Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2008, 20:48   #661
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

@3dM@niak:
Ok, sto se tice cinematika rekao sam sta sam imao, na tebi je da uzmes i gledas druge igre i sam prosudis (Ipak ti je cilj da pravis igru a ne animirani film )
Takodje bih voleo da mi definises pojam 'mala igra'. Iz tvog zadjneg posta izgleda kao da su 'male igre' njesra, mada znam da to ne mislis Btw, igra je dobra kada igrac nju ne igra samo jednom vec je uvek moze igrati iznova i iznova i uvek ce mu biti zanimljiva (kao dobra knjiga, odnosno dobar film). Danas se vecina igara pravi da bi propagirala novi hardver, a ne samu sebe (to su ove pucacine sto stalno iskacu iznova i iznova).Primer: WarCraft je nastao oko 2000 i jos ga ljudi igraju masovno, a far cry ima 2-3 godine, a ja ne znam nikog ko ga danas igra Ok, ovo nema veze sa temom ali mislim da je bilo poucno Potrazi preko google-a igru Aquaria. Ona je cini mi se pobedila na proslom festivalu nezavisnih igara. Dakle igra izgleda sasvim pristojno i dobro i nije shit bez obzira sto nema cinematike i neku veliku hardversku zahtevnost. Takodje ti za film i igru nije dobro poredjenje. Tj dobro je u slucaju da si ti samo onaj koji finansira U slicaju da si game-developer bitno je znanje, iskustvo i kreativnost. Auh, mrzi me vise da pisem, u ostalom razume se valjda sta hocu da kazem


@Highlander:
Ja isto gledam cinematic-e ali po jedanput najvise zbog postovanja prema animatorima koji su ih radili. Ono sto je bitno je da su cinematici privilegija, a ne nesto obavezno i sto cini igru u vecem procentu uspesnijom. Blizzard koji je napravio WarCraft nije stavio 40 cinematic-a (bez obzira sto je imao uslove) vec 5-6. Isto vazi i za Diablo II koji ima slican broj istih. Ne znam jel neko igrao igru freedom force koja je imala crtane filmice, a u sk je koliko se secam dobila ocenu preko 90.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 22:24   #662
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

jedna od najboljih igara svih vremena je besplatna

http://www.harveycartel.org/metanet/n.html
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 0:27   #663
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

Heh, ja trenutno radim na necem slicom
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2008, 0:43   #664
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

tebi treba jedna sticky tema za sve projekte koje si napravio
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2008, 0:52   #665
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

Citat:
3dM@niak kaže: Pregled poruke
Hvala na podrsci FiresnakE, no propustio si mali deo - da smo obustavili razvoj

a drugo sto se ostalih tice, ne vidim neku poentu ostavljanja istog komentara 10k puta
mislim, ne mogu sad da po 20ti put objasnjavam zasto nam treba cinematic. A drugo, i bez cinematica (sad sa malo vise znanja nego pre par meseci) mogu da kazem da ne, ne bismo uspeli da napravimo igru. Jer nemamo ni dovoljno znanja (ni ti ni ja Goxy ) niti ljudi, pogotovo programera. Ovaj projekat je obustavljen jer nije debilna igra za koju ce neko u igraonici lupati escape, vec je poenta igre u prici i ideji, a ne besomucnom izigravanju sa preskakanjem cinematica. tako da nemojte vise molim vas pricati kako cinematic nije bitan, ili kako moze da se zameni slikama. Mislim, ok ja cu se slozim, ako mislite da bi recimo Lord of the rings mogao da se uradi bez komp. animacije, sa marionetama, ili jos bolje, sa serijom slika. Mislim, prica je radjena kao filmska prica, i ne moze se predstaviti na pravi nacin slikama.
A zasto ovo ne uradimo kao malu igru? zato sto bi to bilo kao da je *autor-vaseg-omiljenog-skupog-za-pravljenje-filma-sa-smislom-i-dobrom-pricom* ideju za taj film dobio kad je bio mnogo mladji, pa onda umesto *vaseg-omiljenog-filma* napravio mali low-budget djubre-filmic. Mrzeli biste ga, zar ne?
Isto tako bih ja mrzeo sebe da od najboljeg koncepta koji imam, na kome radim mnogo duze od rada na samoj igri napravim djubre, da bih se vezbao. Za vezbu se radi tetris.
Hvala svima za podrsku, ali mislim da ovde vise nema sta mnogo da se kaze, a da vec nije receno
U potpunosti se slazem sa misljenjem bivseg vodje tima. Rad na igri je imao samo jedan put, a mi nismo uspeli njime da se krecemo u najvecoj meri zbog nedovoljno znanja.

Sto se mene tice, svakom coveku u bilo kom poslu je uvek potrebno jos vise iskustva, a pogotovo u ovom, gde se stalno nesto novo desava i stvara. Za mene ni Bil Gejts ne zna dovoljno, jer uvek moze da bude jos bolji (iako je vec dovoljno "dobar")
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2008, 14:28   #666
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

Da li si nameravao da ti cimematici budu iymedju misij ili u toku misije?
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2008, 15:07   #667
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
Da li si nameravao da ti cimematici budu iymedju misij ili u toku misije?
Pa igra je završena.
Ne znam kako ti to promaklo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 8:27   #668
fskpzns
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 235
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 17 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku fskpzns
Određen forumom Re: 3d modeli :) Strategija, 2d engine... pocinjemo :D

Cisto da razbijem prokleti broj posto je do ovog trenutka bilo 666 odgovora u ovoj temi
fskpzns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com