Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2010, 17:30   #21
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Bla bla bla... gde sam rekao da ovaj forum treba ili ne treba bilo šta? Kako odmah trčite da nađete nešto što ne piše... Naravno da treba da postoji podforum namenjen fotografiji, a da ne pričamo o ulozi fotografa u stvaranju fotografije. Nigde ni jednu od tih stvari nisam pomenuo, a ti me citiraš kao da sam državni neprijatelj fotografije...

Rekao sam da je MENI na ovom forumu fotografija sporedna koliko i kačenje nacrtanog wallpapera u podforumu sa 2D radovima ili ćaskanje o wow... Jer za sve te stvari idem na namenske forume. Stoga je MENI jako retardirano kad vidim pohitne branioce bilo kog foruma koji napadaju ljude zato što nisu tu... ako ste dokoni i nemate šta drugo da radite, a online ste prisutni samo na jednom mestu na internetu (sreća pa nije fejs već sk, al 1 je ipak 1) kačite 300 fotki na dan... al' nemate pravo da zamerate nikom drugom što ne razmišlja kao vi.

Ajd sad il' plani pa kreni da odgovaraš bez čitanja, il' pročitaj lepo još jednom šta sam napisao prvi put, pa primeti delove gde jasno ističem da pričam samo o sebi.

BTW, SK jeste baš kao Burek forum... (koji je inače stariji jedno 4-5 godina. :P ) jer da nije, ne bi imao brbljaonicu i gomilu ne-it tema... očigledna je želja uprave da zadrže što više ljudi na ovom mestu dajući im da pišu svašta, umesto da se skoncentrišu na ono zbog čega je forum prvenstveno osnovan.
Tako sam razumeo tvoj predhodni post, da ne treba fotografija na SK forumu. Izgleda da sam ga pogrešno razumeo, izvini.
Ali se ne slažem sa tobom da je SK kao Burek
Uzmimo primer fotografskog foruma ovde i tamo na Bureku. Tamo možeš da spamuješ koliko hoćeš tako što napišeš "super", "extra je fotka", "samo napred" + ima milion ljudi koji postavljaju fotografije pa se za dan može napisati 50 postova u jednom forumu. Ovde ipak ima neka mera i granica koju su korisnici sami odredili, a to je samo zahvalnica ili duži komentar na fotografije + zahvalnica.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 22:05   #22
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Nažalost, izgleda da administraciju/redakciju ovaj podforum zanima koliko i lanjski sneg - nisu me čak udostojili ni odgovora na pitanje o publikaciji fotografije meseca u SK.

Pokušaj #1
Pokušaj #2
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 22:49   #23
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Moramo to bez njih da uradimo, ipak su korisnici stubovi foruma koji ga drže da ne padne.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 22:56   #24
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Očigledno. U svakom slučaju, ostaje ideja o fotografiji meseca. Neće biti isto bez Džonija, ali šta da se radi...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 23:37   #25
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
Nažalost, izgleda da administraciju/redakciju ovaj podforum zanima koliko i lanjski sneg - nisu me čak udostojili ni odgovora na pitanje o publikaciji fotografije meseca u SK.

Pokušaj #1
Pokušaj #2
Nazalost u pitanju je hronican nedostatak vremana da se posvetim vise ovom delu foruma. Nedostatak vremena je toliki da nemam vremana ni za slikanje a i ono malo slika sto napravima ne stizem da klasifikujem i "obradim" a kamoli okacim na forum
Nadam se da su naci vise vremana za fotografiju u skorije vreme...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 12:45   #26
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Bolovao sam od slične boljke (hronitikus nedostatikus vremenus) u prethodnoj firmi. Dobrih godinu dana je i porodica morala da se pomuči da mi uđe u trag . Želim ti što brži oporavak...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 13:13   #27
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

OK, drugari, šta mislite o sledećem predlogu za izbor fotografije meseca:

1) Treba nam koordinator.
2) Tokom meseca zainteresovani članovi šalju koordinatoru na PP linkove ka fotografijama koje su izabrali kao kandidate za fotografiju meseca (jedna fotka po članu).
3) Fotografije moraju imati naziv.
4) Početkom sledećeg meseca koordinator otvara poll temu sa nazivima fotki za koje se može glasati i naravno ubacuje linkove u temu.
5) Bilo bi lepo kada bi mogli nešto na kraju i da uradimo sa fotografijom meseca. Bilo bi sjajno kada bi mogla da se pojavi u SK ili bar na naslovnoj strani foruma, ali mislim da od toga nema ništa, pa se moramo zadovoljiti laskavom titulom...

Svi predlozi su dobrodošli.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 14:09   #28
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
OK, drugari, šta mislite o sledećem predlogu za izbor fotografije meseca:

1) Treba nam koordinator.
2) Tokom meseca zainteresovani članovi šalju koordinatoru na PP linkove ka fotografijama koje su izabrali kao kandidate za fotografiju meseca (jedna fotka po članu).
3) Fotografije moraju imati naziv.
4) Početkom sledećeg meseca koordinator otvara poll temu sa nazivima fotki za koje se može glasati i naravno ubacuje linkove u temu.
5) Bilo bi lepo kada bi mogli nešto na kraju i da uradimo sa fotografijom meseca. Bilo bi sjajno kada bi mogla da se pojavi u SK ili bar na naslovnoj strani foruma, ali mislim da od toga nema ništa, pa se moramo zadovoljiti laskavom titulom...

Svi predlozi su dobrodošli.
Kopirano u novu temu Fotografija meseca (rasprava o pravilima za ucestvovanje)

Posto je ovo tema o tome kako da ozivimo ovaj deo foruma mislim da bi ovde trebalo da raspravimo o nekim pravilima postovanja fotki. Pravila (oko kojih se dogovorimo) cemo postaviti kao "bitna"
Par predloga:
  • U novoj temi nije pozeljno postovati vise od 5 fotografija.
  • Svaka nova "serija" fotografija se postavlja u novu temu sa odgovarajucim imenom.
  • Ne budite lenji da date odgovarajuce ime novoj temi.
  • Ako neko fotografise kompaktnim aparatom uzdrzavajte se od saveta kako bi to bolje sve bilo sa DSLR-om... saveti bi trebalo da se ogranice kako izvuci maksimum iz aparata kojim je fotografisano.
  • Postovanje slika koje nisu "tehnicki savrsene" ali su zanimljive autoru je krajnje pozeljno (inace se necemo razlikovati mnogo od DZ).
  • Budite strpljivi sa pocetnicima...
Bilo bi dobro da cujemo jos predloga ili komentare na ove...

Poslednja ispravka: oluja (3.1.2011 u 14:23) Razlog: greska u kucanju...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Aleksandar (4.1.2011), Dekip (3.1.2011)
Stara 4.1.2011, 14:21   #29
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

IMO, svi predlozi su na mestu osim prvog, iz dva razloga:
1) već postoje lične galerije, u kojima postoji više od pet fotografija,
2) ponekad je u pitanju nerazdvojiva celina (npr. set sa nekog događaja, letovanja, zimovanja, itd.), a s obzirom da skoro svi hostuju fotke online, ni server nije u opasnosti.

Poslednja ispravka: Neuro (4.1.2011 u 14:29)
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2011, 15:15   #30
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
IMO, svi predlozi su na mestu osim prvog, iz dva razloga:
1) već postoje lične galerije, u kojima postoji više od pet fotografija,
2) ponekad je u pitanju nerazdvojiva celina (npr. set sa nekog događaja, letovanja, zimovanja, itd.), a s obzirom da skoro svi hostuju fotke online, ni server nije u opasnosti.
Ok, usvaja se. Amandman na prvu tacku glasi: Max 5 fotki osim ako nisu istog "sadrzaja" koji odgovara nazivu doticne teme. Ok?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Neuro (4.1.2011)
Stara 4.1.2011, 17:16   #31
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Prodato.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 12:59   #32
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Novi amandman na pravilnik

Smatram da bi trebalo prekinuti praksu pravljenja "galerija" u jednoj temi. Svaka "serija" slika bi trebalo da ima svoju temu i da se u toj temi komentarise samo o njima. Dobicemo vise tema, rasprava ce biti preglednija i sve ce biti preglednije.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
miša topola (10.1.2011)
Stara 10.1.2011, 14:39   #33
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Teško, teško, teško.
Prvo je oteran najaktiviniji i najkvalitetniji član koji nije izlazio i ovog dela foruma, a sad bi kao da sve to oživi teško. Čak i oni koji su slabije primetni ovde su izgubili nadu o oživljenju ovog dela foruma.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 15:33   #34
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Jedna lasta ne čini proleće - jeste da je veliki gubitak Džonijev odlazak za fotografiju na ovom forumu ali nećemo valjda o tome.

Sviđa mi se ovo što je predložio #oluja. Maksimalno 5 fotografija u jednoj temi, poželjno je da budu iste vrste, i da se za svaku sledeću seriju fotografija otvara nova tema.
Ako neko baš hoće da poveže svoje mini galerije, da bi i novi članovi videli starije fotografije, možete na početku teme koju otvarate da postavite linove do predhodnih tema.

Evo primera, kako bi to izgledalo:

Ovde ide ime teme

Znači visina treba da bude -1-
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
oluja (10.1.2011)
Stara 10.1.2011, 17:35   #35
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

A ja kad za svaku novu seriju otvaram novu temu svi pitaju stalno sto ne otvorim jednu samo za moje fotke
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 17:38   #36
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Ja to nikada nisam pitao, ili možda i jesam
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 17:41   #37
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Ma ne secam se tacno, al bilo je dosta takvih komentara.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 17:51   #38
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
A ja kad za svaku novu seriju otvaram novu temu svi pitaju stalno sto ne otvorim jednu samo za moje fotke
Ja sam to predlagao.

I ponavljam nije bitvo šta većina članova smatra da je bolje, nego ono što misli moderator ili administrator to mora i da bude.
Mislim da nećemo oživeti forum o slikama tako što će jedan član svaki dan otvarati po jednu temu, a da se pri tome gomilaju teme koje su zamrle tako ćemo dobiti krš božeiji zamrlih tema.

A što se tiče odlaska Džonija to je najveći minus za ovaj forum i ja o tome ne bi prestajao da komentarišem. Mišo dobro znaš i sam da Džoni nije bio "Jedna lasta ne čini proleće" on je za mene bio glavni pokretač i ni malo mi se nije svideo taj komentar.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 18:26   #39
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
JI ponavljam nije bitvo šta većina članova smatra da je bolje, nego ono što misli moderator ili administrator to mora i da bude.
Mislim da nećemo oživeti forum o slikama tako što će jedan član svaki dan otvarati po jednu temu, a da se pri tome gomilaju teme koje su zamrle tako ćemo dobiti krš božeiji zamrlih tema.
Već sam predložio kako se može rešiti taj problem mrtvih/nekativnih/zaboravljenih tema. Ne vidim bolje rešenje za ovaj problem.

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
A što se tiče odlaska Džonija to je najveći minus za ovaj forum i ja o tome ne bi prestajao da komentarišem. Mišo dobro znaš i sam da Džoni nije bio "Jedna lasta ne čini proleće" on je za mene bio glavni pokretač i ni malo mi se nije svideo taj komentar.
Kad već pominjemo članove koji su otišli sa foruma, nisam nigde video da je neki spomenuo #holodoc-a
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 22:34   #40
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.847 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Kako da oživimo forum o fotografiji?

Dobro, dosta sa nostalgijom, to je najnormalnija stvar... neki dolaze, drugi odlaze i stvara se mesto da neko drugi bude primecen...

Dakle da se vratimo na temu, ima li jos neko misljenje o pravilima za otvaranje novih tema?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako postaviti forum TaCi Web razvoj 3 19.9.2009 11:17
Da li slike izgledaju bas onako kako ih vidimo? jonathan Fotografija 5 10.11.2007 16:37
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com