Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Najbolji deo LOTR:
Fellowship of the Ring! 59 44,36%
The Two Towers! 59 44,36%
The Return of the King! 60 45,11%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2007, 13:04   #121
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Wohooo - i knew you would say that
Oh well moram da se slozim sa tobom.

I ja bih naravno vishe voleo da je ulogu Gandalfa igrao Cristofer Lee( i on sam bi to vishe voleo) . Samo mali problem je to sto je on bio premashio 80tu u vreme snimanja i nikako nije bio fizicki sposoban za taj napor.( na nashu ogromnu zalost). Sto ne menja cinjenicu da je zaista sjajan kao Saruman.

Also - Aragornu nikako ne prilici rambo stil koji film promovishe..Zatim Faramir je dosta promenjen.....

Ali ostatak je manje vishe ok..( Denetor me je npr odushevio, rame uz rame sa Wormtongueom)


Dodushe character work je problem gotovo svih blockbuster filmova sa jakom vizualnom stranom ( star wars npr).
nesonjacc je offline  
Stara 26.1.2007, 13:19   #122
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

E pa sad smo presli u svadju.Da se i ja prikljucim .
Procitao sam sve delove i slmarilion i mogu da kazem da se naprosto super.Posto se svadja trenutno vodi olo likova moram da kazem da sam delimicno zadovoljan.Neke likove su pogodili bas u centar,a neke su skroz omasli.
Naprimer goluma su odradili super,kao i legolasa i gimlija,ali aragorn mi je nekako previse "raspadnut".Znam da je on bio sumar i da je ziveo u sumi ali ipak nisu uspeli da prilazu tu njegovu velicinu kao sto se prica u knjizi.A Gandalf.............neko rece da bi ga pomesao sa sarumanom.Pa dobro sto jest jest,ali ipal ne moze sve da bude savrseno.
Bitka kod Hlmovog ponora uopste nevalja.70% toga nije tacno.
Naravno da Pitter nece sve da radi po knjizi.To bi onda bio zesci smor.
Lucic Nemanja je offline  
Stara 26.1.2007, 14:10   #123
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
bobi kaže:
Glavna zamerka filmu, po meni, nije nepostovanje striktnih dogadjaja-radnji u filmu, vec menjanje karaktera, menjanje motiva tih karaktera...
Film jeste obojen istim tonovima koje sam ja imao u glavi dok sam citao knjigu, ali mnogi karakteri nisu.
Onda se slažemo, pošto je moja poenta upravo ta da je menjanje karaktera i njihovih namera automatski izobličilo film koji samim tim nije bio u položaju da verno prenese sadržaj knjige. Dakle karakterizacija, koja je najbitniji deo filma je aktivno narušena lošim scenarijom i izborom glumaca u pojedinim slučajevima. Za tonove filma koji nam svima odgovaraju možemo da zahvalimo viziji dvojice ilustratora koju su je doslovce preneli sa svojih mnogobrojnih radova, to nema nikakve veze sa režiranjem filma. Scenografija je dakle bila praktično urađena decenijama ranije. Kada se sve sabere i oduzme, moglo je to mnogo bolje... Ralf Bakši je, na primer, bio mnogo bliži rešenju...
Iris je offline  
Stara 26.1.2007, 15:12   #124
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Mislim da je ovo napadanje PJ i trilogije LOTR zasta bezveze i neargumentovano.

Prvo, film nije knjiga. Svaka ekranizacija knjige mora nesto da promeni. Ti u knjizi mozes da odvojis 15 strana gde ces opisivati misli i osecanja nekog lika. U filmu to ne mozes da uradis. I da je sam tolkin snimao film, morao bi u necemu da odstupa od knjige, jer su pricanje price kroz film i kroz knjigu dve potpuno razlicite stvari.

Drugo, da je svaki detalj ubacen u filmove, trilogija bi trebala da traje nekih 15 sati, znaci 5 sati po filmu, sto je nemoguce. Moralo se skratiti. Moglo se odraditi kao serija, ali to bi znacilo da ne bi imali ni 5% ovog budzeta i izgledalo bi jadno.

Trece, u LOTR-u ima gomila jako karakternih likova. Dobri filmovi u kojima su u centru paznje likovi (recimo forest gamp) posvecuju gotovo ceo film jednom liku. Samo za adekvatno predstavljanje svih relevantnih likovam trebalo bi nekoliko filmova. Akcenat je ipak prica, a posle nje likovi u njoj.

Cetvrto, koliko god da su dobri opisi u knjizi, uvek ostaje jedan nepopunjen deo koji se ispunjava mastom, i to je deo koji je svako od nas drugacije zamislio. To bi svako odradio drugacije.

Peto, nemojte brkati tolkinovo vidjenje i vase vidjenje. Vama se film ne dopada zato sto se ne poklapa sa onim sto ste vi zamislili. Malo je arogantno smatrati da znas tacno sta je tolkin zamislio.
Sarmatian je offline  
Stara 26.1.2007, 15:32   #125
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Imam predlog - da se svi organizujemo i vidimo jedan dan u Beogradu uz neko piće (mineralnu vodu ili nešto jače ), lepo ispričamo na ovu temu jer ovde očigledno nećemo moći da izvučemo nikakav zaključak

Zaista sve izgleda neargumetovano i nalik svađi, iako verujem da niko od nas nije imao nikakve zadnje misli i da želi da prezentuje svoje misli na najbolji način. Na žalost, ovo nije baš najbolja forma za tako nešto...
Iris je offline  
Stara 26.1.2007, 16:01   #126
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Evo ja se slazem ali umesto u beogradu, da to bude u novom sadu. Mislim lep je beograd, ali je mnogo zabacen, 80 kilometara od novog sada
Sarmatian je offline  
Stara 26.1.2007, 16:19   #127
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Spori ste mi vi sa severa, mnogo.
Evo mi sa juga smo vec obavili razgovor uzivo o Tolkinu, tako da... sta da vam kazem ... okupljanje u Nisu.
bobi je offline  
Stara 26.1.2007, 16:38   #128
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Nije tačno. Kostolac je najidealniji Ovi sa severa (Beograd, Novi Sad) samo treba da se "bućnu" u Dunav i stižu u Kostolac za jedno nedelju dana "slobodnog plutanja" Ovi sa juga (Niš itd.) mogu ladno Nišavom uzvodno pa onda posle presedanja kod Južne Morave nastave Velikom Moravom i opet stižu do mene

E sad je fora što ćete morati da pešačite još 200 metara od obale do mene
holodoc je offline  
Stara 26.1.2007, 16:53   #129
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Dok se troje svađaju, četvrti koristi. Okupljanje u Vlasotincu ispod stare breze. Svi znate gde je to.

Who's with me!?
Ocelot je offline  
Stara 26.1.2007, 17:06   #130
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Ocelot kaže:
Dok se troje svađaju, četvrti koristi. Okupljanje u Vlasotincu ispod stare breze. Svi znate gde je to.

Who's with me!?
Zar to nije beše "okupljanje u Vlasotince"
holodoc je offline  
Stara 26.1.2007, 17:42   #131
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Evo, Smederevo. Ili Sremski Karlovci

Anyone?


EDIT: Bez šale, ko želi ima otvoren poziv da dođe u Beograd. Svi ste ovde za sat-dva, imate vremena za klopu, piće, poštenu svađu i vreme taman da se isti dan vratite kući! Možemo da se dogovorimo za neki vikend... Da ne idemo dalje u OFFTOPIC.

Poslednja ispravka: Iris (26.1.2007 u 18:01)
Iris je offline  
Stara 26.1.2007, 17:46   #132
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
holodoc kaže:
Zar to nije beše "okupljanje u Vlasotince"

Po vlasotinački je u Vlasotince.
Mada, ako pričaš po čis' vlasotinački teško da će te neki rezbere kvo 'oćeš da rekneš. Mož' jedino ovija iz Leskovac i okolna sela. Sa ovija koji su po nagore, ne garantujem.
Ocelot je offline  
Stara 26.1.2007, 18:55   #133
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
bobi kaže:
Spori ste mi vi sa severa, mnogo.
Evo mi sa juga smo vec obavili razgovor uzivo o Tolkinu, tako da... sta da vam kazem ... okupljanje u Nisu.
Jeste da sad vec pomeramo teziste rasprave sa " O Cemu cemo da raspravljamo" na "Gde cemo da raspravljamo" - Ali mi Nislije bar imamo jedinstven stav.( stoga glasajte za nasu listu )


Salu na stranu - Uopste nije poenta da se mi slozimo, a josh manje da ova rasprava bude stilizovana i uredjena. A ovaj je forum sasvim adekvatno mesto za raspravu. I to sada kudikamo vishe. Prema tome - navalite dok je rasprava vruca



Citat:
Sarmatian kaže:
Mislim da je ovo napadanje PJ i trilogije LOTR zasta bezveze i neargumentovano.
Exactly as i said a few replies earlier.( naravno sa stanovista adaptacije scenarija)
nesonjacc je offline  
Stara 26.1.2007, 19:50   #134
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
bobi kaže:
Spori ste mi vi sa severa, mnogo.
Evo mi sa juga smo vec obavili razgovor uzivo o Tolkinu, tako da... sta da vam kazem ... okupljanje u Nisu.
Pa znas, kako je, mi sa severa jesmo spori, ali sa sedam padeza
Sarmatian je offline  
Stara 27.6.2011, 1:54   #135
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ma kakav film bre, vidish da su pola knjige isekli da bi je ugurali u seriju, da je pravio film ispao bi neki raspad, ili teshka komercijala (kahmkahmlotrkahm)
Ako si aludirao na LoTR, a jesi , pa onda si fail-ovao sa tim postom zestoko.

Razumem ja tvoju dioptriju od -6 od toliko debelih knjiga procitanih , al prijatelju, i od najgoreg hard core fana ima i jos grdji, uvek .
Ono sto je za cak i tebe prihvatljivo, naci ce se neko kome ce to biti limunadica.

Nisam citao Tolkinove knjige, ali je LoTR serijal odradjen fantasticno i nikako nije komercijala.
Pjanovic je offline  
Stara 27.6.2011, 1:59   #136
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Game of Thrones

A kako bi znao da li je komercijala ako nisi pročitao izvorni materijal?
Vulee je offline  
Stara 27.6.2011, 2:11   #137
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Game of Thrones

Zato sto ne posmatram sa te strane, koliko je sta izbaceno u odnosu na original.

Uostalom, velika vecina fanova Tolkinovih knjiga se slozila da je LoTR verno prenet na platno, ali kao sto sam rekao, uvek ce se naci neki hard core fanovi.

Bottom line, LoTR (osta)je najbolji fantazijski film ikada snimljen .
Pjanovic je offline  
Stara 27.6.2011, 9:05   #138
Rajko92
Veteran
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 511
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 79 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rajko92
Određen forumom Re: Game of Thrones

Evo onoga o čemu sam pričao... Ja sam prvo čitao LoTR, a zatim odgledao filmove, i bio razočaran. Knjige su bolje 50 puta. Ispale su mi oči dok sam odgledao onih 10 sati filmova, a ipak su preskočili dobar deo radnje iz knjiga. Ne sumnjam uopšte da bi mi se filmovi svideli da nisam čitao knjige, ali ovako... Dok je sad za GoT totalno drugačija i obrnuta situacija, i serija mi je dosta bolja nego knjige. Dakle, o tome očigledno ne vredi raspravljati...
Rajko92 je offline  
Stara 27.6.2011, 12:03   #139
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U vezi sa LOTR serijalom - film kao film je dobar i takav bi bio da nije bilo knjige.

Film kao knjiga preneta na platno nije ni upola dobar kao knjiga. Extended verzije sa blu-raya malo popravljaju utisak, ali kad se opet sve sabere - nije. Tu nikakve diskusije nema, niti imash pravo da to komentarishesh ako nisi prochitao knjige.

A ne znam odakle ti ti podaci o Tolkinovim fanovima (pretpostavljam da si to mislio, a ne knjigama), velika vecina hardcore fanova knjiga, mnogo vecih od mene, se upravo slazhe sa ovim gore.

Poslednja ispravka: Iris (27.6.2011 u 13:36)
Doomche je offline  
Stara 27.6.2011, 12:52   #140
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ispale ti oci od 10 sati filma, pa sta bi ti bilo sa ocima da je svaka rech preneta na platno .

LoTR nije komercijala, film ostaje najbolji iz te tematike, i tesko da ce ga ista u tome prevazici.
I to je cinjenica, mozete vi """hard core fanovi""" da talasate koliko hocete, to sto se u vasim glavama kockice nisu poklopile je bitno kao lanjski sneg.

Poslednja ispravka: Iris (27.6.2011 u 13:37)
Pjanovic je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com