Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2011, 19:06   #101
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Jao koje rasprave ,kako vam vise nije muka od razglabanja na temu proslosti,bilo je kako su drugi hteli, kao i uvek sto je i sto ce uvek i zauvek i 'zanavjek' biti

Ja sam za toranj ali pravi Tesla Coil koji automatski przi trolove do 20 km udaljenosti i zveknuti ga u centar beograda,ja sam na periferiji tako da bi bio van dometa
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 21:09   #102
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Znate u čemu je problem? Kukali ste na sva zvona kad je srušen avalski toranj, drugi je na silu izgrađen. Da li je nas iz Moravičkog okruga neko pitao kako je nama što je pala antena i to kakva na Ovčaru?! Za utehu su nam poboli neku pritku koju su okitili ko jelčicu za Novu Godinu i misle da je to to. Nisam ja bukvalno protiv bg i takvih monumentalnih stvari ali brate preteraste ga načisto. Samo pogledajte šta pravite od običnog mosta preko Save! Zar taj most nije trebao da bude samo most i to običan koji bi rasteretio saobraćaj u gradu koji je u kolapsu?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 21:43   #103
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Tipično klinački : iz teme o monumentalnom tornju pojavilo se par "vorkraftaša" koji u svemu ovome vide "spomenik koji će bit' isti k'o u Fallout New Vegas,znaš onaj toranj kad se prođe camp compound" ( )
Slazem se.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
lokalpatriota koje ne žele da ga vide u Beogradu nego u Donjoj Žitorađi ili nekoj drugoj opštini koja ima između 20 i 5000 stanovnika što piju pivo pred zadrugom ( )
Delimicno se slazem jer ne mirisem preterano lokalpatriotizam.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
i naravno futurista koji "žele da vide thunderboltove, skylight-thundere" i zaboravljaju da i mi imamo u svom jeziku riječi kao što su "munje, gromovi, energetski zraci" ( ).
Ovde mislim da gresis. Futuristi su ujedno i vizionari drustva a ako ce jedan takav "spektakl" kakav su igra i ples gigantskih Teslinih munja (pazite da ne procitate pogresno ) doprineti da budemo makar malo nadahnutiji i pomoci nam da se odvojimo od sivila i lose atmosfere koja nas sve svakodnevno pritiska onda stvarno ne vidim u cemu je problem. Bez inspiracije, maste i ljudi koji sanjaju malo sta u zivotu ima smisla...A gramanacizma necu da se dodirujem. U vreme kada je Napoleon drmao Evropu svi su sarali francuski kroz svoj jezik (sta mislis odakle nam pardon?) pa sto bi sad bilo drugacije kad jedna engleska kolonija drzi primat u svetu? To ne podrazumeva da je neko nepismen, alergican na sinonime ili da ne voli svoj jezik

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
'Aj sad pragmatički : zašto se dosad toga nisu sjetili Hrvati iz Like kad je Tesla iz Smiljana?
Ili još bolje, logički : zašto to dosad nisu uradili Amerikanci koji imaju dovoljno para da 100 puta kupe čitav Balkan i da im ostane kusur za džuboks i špice? A oni mu pokrali tonu izuma i držali ga tamo, zar ne?
Zato sto je prva svrha Tesla Tornja (iliti Wardenclyffe Tower-a) bila prakticna (bezzicna telekomunikacija) i napustena je onomad upravo iz prakticnih razloga a ovo je prvi put da cujem da postoji ideja da se ta gradjevina, kao prepoznatljivo Teslino zavestanje iskoristi u svrhu turisticke atrakcije, promovisanja nauke i ostvarivanja dugovecne i opipljive veze ljudi sa ovih prostora sa cuvenim (svetskim) naucnikom, a sve zarad toga da on ne padne u zaborav i bude zauvek izgubljen (za nas). Sta mislis koliko je amerikanaca svesno Tesle kao naucnika (posebno danas) i jos bolje koliko ih je ustvari briga za njega? Nema to toliko veze sa novcem koliko sa identifikacijom...ipak je on Nikola a ne Nicholas i Balkanac a ne Teksasanin

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Vi koji mislite da je to lako izvodljivo, grdno se varate.
Da je tako, svaki grad u Francuskoj bi imao Ajfelov toranj, svaka zabit u Americi bi imala po jedan Kip slobode, svako selo u Egiptu bi imalo po piramidu.
Ako su u stanju da podignu onu grdosiju od tornja i mosta preko ade ne vidim zasto bi bilo toliko tesko podici objekat koji nije ni priblizno zahtevan, laksi za odrzavanje i jos je isplativ kao i svaki drugi prepoznatljivi landmark. Investicija koja ce sama sebe isplatiti i poceti da generise novac u dogledno vreme i pozitivnu reputaciju u svetu za mesto/region u kome se nalazi je definitivno vredna izgradnje. A i ideja je da bude samo u Beogradu a ne svuda po Srbiji jer ni Francuska nema 150 Ajfelovih kula. Keopsova piramida je svojstven Egiptu, zasto onda Teslin Toranj ne bi bio svojstven nama?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Jedno je IMATI nešto i truditi se da se to očuva, a druga stvar je ako nešto pokušavate proizvesti VJEŠTAČKI, nametnuti kao suštinski potrebno i neophodno - poturanje pod nos jednog ovakvog tornja narodu koji nema hljeba da jede je malo licemjerno, zar ne?
Mislim da te ne razumem najbolje, kako mislis vestacki? Nije to sustinski potrebno ali bi bilo izuzetno lepo ako bi takav projekat bio ostvaren. A ako bi sam projekat kao konacni rezultat imao novac koji se moze iskoristiti da se pomogne drugima i jos vise mladih zainteresovanih za nauku zar to nije vredno samo po sebi?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Istoriografski : šta mislite, šta bi Tesla više volio, da njegov narod 100 godina bulji u njegov toranj i da tokom tih 100 godina nema šta jesti, ili da se privreda oporavi pa da za 10, 20, 50 ili 100 godina "niknu" dva, tri, pa i više ovakvih tornjeva?
Ne znam sta bi Tesla voleo ali verujem da bi bio ponosan ako bi jedan ovakav projekat ucinio da se vise ulaze u nauku (jer pored tornja se pominje i izgradnja naucnog centra&laboratorija), da poboljsa saradnju mladih umova iz regiona (ne samo iz Srbije!) i da ljudi svih uzrasta konacno dobiju jedan uzor od 50 metara visine koji ce ih konstantno podsecati na koje i kakve vrednosti treba da se ugledaju i da sem estrade i politike postoje i drugi nacini da se neko ostvari u zivotu i postane "popularan"

Ako bi to bio konacni rezultat, neka ga naprave bilo gde, ma i na Prokletijama, ja se ne bih zalio^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Andross (11.5.2011), micko76 (13.5.2011), player1 (10.5.2011)
Stara 10.5.2011, 22:00   #104
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

ma neće oni da prave pravi Tesla Coil, nego samo da liči i imaće light šou... tako da mislim da neće biti munja i ostalih čuda
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 14:15   #105
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Imamo, verovao ti li ne. 20tak rimskih imperatora se rodilo ovde, to je potencijalni resurs. Samo Konstantin koji je prihvatio hriscanstvo za zvanicnu veru se moze iskoristiti do neslucenih razmera. Neki italijanski strucnjaci za turizam su nam otvoreno pricali kako bi samo zbog toga napravili novu destinaciju u Nisu (gde se Konstantin rodio) koju bi posecivao skoro isti broj ljudi kao Vatikan ili Meku, ali mi smo glupi do bola i ne znamo to da iskoristimo.
Ma kako da ne - Vidite, Konstantin se rodio ispod ove sljive tu. A jel uradio on nesto ovde? Pa nije... A jel ziveo tu bar dugo vremena? Pa nije... Mozda je ostao bar kakav trag njegove vladavine? Pa nije ni to...

To sto se Konstantin rodio u Nisu mozes da okacis macku o rep.

Citat:
To je samo jedan od antropoloskih resursa, a imamo ih koliko hoces. Sam Beograd je proglasen za grad sa najboljom zabavom u Times-u, city break turizam moze biti ogroman nacin zarade. Da ne pricamo o prirodnim resursima, u Srbiji svega ima, od banja, kanjona, planina, sve se to moze iskoristiti. Zasto su Karlove Vari bolje od Sijarinske banje kad i ova ima gejzir, koji se retko srece u Evropi? Da ne spominjem Dunav gde kruzeri samo protutnje kroz Srbiju zato sto nemamo normalnu luku niti pumpe gde bi mogli da pristanu stranci.
Kanjoni, planine??? Zao mi je da te razocaram ali planina ima na jos mnogo mesta. Alpi su na par stotina kilometara odavde.

Poredis Karlove Vari, najpoznatiju banju na svetu, izgradjenu u XIV veku, koju je podigao jedan od najcuvenijih evropskih kraljeva/careva, nalazi se u gusto naseljenom delu evrope, ima odlicnu infrastrukturu, prelep arhitektonski izgled, skoro 700 godina tradicije, gde je dolazilo svo evropsko plemstvo i poznate licnosti (Gete je bio 13 puta, ruski car Petar Veliki dva puta) sa... cime??? Sijarinskom Banjom??? Par stotina stanovnika, propalim putevima i dva raspadnuta objekta za smestaj?

Poredis ovo sa ovim???

Citat:
Turizam je u Srbiji poslednja rupa na svirali zato sto vlada misljenje da od turizma nema leba sto uopste nije istina, treba samo zagrebati po povrsini i videti da je ova zemlja prebogata resursima koji cekaju da budu iskorisceni. Ja ne kazem da treba samo turizam razvijati, samo kazem da se turizam mora posmatrati kao podjednako vazna grana kao poljoprivreda ili industrija.
I za kraj, ovaj pasus. Fali samo Kardeljov potpis. Od turizma, kao masovnog turizma u Srbiji nema nista niti ce biti. Ono sto mozemo da imamo jesu tranzitni i manifestacioni turizam, da budemo zadovoljni ako izvucemo prosek od tri nocenja po turisti, a i to je mnogo. Beograd moze da privuce nesto malo turista, Novi Sad moze da privuce samo kad su Exit i sajam, mozda da se izvuce po jedno nocenje od ovih sto krstare Dunavom i to u Beogradu - u Novom Sadu mogu eventualno kafu da popiju. U ostatak Srbije turisti mogu samo da zalutaju.

O cenama da ne govorimo - Nocenje sa doruckom u Pekingu u hotelu sa 5* kosta oko 85 evra. U Beogradu nocenje sa doruckom u hotelu sa 2* kosta 32 evra...

I to ti kazem kao dipl. turizmolog...

Poslednja ispravka: Sarmatian (11.5.2011 u 14:23)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 14:38   #106
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

@Great_Sun_Jester ( čitav post se ne odnosi isključivo na tebe, nego te navedoh kao osobu kojoj djelimično odgovaram na postavljena pitanja, prim. aut. )

Što se tiče turizma, diplomirani turizmolog je iznio podatke u vezi s tim, pa ne bih da komentarišem turističku ponudu Beograda jer nisam kompetentan.

Što se tiče svake druge namjene tornja, od naučne svrhe do saradnje mladih ljudi, ja to USLOVNO podržavam i bilo bi mi drago da ovaj toranj i ideja o njemu zaživi, ALI PONAVLJAM :

- nije u redu praviti takav toranj zarad ostvarenja nečijih dnevnopolitičkih ciljeva

- nije u redu praviti toranj narodnim parama koje se mogu iskoristiti da se poboljšaju uslovi starima, bolesnima, studentima, đacima, trudnicama, socijalnom osiguranju i da se tim parama pokrpe mnoge rupe koje postoje

- nije u redu biti dvolični lažni moralista pa teoretisati o važnosti Tesle i njegovog lika i djela za narod Balkana i cijele planete pa time opravdavati trošenje višemilionskih sredstava na ovakav projekat (NE izražavam svoje nepoštovanje za Teslu, tog čovjeka i njegov rad cijenim i poštujem ALI znajući lokalne "izvođače radova" samo će pokrasti pare, sfušeriti nešto i napraviti totalnu nakaradu od nečega što je Tesla zamislio kao trajno, korisno i napredno

- nije u redu biti ravnodušan prema svemu ovome i posmatrati temu usko, bazirajući se samo na toranj; u priči o turizmu pročitali smo od turizmologa da ni tu situacija uopšte nije bajna niti se napravio ikakav plan po tom pitanju : privatnici uzimaju keš u svoj džep većinom, naduvavaju cijene i sl. a toranj to može promjeniti samo na gore, pogotovo ako se država dosjeti pa ga izgradi u "prvoj parkirnoj zoni" pa počne da naplaćuje porez na gledanje u munje, porez na disanje blizu tornja, naknadu za spomenike prvog reda i slične neopravdane gluposti...

Dakle, mislim da situaciju treba sagledati iz svih mogućih uglova pa tek onda se odlučiti na jedan ovakav korak.
S jedne strane, uzeti pare od naroda nije u redu a s druge strane mnogo je ratnih profitera, kriminalaca i mafijaša od kojih bi se mogle uzeti pare za sto ovakvih tornjeva da je država pod dobrim vođstvom.

P.S. Od države koja jednu običnu pjevaljku Cecu stavlja SAMO u kućni pritvor zbog višemilionske prevare vi očekujete da poštuje, cijeni i ulaže u Teslu - neko je negdje "prespojio na masu"...da je Tesla bio turbofolker bolje bi prošao kod ovakvog naroda.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Juraj (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 14:59   #107
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.722
Zahvalnice: 4.562
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

@LoneWolf
Dakle i ti si za jeftiniju varijantu. Da se napravi toranj na Ovčaru, eventualno Jastrebcu ili Crnom vrhu.
.................................................. .................................................. ......................... Hvala!
todos
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 15:05   #108
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/253...dao-na-Slaviji

Al' je ružan ovaj grafički prikaz tornja, a i mali. Nadam se da ovo nema nikakve veze sa realnošću, jer il' nek ga prave ljudski il' da ga ne prave uopšte.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 15:13   #109
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

@todos

Ne nužno za jeftiniju varijantu, samo da ne bude od narodnih para, jer ne vrijedi otkidati hljeb nekome od usta za toranj, bez obzira da li je smješten u centru BG-a ili u Donjoj Žitorađi.

Kad uzmu par stotina miliona evra što su mafijaši pokrali, onda nek' naprave i tornjeve, i spejs-šatlove, i lansirne rampe. Samo da ne uzimaju pare od siromašnih, starih, bolesnih, studenata, đaka, samohranih majki i ostalih ugroženih koji čine dobrih 90% stanovništva.
Ne samo u Srbiji.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:26   #110
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/253...dao-na-Slaviji

Al' je ružan ovaj grafički prikaz tornja, a i mali. Nadam se da ovo nema nikakve veze sa realnošću, jer il' nek ga prave ljudski il' da ga ne prave uopšte.
Ovo bi bilo katastrofa. U najboljem slucaju bi ljudi mogli da ga vide iz busa. Ako vec pravis turisticku atrakciju, napravi je da mogu da pridju ljudi, da stanu automobili i autobusi.

Napravis vece, da moze gore da stane restoran ili bar kafic.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 16:50   #111
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
LOL

Mi smo izgleda neko ultimate zlo ovde... xD

Care, to se zove CENTRALIZACIJA, iako svi u medijima pričaju da hoće DECENTRALIZACIJU, šta smo mi Beograđani krivi što su političari ovde i druge bitne stvari? Neka se lepo izmeste u NS, NI ili slično, hvala, ne trebaju nam... (ili se ti lepo doseli ovde, ne brani ti niko)

Ili je to jednostavno vaš mentalitet iz unutrašnjosti...
Oh wait...
Па ко је рекао да су београђани криви?

Него видим да се лактају за торањ, како треба у бг итд па реко докле више све у Бг
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 17:44   #112
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Па ко је рекао да су београђани криви?

Него видим да се лактају за торањ, како треба у бг итд па реко докле више све у Бг
Pa i treba da bude u BG. Jedini grad u Srbiji sa koliko-toliko ozbiljnim turistickim potencijalom. Izgradis toranj u Paracinu i gledas kako propada.

Da dodamo da je i Teslin muzej u Beogradu...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
player1 (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 18:15   #113
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Mislim da uopšte nismo ni svjesni ko je Nikola Tesla i kakav će uticaj imati na razvoj i unapređenje cjelokupnog čovječanstva, tokom ovog milenijuma.

Nešto najbolje što sam ikada pogledao:

http://www.youtube.com/watch?v=GGbsAK48cKU

Studio B, emisija Agape. Gost Velimir Abramović, najbolji poznavalac lika i djela Nikole Tesle, doktor filosofije, redovni profesor na nekoliko univerziteta u Evropi.
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Alan na korisnoj poruci:
CaptainX (12.5.2011), Jim Bravura (12.5.2011)
Stara 11.5.2011, 19:13   #114
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Evo npr. nešto ovakvo, a posle recite da ovomesečna kolumna nema veze sa igrama

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Mali Mrav (11.5.2011), Sass Drake (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 21:04   #115
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
@todos

Ne nužno za jeftiniju varijantu, samo da ne bude od narodnih para, jer ne vrijedi otkidati hljeb nekome od usta za toranj, bez obzira da li je smješten u centru BG-a ili u Donjoj Žitorađi.

Kad uzmu par stotina miliona evra što su mafijaši pokrali, onda nek' naprave i tornjeve, i spejs-šatlove, i lansirne rampe. Samo da ne uzimaju pare od siromašnih, starih, bolesnih, studenata, đaka, samohranih majki i ostalih ugroženih koji čine dobrih 90% stanovništva.
Ne samo u Srbiji.
Ne želim da se uplićem u diskusiju oko tornja, ali bih ti postavio jedno, recimo, logičko pitanje:
Od koga su mafijaši pokrali pare i čije su originalno te pare?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 21:22   #116
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Kao prvo, cela prica je krenula kako Srbija nema sta da ponudi svetu. Nisam debil pa da mislim da je kod nas sve izgradjeno, samo treba turisti da nam dodju. Ja znam da je zemlja otisla u 3 lepe i da ne moze turizam sam od sebe da pokrene zemlju u prosperitet, samo sam navodio potencijale koje zemlja ima.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ma kako da ne - Vidite, Konstantin se rodio ispod ove sljive tu. A jel uradio on nesto ovde? Pa nije... A jel ziveo tu bar dugo vremena? Pa nije... Mozda je ostao bar kakav trag njegove vladavine? Pa nije ni to...

To sto se Konstantin rodio u Nisu mozes da okacis macku o rep.
Sto se tice Konstantina, postoji n lokacija u svetu koje zaradjuju nevidjene pare na totalno nebitnim ili cak izmisljenim likovima. To sto nista nije izgradjeno ne znaci da ne treba pokusati bilo sta. Jesi li video kucu Romea i Julije u Veroni? Znas onda i sam koliko ljudi dodje tu u toku godine. Zamisli baziranje na trzisni segment od 2 milijarde ljudi koliko ima hriscana u svetu, pa neko bi sigurno dosao u Nis da vidi sta to ima u gradu iz koga je vladar koji je prihvatio hriscanstvo. Takodje nije tacno da nista nije ostalo iz njegovog doba.


Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kanjoni, planine??? Zao mi je da te razocaram ali planina ima na jos mnogo mesta. Alpi su na par stotina kilometara odavde.
A sta je recimo sa kanjonom Tare, drugi najdublji na svetu? Uvac, jedino staniste beloglavog supa na Balkanu? Ne kazem da imamo potencijala da pravimo nove Alpe ali da imamo bar nesto, imamo! Nije sve u masovnom turizmu, zasto ne bismo zaposeli neku trzisnu nisu i koristili je?

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Poredis Karlove Vari, najpoznatiju banju na svetu, izgradjenu u XIV veku, koju je podigao jedan od najcuvenijih evropskih kraljeva/careva, nalazi se u gusto naseljenom delu evrope, ima odlicnu infrastrukturu, prelep arhitektonski izgled, skoro 700 godina tradicije, gde je dolazilo svo evropsko plemstvo i poznate licnosti (Gete je bio 13 puta, ruski car Petar Veliki dva puta) sa... cime??? Sijarinskom Banjom??? Par stotina stanovnika, propalim putevima i dva raspadnuta objekta za smestaj?

Moja greska je bila sto sam napisao zasto su Karlove Vari bolje od Sijarinske banje zato sto to podrazumeva ukupnu vrednost, nisam mislio na sam kvalitet i istoriju, vec iskljucivo na prirodne karakteristike (toplotu izvora, broj izvora i sl.). Tu se ne razlikuju mnogo. Naravno da su Karlove Vari jedne od najboljih banaj na svetu.


Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
I za kraj, ovaj pasus. Fali samo Kardeljov potpis. Od turizma, kao masovnog turizma u Srbiji nema nista niti ce biti. Ono sto mozemo da imamo jesu tranzitni i manifestacioni turizam, da budemo zadovoljni ako izvucemo prosek od tri nocenja po turisti, a i to je mnogo. Beograd moze da privuce nesto malo turista, Novi Sad moze da privuce samo kad su Exit i sajam, mozda da se izvuce po jedno nocenje od ovih sto krstare Dunavom i to u Beogradu - u Novom Sadu mogu eventualno kafu da popiju. U ostatak Srbije turisti mogu samo da zalutaju.

O cenama da ne govorimo - Nocenje sa doruckom u Pekingu u hotelu sa 5* kosta oko 85 evra. U Beogradu nocenje sa doruckom u hotelu sa 2* kosta 32 evra...

I to ti kazem kao dipl. turizmolog...
Ko je uopste spominjao masovni turizam? Nisam mislio da postanemo nova Francuska po broju dolazaka, ali mislim da mozemo biti u rangu sa Madjarskom, Slovackom i slicnim kontinentalnim zemljama, naravno uz stabilnu drzavu i ostale preduslove koji treba da postoje pre nego sto uopste turizam krene da se razvija. A vise od 7-8 nocenja po osobi vise neces vidjati u Evropi, toga ce biti samo na udaljenim lokacijama.

Pretpostavljam da si zavrsio geografski u NS? Ima svakakvih dipl. turizmologa, i sam znas kakvi sve ljudi zavrsavaju taj smer, tako da hvaljenje tom diplomom ne znaci automatski da si kompetentan da o celoj turistickoj slici Srbije das profesionalno misljenje. Slazem se u vecini stvari sto si rekao, samo mi se cini da previse usko razmisljas.
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 22:00   #117
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

@Усамљени Вук

Хтео бих да се надовежем на Great_Sun_Jester-ов пост. Не би Ајфелов торањ био то што јесте да негде постоји још један исти/слични.

Није ми јасно зашто бежимо од ствари које нам посредно могу само помоћи.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 23:52   #118
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Pa i treba da bude u BG. Jedini grad u Srbiji sa koliko-toliko ozbiljnim turistickim potencijalom. Izgradis toranj u Paracinu i gledas kako propada.

Da dodamo da je i Teslin muzej u Beogradu...
Ништа, онда премести Манасију, Студеницу, Петроварадин, Грачаницу, Жичу, смедеревску тврђаву, Голубац, Лепенски Вир у Бг па да објединимо туристичку понуду
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
Jim Bravura (12.5.2011)
Stara 12.5.2011, 0:29   #119
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Ok je ideja da ne podižu "običan" spomenik, već kao što rekoše, da to bude nešto korisno.Ovo mi je delovalo ok, ali vidim da se slabo raspravlja i pominje šta bi to u stvari "radilo".Neki lajt šou-to jeste impresivno i pomoći će razvoju turizma bla bla bla, ali nekako ne mislim da bi se suštinski razlikovalo od običnog spomenika.Nije Tesla hteo svojim izumima da impresionira raju i donese neki profit budžetu, već da konkretno pomogne.Ja nemam ideju šta bi to tačno trebalo da bude, ali osećam da ovo "hajde da napravimo džinovski šiljak i na njega da nabodemo džinovsku disko kuglu pa nek šljašti" i nije neka ultra mega giga originalna ideja.Biće to korisno na neki način, ali ipak nije to baš TO.A možda sam i ja nerealan i previše očekujem.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 8:35   #120
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: 5/2011 "Tesla Coil kao simbol Beograda"

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Kao prvo, cela prica je krenula kako Srbija nema sta da ponudi svetu. Nisam debil pa da mislim da je kod nas sve izgradjeno, samo treba turisti da nam dodju. Ja znam da je zemlja otisla u 3 lepe i da ne moze turizam sam od sebe da pokrene zemlju u prosperitet, samo sam navodio potencijale koje zemlja ima.

Sto se tice Konstantina, postoji n lokacija u svetu koje zaradjuju nevidjene pare na totalno nebitnim ili cak izmisljenim likovima. To sto nista nije izgradjeno ne znaci da ne treba pokusati bilo sta. Jesi li video kucu Romea i Julije u Veroni? Znas onda i sam koliko ljudi dodje tu u toku godine. Zamisli baziranje na trzisni segment od 2 milijarde ljudi koliko ima hriscana u svetu, pa neko bi sigurno dosao u Nis da vidi sta to ima u gradu iz koga je vladar koji je prihvatio hriscanstvo. Takodje nije tacno da nista nije ostalo iz njegovog doba.
Tacno, samo Verona se nalazi u severnoj Italiji zajedno sa 62754313554 spomenika iz antickog doba, srednjeg veka, renesanse. U Nisu i okolini ima 4.5 spomenika za koje stranci nisu ni culi. Strani turista ne dolazi u Nis zbog toga.

Citat:
A sta je recimo sa kanjonom Tare, drugi najdublji na svetu?
Nista, eno ga u Crnoj Gori

Citat:
Uvac, jedino staniste beloglavog supa na Balkanu? Ne kazem da imamo potencijala da pravimo nove Alpe ali da imamo bar nesto, imamo! Nije sve u masovnom turizmu, zasto ne bismo zaposeli neku trzisnu nisu i koristili je?
Nesto imamo, ali problem je sto to nesto imaju i druge zemlje u relativnoj blizini i to mnogo bolje od nas, sa mnogo jacom infrastrukturom i suprastrukturom i nizim cenama uglavnom. Skijanje u Austriji je jeftinije nego skijanje na Kopaoniku pa ti vidi.


Citat:
Pretpostavljam da si zavrsio geografski u NS? Ima svakakvih dipl. turizmologa, i sam znas kakvi sve ljudi zavrsavaju taj smer, tako da hvaljenje tom diplomom ne znaci automatski da si kompetentan da o celoj turistickoj slici Srbije das profesionalno misljenje. Slazem se u vecini stvari sto si rekao, samo mi se cini da previse usko razmisljas.
Ima svakakvih dipl. ***********. Nisam se hvalio tom diplomom vec sam to istakao da vidis da ne pricam napamet.


Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Ништа, онда премести Манасију, Студеницу, Петроварадин, Грачаницу, Жичу, смедеревску тврђаву, Голубац, Лепенски Вир у Бг па да објединимо туристичку понуду
Pa malo je neprakticno premestati tvrdjave . Sve sto si naveo je izgradjeno u potpuno druge svrhe. Kada su turisticka atrakcija gradi, gradi se tamo gde dolazi turisti. Eye of London je u tom gradu sa razlogom izgradjeno i zato ne postoji Eye of Walton-on-the-Naze.

Teslin toranj sam od sebe nece privuci turiste u Leskovac a u Beogradu bi upotpunio turisticku ponudu. Prvi ja zelim decentralizaciju Srbije, ali smislenu i pametnu a ne takmicenje u egu koja ce dovesti samo do bacanje para. Exit festival se recimo sasvim lepo uklopio u Novi Sad i petrovaradinsku tvrdjavu i verovatno bi izgubio prebacivanjem u Beograd dok turisticka atrakcija kakav bi bio Teslin toranj jednostavno mora da bude gde su turisti. Sve drugo bi bilo bacanje para.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com