Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 19:47   #1
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Teskoće sa downloadom torrenta

Prvo moram reci da sam pretrazio sve teme vec i nigde nisam nasao nesto slicno, mislim identicno, pa sam zato otvorio temu.

Problem se odnosi na brzinu downloada torrent file-ova.
Konekcija je wireless 128kb/s, imam neku Asus-ovu karticu i nemam nikakvih zabrana sto se tice toga kod provajdera. Stavise juce je picio download torrenta na standardnih 15-tak kb/s a ne retko i do 17-18 kb/s. Signal mi je exellent itd. Hocu reci da najverovatnije nije do veze vec do podesavanja, jer mi je download s nekim managerom ili integrisanim operinim ~16kb/s uvek dostupan dok s torrentima nije takva prica. NOD32 je non-stop sa najnovijim definicijama, Agnitum Otpost takodje, inace omogucio sam nesmetan rad ovih programa u njemu s tim sto sam pokusavao i kada je bio iskljucen.
Probao sam i instalirao gomilu toga, i od sinoc mi je brzina jedva 1kb/s u bilo kom od ovih programa:
- Azureus (radio super juce a imam inace i gomilu pluginova [incl. SafePeers] od danas i opet isto, NAT mi je u pocetku u njemu obavezno crven dok se posle nekog vremena prebaci na zelen, dok je share odnos crven i iznosi 0,389, s tim sto s koriscenjem programa sporo raste, sinoc je bio oko 0,2. Evo opisa sinocnjih radnji vezanih za Azureus:
Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
E sad: kazem downloadovao je ok i onda sam ubacio jedno 100-tinak pesama u "sharing" listu, pa posle odlucio da ih uklonim jer mi je upload stravicno odjednom porastao, znao sam da ce biti tako ali nisam znao da je nemoguce ukloniti fileove odatle, navodno prete nekim iskljucenjem sa P2P mreze ili cega vec ako se ne dele fileovi. I ja tako probam, i nece nece...Na kraju pada uninstall temeljni pa ponovo i ono sada nece da uspostavi brzinu downloada preko 1kb/s a pre je dostizalo i po 16kb/s. NAT je u redu ali odnos nije, crven je, a nat je bio crven pa sam nekako zbudzio na zelen ili je auto presao.
- DC++ (nece ni da pocne download)
- Shareaza (sinoc kada mi je zakazao Azureus ona je postizala i 15kb/s a danas isto kao i Azureus)
- BitTorrent (ne pocinje download)
- BitLord (isto ocaj, ne pocinje)
- uTorrent (pocinje ali mnoogo sporo ide download, jedva stigne do 4kb/s)

Torrenti koje zadajem za skidanje imaju "zeleni status" i gomilu seedova.

Jel ima neko neki predlog?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa DOWNLOADOM!!! Strahinja011 Aplikativni softver 8 10.7.2006 16:32
veliki problem sa nec 4550 dvd-om uplasenko Nosači podataka 10 4.4.2006 19:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com