Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2006, 19:46   #1
mikiilic
Novi član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom nema prevoda na DVD-u

Do sada sam bez problema koristio ˝ConvertXToDVD˝ da bih od avi-ja pravio DVD. Poslednji film koji sam napravio ima prevod ali je suviše nisko i kad ga pustim na mom dvd plejeru vide se samo kuke od č,š i ć. Probao sam i na nekim drugim i isti je problem. Samo ga je korektno prikazao neki krš Quadro. U SubtitleWorkshopu-u nisam našao kako se određuje položaj titla na ekranu. A takodje, titl sam dobio sa crnom pozadinom koju ne mogu da skinem. Probao sam da koristim Avi2DVD ali on iz nekog razloga puca. Unapred zahvaljujem na savetima !!
mikiilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 23:39   #2
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: nema prevoda na DVD-u

Ako sam dobro razumeo, problem je kad divx konvertujes u DVD. Resenje bi mogao da bude WinAVI Video Converter uz pomoc VobSub-a. Uslov je da se prevod zove isto kao film (ime.avi i ime.sub ili .srt) da bi se VobSub pokrenuo. U podesavanjima VobSub-a podesi font, boju, velicinu, i ukljuci OVERRIDE PLACEMENT, pa stavi vertikal opciju na 95 (kod mene tako sasvim dobro izgleda, eksperimentisi +-2)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2006, 23:48   #3
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: nema prevoda na DVD-u

Jos nesto: u VobSub-u podesi na originalnu visinu, izbegavaj EXTEND TO 4:3 i 16:9. EXTEND TO 16:9 koristi samo kod filmova koji su sa malom visinom u odnosu na sirinu (onda ces dobiti crne trake iznad i ispod, a prevod ce biti na donjoj uz mali izlaz na sliku)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 12:29   #4
mikiilic
Novi član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: nema prevoda na DVD-u

Probao sam i ovu kombinaciju , sve je kako trebe osim jedne sitnice: preskače pojedine linije prevoda tj. prevoda malo ima pa nema. Šta da radim sada, zna li neko?
mikiilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 15:50   #5
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: nema prevoda na DVD-u

Da, dešava se... Ja nisam siguran, ali mislim da se to dešava ako je prevod kraći od 2 sekunde (ili možda bar 2,5) pa VobSub to iz nekog razloga preskoči. Probaj da provališ u prvih par minuta koje je prevode preskočio, pa u SubtitleWorkshop-u proveri njihovo trajanje. Ako je to (a ja mislim da jeste), onda ih malo produži, ali pazi na vremensko preklapanje sa sledećim prevodom.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Oldblivion (program za igranje na starijim kompjuterima) Veljko the King Role-Play 27 12.6.2007 0:03
RAM - vishi klokovi ili nize latencije? mad_skillz Overklok 114 23.11.2006 13:24
dva kompa na tft Rockford Rock Grafika 2 7.7.2006 9:57
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com