Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2018, 12:31   #161
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Meni je Rogue poslednji deo koji sam odigrao, s tim da mi do njega fali samo trojka koja je odbijala da radi kako treba na dva kompa i xboxu 360 (!). Nadam se da ce popraviti prokleti framedrop u Bostonu sa remastered verzijom sledece godine pa da odigram to ko covek i vidim sta se desilo s Desmondom na kraju.

Unity mi je crashovao svakih 5 minuta, U Syndicate je sejv samo nestao na 70%, a za Origins mi je preslab komp. Odustao sam od serijala, samo hocu jos trojku da odigram.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 13:04   #162
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Meni je Rogue poslednji deo koji sam odigrao, s tim da mi do njega fali samo trojka koja je odbijala da radi kako treba na dva kompa i xboxu 360 (!). Nadam se da ce popraviti prokleti framedrop u Bostonu sa remastered verzijom sledece godine pa da odigram to ko covek i vidim sta se desilo s Desmondom na kraju.

Unity mi je crashovao svakih 5 minuta, U Syndicate je sejv samo nestao na 70%, a za Origins mi je preslab komp. Odustao sam od serijala, samo hocu jos trojku da odigram.
Dobar je Rogue, baš onakav kakav moderan AC treba da bude, čak odličan.Preporuka svakom ko nije odigrao da odigra.Čak se i meni sad kad si ga već pomenuo, igra ponovo.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 17:05   #163
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Procuruo je epilog igre tako da pazite na spoiler-e.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 17:21   #164
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey



Veni, vidi...
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 18:12   #165
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
AC je umro sa Desmondom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pre bih rekao da je AC umro sa Ezio-om i Altair-om
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2018, 21:03   #166
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Schwabsteiger kaže: Pregled poruke
Pre bih rekao da je AC umro sa Ezio-om i Altair-om
Vidi, moje licno misljenje je da je Connor samo nuzno zlo da bi se zavrsila (neslavno) prica koja je obuhvatala eventualni kraj sveta 2012. (Desmondova era i misija sprecavanja istog, i onaj cuveni cliffhanger sa Minervom koji su i ovi iz Ubija zaboravili).

U tom smislu i trojku smatram i dalje ACom, iako ne moze da pridje Eziu i Altairu.

Sto se tice ostalih igara, uzivao sam i u BFu i u Rogueu (nakon sto sam prihvatio da Ac vise nema pricu u sadasnjosti), Syndicate mi je bio OK zbog blizanaca. Unity je hot shit, a Origins je Witcher wannabe koji sam obrisao na 2/3 jer me terao da radim dosadne sidequestove da bi vestacki produzili igru

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Fabriek (29.9.2018)
Stara 30.9.2018, 15:54   #167
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Optimizacija krs opet
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2018, 23:29   #168
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

...



Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2018, 23:31   #169
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ne znam otkad su asasini dobili spajdermenove sposobnosti pa mogu tako lako da se penju po glatkim površinama.

Mislim, ne želim da govorim o realizmu u AC igrama, al ranije si makar imao ivice i ispupčenja koja su penjanja činila relativno uverljivim. Ovo je sad smejurija jbt
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2018, 23:48   #170
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ja se iskreno nadam da je ova igra napravljena na brzinu, samo da zabavi igrače kojima se svideo Origins do nekog drugog, boljeg i svežijeg Aca, recimo, 2020e.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 8:34   #171
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Schwabsteiger kaže: Pregled poruke
Pre bih rekao da je AC umro sa Ezio-om i Altair-om
Može da se kuka doveka, ali uzalud je to. Da je ostao isti sistem kao iz dvojke mnogi bi kukali kako štancuju jedno te isto, samo sa drugim teksturama, kada se nešto promeni puristi kukaju zbog promena.
Nešto slično sam i ja mislio za Tomb Raider koji se "rebutovao" kao "Nathan Drake female wannabe". Mislim, igra je odlična, zabavna, zanimljiva, ali mi je jednostavno smetalo što su to nazvali Tomb Raider i totalno promenili smisao igre. Od avanturističkog platformera su napravili "trigger-fest third person" pucačinu, sa povremenim, veoma kratkim i dosadnim istraživanjem veoma malih "tombova". Prvi tomb Raider je imao ukupno 5 ljudskih protivnika, u novoj verziji pobiješ tri puta toliko pre uvodne špice.
I tek sad kad se Shadow of Tomb Raider počeo vraćati korenima i u prvi plan se izbacilo istraživanje veoma zanimljivih lokacija, krenula je kuknjava kako ima premalo akcije. Dakle, ukusi su različiti i ne može se svakom udovoljiti.
I ja sam ljubitelj prva dva dela AC, štaviše, drugi deo i Brotherhood pikam ovde na poslu kad nemam gužvu, a Unity i Syndicate nisam igrao jer su mi, ne znam, jednostavno bili odbojni i dosadni. Origins mi se svideo baš zato što je "Geralt in Egypt". Naravno, priča nije na nivou dela Šapkovskog, ali daleko od toga da je loša. Bajek ima svoje motive za osvetom, Aja svoje na svoj način, svaki antagonista ima svoje ubeđenje zašto je radio to što je radio. Dakle, sama priča nije loša, jedino je malo zbrzano to zašto i kako su postali "Hidden Ones", ali šta je tu je. Reći da Origins nije AC igra je preterano "uskogruda". A još gore je reći to za Odyssey koji još nije ni izašao.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne znam otkad su asasini dobili spajdermenove sposobnosti pa mogu tako lako da se penju po glatkim površinama.
Mislim, ne želim da govorim o realizmu u AC igrama, al ranije si makar imao ivice i ispupčenja koja su penjanja činila relativno uverljivim. Ovo je sad smejurija jbt
E, ako je to sa penjanjem nerealno pored toga što neko ulazi u tuđa sećanja preko gena i skokova sa 150 metara na plast sena...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 9:24   #172
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Po meni Unity je bio odlican kao osnova za moderni AC ali nazalost zbog bug-ova je otpisan.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 11:39   #173
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
E, ako je to sa penjanjem nerealno pored toga što neko ulazi u tuđa sećanja preko gena i skokova sa 150 metara na plast sena...
Svako fiktivno delo stvara sopstvene granice uverljivosti i mogućnosti, dosad AC nije sebe predstavio kao "penji-se-po-svim-mogućim-i-nemogućim-površinama" igru tako da ovo iskače iz okvira uverljivosti onoga što je sam serijal ustanovio.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Feferedon (1.10.2018)
Stara 1.10.2018, 13:28   #174
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 19:29   #175
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ubisoft Quebec ponovo zakljucao fiziku odjece na 30FPSa XD
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 20:09   #176
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
ubisoft quebec ponovo zakljucao fiziku odjece na 30fpsa xd

Штета, таман сам планирао 2080 Ти. Одустајем.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2018, 21:07   #177
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
.E, ako je to sa penjanjem nerealno pored toga što neko ulazi u tuđa sećanja preko gena i skokova sa 150 metara na plast sena...
Suspense of disbelief ima svoje granice. Recimo u dvojci sam znao kad pogledam u zid da l mogu da se popnem uz njega ili ne, jos kad sam trazio one glifove, moras da isplaniras putanju kako ces sa stignes do cilja. Sad ispade da su ovi stari asini mogli i po plafonu da puze... malo je, ono...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2018, 8:51   #178
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

To ti je kad se igra svakim novim nastavkom vraća u nazad. Asasini od pre hiljadu godina su elitna jedinica za sve novije Asasine.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2018, 11:32   #179
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey is less CPU demanding than Origins, no stutters, GTX980Ti can’t handle High/1080p/60fps

Izgleda da je optimizacija bolja nego u ACO a i verovatno vise ne kroste VPM nego samo Denuvo
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2018, 12:05   #180
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Suspense of disbelief ima svoje granice. Recimo u dvojci sam znao kad pogledam u zid da l mogu da se popnem uz njega ili ne, jos kad sam trazio one glifove, moras da isplaniras putanju kako ces sa stignes do cilja. Sad ispade da su ovi stari asini mogli i po plafonu da puze... malo je, ono...
Ta rečenica je bila čisto zezanje, ali sad kad razmislim, ako si već "progutao" takvu fantazijsku priču, onda je progutaj do kraja. Razumem taj "Suspense of disbelief", ali to je kao kad bi neko rekao "Kako to Han Solo razume Čubaku, kad ovaj samo zavija??". Ili, kako to Gunter O Dim šeta po vazduhu?? Mislim, sve je to fantazija i treba se samo prepustiti.
Ili upotrebiti malo mašte. Slažem se da grind u Originsu ume da bude zamoran, ali ja sam prilikom "loot"-ovanja mali milion vojnih postaja koristio par "pomagala" da mi to bude zanimljivije. Ako neka postaja ima 10 ili manje ljudi (kao one trireme, na primer), a cilj nije da se ucmeka onaj "kapetan" ili "komandant" označen žutom krunom, prikradem se i opljačkam ih a da ne ubijem nikoga, niti izazovem uzbunu. Ako je postaja manja i cilj je ubiti "glavnog baju", onda je samo lootojem i geknem samo njega. Ako je veća onda gledam da nikako ne napravim uzbunu, dok one "velike" tvrđave sa više "komandira" i nekoliko "kovčega sa blagom" ne izlazim dok ih sve ne potamanim, naravno, bez uzbune. A i kako da bude dosadno kad imaš slobodu da uradiš kako želiš, ako hoćeš, jer nije obavezno.
A i kad pustiš mašti na volju, mnogo je lakše doći do nekog cilja ili "hot spot"-a tako što ćeš da se, poput Spajdermena, uzvereš uz neku zidinu ili liticu, nego da taljigaš ko zna koliko dugo, gubeći se u lavirintima ulica ili klanaca. Ma kako to bilo "nerealno" to je odlično dizajnersko rešenje, jer skraćuje vreme dolaska do cilja. Zamisli na šta bi ličilo da vidiš da je mesto na koje treba da dođeš jedno 25 metara od tebe, a ispred je zid od 3-4 metra visine, a nigde "izbočina" kao u ranijim AC igrama, pa moraš da obilaziš ko zna koliko dugo da bi došao do mesta koje ti je pred nosom. "Open world" igre moraju da imaju drugačije ustrojstvo od linearnih prostora kakvi su bili u ranijim "Kridovima". Bar meni, lično, to ni najmanje ne smeta. Naprotiv.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com