Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2007, 20:14   #61
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
paterfamilias kaže:
Ja se odlično sećam windowsa 98 iz perioda kada sam ga koristio,i to je prilično nestabilan sistem.Takođe sam probao 98-icu sa nezvaničnim servisnim paketom,koji nije naročito unapredio stabilnost.
Naravno da je mazohizam koristiti 98-icu na savremenom hardveru ako ništa drugo zbog prastarog fat32.
Da li će iko normalan praviti particije od po 100 ili 200 gb u fat 32 i satima čekati da se sistem muči sa ogromnim fat-om?FAT 32 može da ima particije od 4 tb ali da je svaka particija preko 32 gb čist gubitak jer sa toliko velikim fat-om sistem ne može da bude brz.Neću da pominjem da uprkos silnim krpljenjima neće moći da snimi image dvd-a na fat zbog ograničenja veličine fajla.
Tebe treba banovati zvog spamovanja majke mi! Covece ja ti kazem da ne govoris iste stvari 20 puta a ti ih ispises 21-vi put. Jos plus ne citas prethodne postove gde sam jasno oznacio dva patcha - Copy2GB i Break48LBA - BigHDD 2.0 | Disks larger then 137GB

Kako sam sludjen ovakvim likovima trebao sam ti sve napisati velikim slovima ali neki fofrumi to ne dopustaju...
Ajde ti bato na PRVU stranu...

@dbaja Naravno da sam cuo za Win 3.11 (Koristio sam taj OS)ali to je 16-bitni kernel pa i ne upada u ovu pricu... Da je 32-bitni OS verovatno bi se mogao unaprediti na nivo Win98 - Viste (s obzirom da je Vista sminkernica). Windows 3.11 takodje ima Program Manager koji mene licno asocira na neki Windows Manager iz Linuxa, ali u svakom slucaj - 16-bit forget about it...

Update : Pitam se samo da li se ovi fenseri secaju osnovne upotrebe OS i za sta on treba da sluzi.

Poslednja ispravka: marxo (14.2.2007 u 20:25)
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 0:28   #62
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
Naravno da sam cuo za Win 3.11 (Koristio sam taj OS)ali to je 16-bitni kernel pa i ne upada u ovu pricu... Da je 32-bitni OS verovatno bi se mogao unaprediti na nivo Win98 - Viste (s obzirom da je Vista sminkernica). Windows 3.11 takodje ima Program Manager koji mene licno asocira na neki Windows Manager iz Linuxa, ali u svakom slucaj - 16-bit forget about it...

Update : Pitam se samo da li se ovi fenseri secaju osnovne upotrebe OS i za sta on treba da sluzi.
OS više i ne služi u svrhe u koje je nekad služio i Vista je tek početak preusmeravanja OS-a u neke multimedijalne-TV-radio vode namenjene idiotskoj populaciji (sudeći po jako dobro skrivenim naprednim osobinama OS-a). Vidite i sami da se u zadnje vreme sve više pojavljuju brandname PC računari koji liče na nekadašnje videorekordere. Još malo će PC služiti samo kao inteligentna zamena za kućni bioskop i tu će se okončati prvobitna namena OS-a. A Win3.11 sam samo radi šale naveo jer prosto ne mogu da shvatim da još ima ljudi kojima je stari 98 bolji od XP-a. On se drži na mašinama baš ako mora radi funkcionisanja neke arhaične aplikacije koja ne može da radi pod XP-om ili zbog slabog hardvera, a ako ga drže radi toga što je "bolji" .
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 13:52   #63
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Evo screenshot mog Windows-a 98 koji radi na Athlonu 1800+, 384MB Rama....



Pa sad neka kazu Vista-loveri da ne moze izgleda barem slicno
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 0:12   #64
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
Evo screenshot mog Windows-a 98 koji radi na Athlonu 1800+, 384MB Rama....



Pa sad neka kazu Vista-loveri da ne moze izgleda barem slicno
verovatno nisi koristio windows 98 na sistemu sa 512 mb ili više ram-a jer bi znao kakva je to gnjavaža,pošto ovaj prastari sistem ne može stabilno da radi sa toliko ram-a.
Ja sam ga koristio jedno vreme sa 1 gb ram-a i bio je vrlo nestabilan.
Iako teorijski 98-ica može da radi na 2 gb ram-a,već preko 1 gb ram-a ona postaje skoro neupotrebljiva.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 0:26   #65
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
paterfamilias kaže:
verovatno nisi koristio windows 98 na sistemu sa 512 mb ili više ram-a jer bi znao kakva je to gnjavaža,pošto ovaj prastari sistem ne može stabilno da radi sa toliko ram-a.
Ja sam ga koristio jedno vreme sa 1 gb ram-a i bio je vrlo nestabilan.
Iako teorijski 98-ica može da radi na 2 gb ram-a,već preko 1 gb ram-a ona postaje skoro neupotrebljiva.
Ok da li ti shvatas da je 384+128=512? E pa na 384MB rama radi veoma stabilno a ako je razlika samo 128MB tu ne moze da bude bogznakakve razlike u stabilnosti...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 1:08   #66
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Nije problem što je mala razlika već je imao problema u adresiranju 512 ili više memorije. Jednostavno, pokušaš da startuješ Notepad a on ti izbaci "Out of memory". Užas. Taj sistem treba zaboraviti i ne podsećati mlađe naraštaje da je ikad postojao, nego ih učiti da je sve počelo od NT-a
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 23:35   #67
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

windows 98 je toliko prevaziđen da je izlišno uopšte ga pominjati kao sistem za savremene mašine.Uopšte ne može korektno da radi ako ima ijedan mb preko 1 gb ram-a.I na mašinama sa 512-1gb ram-a toliko često brljavi da je skoro neupotrebljiv.Često jedna jedina instalirana aplikacija može da obori sistem.
Pošto to i nije os u pravom smislu reči već nadgradnja i gui za ms dos sa nekim 16-bitnim sistemskim alatima(scandisk i fdisk) njegova upotreba danas je jednako prevaziđena kao i korišćenje ms dos-a.
Nije slučajno MS napustio dalji razvoj win 9x linije pošto više nije mogao da uvaljuje korisnicima nestabilnu i nabudženu nadgradnju/GUI za ms dos kao samostalan sistem,pa je morao da im ponudi NT u obliku win2000/xp.
Windows NT u svim svojim verzijama,čak i prastari windows nt 4 je ipak kakav-takav poseban operativni sistem,iako ima puno nedostataka koji ga čine inferiornim u odnosu na Linux/BSD,ipak je superioran u odnosu na windows 9x.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 0:59   #68
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Ovo je deseti post u kojem govoris istu stvar. Pre svega 98-ica nije nadgradnja za dos. nadgradnja je bila do Win3.11. E sad da li ces dati prave argumente zasto je Win98 "nestabilan"?
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 1:21   #69
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Zato što su iskakali plavi ekrani svaki čas? Zato što su memorijski menadžment i upravljanje procesima daleko slabiji od onih u NT-u (pukne proces -> pukne explorer -> restart)? Zato što je više od pola sistemskih biblioteka 16-bitno i direktno preuzeto iz 3.11-ice (ako ne veruješ, pokreni Sandru u 98-mici i idi na spisak sistemskih procesa)?
Daj čoveče prekini da ložiš masu kako je 98-mica dobra Mislim, u to mogu da poveruju ovi mladi i neiskusni, ali ne i mi što smo tu 98-micu zapravo i koristili kad je bila aktuelna I ja sad kad pokrenem Win98 na virtuelnoj mašini, sve radi bajno i sjajno. A kad je upalim na pravom P2 kompjuteru, taman posla da pokrenem recimo Photoshop i AutoCAD i da radim nešto na njima jedno sat-dva (što se inače očekuje da jedan kompjuter može da uradi).
Nemoj me terati sad da kačim video klip gde Bil Gejts i još neki momak iz Microsofta demonstriraju plug&play pred novinarima na velikom video bimu, prikače neki skener ili tako nešto, "e sad će Windows automatski da prepozna hardver" a onda pukne plavi ekran, uz salve aplauza i smeh

U stvari, what the heck Gledajte deco KAKO JE NEKAD BILO Treba da ljubimo XP-ov instalacioni disk što više ne moramo da koristimo onaj 9x satrap
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 1:33   #70
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Yeah gledao sam to.... xaxaxaxaxa Billy the King Nego sta nego da je nestabilan kad Billy radi na njemu. Govorim o updateovanom Windows-u sa novim patchevima jbt. Znam da je krnja verzija skrnavstina... Ali Windows je najbolji u dajem/uzimam skoru....

Update : Treba mi veca verzija ovog Crasha da je ubacim u moj pack za 98-icu kao Tour... Imas vece?
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 1:38   #71
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Nemam, ovo je skidano pre sto godina u vreme modema
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 2:13   #72
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Zato što su iskakali plavi ekrani svaki čas? Zato što su memorijski menadžment i upravljanje procesima daleko slabiji od onih u NT-u (pukne proces -> pukne explorer -> restart)? Zato što je više od pola sistemskih biblioteka 16-bitno i direktno preuzeto iz 3.11-ice (ako ne veruješ, pokreni Sandru u 98-mici i idi na spisak sistemskih procesa)?
Ok nemoj me praviti blesavim.... Pre svega nemoj mi reci da Send/Don't Send error ne postoji to je pod 1. Pod 2 Mislim da je neko spomenuo 16-bitne procese. Pa zar vi stvarno mislite da defrag za NTFS nije 16-bit. Ok... Raspitajte se malo...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 10:45   #73
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Naravno da nije. Defrag, kao i još gomila poslova pod NT-om, radi preko Microsoft Management konzole koja je pure 32-bitna. U NT-u nema Win16 sistemskih procesa.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 14:44   #74
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže:
Ovo je deseti post u kojem govoris istu stvar. Pre svega 98-ica nije nadgradnja za dos. nadgradnja je bila do Win3.11. E sad da li ces dati prave argumente zasto je Win98 "nestabilan"?
Dovoljan razlog za nestabilnost je vezanost 98-ice za 16 bitno dos okruženje.I zastareli fajl sistem koji sa povećanjem particije uzrokuje i povećanje FAT-a koji sistem sporije i teže obrađuje.
Problem su i aplikacije koje su zahtevne u pogledu ram-a koje se po pravilu ruše pod win 98.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 16:23   #75
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Odes na http://www.mdgx.com - Tamo imash fixeve za 16-bitne aplikacije, drivere, updateovane 386 i vxd fajlovi i raznih stvari.... To resava mnoooogo problema Kada ga patchujes dobijes XP koji trosi upola manje rama...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 19:27   #76
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Odes na http://www.mdgx.com - Tamo imash fixeve za 16-bitne aplikacije, drivere, updateovane 386 i vxd fajlovi i raznih stvari.... To resava mnoooogo problema Kada ga patchujes dobijes XP koji trosi upola manje rama...
Postoji dosta zakrpa i patcheva za windows 98 koji rešavaju pojedine probleme,ali ne menjaju suštinu.98-ica i posle svih tih krpljenja i dalje je prilično zavisna od 16-bitnih msdos programa.Bez obzira na sve patcheve 98-ica i dalje radi na zastarelom fajl-sistemu koji je i posle silnih krpljenja i dalje isti onaj fat32,koji je poznat po svojim ograničenjima.
Postoji zabluda da je windows 98 neki ultimativni gaming os zbog relativno male hardverske zahtevnosti pa kao onda zbog toga više resursa ostaje za igranje zbog male potrošnje samog sistema.
Moderne igre troše dosta ram-a i sa takvim aplikacijama 98-ica vrlo loše radi,jer je upravljanje memorijom velika boljka win 98.Novije igre će po pravilu znatno lošije raditi na ovom prastarom sistemu.
Jedino ostaju starije igre,međutim njihova hardverska zahtevnost je mala i otpada potreba da se korišćenjem 98-ice štedi svaki mb ram-a.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 13:32   #77
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Ja cu da teram 98 na
P3 1200 MHz
256 RAM
64 V RAM
30 GB HDD
Mislim da ce lepo da radi
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 15:24   #78
bl00dz3r0
Banned
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Sabac/Majur
Poruke: 104
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bl00dz3r0
Određen forumom Re: Win 98

Ljudi 2007 god je
bl00dz3r0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 23:47   #79
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
bl00dz3r0 kaže: Pregled poruke
Ljudi 2007 god je
Ajde? Kako ovde ima pametnih ljudi A sta bi ti terao u 2007-oj godini ?
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 11:50   #80
Belgrado
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 233
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 30 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Win 98

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Ajde? Kako ovde ima pametnih ljudi A sta bi ti terao u 2007-oj godini ?
Windows 2007
Belgrado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
win98, windows 98


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com