Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2013, 17:44   #41
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Pa ja mislim da je osnovna prednost Androida to sto je open source. Da nije, niti bi bilo toliko uredjaja sa njim, niti bi ljudi mogli da prave kojekakve custom ROM-ove za svoje telefone.
Slažem se, tu je Nokia mogla da bolje sprovede svoju zamisao o otvorenom kodu, a ne da pravi papazjanije sa Nokia Symbian Licenseom.

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Nisam imao mnogo prilike da se upoznam sa radom novijih Symbiana. Imam N-Gage QD sa Symbianom 6 i uzasno je bagovit, ali inace sam video da N95 radi ko podmazan.
To je slučaj sa QD-om. Meni je običan N-Gage najstabilniji telefon koji sam imao. Jedina začkoljica je bila kad nije hteo da se pali iz prve već je izbacivao grešku pri startupu (valjda zbog prevelikog broja instaliranih aplikacija), ali se lakim googlanjem našlo rešenje, instalirao sam fix od par kilobajta i radilo je kao podmazano.

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
E sad, ne znam kakva je situacija sa aplikacijama na nesto novijim Symbianima, danas gotovo nista ne izlazi za njega, a tek sad nece. Jedino neke preko Ovi Store-a
I to je tačno. Doduše, veliki deo stvari koji su na Ovi-ju su outdated, a novijih verzija ima na sajtu samih aplikacija.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Moram dodati i "definiciju" :

Smartphone, je vrhunski mobilni telefon, koji kombinuje funkcije ličnog digitalnog asistenta (PDA) i mobilnog telefona.

Bar ovakvu definiciju sam nasao na Wikipediji i prostim Google-vanjem.

E sad ako je digitalni asistent fotografisanje sa 8mpix (mozda ima i veci ,vise i ne pratim) , gledanje filmova ,skidanje torrenta i igranje 3D igara ,e onda sam ja omasio pojam smartphone.
Hah, nad ovim sam se i ja zamislio. Definicija smartphonea se definitivno izmenila, ali ja nešto na dvojezgarne procesore i budženje hardvera po cenu toga da telefon izgleda kao crep (ne kao cigla ) i da baterija traje 1 dan kad se posreći, ne smatram "smart". Više mi smart zvuči upravo tradicionalna definicija - GPS, WiFi, dobre kalendarske aplikacije, mejlovi i slično. Naravno, ima i dodatnih funkcionalnosti, ali ove mi prve padaju na pamet jer su najkorišćenije.

@Wisost

Ne znam što si toliko ogorčen. Kontam da ti N97 nije bila pun pogodak, ali iskreno, svako ko da preko 250-300€ na telefon je bacio pare jer ne opravdava cenu za koju možeš da uzmeš laptop + normalan telefon. I ja sam nekada bio za hibrid varijante, pa natrpaj sve ako možeš u nešto što ima 3.5" ekran, ali danas kontam da se zna šta je za šta.

Od aplikacija koje si pomenuo, opet, razumem najviše dual-SIM funkcionalnost, ali to opet nema veze sa OS-om.

Za UI se slažem, Nokia definitivno ne ume da napravi nešto smisleno za touch telefone (bar nije umela sa Symbianom, videćemo kako će sada biti).

Za mejl meni vrši posao bukvalno default mejl klijent u okviru messages. Za 'entuzijaste' - Lonely Catov ProfiMail, ne znam da se iko žalio... od onih što su ga platili.

Igre, filmovi... kontam, putuješ, ne voliš da vučeš laptop ili bilo šta veće od telefona. Ali onda moraš da znaš da si ti specifičan korisnik. Jesu to okej featuresi, ali su meni na daleko nižoj lestvici od bazičnih + malo naprednijih (GPS, WiFi i sl.) funkcija. Gledanje na ekrančetu te veličine je meni nužno zlo, odnosno kad moraš da prekratiš vreme na neki način, pa taj deluje kao najbezbolniji. Znaš kad ćeš da putuješ, dok se pakuješ, pustiš pustiš komp pola sata da odradi background convert, manje zauzimaju fajlovi, nema skupih memorijskih kartica i sl. Doduše, ovo govorim iz ugla onog koji ima sreće sa konverterima, sve što konvertujem, konvertujem za MP4 plejer za koji postoji fin softver i sve mi je to prilično udobno.

LG TV Remote - opet, ne služi mi, nemam smart televizor, moja greška ili bar nedostatak finansija.

Facebook i Twitter - Nimbuzz u kombinaciji sa Operom Mobile/Mini... ima i zasebnih aplikacija koje nisam koristio... i najgora opcija default browser.


Sve u svemu, nije mi cilj da te ubeđujem kako je Symbian bogzna kakav OS (naročito sad, kad si prešao na mračnu stranu ) - on to nije. Ali isto tako ti argumenti, koji pravdaju neke velike nedostatke koje novi smartphoneovi imaju, nisu dovoljno jaki da bi nadjačali upravo te nedostatke.
Partybreaker je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
qryak (13.2.2013)
Stara 11.2.2013, 21:30   #42
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

^^ Ogorčen sam je jer je nevjerovatna kratovodiost rukovodstva Nokije otjerala ovog proizvođača u propast.

Sve sam radio, i kuvao romove i svašta i to je držalo telefon koliko toliko dobrim. Ali da zabrljaju stvari, pa recimo posle oficijelnog update da mi zakuca mail klijent kome ni factory reset telefona nije pomagao. N97 mi se držala sjajno jedno godinu i po i onda je počeo hardver da otkazuje... Što mi se nikad sa telefonima nije dešavalo, bilo kojim =)

Mrzim konvertovanje bilo čega - rekao sam to. Dual sim smart phone - to nema kod iOs i Symbiana, pa zato =)

Nimbuzz sam koristio, to je bilo nužno zlo, radilo je korektno, ali nije imalo push opciju recimo niti bilo kakav oblik notifikacija. O home screen widgetu da ne pričam. Jedino što je bilo pravo uživanje koristiti fizičku QWERTZ tastaturu. Prava milina. I naravno, kratkovida Nokija izda poboljšanu N97micu mini, ali zabrlja i ugradi jefiniju i lošiju tastaturu.

Kako god, pomalo mi je drago što su završili ovu priču, nije mi drago jer je Symbian Belle (kome su čak izbacili ime Symbian, sad je samo Belle =) ) odličan sistem, i kao takav, uz malo jači hardver, trebao je da izađe na N97/5800
NjegovaWisost je offline  
Stara 12.2.2013, 14:03   #43
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

NjegovaVisost je u pravu

Iphone i odmah za njim Android su sahranili Nokia-u - kada se pojavio prvi Iphone jes' da je imao gomilu nedostataka, ali je imao kapacitativni ekran i lepo sređeno (optimizovano) okruženje (iOS) koje je radilo kao podmazano - dok je Nokia imala šta?
N97 sa S60 5th raspadom od softvera i rezistivnim ekranom koga su još nazivali (ironično) Iphone killer, ali malo sutra
A kada su se pojavili i HTC Magic i Hero sa Androidom, sudbina im je bila u najavi zapečaćena - pa čak je i Cupacake 1.5 pored gomile nedostataka bio za svetlosnu godinu ispred bilo kog Symbiana
Rest as they say - is history

Poslednja ispravka: Covenant (12.2.2013 u 14:16)
Covenant je offline  
Stara 12.2.2013, 22:14   #44
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Vama kao da je žao Nokie? Sami si sebi krivi, ko ih *ebe. Meni nimalo ne fali Nokia (odnosno Symbian), čak ih nisam nikako ni volio (osim onih sa početka 21. vijeka, one cigle su zakon).
Prief Lirator je offline  
Stara 12.2.2013, 23:59   #45
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Meni nimalo ne fali Nokia (odnosno Symbian)
Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
čak ih nisam nikako ni volio
Ne može ni da ti fali ono što nisi ni voleo.

Ja Nokiu nisam baš voleo ali sam cenio mnoge njene kvalitete (koji istina nemaju nikakve veze sa Symbianom). Npr. ni na nokiji od 100 € nije normalno da se uvija maska i ljušti farba - na mnogim "flagship" telefonima raznih proizvođača je to dan danas najnormalnija stvar.

Mislim da je krajnje vreme da se opamete i počnu da prave Android telefone. Mislim da im to ne gine pre ili kasnije.
Aibo je offline  
Stara 13.2.2013, 0:17   #46
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Symbian is officially dead

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ne može ni da ti fali ono što nisi ni voleo.
Ja sam obozavao symbian i bilo je to zanjmljivo vreme telefonije uvek neka borba sa softwerom nadogradnja ispravka...etc
meni je to cool i pored bagovitog UiQ3 na P990(obozavao sam taj fon)
W960i mi je nekako manje stvarao problema softwerskih mada je platforma bila ista!



Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Mislim da je krajnje vreme da se opamete i počnu da prave Android telefone. Mislim da im to ne gine pre ili kasnije.
Sa ovom izjavom se potpuno slazem kad tad al prećiće na Android poduslovom da im microsoft dozvoli dok skroz neuvenu!
A koliko pratim IT vesti nesto im neide bas najbolje sa WP8

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition

Poslednja ispravka: King SRB (13.2.2013 u 0:30)
King SRB je offline  
Stara 13.2.2013, 1:09   #47
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Jedina lepa stvar sto je Nokija izdala za svo ovo vreme ,toliko sjajnih telefona ,da cu imati sta da kupim i koristim i u sledecih 10 godina. Sledeca kupovina def N95 (a imao ga pre).
Sladjan85 je offline  
Stara 13.2.2013, 1:42   #48
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Jedina lepa stvar sto je Nokija izdala za svo ovo vreme ,toliko sjajnih telefona ,da cu imati sta da kupim i koristim i u sledecih 10 godina. Sledeca kupovina def N95 (a imao ga pre).
I onda čekaj pola sata da ti uhvati GPS signal
NjegovaWisost je offline  
Stara 13.2.2013, 1:57   #49
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Version 12.0.013 of Nokia N95 device added support for Assisted GPS, which allows having positioning data even where GPS signal is poor, like when the device is surrounded by buildings or is indoor or under trees.

Nokija n95 ako se ne varam ima Assisted GPS ,pa je hvatanje signala brzo (trenutno?)

Za navigaciju koristim Tytn 2, Win mo 6.1
Sladjan85 je offline  
Stara 13.2.2013, 11:31   #50
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Sladjane ne uzimaj N95 nikako imao sam ga kratko vreme i priznajem brz je i sve to ali dzabe kada je izrada nula nula nuuuuuula znaci mala cuvena nokia 6070 sto mi stoji u fioci imaju 50000x bolju izradu od n95 telefon mi se raspao bukvalno u dzepu iako ga nisam drzao ni sa kljucevima ni sa nicim, a prvo mu je otisao ekran a zatim tastatura,(ekran se odvojio od ploce tacnije flet kabl)tastatura bruka znaci hardverski n95 obicni je zesci krs dok je n95 8gb malo bolji i barem se ne raspada polovan je bio ali made in finland sa najnovijim softverom al dzabe kada je hardverski krs.

Meni su genijalni fonovi hibridi jave i linuxa od motorola tacnije ovakvi modeli
sale94 je offline  
Stara 13.2.2013, 11:57   #51
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Imao sam ja Nokiju N95, izrada bila vrhunska Mozda je Nokija imala bolje i lose serije ? Stvarno je bio fenomenalan telefon ,tada sam ga prodao ,nisam imao para A sad mi je Nokia N70 prespor, pa cu mislim se N95... Eh i welcome back
Sladjan85 je offline  
Stara 13.2.2013, 16:46   #52
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Iskreno, ja bi vreme Symbiana najradije zaboravio
Sećam se kada sam 2009 godine probao HTC Magic, i to sa golim Cupacake 1.5 - ono je bio kulturni šok u odnosu na Symbian i Windows Mobile kojima kao da je vreme stalo 2005. godine, još ljudi pitaju šta je to Android, nikad čuo, tada je ovde N82 i N95 bio pojam za telefon
Ko što reče neko gore, i ako su propali - kada godinama ništa nisu radili sem što su šminkali Symbian, spavali na lovorikama dok ih je konkurencija na kraju pregazila (sličnu sudbinu je doživeo i Blackberry, mada su nedavno plasirali nove telefone i platformu koja je pobrala više nego dobre kritike)
Covenant je offline  
Stara 13.2.2013, 21:43   #53
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

To za stagniranje Symbiana si skroz u pravu. Cinjenica je da je predugo Nokija stagnirala, razlike medju verzijama bile su mizerne. Ne znam kakav je Symbian bio posle n95 ,ali do n95 nista sustinski se nije menjalo.


E sad zasto volim Symbian i Nokiju ? Zato sto nemam izbor dobrog smartphonea, a da nije ekran na dodir i da ima normalnu tastaturu. Mozda zato volim Nokiju ,ipak volim sve na tipke ,smara me prevlacenje prstima itd.

Srecom na Nokiji jos radi Skype, Slick ,IRC , ima fajl menadzere i dobre mp3 playere, pa ce mi raditi posao i u buducnosti. A tu je i odlicna Opera. Android jeste naprednija naprava, ali mi je Nokija vise telefon.
Sladjan85 je offline  
Stara 15.2.2013, 3:26   #54
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Srecom na Nokiji jos radi Skype...
Meni je Skype valjda jedina stvar kojom apsolutno nisam zadovoljan kako radi na mom telefonu. Toliko se nisu potrudili da ga odrade za Symbian, da je to sramotno. Nekad je moglo preko Nimbuzza i sličnih alternativnih aplikacija da se pokreće Skype, posle su im ukinuli pravo i ja sam osuđen na očajnu i bagovitu aplikaciju koja nije updatevana par godina unazad.

Znam da je za TS Nokijine telefone poput 5800XM postojala novija (podnošljiva) verzija Skypea, ali za E71 stoji na v1.5 i izgleda da se ništa neće promeniti. Čak su i na sajtu pod odeljkom Skype for mobile izbacili Symbian: http://www.skype.com/en/download-sky...pe-for-mobile/

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
...Slick...
Hm, interesantno, nisam znao za taj program, a izlistao sam ovde dosta njih koje sam probao.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
...A tu je i odlicna Opera...
+1
Partybreaker je offline  
Stara 15.2.2013, 11:38   #55
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Srecom na Nokiji jos radi Skype, Slick ,IRC
Zar IRC servise (ja sam imao WLirc na Simbianu) iko više koristi, a kamoli na mobilnom telefonu?
Dimo je offline  
Stara 15.2.2013, 19:59   #56
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Ima jos nekoliko ... Mirggi ili jos bolji Wireless IRC 2.00 Ja bez irca ne mogu ,iako je prakticno "mrtav"

A ovaj SLICK je ubedljivo najbolji messanger za Symbian. Od fajl menadzer preporucujem X-Plore, za muzike LCG Jukebox.

Tacnije ova kompanija pravi najbolji Symbian softver :

LINK

Poslednja ispravka: Sladjan85 (15.2.2013 u 20:09)
Sladjan85 je offline  
Stara 15.2.2013, 20:46   #57
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Svi programi za mp3 kod symbian-a pored fabrickog nemaju sta da traze barem je tako meni bilo, jedini pravi konkurent je power mp3 zbog ekstra ekvilajzera i amp-a mada opet kvalitet je slabiji od fabrickog. A Lcg je totalno flat i mekan zvuk suvise daje za moj ukus ekvilajzer je useless.

Ima i TTPod mislim da se zove i on je dobar.

A slazem se da Lonelycatgames prave ekstra stvari kao handy taskmenager i x-plore.
sale94 je offline  
Stara 15.2.2013, 23:22   #58
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Probaj Core Player . Em sto pusta svaki video ,muziku ,ima i odlican library, equalizer i sijaset opcija. Radi bolje nego fabricki plejer, fabricki prakticno nema ni podesavanje zvuka...
Sladjan85 je offline  
Stara 16.2.2013, 1:34   #59
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Ne skrećite sa teme
Mnogo što šta nije zaživilo na symbianu a uloženo je mnogo truda. Evo npr widgeti...
NjegovaWisost je offline  
Stara 18.2.2013, 14:16   #60
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Symbian is officially dead

Nema tog ios/win niti android telefona za koji bih dao moj N95 8GB
btw koliko znam symbian ima podrshku do 2016 sto je dosta vremena + trenutni software je skroz dovoljan da isprati sve sto bi nam eventualno trebalo...
Pritom sutra kad izadje neki nov OS ko garantuje da ios/android nece izgubiti softversku podrshku?
P.S. mojne se palite na propagandu :P
C64freak je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dead Rising 2: Off the Record nexexcalibur Akcione igre 10 17.3.2015 14:29
Dead Island: Riptide Exia Akcione igre 41 11.12.2013 20:30
The Walking Dead Survival Instinct GATTUSO88 Akcione igre 52 25.3.2013 5:00
[Symbian] Postoji li CCleaner za Symbian? Ima li Symbian "registry"? ZoNi Programi za mobilne telefone 1 4.11.2010 11:26
Java ili symbian? mr.no. Igre za mobilne telefone 2 29.12.2008 14:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com