardi").
Levica i desnica ne postoje, postoji samo volja za moć. Interesnih grupa koje su našle pa zašle.

Inače, evo teme za Kuzmu, recimo kao nastavak onog Arhimandrita.

Novi Bond, James Bond će da bidne crn. Kao što su onomad u BBC neki od vitezova Henrija II bili crnci.
Jedva čekam da se to proširi i kod nas, pa da se u nastavku Nemanjića za ulogu recimo Stefana Uroša IV - Dušana angažuje turčin, ili arapin, jer smo trenutno u deficitu crnaca, Uroša V nejakog da obavezno prikažu kao gej koji je zbog nedozvoljene "ljubavi" sa Markom Mrnjavčevićem, tatka mu uzdigo do mesta savladara.
DArthShone je offline  
Stara 10.8.2018, 18:37   #30
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ne znam gde samo vidjas te "sarene pirsovane tetke od 300 kila" kojima si toliko opsednut osim na internetu. A to da li svojim postupcima ugrozavas/uznemiravas druge ( i molim te ne tupi o osetljivim pahuljicama, pricam o elementarnoj pristojnosti) i da li te je briga, govori o tebi ne o njima.

Inace, imao sam docimera na fakultetu koji je slicno rezonovao i pravio terevenke dok smo ostali pokusavali da ucimo. I njemu se empatija zavrsavala na njegovom pragu, dok nisam izasao u zajednicku prostoriju i pred njim rasturio sto gde su pijancili u 2h nocu. Tada mu se prag toliko pomerio da je posle dva dana nestao sa sve stvarima, niko od docimera nije ni znao da se iselio, ni stanarinu nije platio.

Naravoucenije, sa svakim se moze postici kompromis samo se mora naci zajednicki jezik
Imao si posla sa budalom i običnom kukavicom, kakvi su većinom ti što urlaju u dva sata noću. Da si tako nešto pokušao kod mene, a ja inače ne pijančim do dva noću dok drugi "pokušavaju" da uče, nego u to vreme ili čitam, ili radim, ili spavam, i to samo zato što te nervira kuckanje tastature, ja bih završio na informativnom razgovoru, a ti kod lokalnog doktora da ti daju vakcinu protiv besnila, jer bi te moj Nemački ovčar ubedio da ne prelaziš teritoriju koju on čuva.
Uvek sam za normalan razgovor, ali ako neko ima tanke živce i trenira ih na meni, za njega ili nju imam još tanje. Tolerancija na koju se svi danas pozivaju je damn obostrani proces. Ako neko zahteva da ja budem tolerantan prema njemu ili njoj, isto zahtevam i od njih prema meni. Zato i podržavam ono američko, prvo pucaj pa onda postavljaj pitanja. Naravno, ako me neko lepo zamoli, a ne da urla tražeći neka svoja prava, onda je to druga stvar.
DArthShone je offline  
Stara 10.8.2018, 19:56   #31
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Kuzma je definitivno izgubio na oštrini jezika. Prije deset godina tekst na ovu temu bi bio pun raznih uvreda, poređenja i tehnika mučenja. Kćerka ga je dobro smekšala. Ako su se on i Jovana našli iako su igrali WoW više nego što treba, valjda ću i ja nekad naći neku da sa njom igram HoMM 3 u hot seat multiplayer.

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Inace, imao sam docimera na fakultetu koji je slicno rezonovao i pravio terevenke dok smo ostali pokusavali da ucimo. I njemu se empatija zavrsavala na njegovom pragu, dok nisam izasao u zajednicku prostoriju i pred njim rasturio sto gde su pijancili u 2h nocu. Tada mu se prag toliko pomerio da je posle dva dana nestao sa sve stvarima, niko od docimera nije ni znao da se iselio, ni stanarinu nije platio.

Naravoucenije, sa svakim se moze postici kompromis samo se mora naci zajednicki jezik

To ti je pošlo za rukom jer si krupan i/li zato što imaš izgled nekoga koji utjera strah u kosti čim te vidi? S obzirom da nakon što si to uradio je mogla početi tuča koja se ne bi završila dobro po tebe.
Sass Drake je offline  
Stara 10.8.2018, 20:16   #32
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Barabe sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih imaju veze sa krajnjom desnicom isto koliko ja imam veze sa baletom.
Pa ti objasni sa čim imaju veze ultranacionalisti i klerofašisti - nemaju veze sa baletom, ali definitivno nemaju ni veze sa "libertardima"*. Ono što vlada ovde poslednjih 30 godina je sve suprotno od liberalnih ideala.

*što je najgore, sam izraz je totalni spin jer je na stotine istraživanja širom sveta pokazalo da ljudi niže inteligencije i nižeg obrazovanja više preferiraju konzervativne vrednosti i autoritarnu vlast.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Relja (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 20:34   #33
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Kuzma je definitivno izgubio na oštrini jezika. Prije deset godina tekst na ovu temu bi bio pun raznih uvreda, poređenja i tehnika mučenja. Kćerka ga je dobro smekšala. Ako su se on i Jovana našli iako su igrali WoW više nego što treba, valjda ću i ja nekad naći neku da sa njom igram HoMM 3 u hot seat multiplayer.




To ti je pošlo za rukom jer si krupan i/li zato što imaš izgled nekoga koji utjera strah u kosti čim te vidi? S obzirom da nakon što si to uradio je mogla početi tuča koja se ne bi završila dobro po tebe.
Tada bejah relativno redovan posetilac teretane, a umeo sam da se namrstim . Inace nikad nisam bio tabadzija i u tu situaciju sam usao siguran da cu popiti debele batine, ali sa likom se nije moglo recima objasniti.


@Darthshone

Nije pitanje tankih zivaca, nego kao sto rekoh elementarne pristojnosti. Hipoteticki primer, ti i ja smo prinudjeni da delimo neki zivotni prostor. Ja gledam tv, spavam, citam nesto neobavezno, udri brate koliko ti volja po tastaturi. Ako sam seo da radim nesto za sta mi treba relativna tisina i koncetracija, a ti da radis na tastaturi (koja se cuje kao pisaca masina), zamolicu te da tih nekoliko sati koristis normalnu tastaturu i obezbedi cu ti je ako nemas ili cemo pokusati da napravimo neki raspored koji obojici odgovara.

E ako ti das sebi za pravo da jedino ti si merodavan da odredis sta, kada i koliko moze nekome da smeta, e onda dolazi do takvih situacija gde jedan zavrsi u bolnici drugi u policiji, treci u ludnici (u svakom slucaju svi su na gubitku).
Ti si sam rekao, ukucani nisu odusevljeni ni kolege itd. U zavisnostista podrazumevas pod tim, ako svima njima smeta, a ti insistiras na tome, tesko mi je da zamislim sa su svi oni sa tankim zivcima a samo ti kul.

Edit: propustio sam poslednju recenicu u tvom postu. Gore navedena situacija sa docimerom nije nastala spontano, nego posle cetiri meseca pokusavanja da se postigne dogovor gde sam ga molio u ime jos nas cetvoro da pijanke pravi u svojoj sobi a ne u zajednickoj prostoriji ka kojoj se otvaraju vrata svih soba sa sprata. Tako da u tom trenutku, da je imao i samog Kerbera kraj sebe, isto bih uradio.

Poslednja ispravka: makiem (10.8.2018 u 21:39)
makiem je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
player1 (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 20:41   #34
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
*što je najgore, sam izraz je totalni spin jer je na stotine istraživanja širom sveta pokazalo da ljudi niže inteligencije i nižeg obrazovanja više preferiraju konzervativne vrednosti i autoritarnu vlast.
Ај баци ми неко од тих истраживања, баш ме занима ко је вршио, где и како.

Ови што владају су и десничари и левичари, све по потреби. Очекујем да ће Расим једног дана да врши дужност заменика патријарха, ако то уведу у владу.

Што се тиче супротних вредности од либералних, ај да упростим: рецимо Ром и Србин пљачкају путнике у аутобусу. Пајкани их ухвате обоје.

Правда - обоје иду у апс, што би рекли.
Леви - пусте Рома је дискриминација/расизам/штагод
Десни - пусте Србина јер ово је Србија и он треба да има највећа права.

Који од ових ситуација ће се највероватније догодити овде?
Anaxander je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anaxander na korisnoj poruci:
su27killer (11.8.2018)
Stara 10.8.2018, 21:53   #35
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Ne bavim se time profesionalno da bih ti sada napamet izbacio gomilu citata, ali pogledaj ovo za početak, ima linkova na pomenuta istraživanja, a dalje (kritički) guglaj ako te zanima:
http://www.people-press.org/2016/04/...ucated-adults/
https://www.psychologytoday.com/intl...x-relationship

Za vrednosti suprotne od liberalnih ti je loš primer. Obojica su dokazani lopovi i treba da snose posledice. Ja sam govorio o ljudima koji su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "rušili" SFRJ - niko tu nije bio liberal, nego sve ekstremni nacionalisti i klerofašisti, a taj mentalni sklop je i danas dominantan, bez obzira što se tebi, koji si po tom pitanju prilično isključiv (bez uvrede), možda čini da je ovo danas nešto liberalno.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Relja (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 23:09   #36
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne bavim se time profesionalno da bih ti sada napamet izbacio gomilu citata, ali pogledaj ovo za početak, ima linkova na pomenuta istraživanja, a dalje (kritički) guglaj ako te zanima:
http://www.people-press.org/2016/04/...ucated-adults/
https://www.psychologytoday.com/intl...x-relationship

Za vrednosti suprotne od liberalnih ti je loš primer. Obojica su dokazani lopovi i treba da snose posledice. Ja sam govorio o ljudima koji su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "rušili" SFRJ - niko tu nije bio liberal, nego sve ekstremni nacionalisti i klerofašisti, a taj mentalni sklop je i danas dominantan, bez obzira što se tebi, koji si po tom pitanju prilično isključiv (bez uvrede), možda čini da je ovo danas nešto liberalno.
Хех, као што сам очекивао, амерички факсови. Републиканци и Демократе. Чудно да на другом линку нема прегледа мозга демократе, питам се зашто ли? Гледао сам проклетог Била Наја како говори да постоји више од два пола. Нешто ми говори да можда, можда, сва та истраживања гурају неку агенду.

Пример ми је добар, навео сам га јер сам лично гледао. Додуше не да заједно краду, али схваташ поенту. Али си у праву, то је превише ситно и није код нас заживело толико колико је на западу. Код нас ће овај лик још дуго да добија батине. Већина нас са тим има сусрет путем видео игара и филмова, па неке нервирају глупости у њима.

Рушитељи су оно што има прођу у том тренутку. Вучко је класичан пример, оно што је данас је другачије од онога што је био некада. А ко зна шта је његово право лице. Драшковић је писао против цркве за време комуниста па после испаде као неки монархиста. Да је деда ове госпође био популарнији код нас, другу би песму она певала.

п.с. епски трол у првом коментару.

Spoiler za унука:
Anaxander je offline  
Stara 11.8.2018, 1:12   #37
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Eto ga, američki faksovi, pa ima toga iz celog sveta, rekoh koristi google...
I šta ima ko da gura agendu (i sa kojim ciljem), pogledaš izborne rezultate i sve je jasno. Skoro otkrivene zloupotrebe podataka sa FB u cilju uticaja na izbore su pokazale jednu stranu toga, čak je bilo reči o tome da mogu da procene i mnogo više od političkih preferencija. I bitno je shvatiti, da se opet ne krene od pojedinačnih slučajeva, da ne znači da postoji apsolutna uzročno-posledična veza, nego određena korelacija. A za pobedu na izborima svakako nije ni bitno da dobiješ 100% glasova, dovoljno je 50.
I kod nas je na izborima bila očigledna diferencijacija na izborima po tri linije: sever-jug, selo-grad i obrazovani-neobrazovani. Naravno da političari to javno ne govore, ali svi imaju te podatke i analize.

Da ne otvaramo i širimo temu o polovima, reći ću uopšteno: "zdrav razum" često u nauci više smeta nego što pomaže, jer "zdrav razum" nije ni "stvoren" da se bavi mikro ili makro kosmosom, neurologijom itd. nego trivijalnim svakodnevnim pojavama. Ne tvrdim da je "prokleti Bil Najt" u pravu, ali to što je nama zdravorazumski očigledno da nije u pravu, aspolutno ne mora ništa da znači.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (11.8.2018)
Stara 11.8.2018, 8:53   #38
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke

Da ne otvaramo i širimo temu o polovima, reći ću uopšteno: "zdrav razum" često u nauci više smeta nego što pomaže, jer "zdrav razum" nije ni "stvoren" da se bavi mikro ili makro kosmosom, neurologijom itd. nego trivijalnim svakodnevnim pojavama. Ne tvrdim da je "prokleti Bil Najt" u pravu, ali to što je nama zdravorazumski očigledno da nije u pravu, aspolutno ne mora ništa da znači.
Bolje nemoj da otvaraš tu temu, jer čini mi se da ćeš početi da sipaš mudrolije tipa ne postoje samo dva pola, sve je to na mikro nivou i tako to. Nihilisti, Postmodernistički dekonstrukcionisti *****ju kao trudne foke pokušavajući da dokažu nedokazivo, a sve u cilju "usrećivanja" zaglupljenih masa.

Za pobedu na izborima? Kojim izborima? Zar stvarno veruješ da su SAD demokratija? Da su osnivači pravog Trečeg Rima zaista mislili da dozvole da im Vrljavi Džo, Kalamiti En, danas i Mansa Musa i Felipe Kajetano biraju vlast i politiku države? Nisu, niti će ikada biti. SAD su Republika. Da bi sprečili lajave krelce da uopšte pokvare šta se pokvariti može, uveli su i dalje održavaju sistem elektora, koji je i doveo do Trampove pobede. U takvoj državi, lajavi krelci, rade skriveno, "podrivaju" sistem koristeći se samim sistemom sve dok ne postanu dovoljno jaki i dok im se interesi ne poklope sa interesima magnata. Cilj je uvek bio i biće MOĆ. Mase se programiraju da veruju u bljuvotine ili slatkiše, po volji. Tako su i kod nas, deca komunizma videvši da na vlast ne mogu da dođu držanjem za "bratstvo i jedinstvo" počeli da sarađuju sa suprotnom stranom, onom koja je imala lovu. Zauzvrat su počeli da ruše kohezionu ideologiju, i da kao zamenu nude "hrvatsku lisnicu u hrvatskom đepu", "niko ne sme da vas bije" i tako te ispljuvke. Mase su se primile i podržavale to, rezultat znamo, a danas je za svakog po volji, neoliberalno, ekonomski, radnja radi 24 sata, volj ti nacionalističko lupetanje, volj ti "ljudska prava", volj ti japi & starleta life, ima sve. I svi se primaju. Sve što je potrebno jeste kontrola medija dostupnih širokoj populaciji, šećerenje priče igranjem na nagone i dobijaš izbore sve u 16. Posle ti ostaje samo da spinuješ i da se praviš pametan, šalješ kerove da malo mlate, malo prete, a ako kontrolišeš obrazovanje, imaš besplatne džukce na raspolaganju u ogromnim količinama, što se lako vidi iz primera SAD gde na univerzitetima ima čopora takvih džukaca koliko oćeš. Naravno, pošto su SAD država sa kakvim takvim sistemom, moraš da imaš i agente u samom sistemu koji će gušti svaku opoziciju legalnim sredstvima, što konkretno vrše ADL i SPLC i mirijade njihovih podkomiteta u vidu udruženja za "ljudska prava i slobode".
DArthShone je offline  
Stara 11.8.2018, 11:39   #39
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Ne prosipam mudrolije, ali se ne usuđujem da poput tebe i još nekih (i većine "komentatora" na news portalima) sve što se ne uklapa u moj pogled na svet proglasim za glupost ili bolest, pa čak i naučna istraživanja ili opšteprihvaćene naučne teorije. Fasciniran sam "mudrošću" ljudi koji, nakon što su pročitali neku vest u kojoj su prvi put i saznali za neko istraživanje u dve sekunde dođu do genijalnog zaključka i ospore nečiji desetogodišnji rad. Fasciniram sam ljudima koji ne umeju da reše zadatak iz fizike za 6. razred, ali samouvereno objašnjavaju gde je greška u detektovanju gravitacionih talasa. Možda neko istraživanje zaista nije kvalitetno odrađeno i rezultati nisu validni, možda je neka hipoteza pogrešna, ali kako polupismena budaletina ili čak i vrlo pismeni pravnik ili istoričar može tek tako, u sekundi, da uvidi greške nekog eksperimenta iz oblasti o kojoj nema pojma.

I opet spinuješ, menjaš teze. Da li zaglupljene mase "usrećuju" naučnici ili populistički demagozi koji su i sami najčešće u sukobu i sa naukom i sa logikom, pa i sa zdravim razumom na koji se često pozivaju? Stvarno ne razumem čemu to stalno izvrtanje činjenica, poricanje stvarnosti. Da smo kandidati u nekoj predizbornoj kampanji, pa da čovek razume, ovako mi stvarno nisi jasan.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (11.8.2018)
Stara 11.8.2018, 12:12   #40
Alokin9
Novi član
 
Član od: 11.11.2015.
Poruke: 25
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke
Правда - обоје иду у апс, што би рекли.
Леви - пусте Рома је дискриминација/расизам/штагод
Десни - пусте Србина јер ово је Србија и он треба да има највећа права.

Који од ових ситуација ће се највероватније догодити овде?
Ne uhvate nijednog jer su svratili na pljeskavice kod Jara
Alokin9 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
8/2018 "Google pije da zaboravi" Chodo'o „Prst na čelo” 0 1.8.2018 18:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com