Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.3.2022, 14:55   #15121
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

No Exit (2022)

Sasvim solidan, atmosferican, sneg, izolacija sve bas kako treba kao i sama prica koja uspesno do kraja drzi tenziju i misteriju kako ce se sve razresiti. Ko voli trilere sa elementima horora ovo slobodno moze da se pogleda.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2022, 20:09   #15122
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Great Sinner (1949)
https://www.imdb.com/title/tt0041430/



Nije mi baš Gregori Pek bio uverljiv kao ostrašćeni kockar, no svejedno, film je poučan, kocka je gadan porok. Titl je za ok.ru klip.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Great Sinner (1949).zip (38,2 KB, 7 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2022, 23:58   #15123
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Windfall (2022)

Ok ideja ali kod ovakvih filmova je bitno da dijalog bude zaista dobro napisan kako bi zadrzao paznju no ovde toga nema i ono cime su pokusali da zadrze paznju gledalaca je skup slucajnosti ili incidenata i sl a po meni to ne funkcionise bas dobro tako da je malo dosadan za gledanje i poslednji cin u filmu se vidi iz aviona sto kazu. Nista posebno.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2022, 10:08   #15124
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moonfall

Od svih katastrofa koje nam je Emerih priredio ova je ubedljivo najveća. Kakva brljotina!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
player1 (31.3.2022), zerb (31.3.2022)
Stara 31.3.2022, 10:14   #15125
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Brus Vilis se povlaci iz glume

Drž' se legendo!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Dušan Vićić (31.3.2022)
Stara 31.3.2022, 14:10   #15126
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

"Jackass Forever"

Damn, kao klinac sam ih obožavao, i taj klinac se ponovo probudio s ovim novim filmom koji je dosledan nastavak, sa starom ekipom (izuzev počivšeg Dunn-a i Bama koji je prosto puko lik).
Ko želi flešbek na MTV nostalgiju, nek baci pogled. I nek se zapita da li ima dovoljno čvrst stomak da jede/pije nešto uz ovaj film
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Mac4LiF (2.5.2022)
Stara 31.3.2022, 16:58   #15127
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
"Jackass Forever"

Damn, kao klinac sam ih obožavao, i taj klinac se ponovo probudio s ovim novim filmom koji je dosledan nastavak, sa starom ekipom (izuzev počivšeg Dunn-a i Bama koji je prosto puko lik).
Ko želi flešbek na MTV nostalgiju, nek baci pogled. I nek se zapita da li ima dovoljno čvrst stomak da jede/pije nešto uz ovaj film
Kod mene isti slucaj.

Naravno, Jackass je dosta specifican pa ih ili volis ili ne

Ali meni je bas "prijao", dobri stari infantilni humor gde se opustis i ne ulazis previse u pricu zasto? zbog cega? itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2022, 17:04   #15128
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Days of Glory (1944)
https://www.imdb.com/title/tt0036748/



Dobro odrađen propagandni film o početku Ruskog kontranapada na Nemce u WWII. Previše sladunjavo. Titl je za ok.ru klip, odličnog kvaliteta (1.21 GB), i nije mi baš jasno zašto nije u boji.
https://en.wikipedia.org/wiki/Days_of_Glory_(1944_film)
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Days of Glory (1944).zip (34,1 KB, 5 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2022, 13:22   #15129
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gentleman's Agreement (1947)
https://www.imdb.com/title/tt0039416/



Gregori Pek, čova za sve režime. Ko god nije, trebao bi da ga vdi. Titl je za ok.ru klip.
Spoiler za Paralela:
Ključni momenat je kad klinac pita ćaleta
Zašto (... mrze Jevreje)?
- Ne znam. (... kaže ćale)
Dok sam radio u Jajcu, kad su "kolege" počele da me podcekavaju oko Miloševića, pitah istoričara...
Jel' bre kolega, šta kaže istorija, gde počinje mržnja Hrvata i Srba?
Opšti tajac u zbornici, a odgovor, naravno, nisam dobio. Niko ga i ne zna.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Gentleman's Agreement (1947).zip (59,8 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (1.4.2022 u 18:22)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
pedjosav (12.4.2022)
Stara 4.4.2022, 8:30   #15130
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WEST SIDE STORY

https://www.imdb.com/title/tt3581652/



Sa tehničke strane maestralno odrađeno, u bukvalno svakom segmentu, sa fantastičnom režijom, fotografijom, bojama i osvetljenjem, kadriranjima i načinu snimanja u stilu starih filmova iz 50-ih i 60-ih i sa, pre svega, neverovatnom i bogatom koreografijom u plesnim scenama, gde se u svakom kadru dešava nešto interesantno. Vidi se da je Spilberg svim srcem u ovome, i da je po svaku cenu hteo to da prenese i na veliko platno i u tome je uspeo u potpunosti (reklo bi se da je i orobljen za Oskara za režiju ove godine, Power of the Dog je odličan film, ali u dotičnoj kategoriji nema šta da traži u poređenju sa ovime).
Sa druge strane, film po pitanju priče škripi na sve strane, bez obzira što je rađen kao interpretacija verna Brodvejskom komadu. Karakterizacija je mršava i neubedljiva, puno puta je propušteno da se uspostave jači i bolji odnosi između likova na uštrb nečega drugog što je u potpunosti nebitno u tom trenutku (ili predugo traje), motivi i postupci likova su neuverljivi, kontradiktorni ili površni, pojedini socijalno-rasni momenti i komentari deluju mlako, deplasirano i neefektno, a o famoznoj ljubavnoj priči dvoje mladenaca spakovanoj u trajanje kraće od dva dana da i ne pričamo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2022, 15:46   #15131
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Moonfall

Od svih katastrofa koje nam je Emerih priredio ova je ubedljivo najveća. Kakva brljotina!
Meni je bas simpa.
Mislim da nalazis dlaku u jajetu, tj. ako se radi o renomiranom reziseru da sve mora biti potaman ali na visokom nivou.

Meni npr. ponajvise upada u oci prekomjerni cgi, dok se nisam navikao na "scene". Ima tu naravno mnogo cega sto je za kritiku ali boze moj, kraj je fenomenalan.

Medjutim, najbolji deo filma je scena sa Bil Gejtsom, ne da su ga po figuri skinuli ili po recenicama i frazama koje je izjavljivao, nego po vokalnom nacinu. Tu su me odusevili !!!
Covjek bi rekao, sitnica ili potpuno neprijemetno ali ko ima moc zpazanja ,njemu je zlata vrijedno.

Ne ocekuj previse i bit ces prijatno iznenadjen, je parola koje drzim.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2022, 15:52   #15132
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Svart krabba (2022) aka Black Crab

Solidan ko voli moderne ratne filmove, malkice konfuzan ko se tu bori protiv koga ja sam skapirao da se Svedjani bore protiv sta znam koga i ima jos par nekih nelogicnosti i sam kraj je malo meh ali film izgleda odlicno tako da ce se dopasti i ljubiteljima te atmosfere, sneg, polu post apokalipticni svet i slicno. Malo me podsetio na Den blomstertid nu kommer (2018)
Slazem se!!!

Ta konfuzija je bas na mjestu.

Na kraju citava poenta je: propaganda antipropagande a moze i obrnuto.
Kao sto imamo i par domacih film sa neobicnim nazivima "Orginal fasilfikata i Sivi kamion crvene boje".

Tako i ovaj film sa krabama. hahaha(jedu g.)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2022, 8:47   #15133
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

MOONFALL

https://www.imdb.com/title/tt5834426/



Problem filma nije što je difoltno glupav, već što odbija da se sa time na bilo koji način zabavi i sprda (osim jedne scene jurnjave kolima u kvazi-nultoj gravitaciji). Armageddon ili Dan nezavisnosti su, na primer, pravljeni po sličnoj matrici, ali su svesni svoje apsurdnosti, pucaju iz svih cilindara, bučni su i nesnosni i lansiraju milion fora, forica, preterivanja i ostalog, pa šta se ukači ukači, šta ne nije ni bitno, idemo dalje, važno je da je sve bombastično i šareno.
Ovde je sve nekako mlako, drveno, izveštačeno i uvošteno, kao botoksirano lice Hali Beri koja ne može da izvuče ni jednu jedinu emociju osim one koja dolazi sa fabričkim podešavanjima (uključujući i CGI i ogavne greenscreen efekte u prvoj polovini filma, posle se situacija što se toga tiče popravlja). Sve deluje kao nešto što nisu pravila ljudska bića, već su u neki AI za pisanje scenarija nabacali tuce ideja iz drugih filmova, odredili budžet za efekte, nasumično odabrali tri holivudska imena srednje klase i stisnuli dugme "POMEŠAJ".
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Oggy (6.4.2022)
Stara 5.4.2022, 9:47   #15134
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mackenna's Gold (1969)
https://www.imdb.com/title/tt0064615/



Film je bio neuspešan na blagajnama bioskopa u Severnoj Americi.
Sam Gregori Pek je rekao da je očajan. Ali postigao je veliki uspeh u inostranstvu, u regijama kao što su Sovjetski Savez, Srednja Azija i Indijski potkontinent. Verovatno zbog divlje lepote krajolika gde je sniman.
https://movie-locations.com/movies/m/MacKennas-Gold.php
Titl je za ok.ru klip.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Mackenna's Gold (1969).zip (24,1 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 18:37   #15135
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Meni je bas simpa.
Mislim da nalazis dlaku u jajetu, tj. ako se radi o renomiranom reziseru da sve mora biti potaman ali na visokom nivou.

Meni npr. ponajvise upada u oci prekomjerni cgi, dok se nisam navikao na "scene". Ima tu naravno mnogo cega sto je za kritiku ali boze moj, kraj je fenomenalan.

Medjutim, najbolji deo filma je scena sa Bil Gejtsom, ne da su ga po figuri skinuli ili po recenicama i frazama koje je izjavljivao, nego po vokalnom nacinu. Tu su me odusevili !!!
Covjek bi rekao, sitnica ili potpuno neprijemetno ali ko ima moc zpazanja ,njemu je zlata vrijedno.

Ne ocekuj previse i bit ces prijatno iznenadjen, je parola koje drzim.
Ja nisam ocekivao nista od ovog filma a dobio sam mnogo manje od toga.Isti je zaboravljen i pre nego sto su krenula odjavna slova.
Sony-Marvel-Morbius ima manju ocenu od ovog filma na IMDB-u a svetlosnim godinama je udaljen po kvalitetu od njega, recimo.
Ne secam se ima li nekog filma o katastrofama posle San Andreasa, ali za njega recimo moze da se kaze to sto ti pricas, da se ne ocekuje puno i da nece biti razocaranja, tj. da je zabavan film, bez previse razmisljanja o ispravnosti svega.Ovo ostvarenje je prosto mrlja na bioskopskom platnu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2022, 23:23   #15136
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE OUTFIT

https://www.imdb.com/title/tt14114802/



Fina, svedena, kamerna, gotovo pozorišna krimi-drama, klasično odrađena i snimljena u stilu filmova iz 40-ih i 50-ih, kvaliteno napisana i još bolje odglumljena, što i ne čudi s obzirom na prisustvo glumačkog asa Marka Rajlensa u glavnoj ulozi.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2022, 21:18   #15137
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moonfall



Na žalost pogledah ovo, niko me nije terao, ali protraćenih sat vremena, nisam mogao ni da završim koliko je dosadan film bio. Roland Emerih je uzeo par stvari iz Independence Day pa malo iz The Day After Tomorrow i 2012,. Dobro, sve je to njegov žanr i stil, ali jako loše ukomponovao i film je dosadan, pun gluposti i pored toga što sam očekivao sve to, ispalo je da je gore nego što sam očekivao Ali hajde, bar nije loše kao Independence Day 2, to sam već posle pola sata prekinuo
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2022, 23:47   #15138
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Diabolik (2021)
https://www.imdb.com/title/tt9381682/?ref_=ttfc_fc_tt



Nsam nešto baš puno epizoda Diabolika pročitao, ali prosto mi je neverovatn da strip izgleda ŽIVLJI nego ŽIVA slika.
Miriam Leone se nije baš pretrgla u zavođenju.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Diabolik (2021) [720p] [BluRay] [YTS.MX].zip (36,4 KB, 2 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2022, 1:01   #15139
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
DEATH ON THE NILE



https://www.imdb.com/title/tt7657566/







Sasvim solidno i korektno odrađeno, sa dosta nekonvencionalno montiranih i izrežiranih scena, i gomilom tragova i delova slagalice rasutih u prve dve trećine filma, kao što jedna misterija i treba da bude. Sa druge strane, previše se oseća oslanjanje na CGI tokom filma, bukvalno da nema scene koja ne deluje da nije digitalno obrađivana i manipulisana, što efektivno kvari ugođaj da je gledalac na stvarnim lokacijama a ne na nekoj vrsti virtuelne pozorišne scene.

Da nisam odgledao film, ne bih znao koliko je s**nje. Prvo, previše kompjuterske grafike, green screena i promašene scenografije sa par starih auta i sinematikom koja kao da je pobjegla iz Assassin's Creeda. Drugo, mutavi amerikanizovani Poaro koji više liči na teksaškog revolveraša na metadonu, lišen akcenta, prefinjenosti i kulture kojom zrači originalni Poaro. David Suchet iz serije je nezamjenjiv lik, a ovaj "uvozni" Poaro bi više ležao u nekom filmu tipa Revenant gdje bi se klao sa međedom. Treće, reference na afroameričke muzičke talente, "seksualne manjine" i sl. su toliko isfolirane da me čudi kako Oprah nije režirala ovo smeće od filma. Jedino što je falilo ovom kiču i šundu od filma bio bi nastup drogiranog Darka Lazića na brodu tokom ubistava, da doprinese dramaturgiji koja je, kao i talenat 99% glumaca u filmu - nepostojeća. Žali Bože vremena, para i kokica.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2022, 1:20   #15140
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
mutavi amerikanizovani Poaro koji više liči na teksaškog revolveraša na metadonu, lišen akcenta, prefinjenosti i kulture kojom zrači originalni Poaro. David Suchet iz serije je nezamjenjiv lik
Sad sam odgledao trejler i meni Kenet Brana izgleda kao baš dobar Poaro, iskreno bolje nego blago ljigavi Sačet.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
player1 (10.4.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com