Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Najbolji deo LOTR:
Fellowship of the Ring! 59 44,36%
The Two Towers! 59 44,36%
The Return of the King! 60 45,11%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2006, 17:38   #21
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
nesonjacc kaže:
NenadN : Nazvati PETPARACKIM remek delo Epske fantastike i Najcitaniju( prevedena na preko 130 jezika) knjigu 20 veka.
Pozdrav
Pa sta ako je Najcitanija knjiga 20.veka? Da nije mozda i najbolja knjiga 20. veka .
shin-bojan je offline  
Stara 17.4.2006, 17:58   #22
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Jedno pitanje za ljude koji misle da su ovi filmovi savrsenstvo u svakom pogledu, i da P.J. nije mogao bolje da ih napravi.

Secate li se u drugom delu kako izgleda glavni grad Rohana? Ako niste sigurni uzmite DVD koji verovatno imate i pogledajte ponovo.

Zlatni grad ( ili kako se vec zove ) je najobicnije skandinavsko selo od 50ak kuca.Sve zajedno cini se da mu populacija ne prelazi 1000 stanovnika.
A posle nam Rohan skuplja vojsku od nekoliko hiljada konjanika. Odakle?

Ovo nije filmska greskica tipa onih stvari koje vidjamo u bau-bau. Ovo je krupan propust ekipe koja je za to zaduzena, i reditelja koji je sve to morao da pregleda. Nikakvo opravdanje tipa nedovoljnog budzeta ili tehnickih mogucnosti ne pije vodu. I mi posle treba da se uzivimo u taj svet. Jadno i sramotno.

Ne znam samo sta bi se desilo fanovima da je ove filmove rezirao neki bolji reditelj. Mozda bi morali da koristimo mirisljavu so da ih povratimo kad shvate koliko su tek filmovi mogli da budu dobri.
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 18:17   #23
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Jedan Odgovor za one koji zameraju filmskoj ekipi - Za slucaj da niste citali knjigu( ili obratili paznju na detalje u njoj ako ipak jeste) TOLKIN sa fenomenalno mnogo detalja opisuje Gradove , frakcije.... u LOTRU
Zalim ali FILMSKA ekipa se drzala tachno TOLIKINOVOG opisa ROHANA i Rohirima( kao i EDORASA)- I tolkin nigde nije rekao da je EDORAS grad sa MILION STANOVNIKA( a drzala se i opisa svega ostalog- ALI BAS SVEGA)

NE zove se zlatni grad - Vec je Dvorana zlatna kraljeva ( GOLDEN HALL OF MEDUZELD)
- kao sto i jeste u filmu)
Tolkin je rohirime opisao kao Vikingoliki narod, kao sto i jesu u filmu.

I filmska ekipa sto se VIZUALNOG tiche PRATI KNJIGU( ali potpuno)- zasto - zato sto su dizajni koje su koristili na filmu - Radjeni od strane tolkinovih najboljih ilustratora - poznatih mnogo pre FILMA


-A sto se nebuloze tiche - ODAKLE NJIMA TOLIKA VOJSKA AKO GRAD NEMA TOLIKO STANOVNIKA? --- Za slucaj da opet neko nije obratio paznju --- To je vojska sakupljena iz raznih delova Ridermarka( Rohana)- --- Takodje TOLKIN opisuje

I molim vas ali stvarno -- Kad pricate nesto protiv Filmske ekipe -Neka bar ima smisla


PITER JACKSON JE FENOMENALAN REZISER( i fenomenalno je odradio posao)-
A to sto neko LICHNO ne voli P.J - je lichni stav. Ali ne menja cinjenicu da je on FENOMENALAN REDITELJ( da ga je iko drugi trezirao fim ne bi bio ono sto jeste- a nikako ne bi bio bolji)
nesonjacc je offline  
Stara 17.4.2006, 18:44   #24
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Grad je grad, a ne seoce od 50ak kuca. Ako im je prestonica te velicine ( velicina kao pojam u najsirem mogucem smislu ), koliko li su manjih gradova i sela morali da imaju pa da sakupe svoju vojsku. Racunajte malo, nije tesko: iz glavnog grada mozda krajnjom mukom iscede 100-200 konjanika. Za 5000 je potrebno jos 20-30 ovakvih gradova. A sela, ako su imali, mora da su se sastojala od nekoliko kuca, ako njihovu velicinu treba da uporedimo sa velicinom glavnog grada.

Smesno!

Ja na ovaj propust mogu da zaboravim i nastavim da gledam film, ali ne mogu i ne smem da predjem preko njega. Svi mi znamo sta je grad, a seoce od 50ak kuca ( to sto lice na vikinske se i meni bas svidja) to svakako nije. Oni koji smatraju da je ovo u redu neka pitaju nekog na ulici sta je i koliki je grad, a sta selo.
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 18:54   #25
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Aman covece pa jesi li ti citao KNJIGU?( sta bi ti NEWYORK CITY?}

pONAVLJAM - EDORAS IZGLEDA BAS KAKO GA JE TOLKIN OPISAO - NALAZI SE NA MESTU na kakvom ga je tolkin opisao - Usamljeno BRDO na sred ravnice
Od NARODA KONJA - mozes da ocekuijesh takvo naseelje - a ne MINAS TIRITH - ne teraj me da citiram knjigu

A-ovaj sta jrad sada a sta je grad u srednjem veku>?

Pa ja neznam o cemu ti uopste pricash i koju gresku trazis( a jedan grad nije merilo drzave)

----samo ovo mogu da kazem
nesonjacc je offline  
Stara 17.4.2006, 19:03   #26
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
shin-bojan kaže:
Pa sta ako je Najcitanija knjiga 20.veka? Da nije mozda i najbolja knjiga 20. veka .
Pa ja sam video poster u jednoj uglednoj knjizari Gospodari prstenova najbolji roman 20.veka!A ti se smej sad ko crazy
Wolverine je offline  
Stara 17.4.2006, 19:04   #27
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

E, ovo je kao da zaljubljenog pokusavas da nateras da shvati nesto glavom, a ne srcem.

Sta se ja uopste raspravljam oko ociglednih stvari? Tolkin sigurno nije ovo mesto zamisljao kao kao seoce sa 50ak kuca. To sto je na usamljenom brdu ne znaci da to brdo ne moze da na sebi iznese stotine kuca, koliko mora da ima najvece naselje u drzavi. Ako mislis da bi se Tolkin slozio sa tovjom i Dzeksonovom visijom ovog mesta, grdno se varas.

Da imam kod kuce ovaj film sad bih ga uzeo i prebrojao zgrade u naselju. Sve vise mislim da ih nije bilo cak ni 50ak.
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 19:54   #28
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Za razliku od tebe kod kuce imam i film a bogami i knjige
Ovo je kao da Ubogom seljaku pokusavas da objasnis da velicina nije merilo
Odnosno broj kuca nije merilo GRAD -SELO
Da li si isao u skolu( ili ne daj boze polagao socioloiju na Faxu - pa video definiciju grada i sela) Broj kuca to nije


A ti se izgleda bavish i Prizivanjem duhova - cim znas sta bi Tolkin rekao.

nesonjacc je offline  
Stara 17.4.2006, 20:39   #29
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Dobro, sad znam da 50ak kuca cini prestonicu Rohana. Tolkin se prevrce u grobu.
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 21:02   #30
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Znas sta, nesonjacc. Ja kazem da je naselje u filmu napravljeno premalim, i da lici na seoce, a ne na ono sto treba da predstavlja.
Ako jos neko prati ovu temu, neka pogleda kako to izgleda na filmu, pa nek nam saopsti.
Pozdrav
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 21:02   #31
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Marko Belsak kaže:
Dobro, sad znam da 50ak kuca cini prestonicu Rohana. Tolkin se prevrce u grobu.
Braticu, to nije prestonica Rohana, to je mesto gde sahranjuju svoje kraljeve, pocev od Jorla mladog, i odakle kralj rukovodi Rohirimima.
Slazem se da jeste malo manja, nego sto je Tolkin opisao, ali to jeste zapravo mali grad. Sto se tice broja Rohirima, pa oni i jesu bili rastrkani, pri napadu na Helmov ponor, pa je Teoden posle morao da ih sakuplja, kako bi pomogao Gondoru.. Koliko se secam, 3 dana je proslo, pre nego li je sakupio 6000 dusa, da bi krenuli put Gondora.
bobi je offline  
Stara 17.4.2006, 21:20   #32
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Ako je u pitanju sveti grad gde se sahranjuju kraljevi, tacno je da ne mora da bude veliki. Ali ako je to kraljeva stalna rezidencija, odakle on upravlja drzavom - onda ne znam sta bi drugo moglo da bude prestonica. A tesko da je narod jahaca imao drugih naselja koji bi mogli biti veci od naselja koje se formira oko kraljevog stalnog dvora. Znaci stoji da je to najvece naselje u Rohanu, a vidite kako smesno malo izgleda na filmu.
Marko Belsak je offline  
Stara 17.4.2006, 21:44   #33
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

E smorio si me nacisto - Tebi coveche treba Edukacija iz TOLKINA. Ocigledno ga nisi citao dovoljno da bi o njemu govorio

Samo moze da se konstatuje - Velicina Edorasa je TOLKINOVO maslo( to pokusavam da ti kazem) - A ne P. Jacksonovo maslo.( izmene u prichi su P Jacksonovo maslo - i o njima bi trebalo da pricash) a ne o vizualnom.

A sto se edorasa tiche - 6 meseci je ta filmska ekipa GRADILA edoras( u celini)- ne makete - VEC FULL SIZE - Ko jos gradi citav grad za snimanje filma)( NIKO)
Rohan je mala stocarska zemlja( i takav grad mozes i da ocekujesh)
Tolkin savrseno opisuje - Razliku VLADAR ROHANA -VLADAR GONDORA

I da kuca Jorlova izgleda kao nizeg roda u odnosu na glamur BELE KULE i Visinu cak i jednog DENETORA( iako nije kralj gondora vec samo stjuart)

A ti braticu citaj malo tolkina -mozda i provalish shta je hteo da kaze
nesonjacc je offline  
Stara 18.4.2006, 0:20   #34
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Eto neka korist i od tebe nesonjacc. Sada mi je konacno jasno zasto je to naselje tako malo. Genijalci su ga pravili u prirodnoj velicini.
Mislim, svaka cast za trud. Veleo bih da sam mogao licno da se prosetam setom. Ali, zar ti to ne govori da je naselje bas zbog toga manje nego sto je zamisljeno u knjizi. No, dobro.

Sto se tice mog citanja Tolkina. Gospodara sam prvi put procitao pre nekih 15 god. Naravno, nisam se zaustavio na njemu. Procitao sam jos mnogo stvari, izmedju ostalog i neka druga dela epske fantastike. Tolkinovo delo mi je medju prva tri, sigurno. Mnoge glave sam procitao i po nekoliko puta, dok sam neke procitao samo jednom. Sta da radim, bile su mi dosadne. Ima verovatno zaludjenika, koji su iznova i iznova citali kako se Frodo i Sem vucaraju po mocvarama i pustarama. Nadam se da nas Nesonjacc nije jedan od njih ( slobodno priznaj ako te je mrzelo da neke delove ponovo citas ). Doduse, nekom je to stvarno zanimljivo, ali su takvi retki.

Vidite, kad uzmete da kritikujete neki film, knjigu, pesmu ili uopste lik i delo nekog coveka, imate velike sanse da dodjete u sukob sa fanovima ili cesto jos popularnije nazvano - zaludjenicima. Nesonjacc, da se ne osetis prozvanim, ne znam te dovoljno i ne mogu da te optuzim da si zaludjenik, iako to mozda stvarno jesi.
Elem, to sa ljubiteljima odredjene materije. To zna da se granici sa religijskim fanatizmom. Neki bi vas bukvalno stavili na lomacu samo zato sto predmetu njihove ljubavi ne ukazujete, po njima, duzno postovanje.
Neko ce mozda reci da neman respekta, ali ja vise volim da mislim svojom glavom, i sam odlucujem sta mi se, i u kojoj meri dopada.

Tolkinov roman mi je jedan od najboljih, ali me to ne sprecava da kazem da su meni neke glave dosadne, kao i sto uostalom i sam covek priznaje.
Tri filma reditelja P. J. su veoma dobra i dosta mi se svidjaju, sto me ponovo ne sprecava da kazem da su mi neki delovi dosadni ili losije uradjeni, kao i da ukazem na konkretne propuste i konkretne greske

Takodje ostajem pri tvrdnji da bi filmovi bili jos dosta bolji da i je rezirao neko drugi (napomena za bukvaliste - naravno da ne bilo ko drugi ). Takodje mislim da bi se takvi filmovi vise svideli ne samo meni, vec i vecini drugih ljudi. Mozda zvuci prepotentno da ja mislim da znam ukus vecine bolje od njih samih, i zato znajte da ne mislim da sam popio svu pamet ovog sveta. Jednostavno, samo sam siguran da sam u ovoj stvari u pravu.
Oni koji se ne slazu samnom neka nastave da misle da ja u necemu gresim. Oni koji misle ( ako takvih ima ) da ja namerno nekog zezam ili lazem, nek preispitaju sebe. Problem onda lezi u njima, a ne u meni.

Poslednja ispravka: Marko Belsak (18.4.2006 u 0:30)
Marko Belsak je offline  
Stara 18.4.2006, 0:28   #35
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Sto se toga tice, za mene slobodno mozes da kazes sa sam fanaticni, zaludjenik u Tolkinova dela, ali i u epsku fantastiku uopste...

Ostalo sto si rekao, je nista drugo, do: "ja imam svoje misljenje, vi imate svoje, vi mozete da me smatrate, a ja mogu vas da smatram", zavijenu u oblandu, da bi zvucalo pametno (sa sve zadnjim recima u tekstu )

A to ti je burazeru moj: Sofizam !
bobi je offline  
Stara 18.4.2006, 1:06   #36
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Razlika izmedju zaludjenika i onih koji to nisu je cesto u tome sto ce "nezaludjenici" mozda napadati stvar koja im se ne svidja, dok ce zaludjenici napadati coveka koji o toj istoj stvar ima misljenje razlicito od njihovog. Ima naravno vise stepeni zaludjenosti, ali je svakako lakse skliznuti u ekstrem iz blazeg oblika zaludjenosti, nego iz potrune neutralnosti.
Ovo moze da se desi svakome od nas, i kad se to dogodi ne razmisljamo bas naj racionalnije. Zato treba razmisljati o tome da je najbolje postaviti se u odnosu na nesto sto je moguce neutralnije ( naravno koliko je to moguce ),
Tada se cistije razmislja, a ja volim da mi misli budu sto sredjenije.

Nadam se da se slazes sa mnom bobi. Mozda ti moj stil izlaganja i nije bas po volji ( ili je mozda u pitanju ono sto sam rekao, nisam siguran )
Uostalom mozes da pogledas i nesonjaccove postove. Njegov napadni, idi mi - dodji mi stil, ( neko bi rekao neposredni ), sa puno smajlija i velikih i mali slova je meni verovatno odbojniji nego sto je moj tebi. Pa opet ga dosad nisam pomiljao ( izvini Nesonjacc sto moram sad da pomenem) zato sto smatram da je vaznije sta ce covek da mi saopsti, nego nacin na koji se izrazava.
Marko Belsak je offline  
Stara 18.4.2006, 7:46   #37
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Zanimljivo je kako Neko kada se oseti nadjacanim lako posegne za terminom
'Zaludjenik" -Moje predpostavke se temelje na znanju a tvoje na misljenju o knjizi koju si citao pre 15 godina( sa ociglednim preskakanjem delova) I o filmu koga si ocigledno gledao nedovoljan broj puta - pa stoga mogu da izvedem zakljucak da NISI KOMPETENTAN za raspravu o ovoj temi.

ako smo kod prozivanja - Ne, ne mislim da sam "Zaludjenik" vec samo neko ko voli da pre ulaska u debatu DOBRO uradi domaci zadatak i postara se da ima relevantne informacije.

Tako da ukoliko ne kazes nesto PAMETNO u narednim postovima zadrzavam pravo da ih jednostavno IGNORISHEM( e Bash mi se svidja ovaj moj STIL)


Pozdrav
nesonjacc je offline  
Stara 18.4.2006, 8:46   #38
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Pitanje za sve ljubitelje filma. Da ste vi bili reditelj, da li biste nesto uradili drugacije?

Na pamet mi padaju Tom Bombadil, i Aurena umesto Glorfindela u prvom, i prilicno osakacen kraj u trecem delu. Barem sam cuo da ljudi cesto raspravljaju od ovih stvari. Meni licno ne smeta sto je Tom izbacen, ionako mi je bio malo dosadan. Sto se tice ovog drugog, Aurena je smisljeno dobila vecu ulogu, i to je na neki nacin u redu. Tolkin nije ziveo u dobu emancipacije zena, i nije cudno sto ima samo par zenskih likova, nedovoljno razvijenih. Ako procitate neka od novijih dela epske fantastike videcete da zene imaju ravnopravnu ulogu, cak stavise mnoga dela se i pisale zene, sa zenskim glavnim junakom. Bilo je nekako logicno da i film isprati ovo. Ipak meni ostaje zal za Glorfindelom.

Sto se tice kraja filma, i tu razumem reditelja. Da je doslovno pratio knjigu film bi morao da ima dva klimaksa: Prvi posle bitke za Gondor, i drugi posle unistenja prstena, a zatim, jedan poduzi mirniji deo do konacnog zavrsetka. Ovo nikako nije odgovaralo dinamici na koju smo svi navikli ( uvod-zaplet-razrada-kulminacija-epilog ), tako da je i pre snimanja bilo ocekivano da ce pojedini delovi biti izbaceni. Opet, ostaje zal za ciscenjem okruga.

Meni, eto smeta ona prestonica Rohana, bas zato sto su mogli, i morali da je naprave prave velicine. Ali, da ne potezem opet to.

Dakle - pitanje sa pocetka. Ili ako neko nema nista sto mu smeta, neka onda navede sta mu se u filmu najvise svidja. Meni je to vizuelni stil filma, naime, Srednja zemlja je uradjena bas onako kako sam je ja, a i verovatno vecina zamisljala. Za ovo pohvala reditelju i ekipi koja je to radila.
Marko Belsak je offline  
Stara 18.4.2006, 11:09   #39
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

hah, ko ono spomenu *americke* petparacke price? LOTR je pisan pre WW2, a pisac je bio predavac anglosaksonskog na univerzitetu u Oksfordu... ovaj, hocu reci Englez :P

nesha jeste malko fanatican sto se LOTRA tice al je u pravu za epske razmere (sto knjige sto filma)

Samo nemoj ovo da preraste u full scale gradjanski rat zbog LOTRa
Mrmot je offline  
Stara 18.4.2006, 16:45   #40
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Marko Belsak kaže:
Pitanje za sve ljubitelje filma. Da ste vi bili reditelj, da li biste nesto uradili drugacije?
Da se ne bih ponavljao, ni ja, ni drugi, imas temu u kojoj je potanko objasnjen moj stav i stav drugih.
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=3882
bobi je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com