Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2016, 11:18   #381
Pinstripe
Veteran

Član od: 17.3.2009.
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 168 puta na 161 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
^Imaj u vidu da je cache dobra stvar koja ubrzava rad programa i sistema, dok god tebi ne prepuni storage, ili ne poraste toliko da su kesirane razne stvari koje se vise ne koriste i slicno..

Tako da koriscenje CCleanera prakticno ne bih preporucio bilo kome ko nema problema sa prostorom na hard disku, ili neku specijalnu potrebu da uklanja sve tragove svog koriscenja na racunaru..

Znaci eto, mozes da ga pokrenes jednom u 4-6 meseci, cisto ako oces malo da pobrises nagomilani stari kes i slicno..

EDIT: Dok je defragmentacija skroz druga stvar, i nemoj da je stavljas u isti kos sa ovim programima za ciscenje kesa.. Ako vec nemas SSD, defragmentaciju bi prakticno trebalo sto cesce raditi, jer ubrzava pristup i brzinu citanja fajlova sa hard diska, ali opet ne treba robovati tome, a i neka precesta defragmentacija bi cak mozda mogla da smanji zivotni vek hard disku i slicno.. Takodje nema potrebe defragmentovati diskove koji ti sluze tipa samo za slike, muziku i slicno.. Jer tu ti nije bitna brzina pristupa, takav disk mozes da defragmentujes isto jednom-dvaput godisnje.. ali sistemski disk bi trebalo sto cesce defragmentovati u teoriji..

Takodje da znas da SSDove ne treba defragmentovati, i cak je lose za njih, ali nijedan moderan operativni sistem ti ne bi ni dozvolio to da uradis, bar ne sa native ugradjenim defragmenterom..

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ja ga vise puta u toku dana ocistim ccleaneron i defragmentujem, pa me je eto to zanimalo da li to posle visw vremena moze da naskodi hdd.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 11:35   #382
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 369
Zahvaljeno 2.974 puta na 2.778 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

haha nekoliko puta u toku dana, dobro ako po ceo dan praviš nove fajlove i brišeš stare i imalo bi smisla ovako samo maltetiraš hard disk bolje kupi ssd ako ti je sporo, defragmentaciju možeš da radiš kada na primer instaliraš neki veći program tipa igrica od 20 gigabajta da se brže učitava ili kad uradiš prolećno brisanje pa da lepo složiš fajlove za kasniju upotrebu.
Što kaže marko ne mora često da se defragmentišu particije sa slikama i video ja imam neke particije koje nikad nisu ni defragmentisane, niti često pristupam tim fajlovima niti mi je bitan acces time... to je po 5 godina bez defragmentacije a nije da ne pišem/brišem po njima imao sam posao da radim sa velikim fajlovima a i sad tovarim filmove i serije pa kad odgledam brišem.

Konkretno, defragmentaciju bi mogao da radiš jednom u mesec dana do 3 meseca ja je radim obično ako napravim puno promena na particiji gde su mi windows i programi da se brže učitavaju i da ima nedefragmentisan prostor za upis novih podataka

Poslednja ispravka: water wizard (24.3.2016 u 11:43)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 11:37   #383
Picard
Deo inventara foruma

Član od: 30.11.2008.
Zahvalnice: 534
Zahvaljeno 4.036 puta na 3.320 poruka

Nekoliko puta u toku dana? Čemu to?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 12:04   #384
bachi
Starosedelac

Član od: 2.11.2005.
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 632 puta na 460 poruka

Da bi ti brže preminuo hard disk.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
ZoNi (25.3.2016)
Stara 24.3.2016, 13:24   #385
tomas
Starosedelac

Član od: 28.4.2006.
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 271 puta na 222 poruka

ne pomaze nikakav program samo pazite gde i sta klikcete na netu.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 13:26   #386
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 369
Zahvaljeno 2.974 puta na 2.778 poruka

ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 16:08   #387
Pinstripe
Veteran

Član od: 17.3.2009.
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 168 puta na 161 poruka

Hahahaha znao sam da sam nenormalan.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2016, 16:15   #388
toxic
Deo inventara foruma

Član od: 16.6.2008.
Zahvalnice: 589
Zahvaljeno 859 puta na 744 poruka

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ne moraš da klikneš yes da bi dobio virus
U stvari, u poslednje vreme uglavnom samo tako i možeš. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:34.