Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2018, 19:24   #21
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Realno, sve za decu je skupo. Ja sam juče tražio poklon za dete 15-18 meseci, ne biste verovali da je drveni vozić $20, one plastične gluposti što govore "cow cow chicken" kad ih dete pipne su tu isto, a plišane mede još skuplje.

Nemam dece za sad, al' i sam pogled na cene bebi-odeće mi ledi krv u žilama. Jeftinije je kupovati svaku igru duplo na steam/epic nego jednom u par meseci novo odelce za dete koje raste.

Lm, da završimo off...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 20:17   #22
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Razumijem ja sve to i da citav svijet polako ide dodjavola ali to nije razlog da cutim. Ja vec godinama odbijam sestri *koja je stariaj 7 godina od mene) da povezem karticu za njen Google Play nalog (jer ja upravljam svim porodicnim nalozima jbg sta ces) jer znam koliko bi novca spiskala na gluposti.

Imam 2 mala necaka (sreca nisu jos dostigli doba za video igre) koje cu vjerovatno ja uvoditi u svijet gaming-a i stvarno necu da odrastaju u svijetu gdje korisnik treba samo da cuti i daje novac.

Meni licno vise launcher-a nije problem, sve Ubisoft igre imam samo na UPlay-u npr. Ali tu je izbor da li ces Ubisoft igru uzeti na Steam-u ili negdje drugo pa aktivirati na UPlay. To je prava konkurencija. Epic je bukvalno zasao, otvorio novcanik pun $$$ i rekao developerim ovo je vas ako predjete kod nas.

Jos nesto, Eni dajem ti zadatak da odes i trazis objavis novu igru na Epic Store-u pa javi kako si prosao.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 21:04   #23
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Goblins and Coins 2: Whole Lotta Coins - Epic Store ekskluziva
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
doctor (17.12.2018)
Stara 8.12.2018, 3:41   #24
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Pfff, GnC2 je od prvog dana prilagođen Steam arhitekturi i drm-free varijanti, sumnjam da bih i pokušao da ga gurnem na epic store... Ne verujem ni da bi ga primili sve i da probam.

Nego mi je zanimljiv Valve odgovor - očigledno planiran nešto ranije kad su saznali za ovo - a saznali su sigurno bar mesec pre nas ostalih - da CSGO postane f2p i dobije "nekakav" battle royale mod... Nekako mi deluje promašeno skroz. Da ne kažem "sklepano na brzinu za manje od mesec dana".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 9:05   #25
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Ni jedan ozbiljniji izdavac nece menjati Steam za Epic store cisto iz razloga jer im je bolje da uzmu 70% na milion korisnika i kopija nego 90% na deset korisnika...a ako se se vide reakcije ljudi po internetu toliko ce Epic i imati korisnika...hur dur za jos jedan kvazi Steam killer . A da ne spominjem budalastinu oko regionalnih cena...Epic je previse zagrizao


Sa druge strane mozda Epic i bude imao uspeha sa digitalnom prodavnicom, za nekoliko godina ako naprave solidnu bazu, sto se naravno nece desiti jer ljudi zaboravljaju da iza Epic-a stoje Kinezi i ako ne bude bilo velike love ima da batale game store brzinom kojom su batalili rad na Paragon i UT igri
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 16:49   #26
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Što se tiče ovih ekskluziva, Journey i slično... uveren sam da su samo timed exclusives, tj da će se ipak pojaviti na Steamu posle 1/3 meseci.

Nego, ako ćemo se baviti proricanjem, šta mislite koliko dugo ćemo čekati "Humble Epic Store Bundle"? Mart? Jun?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 16:56   #27
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Što se tiče ovih ekskluziva, Journey i slično... uveren sam da su samo timed exclusives, tj da će se ipak pojaviti na Steamu posle 1/3 meseci.

Nego, ako ćemo se baviti proricanjem, šta mislite koliko dugo ćemo čekati "Humble Epic Store Bundle"? Mart? Jun?
JEsu timed ekskluzive sto je vec potvrdjeno ali je odvratan potez Epica. Nisu mogli da se takmice sa samom radnjom pa su odlucili da pribjegnu konzolaskom nacinu privodjenja korisnika. I cini se da svi koji su objavili igre na Epic Store-u nemaju pravo da spomenu Steam uopste. Par developera je izbacilo izjave is ni jedna nije spomenula Steam samo stoji "other platforms". Eto dokle su potencijalno isli.

Nece biti Bundle-a uskoro jer Epic placa mjesecno 2 igre da izadju dzabe na Epic Store-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 17:03   #28
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Kad smo kod plaćanja, pola planete je u fazonu "ako nema regionalnih cena ostajem na steamu", ali recimo nama odavde kojima su i EUR i USD strane valute, a USD nam je povoljniji, najčešće ne odgovara da plaćamo EUR1 cene na steamu od kako su ukinuli EUR2 a drže nas u EUR zoni.

Da, kupovina ključeva je povoljnija bla bla, samo kažem, šta ako Epic store nam da bolje cene tako što će biti iste al' u dolarima? Ili ako napravi regije ili čak po državama cene, pa dobijemo odličan popust za Srbiju?

Microsoft već ima taj sistem, npr. Office365 košta 7+ dolara, al kad se izabere srbija onda se plaća samo 5 mesečno. Sa uključenim PDV.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 17:14   #29
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.489
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Epic otvara game store

steam/valve-u tj. nama bi odgovarao istočno-evropski region sa blažim cenama, tipa nešto izbeću ovih sad i ruskih/cis cena.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 17:19   #30
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Kad smo kod plaćanja, pola planete je u fazonu "ako nema regionalnih cena ostajem na steamu", ali recimo nama odavde kojima su i EUR i USD strane valute, a USD nam je povoljniji, najčešće ne odgovara da plaćamo EUR1 cene na steamu od kako su ukinuli EUR2 a drže nas u EUR zoni.

Da, kupovina ključeva je povoljnija bla bla, samo kažem, šta ako Epic store nam da bolje cene tako što će biti iste al' u dolarima? Ili ako napravi regije ili čak po državama cene, pa dobijemo odličan popust za Srbiju?

Microsoft već ima taj sistem, npr. Office365 košta 7+ dolara, al kad se izabere srbija onda se plaća samo 5 mesečno. Sa uključenim PDV.
Isto tako ako developer dobija 88% to teoretski znaci da bi mogli vec u startu postaviti manju cijenu i opet dobijati vise ali evo prve igre izasle, cijene iste. To je citava poenta ove price Valve je okrenut ka musterijama, Epic ka developerima. Sve sto nude je u korist developera, a nista u korist musterija.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 18:00   #31
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Svaka konkurencija je dobro došla pa i ovakva što se mene tiče. Tržište će pokazati hoće li opstati. Po meni ako budu iste cene kao na steam-u nemaju šta da traže na tržištu. Mada kako je neko već napisao dolaze nova vremena i novi klinci pa ko zna šta će biti.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 18:03   #32
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Ovo trenutno nije konkurencija. Konkurencija bi bila da su igre izasle na obe radnje i da je EPic Store privukao korisnike ili nizom cijenom ili boljom uslugom.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 18:04   #33
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Isto tako ako developer dobija 88% to teoretski znaci da bi mogli vec u startu postaviti manju cijenu i opet dobijati vise ali evo prve igre izasle, cijene iste. To je citava poenta ove price Valve je okrenut ka musterijama, Epic ka developerima. Sve sto nude je u korist developera, a nista u korist musterija.
Je l' ti palo na um da možda neko uslovljava developere da cene na svim radnjama gde se prodaju budu iste? Pod izgovorom da se zaštite mušterije.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 18:30   #34
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Je l' ti palo na um da možda neko uslovljava developere da cene na svim radnjama gde se prodaju budu iste? Pod izgovorom da se zaštite mušterije.
Kako onda mozes da uzmes igru na GMG-u jeftinije na dan izlaska?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 18:34   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Možeš jer se GMG odriče svog dela provizije zarad većeg popusta. Cena bez popusta je svuda ista, to je bitno za EK.

Citat:
altafir kaže: Pregled poruke
Svaka konkurencija je dobro došla pa i ovakva što se mene tiče.
Ovo nije konkurencija, ovo je segmentiranje tržišta. Fanatical, Humble Store, WingameStore, 2Games, GamersPlanet, GMG... to je konkurencija Steamu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 22:31   #36
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Ekskluzivnost je vjerovatno godinu dana. BArem za Rebel Galaxy Outlaw

Citat:
Q) So that means it’s not going to launch on Steam or GoG? What gives?

A) Yes, Rebel Galaxy Outlaw is going to be exclusively on the Epic Store for a while. Eventually it’ll make its way elsewhere. (Console releases are not tied to this)

Q) You’re being a coy bastard. How long, and don’t be a weasel.

A) 12 months from launch.

Q) Exclusives are anti-consumer, why would you do this? (you monster)

A) OK, so that’s a little complicated. And our answer is long-winded. Bear with us.

So, before Valve and the 70/30 split it was pretty darn rough to be an indie (both in terms of royalty share and in terms of the ability to sell things without a publisher). We can all thank Valve for using their leverage to make that happen, and usher in the era we have now. We think it’s safe to say that a large percentage of the games made today wouldn’t exist without it.

Epic is using their leverage to push that even farther, to 88/12. That’s another whole strata of developers who can survive.

Would we like that to become the new standard?

Yes.

Can that be done without leverage?

No.

Is some form of exclusive content required to get the momentum to make that happen?

Yes.

And we’re willing to get on board to make that happen. The only way this gets any traction is with some exclusive content and we’re willing to be one of the canaries in the mineshaft.

Do we hope there is a big upside for us? Sure. That’d be amazing. But we also hope this is the start of establishing a new standard.

Q) OK, maybe this is good for developers, but how is this good for customers? (still a monster)

A) From our standpoint as customers, a curated store with a more limited selection of quality games is a plus. Having the ability for you to share your emails with us (optionally) so we can communicate directly with you is hopefully also a plus for you. Competition for Steam is a plus. And in the longer term, achieving Epic’s goals on the royalty front means more developers succeeding and surviving and making more good stuff. That’s a longer play, but we think it’s still meaningful.

Moreover, it doesn’t remove Steam or other stores from the equation. We’ve all got big Steam libraries that aren’t going anywhere. Yes, this is exclusive right now, but that’s all sort of bound up in the store’s launch and this specific point in time.
https://rebel-galaxy.com/rebel-galax...ames-store-qa/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 9:10   #37
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Mene ne pogađa, ja kupujem igre 12-18meseci posle izlaska.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 20:07   #38
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Možeš jer se GMG odriče svog dela provizije zarad većeg popusta. Cena bez popusta je svuda ista, to je bitno za EK.



Ovo nije konkurencija, ovo je segmentiranje tržišta. Fanatical, Humble Store, WingameStore, 2Games, GamersPlanet, GMG... to je konkurencija Steamu.
Čekaj onda su i Origin,Uplay,Battle.net isto segmentacija tržišta a ne konkurencija?

Znači Steam je prvi počeo i niko više ne treba da se bavi tim poslom?
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altafir na korisnoj poruci:
simke85 (10.12.2018)
Stara 9.12.2018, 20:20   #39
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Origin jeste, uPlay nije, jer Ubi nudi i Steam verzije za svoje igre. Konkurencija je kad jesdnu te istu stvar možeš da kupiš na više mesta, segmentacija je kad jednu stvar možeš da kupiš samo na jednom mestu, drugu na drugom mestu...

U ovom slučaju crossplatform je odlična stvar, kao što radi Ubi ili kao što neki devovi povremeno obezbeđuju DRM-free verzija svojih igara na GOG-u za vlasnike istih na Steamu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 20:58   #40
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Znači samo steam treba da prodaje video igre i niko više
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku altafir na korisnoj poruci:
simke85 (10.12.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
epic, fortnite, unreal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam SirDuck Online kupovina igara 13419 juče 21:15
Watch Dogs dex3108 Akcione igre 1815 8.11.2017 23:22
A Game of Thrones: Genesis Romantic otpaTci 4 20.5.2011 20:55
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com