Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2018, 21:21   #141
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Zasluženo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 10:27   #142
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: God of War

Realno, igra je fenomenalna. Međutim, meni lično se manje dopada od svojih prethodnika. Ove zamerke su subjetivne i malo cepidlačim ali se družim sa ovim od starta. Znam gotovo napamet sve prethodne nastavke i opet bih mogao da ih igram. Ali krivo mi je malo jer Kratos više ne postoji, ovaj mi deluje kao random generički lik.

Drugo tj ono prvo što mi se nikako ne dopada od prve sekunde je Kratosov glas. Nije trebalo da menjaju to nikako jer mi je apsolutno neprirodno. Fali mu samo Apofisov zlatni žig na čelu. Znači, Kratosa nema više (iz više razloga ali glas ne mogu da svarim nikako).

Borbe su manje interesantne i nisu ni upola atraktivne kao pre. Razumljivo je da je možda došlo do zasićenja ali ovakvo izvodjenje je, meni lično, dosadnije i dosta manje atraktivno. Neko napravi lepu paralelu sa debilnim Skajrimom - jbt Kratos zakovan za pod!!! Zaboravo čovek da skače... a to je bio jedan od zaista fantastičnih momenata do sada - airborne tepanje

Dobro ajde, omatorio malo al šta je šaka godina za jednog boga. A vidimo da nije nešto manje besan nego pre samo se malo bolje kontroliše.

Nekako izgubio dušu i postao više generičan. Kvazi otvoreni svet, onaj glupi čamac i takve stvari... nije mi to to. Dalje, najviše mi liči na DMC - e ona vrata ne može otvorimo sad al će dođemo posle, izgubićemo pola sata i uzeti neku beznačajnu stvar koja nam ne treba.

Protivnici su jednolični, nema više onog pritiskanja određenih kombinacija za finiširanje a bilo je zaštitni znak serijala što stvarno nikako ne mogu da razumem (nema više ni onog moćnog osećaja u borbama, dosadnije su i manje raznovrsne).

Potom, zagonetke i skrivalice su mnogo lakše. Ne treba da se razmišlja toliko, uglavnom treba da se vidi, nađe i udari - to je to, mozak nam služi samo da uživamo u predivnoj audiovizuelnoj prezentaciji. Kad smo kod toga, igra izgleda više nego fantastično. I to je najočigledniji napredak. Meni ona kontinuirana kamera ne znači ništa. Topla voda...
Razumem da je možda bilo vreme za promenu ali nema razloga menjati nešto što je već idealno (kao borba npr, nema više epic fajtova samo neke ogromne klamze što ih biješ u cipele...).

Klinac je, doduše, zanimljiv dodatak kao i njegove sposobnosti. Ali sve je nekako... lakše nego pre. Igrao sam na normal (nemam vremena za gubljenje vremena) i nije bilo nailaženja na zid ni u jednom trenutku ni za šta (ne računam one debilne situacije kad treba da nađeš ugao da vidiš npr gde je slovo za kovčeg i to je to).

Da se razumemo, igra je stvarno fenomenalna ali ja ne mogu biti fasciniran samo time kako izgleda (a ni vi ostali isto što me raduje - nije nas lako prevariti ). Da sam recenzent u SK dobio bi najviše (i to ako sam ekstra raspoložen) 85. Ali, da nisam toliko voleo i igrao ovo i da se sad prvi put susrećem, verovatno bih bio totalno oduševljen. Ovako, GoW je neka druga igra i možda ni nema mnogo smisla porediti je sa prethodnicima.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
ogisha (25.9.2021)
Stara 7.5.2019, 11:40   #143
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Jeste druga igra i nema smisla porediti je sa prethodnim, ali ostaje isti lik, i potencira se više dublja priča, što meni lično više odgovara. U mlađim godinama bio sam za bezumnu makljažu i tu i tamo pomalo ekspozicije o njihovom prilagođenom svetu bogova. Ovde je sve to i dalje, i dalje se panteon (doduše sad nordijski) sagledava kroz posebnu prizmu, kao sveopšta kontrola i tiranija nad ostatkom sveta. Ali postoji taj dodatni element u vidu interakcije sa likovima koje ne ubijate, dakle Atreus, patuljci, Mimir. Oni su odličan dodatak, i prošle igre deluju više prazno bez toga.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 12:07   #144
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: God of War

Ono jeste, dublja je priča i sa više emocija svakako. Opet kažem, igra je fantastična samo sam malo rob nostalgije. I ja sam omatoreo ali je u prethodnim GoW borba bila stvarno nešto posebno što sad nije. Stalno zamišljam kako bi bilo u ovom ruhu da se borbe izvode kao pre. Zaključio sam da, ipak, ne bi bilo to to jer je, u globalu, gajmplej i vezan za ovaj third person look. Ne kažem da su fajtovi loši, daleko su od toga. I odavno nisam nešto bolje igrao. Kvalitet je uspešno održan. U nekim segmentima je i povećan. U suštini, jedino mi nedostatak skakanja i kovanja u vugla onih grdosija stvarno nedostaje i pravi da mi se borbe znatno manje dopadaju. I nikako mi nije prirodno da nišanim na palicama.
S druge strane, pravo osveženje predstavlja rpg momenat sa skilovima i upgradeovima kao i crafting. Nedostaje neka magija (runic je samo meh... nešto na pola) ali nije strašno. I ovo što kažeš, jeste zanimljivije sa još nekoliko stalnih likova.
Sve u svemu, nema greške sa GoW. Igra je pri tom i dovoljno velika, duga i raskošna za pravo uživanje.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 17:06   #145
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Igrao sam na normal (nemam vremena za gubljenje vremena) i nije bilo nailaženja na zid ni u jednom trenutku ni za šta (ne računam one debilne situacije kad treba da nađeš ugao da vidiš npr gde je slovo za kovčeg i to je to).
Valkire si sve ubijao iz prve?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 18:45   #146
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Valkire si sve ubijao iz prve?
Dobro pitanje Ja sam na normal na Valkirama ginuo kao lud, posebno finalnoj. Nju sam na easy prešao jer nije bilo šanse... a maks sam se apgrejdovao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2019, 8:21   #147
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Valkire si sve ubijao iz prve?
One shot svaku
naravno da nisam, ne samo njih, ginuli smo jedno 4 miliona puta do sada, uglavnom zato što srljamo i ja sam u jednom trenutku uradio ovo ko Mandragora (posle debate ga stavismo na lakše) sa ovom poslednjom V na koju sam naišao, samo iz tehničkih razloga. Stvarno nemamo mnogo vremena a igram sa dva drugara. Igramo na svaki treći/četvrti dan po dva sata maks.
Nismo još završili GoW. Negde smo pri kraju.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2019, 0:54   #148
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ja sam bas ovih dana presao igru, cak sam uzeo i platinum. Grind po magli u Niflheimu je malo smarao, ali nista strasno.

Prvo, ne bih se slozio sa tim da je Kratos generican lik. Pre bi se to moglo reci za prethodne igre, jer je u svakoj bio uglavnom samo rage mode lik, sto nije nuzno losa stvar, ali bi bilo previse da i u 7. dobijemo istu stvar. Ovde konacno dobija neki karakter i raste kao lik. Ne znam sto nekima smeta glas, malo je dublji, ja i ne primecujem neku veliku razliku.

Sto se tice gameplaya. Prethodne igre su imale ok gameplay, ali nije to ni blizu vrhuncu zanra kao sto su DMC, Ninja Gaiden ili Bayonetta. God of War je oduvek imao samo dovoljno dobar gameplay da moze da isprati epsku pricu, akciju i set pieces. Ponovo, posle 6 igara je promena bila potrebna, sto je Ascension vec pokusao, ali ne na pravi nacin. A kako sam ja tokom prethodnih par godina otkrio cari Souls igara, promena u tom smeru je meni super legla Sto se tice quick time eventa, prosao je taj momenat. To je nesto iz ps2 i ps3 vremena, sada cak to mnogi navode kao negativnu stvari, mislim da bi ih zive pojeli da su to opet ubacili igru.

Sad, ovo pricam iz perspektive "give me a challenge" tezine. To mi je delovalo kao prava mera, jer je normal uvek previse lak u modernim igrama, a za "give me god of war" sam na osnovu onoga sto su mi rekli i sto sam video na youtube-u zakljucio da je preveliki mazohizam.
Borbe su dinamicne, zahtevaju vise finese nego ranije. A u nekim aspektima mislim da cak i nadmasuje Souls igre. Npr. dodge invincibility je mnogo kraci nego u ostalim igrama ovog tipa, gotovo da nema klasicnog prolazenja "kroz" protivnicke napade, tako da te igra tera da odredjene napade izbegavas na pravilan nacin, a neke cak iskljucivo moras da kontriras stitom ili da preduhitris bacanjem sekire, sto dodaje jos jednu dimenziju borbi. I ono sto je nekako proslo ispod radara je koliko igra ima dobre hitboxove i animaciju i detekciju udaraca i uvek znas sta te moze ili ne moze udariti. Npr. kul momenat mi je bio kada sam protiv travelera u pravom trenutku odradio Ivaldi's Anvil runic napad, pa na kraju animacije Kratos cucne i izbegne travelerov horizontalni napad macem.
Sto je najbitnije, mislim da su borbe ovog puta mnogo vise fer. Skoro svaka od prethodnih igara je imala neku glupost ili cheap napade koje koliko god da si dobar, nisi mogao svaki put pouzdano da ih izbegnes. Ovde ako masterujes borbenu mehaniku, nista ne moze da te pipne osim ako ne napravis gresku.
Sto se tezine tice, svaku od prethodnih igara sam igrao na najvisem dostupnom nivou koji je otkljucan na pocetku i rekao bih da je prva trecina GoW 2018 teza od prethodnih igara, druga trecina otprilike na slicnom nivou jer do tada otkljucas gomilu novih napada i imas vise opcija u borbi i poslednja trecina je laksa jer do tada postajes powerhouse jer sa 2-3 povezana runic napada mozes da ubijes bilo sta osim najjacih protivnika kojih obicno nije vise od jednog u svakoj borbi. E sad, ako juris side content, Valkire su po meni ozbiljan izazov, ali i dalje jako fer, a poslednja je verovatno najtezi boss u serijalu i jedna od mojih omiljenih borbi.

Ima naravno i nekih mana. Kamera je previse zumirana. To je uradjeno radi tog "licnijeg" iskustva, ali nisam siguran da mi se svidja. Mislim da je lock-on traljavo uradjen i da je gotovo beskoristan, tako da sam ga jako retko koristio. Nije mnogo ni potreban. Druga stvar, oni indikatori koji ti kazu da te nesto sa ledja napada se prerano aktiviraju i cesto se desi da krenes da izbegnes napad, a on nikako da stigne, pa te obicno udari kad izadjes iz dodge animacije. Ovako je bezbednije da se nekoliko puta zakotrljas u neku stranu da bi ga sigurno izbegao sto malo narusava flow borbe. Voleo bih da su malo precizniji. A mozda i igra zeli da mi kaze da treba cesce da koristim onaj okret za 180 stepeni.

Na pricu i likove da ne trosim mnogo reci, sve je na visem nivou dok su uspeli da zadrze spektakl, a Mimir je najjaci lik Moglo je biti vise bossova, ali i ovo nije tako lose s obzirom koliko je development skup. Cujem imaju plan za sledece 4 igre, tako da ce i ostali bogovi docekati svoj red da dobiju batine

Bonus, moja borba sa poslednjom valkirom

Sigrun fight
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
zorx (17.5.2019)
Stara 25.3.2020, 16:59   #149
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom God of War

Za GoW ne stoji Only on PlayStation oznaka: https://www.dualshockers.com/god-of-...n-playstation/

:fanbojevi na aparatima:

Kao milion puta pre, ne mora da znači apsolutno ništa, naročito kakva je smejurija PS prodavnica i sa gomilom ovakvih propusta, ali eto tračak nade za one koji nemaju konzolu. Kori je svakako izjavio da želi da Kratos dođe i na PC, ali se on oko toga ne pita.

Edit: malo sam iz dosade kopao pouzdanost ovoga jer gotovo da nikad i ne posećujem ove PS stranice igara već direktno prodavnicu na aplikaciji ili konzoli, ali izgleda da "Only on PlayStation" oznaka nikada nije ni stajala za GoW. Kao što sada ne stoji ni za Dreams, pa tako potvrđuje što sam pomenuo koja je komedija i na kom nivou im je sve ovo.

Poslednja ispravka: mare037 (25.3.2020 u 17:52)
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
SK HQ (25.3.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com