Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte > Online kupovina igara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.12.2018, 19:11   #1
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Epic Game Store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Uplašio se Valve da će svaki veći izdavač da napravi svoj store...

https://www.rockpapershotgun.com/201...m-bigger-games
..i evo razloga za promene:

https://www.unrealengine.com/en-US/b...ic-games-store

https://www.gameinformer.com/2018/12...ic-games-store

Ukratko:
* 12-88% share (naspram 30-70% kod Steam, Origin, Ubisoft, ...)
* Timovi koji koriste UE4 neće plaćati 5% na igre koje prodaju preko ove prodavnice
* Privatni support ticketi za rešavanje problema (umesto da se piše po forumima i recenzijama)
* 10.000+ youtubera/twitchera koji će moći da zarade % od reklamiranja igre
* Postojeći Epic Games launcher već updateovan, izgleda fino
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 19:16   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Mukice, misle da će Fortnite ludilo doveka da traje
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 19:23   #3
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Sve su objasnili osim najbitnije stvari, sta korisnici imaju od svega toga?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 19:35   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Davaće novu igru za dž svake dve nedelje tokom cele 2019. S obzirom na uslove koje nude developerima, ne bi me začudilo da bude dobrih igara. Ako bih se kladio - a ne kladim se - rekao bih Stardew Valley među prvima ima da osvane u ovoj radnjici.

Drugo, lightly curated store, nešto između gog i steam ako sam dobro shvatio. Videćemo. EGL je osvežen, lepo izgleda, radi... uvozi prijatelje sa steama čak... probajte sami.

Ne bih bio pesimista unapred, Epic zna šta radi, a koliko sam uporedio, izgleda da su isplanirali sve što su manji/srednji/veliki indie devovi tražili (da ne kažem, molili) od Steama dve godine unazad ako ne i duže. Kao da je Galojkin čučao na Steam forumu i prisluškivao kujući mračni plan.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2018, 19:46   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Daje i GOG igre za dzabe vec godinama (imam skoro 100 igara tamo) i nikad nista kupio nisam. Druga stvar Steam je i dalje jedina platforma koja nudi regionalne cijene za veliki broj regiona i podrsku za lokalne valute za veliki broj trzista. Epic Store nece imati recenzije (super za developere, ogroman minus za mene kao korisnika), Epic Store nece imati javni prostor za komunikaciju izmedju developera i korisnika (Steam Forum aka Community Discussions su u 90% slucajeva smece ali onih 10% znaci mnogo, barem meni). Ako i ovo je veliko ako Epic dozvoli prodaju kljuceva van Epic Store-a (i pod uslovom da imaju istu politiku kao Valve gdje nece uzimati profit od prodatih kljuceva) 12% nece biti dovoljno za 3rd party prodavce kljuceva poput GMG-a.

O Steam specificnim stvarima poput integrisane podrske za gamepad, Steam Link, Proton-a za Linux igrace... Necu ni da pricam. Sve u svemu i dalje mene kao potencijalnog korisnika zanima kakve cu ja koristi imati. Eto UPlay ima neku prednost npr. za 100 UPlay bodova dobijes 20% popusta na Store-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 8:38   #6
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Epic je sinoc pokazao svoje pravo lice. Ashen igra koja je bila na Steam-u sa datumom izlaska 2018 je izasla ekskluzivno na Epic Store-u dok je Steam verzija dobila TBD datum izlaska. I osim toga igra je promovisana kao Play Anywhere naslov na Windows Store-u sto vise nije.

Developers Satisfactory-ja su otisli korak dalje I uklonili igru sa Steam-a prije par dana bez ikakve najave, da bi sinoc najavili kako izlazi ekskluzivno na Epic Store-u. Sto je najsmjesnije beta koja je u toku se testira na Steam-u.

Jos par igara koje su vec na Stram-u ce biti uklonjene I izace kao Epic Store ekskluzive. Tako da Epic smatra da si konkurentan ako platis developerima da obrisu igru sa jedne radnje I izbace je na drugoj. I da napomenem kao sto sam pretpostavio Epic Store nema regionalne cijene tako da igre u Juznoj Americi I Rusiji kostaju koliko u US jer Epic Store samo trguje u USD valuti.

Neka je ovim Indie developerima sa srecom ali igraci nece zaboraviti ovaj potez tako lako.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 8:47   #7
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mukice, misle da će Fortnite ludilo doveka da traje
Valve je mislio da će Steam ludilo da traje doveka. Od firme koja je napravila i izdala Orange Box (5 nestvarno kvalitetnih i originalnih igara po ceni jedne) došli su dotle da izdaju i prave Artifact (zakasnela reakcija na nekadašnju popularnost Hearthstone-a koji je, ne mogu da verujem kako, PayToPlay, almost every time, ne P2W ili posveti život samo tome kao Hearthstone, a ja mislio da je Blizzard postao greedy) i Battle Royale igru.

Ja sam, a siguran sam i mnogi, došao na Steam i krenuo da legalno kupujem igre prvo jer sam hteo da im se odužim za sve Half-Life-ove i Portale koje sam obožavao kao klinac, današnji klinci obožavaju Fortinite i otići će na taj Epic Store i preko njega kupovati druge igre, a Valve-u će ostati matorci koji su zavisnici od kockanja, skupljanja digitalnih igara, digitalnih in game itema-a, skupljanja virtuelnih kartica i bedževa za svaku igru i budženja broja koji stoji pored imena na Steam profilu. Ali takvih će biti sve manje, jer nove generacije neće ni znati ko je Valve, jer su prvo prestali da prave igre a sada zakasnelo i imitiraju sve što je popularno. Uspelo im je donekle sa Dota 2 (iako ih je LoL zapravo oduvao) jer su kupili popularno ime, i još uvek imali mnogo fanova koji su voleli njihove prethodne igre, ali više neće. Izdvajali su se nekada kvalitetom i velikodušnošću, a sada su samo još jedna greedy kompanija koja se nada da će doveka milkovati zaluđenike.

Poslednja ispravka: simke85 (7.12.2018 u 8:55)
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
altafir (7.12.2018), player1 (9.12.2018)
Stara 7.12.2018, 9:12   #8
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Epic ce poklanjati po jednu igru svake 2 nedelje tokom 2019. Prve 2 igre su Subnautica i Super Meat Boy.

Citat:
The store will also feature one free game every two weeks throughout 2019. Epic is funding these free releases so you always have something new to come and check out. The first free game will be Subnautica, available from Dec 14th to Dec 27th, followed by Super Meat Boy from Dec 28th to Jan 10th.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 9:45   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Lepo su smislili da Epic plaća poklonjene kopije, a ne poklanja ih developer/izdavač, jer se tako negira Valve-ova klauzula da ako izdavač nedge deli igru za džabe, to isto u dogledno vreme mora da uradi i na Steamu.

Npr. trenutni CoH2 promo na Steamu, a pre par meseci bio na Hunble Bundle.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 9:56   #10
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Valve je mislio da će Steam ludilo da traje doveka. Od firme koja je napravila i izdala Orange Box (5 nestvarno kvalitetnih i originalnih igara po ceni jedne) došli su dotle da izdaju i prave Artifact (zakasnela reakcija na nekadašnju popularnost Hearthstone-a koji je, ne mogu da verujem kako, PayToPlay, almost every time, ne P2W ili posveti život samo tome kao Hearthstone, a ja mislio da je Blizzard postao greedy) i Battle Royale igru.

Ja sam, a siguran sam i mnogi, došao na Steam i krenuo da legalno kupujem igre prvo jer sam hteo da im se odužim za sve Half-Life-ove i Portale koje sam obožavao kao klinac, današnji klinci obožavaju Fortinite i otići će na taj Epic Store i preko njega kupovati druge igre, a Valve-u će ostati matorci koji su zavisnici od kockanja, skupljanja digitalnih igara, digitalnih in game itema-a, skupljanja virtuelnih kartica i bedževa za svaku igru i budženja broja koji stoji pored imena na Steam profilu. Ali takvih će biti sve manje, jer nove generacije neće ni znati ko je Valve, jer su prvo prestali da prave igre a sada zakasnelo i imitiraju sve što je popularno. Uspelo im je donekle sa Dota 2 (iako ih je LoL zapravo oduvao) jer su kupili popularno ime, i još uvek imali mnogo fanova koji su voleli njihove prethodne igre, ali više neće. Izdvajali su se nekada kvalitetom i velikodušnošću, a sada su samo još jedna greedy kompanija koja se nada da će doveka milkovati zaluđenike.
Pricas o zaludjenicima a Fortnite malo malo u naslovima se pominje kao ozbiljan problem kod mladih I u kontekstu zavisnosti. Fortnite je vise novca izvukao od roditelja nego sve Valve igre zajedno.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 10:38   #11
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Baš me briga za Epic i Fortnite, ne hvalim Epic, nikada ih nisam voleo, već kritikujem Valve jer sam njih voleo. A Valve je kada je Team Fortress 2 postao F2P i stvorio to zlo koje sada uništava industriju u vidu Fortnite.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 10:51   #12
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Baš me briga za Epic i Fortnite, ne hvalim Epic, nikada ih nisam voleo, već kritikujem Valve jer sam njih voleo. A Valve je kada je Team Fortress 2 postao F2P i stvorio to zlo koje sada uništava industriju u vidu Fortnite.
O cemu ti pricas? F2P igre su postojale I prije I nakon sto je Valve odlucio da TF2 bude F2P. Da Valve nije kreirao Steam I odigrao veoma bitnu ulogu u spasavanju PC platforme pocetkom 2000-te mi bi sad vjerovatno koristili PC za Excell I nista vise. Valve je ucinio mnogo toga za PC platformu tako da pljuvati Valve I Steam zato sto nije izasao HL3 je nebulozno.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 11:14   #13
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Lepo su smislili da Epic plaća poklonjene kopije, a ne poklanja ih developer/izdavač, jer se tako negira Valve-ova klauzula da ako izdavač nedge deli igru za džabe, to isto u dogledno vreme mora da uradi i na Steamu.

Npr. trenutni CoH2 promo na Steamu, a pre par meseci bio na Hunble Bundle.
I prije toga u februaru dijeljen besplatno tokom Make War Not Love 5 događaja.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 16:05   #14
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
...Super Meat Boy.
Plus, objavljuju nastavak SMBF https://www.epicgames.com/store/en-U...y-forever/home

E sad, ako zanemarimo nas matore koji smo se davno navukli na Steam zbor rasprodaja, lakoće korišćenja itd, pa imamo ogromne biblioteke i friend liste i sve uhodano... a voleli smo HL2/TF2/L4D/Portal... Uporedite to sa klincima koji imaju 12-14 godina danas, koji za te igre nisu ni čuli al' pikaju Fortnite redovno, koji na Steamu mogu da otvore samo limited account gde ne mogu ni da dodaju prijatelje, a "Fortnite launcher" će im dati 25 besplatnih igara tokom 2019. godine...

Za šta će se oni vezati, za Steam koji je gotovo neprijateljski prema novim članovima (sve razumem, mora zbog spammera/botova, keš ili hvala lepo) ili tamo gde im je omiljena igra + im daju besplatno strava igre cele godine.

Ja znam, jer sam pričao sa učenicima i mnogi su sa radošću već najavili da će obrisati Steam jer im više ne treba, iako ja za svaku NG poklonim svima ključeve za neke random male "age appropriate" igre.

Dakle, za nas - verovatno je opterećenje i razvodnjavanje scene uz opasku da konkurencija može da pogreje zagoreli steam - za njih "buduće mušterije" je to lepota neviđena.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 16:42   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Pa to, Epic ni ne cilja da preuzme mušterije sa Steama, Origina... več da dodatno unovči armiju balavaca koji igraju Fortnite. Kažem Epic, a mislim na Tencent.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Leonida (7.12.2018)
Stara 7.12.2018, 17:18   #16
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Prvo ako Epic cilja Fortnite publiku onda cilja tinejdzere. Otkud tinejdzerima novac za kupovinu? Ako cialjaju Fortnite publiku tesko da ce da uvale igru od 40$ koja traje 10 sati klincu koji je vec utukao 1000 sati u Fortnite za dzabe. Prosjecnog Fortnite igraca boli patka za Ashen.

Onda i ja sam razgovarao sa korisnicima, oni iz Rusije i Juzne Amerike su dobili srednji prst npr. Epic ima i Early Access igru koja ce izaci, a nemaju ni mogucnost da korisnici ostave recenzije ni forum gdje mogu da ostave feedback . I sta onda? Kako bilo ko da sazna u kakvom je stanju igra 6 mjeseci nakon izlaska u Early Access?

Slucaj Ashen, Microsoft mjesecima promovise igru kao Play Anywhere, Igra mjesecima ima Steam stranicu, developeri najavljuju izlazak ove godine. Boom dodje dan izlaska, Steam stranica dobija TBD datum izlaska, igra vise nije Play Anywhere i izlazi samo za Xbox na MS Store-u i ekskluzivno na Epic Store-u.

Slucaj Genesis Alpha One, Prije manje od mjesec dana na Steam-u objavljen datum izlaska, igra se testirala na Steam-u vise od godinu dana, djeljena YouTuber-ima putem Steam-a, promovisana na Steam-u. Sinoc boom uklonjen datum izlaska za Steam, developeri kazu ne znamo kada ce izaci za Steam, kupite na Epic Store-u izlazi u Januaru.

Slucaj Satisfactory je jos ekstrimniji, nakon sto su mjesecima imali Steam Store stranicu i sve updat objavljivali na Steam forumo prije par dana tiho uklonise Steam stranicu i onda juce najave Epic Store ekskluzivnost.

I tako dalje. Niko od developera se nije ni udostojio da objavi zvanicni update nakon sinocnje najave, svi cute.

Placanje ekskluzivnosti za svoju radnju je jedan od najgorih nacina da privuces korisnike na otvorenoj platformi kao sto je PC. Ili budi neko i nesto i finansiraj igre od pocetka pa do kraja ili ponudi nesto sto jos niko nije ponudio na trzistu.

Eno i Bethesda izgleda hoce da prebaci RAGE na Bethesda Launcher. Mislim kako ih nije sramota nakon Fallout 76 katastrofe?

MEni se sve cini da PC platforma polako ide ka dnu gdje ce piratizovanje ponovo da postane najlaksi nacin igranja igara. Isto se desava i sa filmovima i serijama, svi oce svoje servise i svi gledaju sebe, a zaboravljaju korisnike od kojih zive.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 17:42   #17
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Dex, pare se najlakše muzu od dece, u većini slučajeva roditelji kupuju sve što traže, ili im čak daju debitnu karticu, samo da bi im se skinuli sa one stvari i sedeli za kompom.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 18:24   #18
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dex, pare se najlakše muzu od dece, u većini slučajeva roditelji kupuju sve što traže, ili im čak daju debitnu karticu, samo da bi im se skinuli sa one stvari i sedeli za kompom.
Welcome to the 21st century, where parents hate spending time with their own kids and would pay micro-transactions to avoid that "dirty grind".
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
filpan (8.12.2018)
Stara 7.12.2018, 18:39   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Jbg, jeftinije je od internata.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2018, 19:10   #20
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Eno skoro je objavljena lista ko od tjubera zarađuje najviše para, i na prvom mestu je sedmogodišnji klinac.
Tačnije, on je zvezda te neke emisije gde ga roditelji snimaju dok se on igra s nekim igračkama
22 miliona dolara, braćo

Roditelji će uvek kupiti igračku ili čak i tablet, tutnuti u ruke deteta i otarasiti se obaveze da ih stalno nadgledaju.
A sve te dečije igračke i drangulije su skupe ko đavo.

Imam braću od tetke koji su tipa četvrti i sedmi razred, više puta su kupovali i tražili od rođaka da im kupuju 20$ kartice za ps store, da bi mogli da kupuju skinove u Fortniteu, i šta već se može kupiti tamo xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
epic, fortnite, unreal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam SirDuck Online kupovina igara 13419 juče 21:15
Watch Dogs dex3108 Akcione igre 1815 8.11.2017 23:22
A Game of Thrones: Genesis Romantic otpaTci 4 20.5.2011 20:55
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02
Call of Duty Real-Time Card Game (kartaška igra sa tematikom drugog svetskog rata) Liquid Nitrogen Brbljaonica 9 7.6.2008 12:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com