Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2012, 19:24   #1
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Exclamation Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Evo ovako. Hitno mi je potrebna pomoc oko gledanja filmova na Android telefonu, Huawei Ascend G300, ili LG Optimus L7, navodim oba, jedan moj, jedan od mog brata, pa ako je bitno koji su modeli. Elem, nikako ne mogu gledati filmove ni na jednom od ta dva mobilna telefona, online mislim. Kada udjem na filmoviziju, potrazi mi java runtime, kada pokusam skinuti, kaze da ne podrzava moj telefon. I sad bih zaista zeleo potraziti pomoc, putem kog programa i kako je moguce da gledam filmove preko mobilnog, ne na gore odredjenom sajtu, nego bilo kom, uopste, filmove preko neta, i koji mi je program potreban??? Hitno mi je potrebna pomoc, unapred hvala za svaku.
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 23:53   #2
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Pomoc???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 0:21   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Pa trebalo bi da ako ima ugradjen flesh plejer mozes na vecini sajtova da gledas,ocigledno da oba nemaju flesh podrsku pored jave. Ne znam zasto stalno ljudi traze online da gledaju film pa zar ti nije lakse da lepo skines film prebacis u format za fon i gledas sa npr mx playerom?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 2:13   #4
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Pa trebalo bi da ako ima ugradjen flesh plejer mozes na vecini sajtova da gledas,ocigledno da oba nemaju flesh podrsku pored jave. Ne znam zasto stalno ljudi traze online da gledaju film pa zar ti nije lakse da lepo skines film prebacis u format za fon i gledas sa npr mx playerom?
A kako to da uradim, da prebacim u format za fon??? I kako da skinem mx player?

Nemaju flash player, kad ga pokusam skinuti, pise da nije dostupan u mojoj zemlji. A jel to adobe flash player 11 program, to trebam skinuti???
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 3:01   #5
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom

Koliko ja znam,android je izgubio podrsku za flash player, pa je mozda do toga.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 3:12   #6
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom

To sto ga nema na marketu ne znaci da ne moze da skine .apk sa neta i da instalira.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 8:57   #7
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
To sto ga nema na marketu ne znaci da ne moze da skine .apk sa neta i da instalira.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Kako?
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 12:05   #8
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
Kobilic kaže: Pregled poruke
Kako?
Mx player je jos dostupan za nasu zemlju sto znaci free,ja ga upravo apdate-ujem.Skini i kodeke MX CODEC FOR MX PLAYER takodje free.Videces ima vise verzija,ti skini verziju za tvoj fon.Mada nisam siguran da sa njim mozes gledati online.
Samo mi nije jasno sto mora online ,kad lepo mozes skinuti film i uradis resize za ekran koji koristis.Jest malo duza proceduta,ali jbg to je cena malih ekrana.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 12:55   #9
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Mx player je jos dostupan za nasu zemlju sto znaci free,ja ga upravo apdate-ujem.Skini i kodeke MX CODEC FOR MX PLAYER takodje free.Videces ima vise verzija,ti skini verziju za tvoj fon.Mada nisam siguran da sa njim mozes gledati online.
Samo mi nije jasno sto mora online ,kad lepo mozes skinuti film i uradis resize za ekran koji koristis.Jest malo duza proceduta,ali jbg to je cena malih ekrana.
Pa ne mora online uopste, samo ti meni objasni kako onda da skinem film, i uradim taj resize ekrana??? Hitno mi treba odgovor, pomozite molim vas

A da li da skinem sa google play-a MX?
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 14:10   #10
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

http://download.macromedia.com/pub/f...player_ics.apk
Samo iskopiras .apk posle na telefon i instaliras.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 15:55   #11
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
http://download.macromedia.com/pub/f...player_ics.apk
Samo iskopiras .apk posle na telefon i instaliras.
Iskopiram preko usba? samo kopiram, znači ne otvaram? Jer tako sam uradio, ni u kom programu ga nisam otvorio, kao beo papir mi je stajala ikonica, i ja to prebacim u mob, i na mobu mi se pojavi ˇpojavila se greška prilikom obrade paketaˇ...

A pokušavam nekako da prebacim avengers film, sa kompa na mob, huawei, ali ne uspeva mi, nikako ne mogu osloboditi dovoljno prostora, jer treba mi valjda jos 1,41 gb da oslobodim da bih ga prebacio, sta trebam obrisati da bi toliko oslobodio??? Da li mozda da pokusam sa LG L7, mozda on ima vecu memoriju? I u cemu je caka, zasto nikako ne uspeva da prebaci, mx player sam instalirao, ali ne mogu film. Pomozite ljudi molim vas

P.S. A titl je posebna prica. I ako prebacim film, pojma nemam kako cu titl, uspeo sam da ubacim titl u film direktnim prebacivanjem samo, otvorivsi film u gom playeru, ali svaki sledeci put trebam opet... ali dobro, to ce biti najmanji problem, necu o tome, samo da se meni prebaci film
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 16:08   #12
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Zašto bi prebacio film od verovatno 720p (s obzirom na veličinu) na telefon kojem je dovoljna mnogo manja rezolucija? Uzmi neki program kao npr. Format Factory, konvertuj film u neki format pogodan za telefone, (smanjiće fajl prilično) i lepo prebaci na telefon i gledaj. Imenuj titl isto kao i video fajl i MX player će ga pustiti.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 18:28   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
Kobilic kaže: Pregled poruke
Iskopiram preko usba? samo kopiram, znači ne otvaram? Jer tako sam uradio, ni u kom programu ga nisam otvorio, kao beo papir mi je stajala ikonica, i ja to prebacim u mob, i na mobu mi se pojavi ˇpojavila se greška prilikom obrade paketaˇ...

A pokušavam nekako da prebacim avengers film, sa kompa na mob, huawei, ali ne uspeva mi, nikako ne mogu osloboditi dovoljno prostora, jer treba mi valjda jos 1,41 gb da oslobodim da bih ga prebacio, sta trebam obrisati da bi toliko oslobodio??? Da li mozda da pokusam sa LG L7, mozda on ima vecu memoriju? I u cemu je caka, zasto nikako ne uspeva da prebaci, mx player sam instalirao, ali ne mogu film. Pomozite ljudi molim vas

P.S. A titl je posebna prica. I ako prebacim film, pojma nemam kako cu titl, uspeo sam da ubacim titl u film direktnim prebacivanjem samo, otvorivsi film u gom playeru, ali svaki sledeci put trebam opet... ali dobro, to ce biti najmanji problem, necu o tome, samo da se meni prebaci film
Aman prebacis apk preko blututa ako imas blutut na racunaru,i onda preko nekog explorer programa otvoris taj apk i pokrenes instalaciju. U medjuvremnu konvertuj video u mp4 format recimo,ubaci karticu sd od telefona u komp u citac,prebaci konvertovani zapis na karticu,odi u mx player i ucitaj sadrzaj sa kartice(prethodno vidi da film i titl imaju ista imena,ne bi bilo lose i da budu skracena npr avenegers.mp4 i istoimeni titl) i eto.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 20:57   #14
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom

I kada odradis sve to skines Dolphin browser, postavis u podesavanjima da otvara stranice kao na kompu i to ti je to.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 21:38   #15
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom

не можеш гледати филмове на телефону преко тог сајта јер је обавезна Јава

Sent from my HTC
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 22:01   #16
jozef
Novi član
 
Član od: 22.4.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom

Zasto lepo ne prebacis film preko USBa na telefon? Ne znam za LG konkretno, ali trebalo bi da se pojavi na kompu kao mass storage. Lepo iz Total commandera prekopiras film i prevod i voila. I to stavljaj samo dvdrip, ne treba ti 720p ili brrip. A kad vec kopiras, neka film i prevod budu u istom folderu i neka imaju isto ime (npr film.avi i film.srt). Posle ga mozes pustiti iz MXa ili nekog drugog plejera. Ovo garant radi, samo se malo potrudi i uspeces. Mnogo je bolje i elegantnije nego online gledanje.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
jozef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 1:36   #17
Kobilic
Član
 
Član od: 21.7.2010.
Poruke: 299
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Question Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Zašto bi prebacio film od verovatno 720p (s obzirom na veličinu) na telefon kojem je dovoljna mnogo manja rezolucija? Uzmi neki program kao npr. Format Factory, konvertuj film u neki format pogodan za telefone, (smanjiće fajl prilično) i lepo prebaci na telefon i gledaj. Imenuj titl isto kao i video fajl i MX player će ga pustiti.
Skinuo sam format factory i samo bih da pitam nešto, kako da dođem do željene rezolucije, i da ga konvertujem, jer to zaista ne znam, iako je program na srpskom, postoji puno opcija, koje ja ne umem da koristim, pa, moze li mi neko pomoci?

A hvala i na ostalim odgovorima, zasad mi je ovo najlaksa opcija, pa cu sa njom pokusati, a ako ne daj boze ne uspe, onda cu morati uzeti u razmatranje i neke teze. I da, sto se tice titla, preimenovao sam titl, i otpakovao u jedan folder u videos fascikli. U tom folderu su samo film i taj otpakovani titl, film je u GOM playeru otvoren, i titl hoce da ucitava, ali nece nikako da sacuva, tj. ja sam provalio nesto, udjem u subtitle explorer, odaberem open, pojavi mi se titl, odaberem ga, open i odmah cita, onda kliknem save, i sacuva, iskljucim film, ukljucim opet, nema prevoda. A prvi put kad sam to uradio duplirala mi se fascikla titla, ali u real playeru kao da je otvorena. E sad, sta je tu problem ? Inace se dva foldera koje sam spojio nazivaju the Avengers, to je film, i the.Avengers.srt to je titl, kako sam ga ja preimenovao. U cemu je problem?
Kobilic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 8:55   #18
jozef
Novi član
 
Član od: 22.4.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Sad te nista ne razumem. Kakve veze ima Gom player sa gledanjem filma na mobilnom? I zasto radis save posle subtitle explorera? Ako su film i prevod fajlovi sa istim imenom samo sa odgovarajucim ekstenzijama, Gom player bi trebalo automatski da otvori titl kod pokretanja filma. U svakom slucaju probaj Media Player Classic. Uglavnom sve ovo ti nema nikakvog uticaja da li ces imati titl na mobilnom ili ne. Znaci, USB, pa prebaci film i titl u jedan folder, ista imena, pa pusti film preko MX playera (imas ga na play store-u, besplatan je). Mislim da on automatski otvara titl ako je isti naziv fajla kao film. Ako ne otvori, onda imas opciju da ti rucno ucitas prevod koji ti treba.
Zasada nemoj nista jos da konvertujes. Skontaj prvo kako da pustis film, pa onda kad se uhodas baci se i na konverzije.
jozef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 13:50   #19
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

@ Kobilic ti bi da radis sve kao veliki, a ne razumes se u te stvari. Poslusaj Jozefa za ovo sto ti kaze. Prebaci film u divix formatu na telefon, instaliras neki program za gledanje filmova ( ja licno koristim Bs -player ), prebacis i titlove ( potrebno je da titlovi budu u istom folderu kao i film, i da imaju indenticne nazive, jer ce ih tada telefon prepoznati i pustiti po default-u ), i mozes da gleda sfilm sa sve titlovima ( i lepo rpikazanim nasim slovima )
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2012, 18:51   #20
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Gledanje filmova putem Android telefona? Pomoc hitno

Koliko ja vidim, njemu je i problem što nema dovoljno mesta na telefonu, tako da mu je konverzija i smanjivanje tih snimaka pod moranje. Makar sam ja tako shvatio.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji player za gledanje filmova? Milolos Video/TV softver 71 13.1.2014 16:14
Potreban savet pri odabiru Android telefona MarkedOne Aparati i oprema 8 2.10.2012 9:30
pomoc pri izboru - hitno gagi_ns ŠDK - Foto i audio/video 10 6.8.2007 13:24
Gledanje filmova NA dig. fotoaparatu Miki1987 Foto i audio/video 2 13.12.2006 1:28
Sta je potrebno za gledanje Nero Digital filmova? ZoNi Aplikativni softver 11 17.1.2006 1:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com