Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2018, 0:45   #21
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

ja sam poskidao stranice i ostavio ventilatore upaljene
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 0:53   #22
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja sam poskidao stranice i ostavio ventilatore upaljene

Pa ok, kapiram to, ali i dalje nemam predstavu o tome sta je tipa 700RPM a sta 1200. Kazem vam da sam noob xD
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 9:18   #23
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

700RPM znači 700 obrtaja u minuti 1200RPM znači 1200 obrtaja u minuti što znači da je brži. Ja sam imao problem sa grejanjem u ovom Cosmosu jer je samo jedan uvlačio dole pa sam morao da modujem bočnu stranicu sa tri ventova i sada je hladjenje zadovoljavajuće.

Moja grafička je drugačija ona izbacuje vazduh napolje "zatvoren dizajn" i veoma sam zadovoljan. Na tvom mestu bi pogasio one dole i dva spora ventova ili koliko već može da stane sa strane bi stavio da biju na grafičku a gore bi ostavio ove brže koliko god ima mesta obično 2+1 za ventove da izbacuju pa bih proverio temperatutu ali da rade pri punoj brzini. Biraj buka ili lađenje. Ja sada uzimam samo ove od 2000RPM ili brže njih mogu uštimovati. Dok sam držao ove spore to je patnja.
Da li ti kada igraš držiš grafičku na AUTO ili povećaš malo brzinu preko MSI Afterburnera. Ako li ne sigurno će ti se grejati kao i kod mene. Bez obzira na provetravanje u kućištu. Evo ti dole primer
Na najmanjem broju obrtaja koliko se greje.

I kada povećam koliko se oladi.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 13:07   #24
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Imam custom fan curve za grafiku, samo naravno trudim se da ne ide preko 75% fan speed jer krene da bude preglasno, jasno mi je da bi prica bila bolja da se to rokne na stotku, ali ne bih da mi komp zvuci ko avion


A da, i ja mislim da je jedan od vecih problema sto nemam nikakav poseban setting da odvrnem jace ove ventove, pa da jednostavno slabo rade. Ali def najveci problem je sto se nekako zadrzava ta toplota kako krene da se akumulira oko graficke, sto ne mogu da skapiram s obzirom na dva velika exhaust fan-a na vrhu kucista, koji kao da nista ne rade :/ Videcu danas da se zezam sa raznim kombinacijama, pa javljam ako nesto upali.
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 13:16   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

ja moju 270X držim na 90%, važnije je da se ne pregreva grafička od ventilatora koji mogu lakše da se zamene ako crknu..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 13:42   #26
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

To su te kretenske kartice A sto se mene tice, ja bih VOLEO da crkne, posto je u garanciji pa mi mozda daju neki bolji model, a Gigatron ne *****ava mesec dana ko EMMI. Ali slaba vajda, radice ovo jos godinama ovako kretenski
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 14:28   #27
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

^^ Oces niske temperature na generalnor vrucem cipu, a da se ne cuje vent i ne prelazi 75%. Tesko.


Konbinuj podesavnaja koja smo ti pisali. Ako dobijes 5c manju temperaturu i to ce biti veliki uspeh.



Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 16:14   #28
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Lose su postavljeni, samo prednji treba da bude intake svi ostali da izbaciju
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 16:29   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

ne i ovi na stranici treba da ubacuju
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 17:27   #30
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 737
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

neka proba da stavi jedan vent dole ispod graficke na napajanje da duva direktno u nju,ako nece da se vrti onda moze da ga montira na onaj 5.25 na 3.5'' adapter.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 19:02   #31
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
neka proba da stavi jedan vent dole ispod graficke na napajanje da duva direktno u nju,ako nece da se vrti onda moze da ga montira na onaj 5.25 na 3.5'' adapter.



E pa to je taj neki rad, to meni treba. Smor je sto ovi gornji exhaustovi meni se cini kako god okrenes bukvalno nista ne rade, sad sam okrenuo ova dva sa strane na exhaust i dobio mozda koji stepen bolju situaciju, ali ne mogu da provalim kako da jedan samo ostavim ukljucen, a ni kako da iskljucim ove gornje, moracu detaljnije to da vidim. Tu dole ispod ima prostora za jos jedan ventilator ali nemam ni njega ni mounting neki :/



U svakom slucaju, slaba vajda od ove price za sad, moracu nekog strucnijeg od mene da nadjem da ovo pogleda, da provalimo kako da skinem ove gornje ventove.
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 19:11   #32
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

@water wizard meni bolje temperature pokazuje od kada svi sim dve prednje dvanaestice izbacuju, doduse to od kad sam promenio kuler na procu pa sad i on pomaze dosta
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2018, 21:06   #33
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Koliko sam ispratio, dosta saveta, od kojih su mnogi suprotstavljeni. Teško je biti pametan. Ja bih išao redom:


1) Izduvavanje prašine iz kućišta.
2) Zip vezice i lepo pakovanje svih kablova da stoje uz zadnju bočnu ivicu kućišta (strana ka ploči), kako ne bi ometali protok vazduha.
3) Proverio bih smer duvanja već montiranih ventilatora, tako kako su postavljeni - da nije tu neka greška.


Dalje bih stavio redom:


Jedan ventilator dole, da pored napajanja ubacuje hladan vazduh u samo kućište.
Jedan ventilator napred, da ubacuje hladan vazduh.

Jedan ventilator na vrhu, da izbacuje topao vazduh iz kućišta. Više ka napred, ne iznad samog procesora.
Ventilator koji je na zadnjoj strani prema vrhu namestiti (ako već nije) da izduvava topao vazduh iz kućišta.


Ostale bih skinuo, pogasio i video kakva je situacija. Možeš napraviti neki "standardan" test, pa zapisati koja temperatura se postigne posle 20-30 minuta rada. Poređenja radi.


Onda ubaciti jedan da duva bočno direkt na grafiku, pa videti da li pomaže/odmaže, ili ne pravi razliku.


Struja vazduha unutar i napolje iz kućišta je važnija od broja ventilatora i ukupnog protoka. Tj. treba omogućiti da vazduh sa jedne strane ulazi (od napred i dole), a da na suprotnom kraju topao vazduh izlazi (gore i pozadi).
Dodavanje još pet ventilatora, ako će poremetiti ovo strujanje, ne mora uopšte popraviti hlađenje, naprotiv.


Ono što nikako ne bih radio je stavljanje ventilatora sa donje strane da izbaciju, kao i stavljanje ventilatora na vrhu tako da ubacuju vazduh. Bolje je kad ne radiš protiv fizike.


Takođe ne bih menjao više stvari odjednom, jer se tako puno teže proceni uticaj svake izmene i odredi smer daljeg rada.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2018, 0:59   #34
EbonKnight
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 47
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Preveliko grejanje grafa u kucistu

Poz ljudi,


Kapirah da bi bilo ok da napisem final log update


Elem, uradio sam od nule cable management, instalirao Noktuu A15-icu dole da cepa hladan vazduh na grafu, i napravilo je prilicno veliku razliku. E sad, i pored toga sam shvatio da je sama kartica kretenska, tj da valja itekako izbegavati gigabajt i windforce kulere za bilo sta takve snage i potrosnje kao 1080ti, ali to je vec druga prica Sad mi u bukvalnom istom kucistu, uz taj cable management i noktuu 1070ti AMP Extreme radi na fazon 55 u loadu, dakle sta je kuciste moglo, uradilo je, ali ipak je bilo uglavnom do grafe
EbonKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EbonKnight na korisnoj poruci:
Relja (9.9.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
airflow, kuciste, pregrevanje


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Racunar nece da se ugasi,osim zadrzavanjem dugmeta na kucistu par sekundi! Draganche94 Kvarovi 5 24.10.2017 15:04
Grafa i napajanje rzcoka Grafika 1 4.11.2016 22:20
nova grafa za drugara Joca90 ŠDK - Grafika 10 24.4.2010 16:34
Proc + grafa + napajanje = cijena X din. acok97 Šta da kupim? 5 14.6.2009 23:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com