Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2008, 21:58   #1
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Apple store detains teens for installing iPhone game

Four teens in Palo Alto, California, say they were detained and photographed by an Apple store after they downloaded a third-party application to an iPhone demo unit.

The youngsters told Mercury News that a manager of their local University Avenue Apple store called for police reinforcement after discovering the racing game, "Raging Thunder" had been installed on the touch screen phone. High school senior Daniel Fukuba was demonstrating the iPhone's features to his chums, when he downloaded the game.

Both the store employees and manager were at first unperturbed by the boys playing around with the demo unit. But after they left the store, a manager bolted out and demanded the teens return. The manager then called the police.

Sgt. Sandra Brown of the Palo Alto Police confirmed to Mercury News that they were called in by the Apple store, although no arrests were made.

The group claims they were also lectured by the manager about the dangers of "hacking," were all photographed, and told their pictures would be sent to surrounding Apple stores "so they'd be on the lookout for us," according to one of the teens involved, Noah Rogers. In all, they were detained for two and a half hours.

The boys also say they were issued a ban from all Apple stores, although an Apple spokesman has denied the claim.

In March, Apple opened the iPhone SDK to let third-party apps run on the platform — although apparently this is only something that should be attempted in the privacy of your own home.


izvor
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2008, 22:10   #2
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

Prvi put cujem da mogu da te banuju iz prodavnice!
Za koje gluposti se sve poziva policija u Americi, prosto da covek ne poveruje!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 10:47   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Prvi put cujem da mogu da te banuju iz prodavnice!
Za koje gluposti se sve poziva policija u Americi, prosto da covek ne poveruje!
Možeš i kod nas, al moraš da trpiš neprijatnost pandura, a tamo ako ti nešta kažu, možeš da ih tužiš
Eh, common law sistem..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 11:49   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

He he... ja sam se jednom slikao ispred jedne zgrade (blizu Washingtona DC je to mesto) i slucajno je u to vreme izbio pozar u zgradi i stigli vatrogasci. Mene je to iznerviralo jer su mi ukvarili snimak pa sam slikao jedno desetak minuta dok nisam uhvatio sliku bez vatrogasaca.

Pazi sad. Vredni radnici iz te zgrade su videli to slikanje, pomislili da sam terorista (imam dugacku crnu bradu), zabelezili tablicu auta kojim sam dosao i otisao, javili FBI, i posle par dana dva FBI agenta dosli mi na adresu da ispitaju celu stvar. Naravno, kad su videli da je u pitanju budalastina i paranoja, uputili su izvinjenje za uznemiravanje i sve je bilo super.

E sad, neko bi rekao da su Ameri ovakvi ili onakvi ali na kraju shvatis da nije los osecaj kad znas da neko brine i pazi na tebe da budes bezbedan i da ako si u sistemu - sistem te stiti. Samim tim i oni se trude da stite sistem. Nesto sto nama ovde nikad ne bi poslo za rukom cak i kada bi pokusali.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 13:08   #5
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

@ genius:

Kad smo vec kod ovoga, prijatelj moga oca zivi 5-6 godina u Cikagu.
Posto tamo ima dosta Srba, organizuju se razna okupljanja i druzenja gotovo na nedeljnoj bazi. Jednom je otisao na takav skup i malo vise popio. Vracajuci se kuci, na putu je naleteo na coveka, Amerikanca, kome je trebala pomoc oko zamene gume. Ovaj nas covek lepo stane i pomogne mu oko zamene. Posto je bio pijan, Amerikanac je osetio "isparenja" iz njegovih usta te pozvao policiju.
Srbina je highway patrol, ili kakva vec bese policija, zaustaila i naplatila globu zbog voznje u pijanom stanju! Policajci su ga "spakovali" u svoje vozilo, a jedan police officer preuzeo njegovo vozilo. Bio je u pritvoru do otreznjenja i prosao sa tom visokom novcanom kaznom.

Kao i svka prica, i ova ima dve strane medalje. Glupo je to sto ga je prijavio covek kome je pritekao u pomoc, a s druge strane, da ga nije prijavo, mozda bi doziveo udes i poginuo. Dobro je sto nikada nece saznati kako bi (mozda) prosao da ga nije prijavio.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 17:27   #6
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

Imam sličnu pričicu. Jedan moj kolega je pre par leta bio u Americi preko neke studentske organizacije. Posto su im nasli neki budjav posao, on i jos par ortaka se snadju i završe kao vozači rikša (vozikaju turiste or something). I sad, jedan od njih tom rikšom slučajno zakači jednog klošara, klasičnog bam-a sa flašom u plastičnoj kesi, štrokavog, neobrijanog i sve to... kloša počinje da diže buku, 'oće da zove pandure, tamo-'vamo... u prolazu se nadje jedan čovek i zastane da vidi šta će da se desi. Ovaj naš lik smiruje klošu i kloša mu sada traži 200$ da bude nikom ništa. Međutim, sada povileni ovaj slučajni prolaznik i zove pandure da prijavi klošara kako je nudio mito našem vozaču rikši.
Zamislite da se ovde nešto slično desi...
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 18:02   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Apple store detains teens for installing iPhone game

Ja bi tu decu iz apple storea streljao javno za primer svim hakerima
Shalim se naravno!

Debilizam nema granice, shta vishe reci...
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com