Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: Trenutno najbolja mobilna platforma?
Symbian OS 17 15,45%
RIM BlackBerry OS 1 0,91%
iOS 5 4,55%
Windows Mobile 7 6,36%
Android 61 55,45%
Linux 1 0,91%
Palm OS 1 0,91%
Bada 4 3,64%
Brew 0 0%
MeeGo 2 1,82%
Meamo 3 2,73%
Java 8 7,27%
Glasova: 110. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2010, 14:27   #61
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Pa o cemu pricamo? Ne zaostaje puno za ostalim os, posebno ne za androidom.
Ovi store svakog dana dobija 200,000 novih korisnika a broj aplikacija raste iz dana u dan. A sada ce ih biti jos. Posto kazes da je to smisao smart telefona.
Ne nisam koristio wm uz htc sense samo suvi wm koji me je blago receno smorio za 2 dana i razocarao toliko da sam rekao "ovo nikada vise u zivotu".
Nije mi jasno zasto toliko dizete htc sense medju zvezde. Izgleda lepo i funkcionalan je i to je sve. Nista spektakularno.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:31   #62
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Koji je to htc-ov android koji je sertifikovan i koji pusta dvix/xvid out of the box? Ja stvarno ne mogu da se setim ni jednog.
Ja mislim da sam vec rekao da imam WM i da na istom gledam divx/xvid i mkv na telefonu, a da isti bez problema povezujem i sa LG-BD390 i gledam filmove na mom Samsung B650 na kom btw mogu da povezem i direktno tako da ne znam cemu cudjenje. Android nigde nisam spomenuo.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Koje je to velike nedostatke symbian imao? Ni toga se ne secam.
Izvini, sto sam tako nesto rekao, Nokia i Symbian su bezgresni i nikad nisu imali probleme pa tako nisu imali ni potrebe ni da ih otklanjaju. My mistake.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Priznajes da ne volis symbian tako da razumem tvoje postove u potpunosti...
Tacno je, Symbian kao sto sam rekao bas i ne volim ali to me ne sprecava da sagledavam neke stvari realno a ne kao fan.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:34   #63
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Drago mi je zbog tebe sto ti Symbian toliko odgovara, samo mi reci na sta si mislio kada si rekao da ne zaostaje puno!? Za cim ne zaostaje?
Evo, npr. ne zaostaje što se tiče funkcija koje si rekao da tebi puno znače:

Spoiler za citat:
Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Da se razumemo, ja igre na telefonu nikada ne igram, ali dosta sluzbeno putujem po inostranstvu i meni su neke stvari koje trenutno imam na telefonu ultra-korisne (email, gps, wi-fi + browser, dictionary sa raznim jezicima posto nekad naletim na ljude koji ne znaju engleski, posluzi i kamera etc.).

• Email - može se gledati na 2 načina: Messaging i sjajni third-party programi poput ProfiMaila
• GPS - Garmin Mobile XT, king of the hill
• WiFi + browser - kombinacija WeFi programa sa Operom (Mini/Mobile) ili nekim drugim browserom (Skyfire, recimo, podržava flash).
• Dictionary - dobija se uz telefon, moguće je učitavati dodatne jezike i updateovati postojeću listu
• Kamera - primer: E71 > HTC Tattoo Da naglasim da su obe na 3.2MPx.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:37   #64
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Pa o cemu pricamo? Ne zaostaje puno za ostalim os, posebno ne za androidom.
To cekam da kazes sve vreme!!!
Nema veze sto kazes da ne zaostaje puno za ostalim OS, posebno ne za Androidom, ali ipak kazes da zaostaje, a sve vreme je bila polemika oko toga sto si rekao da je Symbian najbolji OS. Kako sad najbolji a ovamo kazes da ne zaostaje puno? Dve tvrdnje dijametralno suprotne.

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Ne nisam koristio wm uz htc sense samo suvi wm koji me je blago receno smorio za 2 dana i razocarao toliko da sam rekao "ovo nikada vise u zivotu".
Nije mi jasno zasto toliko dizete htc sense medju zvezde. Izgleda lepo i funkcionalan je i to je sve. Nista spektakularno.
Upravo tako, HTC Sense je lep i funkcionalan i... sta mu vise treba, pa jos da bude revolucionarno - ima sve ono sto "originalni" WM nema i zato ne treba posmatrati WM sa HTC Sense UI kroz prizmu nekih drugih i ranijih verzija WM jer sam i sam vec nekoliko puta rekao da je WM ocajan OS i da nije bilo HTC on bi totalno pukao jos mnoooogo ranije, a to je pomenuo i Covenant.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:43   #65
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Evo, npr. ne zaostaje što se tiče funkcija koje si rekao da tebi puno znače:


• Email - može se gledati na 2 načina: Messaging i sjajni third-party programi poput ProfiMaila
• GPS - Garmin Mobile XT, king of the hill
• WiFi + browser - kombinacija WeFi programa sa Operom (Mini/Mobile) ili nekim drugim browserom (Skyfire, recimo, podržava flash).
• Dictionary - dobija se uz telefon, moguće je učitavati dodatne jezike i updateovati postojeću listu
• Kamera - primer: E71 > HTC Tattoo Da naglasim da su obe na 3.2MPx.
Dobio sam odgovor koji je malo drugaciji nego tvoj abas takav mi jenakon sve ove diskusije i trebao.
Btw. njegova tvrdnja je bila da ne zaostaje puno a ne da ne zaostaje uopste a to je moras da priznas malo veca razlika nego cisto semanticki.

Inace poredis kameru na dva telefona iz razlicitih klasa, bez obzira sto su isto 3,2 MPix.

Ako pomenem ovo uci cemo u drugu diskusiju ali meni je iGo8 ili iGo Primo mnogo bolji od Garmina posto su bili na telefonu oba ali je po mom misljenju Garmin kao losiji letnuo. Otici cemo u jos veci off tako da je ovo mozda bolje zanemariti.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (3.10.2010 u 14:58)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:43   #66
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
To cekam da kazes sve vreme!!!
Nema veze sto kazes da ne zaostaje puno za ostalim OS, posebno ne za Androidom, ali ipak kazes da zaostaje, a sve vreme je bila polemika oko toga sto si rekao da je Symbian najbolji OS. Kako sad najbolji a ovamo kazes da ne zaostaje puno? Dve tvrdnje dijametralno suprotne.
Zbunio se čovek od prepucavanja sa Andrioid fanovima
Pitam se da li bi moji mobilni telefoni štrajkovali kada bi jedan imao Symbian, a drugi Android OS
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:58   #67
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Ja ne mislim da Symbian zaostaje za androidom.
Ali covece ti se ubi ovde tvrdeci kako je symbian najgori i da su svi bolji od njega! Aman pa hajde neka ti bude sta drugo da kazem!
Zaostaje symbian za svima i nista ne valja!
Nema apsolutno nikakvih prednosti i android ga sisa 200.000 svetlosnih godina!
Android je najbolji! Go android go!
Zavrsio sam tacka .
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:59   #68
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ne moram da gledam nikakvu sliku snimljenu mobilnim telefonom da bih video ono sto vec znam a to je da slike snimljene mobilnim telefonom ne mogu da budu u rangu onih snimljenih digitalnim fotoaparatom. Mozda su bolje nego na ostalim mobilnim ali tvrdnja da su u rangu digitalnog aparata pa makar srednje klase... I don't think so.
Postoji dosta ljudi koji mobilni uzimaju samo zbog kamere, ja licno ih znam par i imam drugara koji je uzeo tj zamenio N95 za N82 prvenstveno zbog dobre kamere i xenon blica
A pravi slike boli glava iako ima svega 5mp, zaista su sjajne i po danu i po mraku, za koplje sisaju gomilu "idiot" fotoaparata koje su u masovnoj upotrebi a sve staje u dzep od pantalona umesto da sa sobom vukljas i fotoaparat

Citat:
Drago mi je zbog tebe sto ti Symbian toliko odgovara, samo mi reci na sta si mislio kada si rekao da ne zaostaje puno!? Za cim ne zaostaje?
Ja bi voleo da mi kazes po cemu to Symbian zaostaje za konkurencijom sem sto mu je UI malo ruznjikav, mada iskreno 3rd series izgleda vise nego dobro a i tema na netu ima koliko hoces
I sam OS je prilicno ozbiljno zamisljen i realizovan i daleko je od bilo kakve neozbiljnosti, imas i na wikiju lepo sazvakano pa procitaj
Sistem radi brzo i stabilno (nema tu vise sporosti kao kod 2nd series, to je stvar proslosti ), mozda se desi jednom u par meseci da se zaglupi ali to zavisi dosta i od instaliranih aplikacija pa ni Android nije tu izuzetak i to zaista nema neku preteranu tezinu kao argument u prilog stabilnosti
Imas gomilu aplikacija kako na netu tako i na Ovi store, kako besplatnih tako i onih sto se placaju, sama platforma je odlicno podrzana, a imas i Garmin koji za Android jos uvek nije dostupan
Drugo ako se ne varam sa Androidom ne mozes da instaliras aplikacije na memorijsku karticu sem ako ne uradis rootovanje telefona, mislim da ce to biti sredjeno tj sredjeno je u Froyo izdanju dok kod Symbiana to radi zdravo za gotovo
Trece multitasking je po meni bolje odradjen kod Symbiana jer kod Androida ne mozes da gasis aplikacije bez dodatnog softvera pa se lako nagomilaju u pozadini tacnije Android ih drzi u nekom stanju hibernacije, dok kod Symbiana mozes
Kazes da je Android open-source? Pa i Symbian je sada otvoren, plus Nokia ima u svom vlasnistvu i Qt koji je takodje open source projekat pa verujem da ce sa verzijom 4 izbaciti neki vise nego fancy GUI, to je buducnost bar sto se tice Nokia-e, cisto sumnjam da ce stavljati MeeGo na telefone, to mu dodje vise kao neko eksperimentisanje sa tablet uredjajima
Mislim da si previse pristrasan u kudjenju Symbiana i to zato jer ti isti ne odgovara - meni se npr Android svidja, imao sam prilike da dosta rabim HTC Magic, ali mi vise odgovara telefon sa fizickom qwerty tastaturom pa sam uzeo E71 koji je uz E72 ako ne racunas Blackberry die beste trenutno u toj bransi

Poslednja ispravka: Covenant (3.10.2010 u 16:54)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Partybreaker (3.10.2010)
Stara 3.10.2010, 15:04   #69
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Ja ne mislim da Symbian zaostaje za androidom.
Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Pa o cemu pricamo? Ne zaostaje puno za ostalim os, posebno ne za androidom.
Da ne bude da sam ja ista rekao. Dva tvoja posta sa potpuno razlicitim tvrdnjama.

Btw. nisam nigde rekao da je najgori nego da je losiji od Androida i od iOS4 + da mi WM HTC Sense UI lepse izgleda i da mi se vise svidja, ali sam generalno apsolutno saglasan da je WM krs.

Inace kao sto rekoh nisam Android fan, cak i nemam telefon sa fabrickim Androidom, vec samo tako realno mislim kao uostalom i vise od polovina anketiranih u temi.

Over and out i od mene.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 15:06   #70
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Recimo da zaostaje. To i trenutne brojke govore.
Mislio sam na to da zaostaje ako pricamo u globalu, dakle trenutno na trzistu.
A kada kazem da ne zaostaje...to je neko moje misljenje. Ne zaostaje meni licno kao korisniku symbian os, koji je probao android. Pa burazer koristi Galaxy s. Imam android u kuci.
Ako razumes sta sam hteo da kazem?
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 15:09   #71
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Shvatam, jedno je realno stanje stvari a drugo je tvoje licno misljenje koje se razlikuje od prethodnog.
Postujem to, sada kad smo razjasnili kako stoje stvari globalno, a kako lokalno i definitivno zavrsavam ovu diskusiju, bar sto se mene tice.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 16:58   #72
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Nema neke veze sa temom samo dokaz da je digitalcima odzvonilo.
http://symbianworld.org/6636-canon-i...amera-is-next/

Vreme mp3 plejera je davno proslo a izgleda da se i aparatima lose pise.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:06   #73
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

A izvor za takvu tvrdnju da je digitalcima odzvonilo je veoma verodostojan i relevantan - symbianworld.org.
Jos malo reklame da se kupi neki (sopstveni) proizvod ne moze da skodi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:14   #74
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Nema neke veze sa temom samo dokaz da je digitalcima odzvonilo.
http://symbianworld.org/6636-canon-i...amera-is-next/

Vreme mp3 plejera je davno proslo a izgleda da se i aparatima lose pise.
Do sad sam se slagao sa tobom, sad se ne slažem. Ne razumem se preterano u fotoaparate, ali teško da će telefon ikad moći da ih zameni. Nepostojanje objektiva se ne može nadoknaditi brojem piksela.

Za MP3 plejere se tek ne slažem... Osim, ako slušaš muziku sa minimumom pažnje, po principu "ma, samo neka svira".
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:16   #75
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

BTW online market sa aplikacijama koje se skidaju je upravo Nokia prva definisala
Vec tokom 2007 godine je otprilike uobliceno ono sto se danas zove Ovi store, koncept je posle iskopirao Apple a od njega i Android
Tako da nije tacno da Nokia nema nista od inovacija, bas obrnuto dosta ih je bas ona uvela
Nije da je nedostajalo ideja ali ono sto ih je kocilo zadnjih par godina je los i konzervativan managment, sada je tu ja mislim novo rukovodstvo i kako stvari stoje bice tu dosta promena - koga interesuje vise, kao i jos dosta drugih stvari moze da prati offical Nokia i Ovi blogove preko twittera
Imao sam prilike da probam i malo Blackberry i veoma mi se dopala jednostavnost RIM-ovog softvera, a takodje i Itouch koji je potpuno ista stvar kao Iphone sem sto mu fali gsm funkcija, gps i kamera
Itouch izgleda zaista sjajno, kvalitet touchscreen-a je odlican, ali mi se ne svidjaju zatvorene platforme/sistemi i telefoni cija funkcionalnost zavisi od pojedinih servisa (BIS kod Blackberry-ja npr) pa sam se odlucio za Nokia-u
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:23   #76
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A izvor za takvu tvrdnju da je digitalcima odzvonilo je veoma verodostojan i relevantan - symbianworld.org.
Jos malo reklame da se kupi neki (sopstveni) proizvod ne moze da skodi.
http://www.fonearena.com/blog/24096/...omparison.html

Nemoj mi reci samo da je nesto namesteno? Ti ne vidis razliku?
Mnogi sajtovi su objavili ovo samo googlaj malo.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:30   #77
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Najiskreniji, ali sada stvarno najiskreniji naklon vama koji koristite i volite Nokiu i Symbian a evo i zasto - na glasanju za ovu temu ima skoro 4 puta vise onih koji kazu da je Android najbolji OS od vas koji kazete da je to Symbian ali dok ste vas trojica-cetvorica pokusavali da mi objasnite neke stvari (neke sam prihvatio, neke nisam ali ko zna - mozda nekad hocu, a neke jednostavno ne mogu i necu), ja sam jedini podrzavao Android i pokusao da na neki nacin iskazem da je trenutno on najbolji OS iako cak i nemam Android na telefonu kao primarni OS vec ga samo koristim povremeno po potrebi. Nigde nikog da kaze nesto za Android - ne mora da me podrzi, mogao je i da kaze "Ja imam Android i nisi u pravu".
Zbog toga, te privrzenosti i odanosti Nokiji i Symbianu, gde pokusavate da odbranite svoj stav (nebitno da li ste 100% u pravu ili niste nimalo) ako tako mogu da ih nazovem stvarno najiskrenije vam skidam kapu i odajem priznanje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:31   #78
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Do sad sam se slagao sa tobom, sad se ne slažem. Ne razumem se preterano u fotoaparate, ali teško da će telefon ikad moći da ih zameni. Nepostojanje objektiva se ne može nadoknaditi brojem piksela.

Za MP3 plejere se tek ne slažem... Osim, ako slušaš muziku sa minimumom pažnje, po principu "ma, samo neka svira".
Ne muziku slusam sa dosta paznje i jako mi je bitan kvalitet plejera i slusalica.
Procesljaj malo testove molim te i pogledaj rezultate nokije 5230 i mnogih telefona x serije...razbijaju samostalne mp3 plejere po kvalitetu. Naravno ne pricam o mp3 plejerima koji kostaju po 150-200 evra!

A sto se fotoaparata tice, mislim da ces promeniti misljenje uskoro veruj mi.
N8 ima objektiv kao digitalni aparat kao i hd snimanje, kao i xenon blic.
http://mynokiablog.com/2010/06/03/be...ken-by-iphone/
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:32   #79
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
BTW online market sa aplikacijama koje se skidaju je upravo Nokia prva definisala
Vec tokom 2007 godine je otprilike uobliceno ono sto se danas zove Ovi store, koncept je posle iskopirao Apple a od njega i Android
Tako da nije tacno da Nokia nema nista od inovacija, bas obrnuto dosta ih je bas ona uvela
Nije da je nedostajalo ideja ali ono sto ih je kocilo zadnjih par godina je los i konzervativan managment, sada je tu ja mislim novo rukovodstvo i kako stvari stoje bice tu dosta promena - koga interesuje vise, kao i jos dosta drugih stvari moze da prati offical Nokia i Ovi blogove preko twittera
Imao sam prilike da probam i malo Blackberry i veoma mi se dopala jednostavnost RIM-ovog softvera, a takodje i Itouch koji je potpuno ista stvar kao Iphone sem sto mu fali gsm funkcija, gps i kamera
Itouch izgleda zaista sjajno, kvalitet touchscreen-a je odlican, ali mi se ne svidjaju zatvorene platforme/sistemi i telefoni cija funkcionalnost zavisi od pojedinih servisa (BIS kod Blackberry-ja npr) pa sam se odlucio za Nokia-u

Pa svi kopiraju Nokiju nista novo!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 17:35   #80
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Trenutno najbolja platforma, i vase misljenje zasto??

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Najiskreniji, ali sada stvarno najiskreniji naklon vama koji koristite i volite Nokiu i Symbian a evo i zasto - na glasanju za ovu temu ima skoro 4 puta vise onih koji kazu da je Android najbolji OS od vas koji kazete da je to Symbian ali dok ste vas trojica-cetvorica pokusavali da mi objasnite neke stvari (neke sam prihvatio, neke nisam ali ko zna - mozda nekad hocu, a neke jednostavno ne mogu i necu), ja sam jedini podrzavao Android i pokusao da na neki nacin iskazem da je trenutno on najbolji OS iako cak i nemam Android na telefonu kao primarni OS vec ga samo koristim povremeno po potrebi. Nigde nikog da kaze nesto za Android - ne mora da me podrzi, mogao je i da kaze "Ja imam Android i nisi u pravu".
Zbog toga, te privrzenosti i odanosti Nokiji i Symbianu, gde pokusavate da odbranite svoj stav (nebitno da li ste 100% u pravu ili niste nimalo) ako tako mogu da ih nazovem stvarno najiskrenije vam skidam kapu i odajem priznanje.
Kladim se da polovina njih bas kao i ti ne koristi android vec glasaju na osnovu hype-a koji je stvoren oko androida.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com