Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2006, 18:35   #1
kale
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Poruke: 57
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation azureus

imam problem sa azureusom uvek downloaduje samo prva dva torenta a ostali su queued?kako to da promenim ako uopste moze?
kale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 23:07   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: azureus

Mozda ima negde u options, ali time gotovi nista ne bi dobio, jedina pozitivna strana je sto bi download bio (verovatno neprimetno) ubrzan, recimo kada se izgubi konekcija se nekog peera ne bi se cekalo dok se dobije konekcija za drugi vec bio on nastavio da se skida, ali to je kao sto sam rekao neprimetna razlika.

Skidanje po dva-tri fajla je bolje jer oni zavrse ranije, tako da ono sto ti je vazno stavis na vrh i ne moras da cekas da se sve skine, zamisli da skidas nekoliko filmova i dve-tri pesme, i da na tu muziku cekas nekoliko dana dok se poskidaju svi filmovi, a sta ako dodas jos fajlova?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 23:11   #3
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: azureus

Idi u tools>options>queue,prva cifra ti je broj download slotova,kod tebe u ovom slucaju 2,a druga broj max. aktivnih torenata,najverovatnije ti je postavljeno na 4.Promeni prvi broj na cifru koliko hoces istovremeno torenata da ti download-uje,a promeni i drugu za par brojeva gore,jer ako ti je prva cifra veca od druge ,onda nikakve koristi,udari 'save' i to ti je to.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2006, 23:12   #4
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: azureus

Citat:
nighthawk kaže:
Mozda ima negde u options, ali time gotovi nista ne bi dobio, jedina pozitivna strana je sto bi download bio (verovatno neprimetno) ubrzan, recimo kada se izgubi konekcija se nekog peera ne bi se cekalo dok se dobije konekcija za drugi vec bio on nastavio da se skida, ali to je kao sto sam rekao neprimetna razlika.

Skidanje po dva-tri fajla je bolje jer oni zavrse ranije, tako da ono sto ti je vazno stavis na vrh i ne moras da cekas da se sve skine, zamisli da skidas nekoliko filmova i dve-tri pesme, i da na tu muziku cekas nekoliko dana dok se poskidaju svi filmovi, a sta ako dodas jos fajlova?
A sta ako covek ima razvucenu optiku do kuce (ftth)? Tragikomicno, zar ne?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 5:23   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: azureus

Koristim azureus i imam problem koji za sada nikako ne uspevam da resim, evo cimam se vec poprilicno...
Danas mi je downloadovao ok, savrseno, i onda ja odlucim da cackam, ne znam zasto jer uvek tako nesto zeznem ili malo poboljsam pa onda totalno zeznem. E sad: kazem downloadovao je ok i onda sam ubacio jedno 100-tinak pesama u "sharing" listu, pa posle odlucio da ih uklonim jer mi je upload stravicno odjednom porastao, znao sam da ce biti tako ali nisam znao da je nemoguce ukloniti fileove odatle, navodno prete nekim iskljucenjem sa P2P mreze ili cega vec ako se ne dele fileovi. I ja tako probam, i nece nece...Na kraju pada uninstall temeljni pa ponovo i ono sada nece da uspostavi brzinu downloada preko 1kb/s a pre je dostizalo i po 16kb/s. NAT je u redu ali odnos nije, crven je, a nat je bio crven pa sam nekako zbudzio na zelen ili je auto presao.
Jel ima neko iskustva sa ovim?

ps Share ratio mi je 0,282 a navodno treba da je preko 0,5 odnosno 1. Kako to da postignem?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 20:00   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: azureus

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
ps Share ratio mi je 0,282 a navodno treba da je preko 0,5 odnosno 1. Kako to da postignem?
Ostavi ga samo da seeduje i cekaj dok share ratio ne dodje na zeljenu vrednost.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Azureus nighthawk Internet tehnologije 3 18.9.2006 12:09
Azureus vs BitComet - Torrent clienti Nazgrel Aplikativni softver 0 10.1.2006 12:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com