Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2007, 21:48   #41
Lala
Član
 
Član od: 12.9.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Evo ljudi skidam fifu 08 ali ne demo nego full, pa cu da vam javim kakva je iako nisam ljubitelj fife, ali svaka simulacija sporta mi je na svoj nacin zanimljiva.
Lala je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 12:25   #42
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Probao sam FIFU 08 i mogu reci da je nesto malo realnija nego ranije, dodate 2,3 lige i to je to.

Bezveze
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 15:43   #43
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Fifa 08

Da li ovi sto prave fifu vide sta rade pa prave jedno te isto, makar sto se vidi po shotovima, ajde shvatam rade za pare ali ne znam kako neko moze da igra jedno 4 godine jedno te isto i opet kazu da je fifa bolja od pesa. Jedino sto je novo od 2005 je neke lige, oni challenge-i i to je to
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2007, 23:28   #44
bruno
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 220
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Da, upravu si skroz, ja sam je nabavio malopre, i mislim da ne moze da parira ni pes6, a kamoli pes7, kad bude izasla cela verzija...
Jednostavno, kamera je drugacija, stil igre, realnost...
U svakom slucaju bolja od prosle fife...
bruno je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 12:27   #45
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

auh. nikada 2 fife nisu bile slicnije nego poslednje 2...
nisu mogli ni kartonske redare da poprave, ni bug-ove koji postoje na nekim terenima, ni pojavu kursora na sred terena pocetkom 2. poluvremena; ni jedan jedini detalj nije promenjen.... pitao sam se prosto da li je to samo patchovana fifa 2006.... i zapravo jeste. i to sa patchom ne vecim od 20MB! a sve su izmedjuostalog pokusali da sakriju izmedjuostalog i IZBACIVANJEM SRBIJE!!! ej, pa mi smo bili medju prvih 20 na svetu do skora a i sada smo tu negde! neverovatno....
i smaraju sa ovom zahtevnoscu! 256 MB radne je dosta!!? pa moja sestra sa toliko ne moze normalno da koristi ni tv karticu! za danasnje standarde igra izgleda prosto sramotno. jeste gameplay najvazniji, ali ono je do J ruzno.
mislim da ce jos jedan okoreli FIFovac morati da postane PESovac! a do juce mi je to zvucalo neverovatno...

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.9.2007 u 12:36)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 12:39   #46
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
mislim da ce jos jedan okoreli FIFovac morati da postane PESovac! a do juce mi je to zvucalo neverovatno...
samo jos da probas pes 2008 demo i to je to

Dobrodosao
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 15:34   #47
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Grafički je jako slična prošlogodišnjem izdanju (tu mislim na isprane boje dresova i travu tj njene očajne nijanse), ali ima i novina a to je 3D publika. Ovo naravno utiče na zahtevnost iako lepše izgleda
Novine su te da je sada moguće kontrolisati samo 1 igrača u toku meča ili pak 1 liniju tima (odbranu ili sredinu ili napad).
Menager mod je ostao isti.
A sad ono što su zaista popravili - gameplay. Dakle sada imam bar 2 puta više prilika i postižem 2 puta češće golove u PES6 nego u novoj fufi (najveći nivoi težine naravno). Ispravili su prelak prodor po strani iz fufe07. Centaršutevi sa krilnih pozicija su gotovo bezopasni po gol - od 10 centaršuteva 8 će uhvatiti golman, za razliku od PES-a gde je svaki 3-4 centaršut gol glavom. Isto važi i za kornere. U 15-tak tekmi sam dao 1 gol glavom dok bi u pes-u dao bar 4-5. AI igra jako čvrstu odbranu i nekako se uvek ispred vaših napadača nađu bar 4 odbrambena igrača. AI najčešće daje golove posle ubacivanja u prazan prostor, a bolje ocenjeni igrači prolaze kroz vašu odbranu kao Nemački tenkovi kroz Poljsku konjicu, no barem do sada mi nisu dali one debilne golove glavom sa 15 m.
U svakom slučaju veliki korak napred što se tiče gameplay-a i moraću dosta da treniram da bi popravio prosek od 3-4 šuta i 0,7 šansi po meču (4 min. poluvreme)
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 16:13   #48
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

e nemoj da se ljutis i ja sam do ovih demoa govorio da su ove dve simulacije tu negde ali ako odigras demo fife 2008 i pes-a 2008 shvatices i sam da fifa izgleda smesno u odnosu na pes.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 16:37   #49
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

da li si mislio na ovu 3d publiku:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	rony 2x +3d publika.JPG
Viđeno:	74 puta
Veličina:	64,2 KB
ID:	12311

Inace evo 3 slike iz pes-a samo radi poredjenja. Napominijem da sve slike(ukljucujuci i onu prvi) imaju slabiji kvalitet zato sto sam morao da ih stavim u 100kb.

Prilog 12308
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pes 2008 rony.JPG
Viđeno:	52 puta
Veličina:	66,0 KB
ID:	12309
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pes 2008 rony i adi.JPG
Viđeno:	60 puta
Veličina:	91,7 KB
ID:	12310

Poslednja ispravka: nikola87 (28.9.2007 u 16:49)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 20:03   #50
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
e nemoj da se ljutis i ja sam do ovih demoa govorio da su ove dve simulacije tu negde ali ako odigras demo fife 2008 i pes-a 2008 shvatices i sam da fifa izgleda smesno u odnosu na pes.
Demo pes-a nisam probao a za fufu mogu da kažem da su napravili pomak u gameplay-u. Primera radi u FIFA07 sam u menager modu uzeo tim iz 4 Engleske lige i u prvoj sezoni osvojio FA kup ( izbacio sam recimo Arsenal na putu do titule). Nešto mi se čini da to u ovom izdanju neće biti moguće.
E sad ne znam koliko si upoznat ali gameplay fife je moguće menjati (za FIFA07 je izašlo 5-6 različitih verzija) pa se po težini i realnosti ove dve igre nakon toga mogu porediti.
To u pes-u nisam video i jedino je moguće korigovati ocene igrača.
U FIFA08 takođe ima puno stvari koje treba popraviti npr:
1. malo otežati nepodnošljivu lakoću sa kojom napadači sa visokim ocenama probijaju odbranu kroz sredinu noseći na leđima po 2 napadača
2. povećati broj napada AI-a jer se sada mečevi gube sa npr 0:1 gde komp ima 1 šut na gol, ili ako primite 2 gola da to ne bude iz 3 šuta na gol.
E da u pravu si za publiku sada sam bolje pogledao ista je kao u prethodnom izdanj ali su zato bolje uradili navijačke zastavice
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 20:20   #51
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Ja mislim da ceo EA Sport -ov razvojni tim koji radi fifu treba otpustiti bez i malo grize savesti. Znaci i zadnji adut fife tj grafika odlazi u nepovrat. Takodje treba isamarati debile koji konstantno kupuju original fifu a ne zna se koja je gora . Ja se taman ponadao da ce posle solidne fife 2007 da izadje nesto potpuno novo i normalno za klasu bolje a oni izbacise ovaj SHIT koji je bukvalno na nivou jednog patcha od 20 mb, a necu da pricam o tome sto bagovi koji se vuku jos od verzije 2004 nisu ispravljeni kao npr ono da lopta nestane iz ekrana cim predje zamisljenu aut liniju ili lopta koja je veca od kosarkaske, pa onda igraci koji su ne proporcionalni(svi su zdepasti)..itd itd...
Znaci evo sad igram demo PES-a 2008 i bukvalno mi je vilica na zemlji, ne mogu da verujem sta su ljudi napravili.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 20:29   #52
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Blago recheno uzhas. Apsolutno jedina FIFA koju sam stvarno igrao (5-6 sezona) je upravo 2004. 2005 je malo nalickana samo, sa ubacenim "fintama" , posle toga sve ide na dole. A chak i tad sam mnooogo vise drao PES na psxu. EAovci bolje da prestanu da stancuju po jednu fifu godisnje, pa da uzmu neko vreme od 2-3 godine, naprave novi endzin, i neku iole ozbiljnu fudbalsku simulaciju. Mada ipak je to EA...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 22:32   #53
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da ceo EA Sport -ov razvojni tim koji radi fifu treba otpustiti bez i malo grize savesti. Znaci i zadnji adut fife tj grafika odlazi u nepovrat. Takodje treba isamarati debile koji konstantno kupuju original fifu a ne zna se koja je gora . Ja se taman ponadao da ce posle solidne fife 2007 da izadje nesto potpuno novo i normalno za klasu bolje a oni izbacise ovaj SHIT koji je bukvalno na nivou jednog patcha od 20 mb, a necu da pricam o tome sto bagovi koji se vuku jos od verzije 2004 nisu ispravljeni kao npr ono da lopta nestane iz ekrana cim predje zamisljenu aut liniju ili lopta koja je veca od kosarkaske, pa onda igraci koji su ne proporcionalni(svi su zdepasti)..itd itd...
Znaci evo sad igram demo PES-a 2008 i bukvalno mi je vilica na zemlji, ne mogu da verujem sta su ljudi napravili.
Dobro i u pesu ima bagova kada igrač prođe kroz stativu ili kroz drugog igrača itd.
Ovo za veličine igrača i lopte stoji a sa druge strane u pes-u ne možete da vidite gde su vaši igrači u 16-tercu pri centarštu pa se oslanjate na radar ili centrirate kao Anđelković napamet
Vidim da si oduševljen sa ovim pes 2008 demo-om, a neki pesoholičari su baš razočarani. Ali ta očaranost će potrajati možda 10-tak dana dok ne provališ šablone po kojima može da se igra.
E tu je ta razlika između ove dve igre gameplay iz fifa-e je moguće menjati i ako ga budu izbacivali u ritmu kao za prošlogodišnje izdanje na svakih 1-2 meseca sledi ponovno traženje novih šablona, dok pes ostaje isti do sledeće godine.
Originalni gameplay iz fifa07 je pravljen tako da deca iz OŠ mogu da pobeđuju Milan sa Groklinom na world class nivou težine i nije vredan ozbiljnog pomena, ali dok ne provalim šablon za davanje golova u ovogodišnjem izdanju suzdržaću se od pljuvanja po njoj i neću preterano zamerati na drugim nedostacima jer je gameplay ipak najvažniji.
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 22:43   #54
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

da ne bih citirao deo po deo pisacu sve od jednom povezujucisa onim sto si ti rekao ALI POD JEDAN ODIGRAJ PES DEMO DA MOZEMO DA RAZGOVARAMO.Znaci nemam nameru nesto da se svadjam samo je glupo pricati o necenu sto nisi video.
1. a u fifi igraci ne prolaze kroz stative, inace u novom pesu to nisam primetio
2. na pesu postoji wide kamera koja daje bas dobru preglednost terena
3. slazem se da je predhodni pes imao sablon ali ovaj je potpuno drugacije koncipiran. Evo malopre sam gledao 2 ortaka kako igraju PES 6 sa sv onim mega patchom i mogu ti reci da sve ono deluje zesce jadno(a posebno grafika i animacije igraca) u odnosu na ovu novu verziju.
4. ako si u mogucnosti(a ja jesam) uplai na 2 kompa istovremeno fifu 2008 demo i pes 2008 demo kad to vidis ja nista vise necu morati da kazem.
5. vidim da akcenat stavljas na gameplay, pa covece ako je u necemu pes superioran to je gameplay. Ja sam pes 2006 jos u januaru prestao da igram zato sto su sudija i jos neke stvari bili na extra debilnom nivou pa njisam mogao da prestanem da se nerviram ali inace pes je bolja igra.
Znaci samo odigraj demo pes-a i sve ce ti biti jasno. Grafika podseca na onu iz Virtua tenisa.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2007, 23:33   #55
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

I ja se nadam da će pes 2008 ispuniti sva očekivanja i da će tekme biti nepredvidljive.
Naravno da će kitmaker-i napraviti neuporedivo bolje dresove nego u fufi, a facemaker-i će nas zadiviti svojim facama.
Ali tu je onda smešna master liga koja će verovatno pokvariti celokupan utisak, a ja baš volim da sa odabranim timom igram u realnoj (npr Premijer) ligi i da se iz nje kvalifikujem u realnu LŠ (32 tima) ili u realni kup UEFA na osnovu plasmana a ne kao u pes-u gde postoje samo 4 lige po 16 timova, gde i 6-to plasirani na tabeli igra u nekim kao kvalifikacijama za LŠ. Da ne pominjem smešni sistem sa bodovima gde bolji igrači mogu već posle prve sezone da dovedu npr Drogbu u Voždovac
E to je već u fufi teško izvodljivo čak i ako igrate sa solidnijim timom tipa Bolton.
A ako si igrao fifa07 sa originalnim gameplay-om računaj da je nisi ni probao.
Razlika između fufe sa originalnim gameplay-om i one sa world evolution gameplay-om je kao igranje pes-a na amaterskom i top player nivou težine.
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 0:42   #56
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Fifa 08

Najbolja fifa je FIFA 2001,mislim alo ljudi sta vas toliko tera da igrate 2004+fifu?
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 0:47   #57
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Na 2001 je kamera ochajna... a ni gejmplej/grafika ne zaostaju mnogo za njom. Mada sam je igrao na plejstejshnu sa ortakom neshto malo, po 15 golova padne po tekmi...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 2:46   #58
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

probao sam oba demoa, i fifu i pes. kad sam probao fifu poceo sam da se smejem koliko je jadno i bedno
a kad sam probao pes odusevio sam se i nisam mogao da verujem. nema svrhe da se raspravlja o tome koji je fudbal bolji jer je to i vise nego ocigledno, PES je superioran u svakom pogledu u odnosu na fifu.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
nikola87 (29.9.2007)
Stara 29.9.2007, 4:40   #59
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

O kakvom ti gameplayu pricas?
I vrapci znaju da Evolution ima bolji gameplay. O tome nema potrebe raspravljati tako da necu ni ja da ulazim u to.
Pricas o kit i facemakerima. Dobro, u Pro Socceru ima mesta za poboljsanja a ko ce u Fifi da poboljsa drvenasto kretanje, neprirodnu animaciju, i fazon da se da gol sa 40m (samo ukosis igraca i sutnes). Naravno niko. Mislim od non-developera igre.
Oni su previse gladni para i svakim novim nastavkom promene interfejs, ubace po koji novi potez i to je sve. Ne znam samo kako ih nije sramota da svakih sest meseci izbacuju nove verzije sa krilaticama next-gen grafika, fluidnija animacija etc. A ono sto izadje je duplo golo. Kao da su mnogobrojni poklonici EA fuce slepi kod ociju i ne vide, ili mozda nece namerno da vide ono sto im lebdi ispred zenica od neke 2000. Tu se nekom prodaje magla i nastavice se tako sve dok se masovno bude izlazilo u prodavnice i sa rafova skidao ovaj besmisleni ispljuvak sa nazivom simulacija fudbala.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 4:42   #60
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Fifa 08

Ali dobro ovce su za shishanje, i ko sam ja da se protivim mocnom konglomeratu koji se bogati na dzepovima adicted usera, doduse ne korisnika sa ovih podneblja ali svejedno ko su.
O kakvom sablonu pises? Po tvom pisanju zakljucujem da igras fudbal na kompjuteru samo da bi provalio kako da uspes da u svakom napadu das gol. E to mozda u drugom zivotu, snu ili mozda FIFI08.
Ja licno fudbal igram zbog postizanja ekstra gola, provaljivanja novih poteza...
Ne u vidim gde je zabava u tome kad ti furas stalno igru na jedan isti fazon.
Kolotechina i ponavljanje je nesto najgore u igri bilo kog zanra prvenstveno u sportskim simulacijama.
Da predjemo na Master Ligu. Sve to sto si ti naveo (sem bodova) se ispravlja updejtovanim option file-om. Kazes da hoces realnost kao u Fifi (i to 3x je pominjes), a gde je realnost onda kada primis ili das gol kroz mrezu sa spoljne strane i tako pobedis/izgubis u zadnjem minutu. To vise nije ni smesno, i doskorasnje zajbvanje fife in general od strane pesoholichara potpuno je izvetrilo posle nekog vremena i postalo dosadno da ne kazem zalosno.
I na kraju, ti sam zoves tvoju Fifu, fufom i po tome se vidi koliko je postuje njen sopstveni igrac. Kako bi ja onda trebalo da je napljujem, reci mi?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fifa 07 Predrag Stankovic Sportske simulacije 104 14.5.2014 15:30
FIFA manager 07 masteri Upravljačke simulacije 12 21.9.2008 18:47
FIFA 99 NoViCaAa Sportske simulacije 18 6.10.2007 10:28
Domaci FIFA patchevi pcigre Sportske simulacije 14 10.9.2006 17:32
Problemi sa fifa 2006 dracvlad Sportske simulacije 0 9.7.2006 20:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com