Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2015, 17:38   #11
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Боле kaže: Pregled poruke

1. Комодорово издање није теже него лакше од Спектрумовог.

2. контроле никако нису траљаве. Веома су прецизне. Ограничене јесу јер је тако осмишљена игра, али то није разлог да се умањује оцена за контроле које треба да буду оцењене бар са 4,5.
И Енди Нобл који је направио римејк маник минера каже за оригинал да је перфектан (у упутству које иде уз игру). (:
Tezinu sam odredio prema sopstvenom iskustvu, igrajuci obe verzije i iskustva drugih ljudi sa kojima sam caskao o igri. U pitanju su neke nijanse oko tajminga skokova i brzine kretanja neprijatelja.

Kontrole su delovale precizno u momentu kada se igra pojavila jer za bolje se jos nije toliko znalo. Kontrole u igrama tog tipa su jednim delom i vodjene tehničkom izvedbom a obzirom da se radilo o 1983 godini, igra se prihvata takva kakva jeste. Mada je vec godinu dana kasnije izasao Impossible mission kao eksluzivna C64 igra i koji je kao platformska igra sa puzzle primesama bio daleko progresivniji i po pitanju kontrola. 1985 izasao je i Bounty Bob stirkes back, kao slican tip igre koji je imao bolje resene kontrole i preciznije jer se skok mogao dodatno kontrolisati prilikom doskoka. BBSB je bio nastavak Minera 2049 iz 1982 koji je i bio inspiracija za izradu Manic minera na ZX spectrumu i koji je po meni imao i nešto prihvatljivije kontrole a uz to, pojavio se ranije. Znaci ne mogu da dam 4,5 za kontrolu u MM kada igra to ne zaslužuje. Igre opisujem i ocenjujem onako kako ih dobro prostudiram na C64 a ne mora da znači da će se svi složiti sa mnom.

Sam izraz "Veoma precizne kontrole" se može pripisati samo za vrhunsko odrađene C64 igre u tehničkom smislu : Uridium, Mayhem in monsterland, Hawkeye, Turrican, itd, zbog pune upotrebe mogućnosti VIC II grafičkog čipa kod hardwerskog glatkog kretanja sprajtova.

Manic minera, velikim delom taj sistem kontrola ga čine takvim kakav jeste, a to sam najbolje dočarao krajnjom ocenom u faktoru zabavnosti.

Poslednja ispravka: Elvir (22.9.2015 u 21:58)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Nezvanično SR glasanje za igre godine Carnex O igrama uopšte 34 29.12.2010 15:47
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com