Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2017, 10:13   #1
srkivl
Novi član
 
Član od: 27.4.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Poštovani, da li neko možda zna kako na Samsung-u C5 podesiti obične tekstualne Sms poruke da se mogu koristiti latinična slova npr. ž,ć,đ itd. I da se može otkucati poruka normalne dužine od 160 znakova. Predpostavljam da je sad na automacki mod i onda kad ukucam npr. ž,ć slovo ono zauzima prostor za deset običnih slova engleskog alfa-beta. I u tom slučaju mogu otkucati vrlo kratku poruku npr. od 5 reči i izbacuje kao da su otkucane 2 sms poruke. Nisam mogo nigde da nađem ta podešavanja. Na samsung-u J5 ima podešavanja automacki mod i ABC-da mod. Stavi se na ABC-da mod i sve je OK. Kod Samsunga C5 ne znam gde i kako treba to podesiti. Ako neko zna neka mi kaže. Hvala. Pozdrav!
srkivl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2017, 17:36   #2
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Citat:
srkivl kaže: Pregled poruke
Poštovani, da li neko možda zna kako na Samsung-u C5 podesiti obične tekstualne Sms poruke da se mogu koristiti latinična slova npr. ž,ć,đ itd. I da se može otkucati poruka normalne dužine od 160 znakova. Predpostavljam da je sad na automacki mod i onda kad ukucam npr. ž,ć slovo ono zauzima prostor za deset običnih slova engleskog alfa-beta. I u tom slučaju mogu otkucati vrlo kratku poruku npr. od 5 reči i izbacuje kao da su otkucane 2 sms poruke. Nisam mogo nigde da nađem ta podešavanja. Na samsung-u J5 ima podešavanja automacki mod i ABC-da mod. Stavi se na ABC-da mod i sve je OK. Kod Samsunga C5 ne znam gde i kako treba to podesiti. Ako neko zna neka mi kaže. Hvala. Pozdrav!
Mislim da ako hoćeš da koristiš naša slova u SMS porukama (unicode), to je onda duplo manje znakova (80 po jednoj poruci). Kako ti se desi da otkucaš 5 reči,a bude dve poruke, ne kapiram.
Pitanje je (osim ako imaš neki fazon neograničeni SMS) zašto bi trošio duplo više poruka zbog naših slova. Mislim da se sasvim dobro razume kad kucaš "celavu latinicu", znači c umesto čć, z umesto ž...
Pristalica sam korišćenja naših slova gde god je to moguće, ali mislim da SMS nije pravo mesto. Na svom telefonu imam našu tastaturu, ali ipak SMS kucam sa c, z, umesto čćž, s umesto š, dok za poruke na Viberu, FB, komentare na pojedinim sajtovima koristim sve kako treba, č, ć, ž, đ, š.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2017, 7:14   #3
srkivl
Novi član
 
Član od: 27.4.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Ja sam bukvalno reko da otkucam pet reči i budu dve Sms poruke. Tj kad koristim Englesku tastaturu imam 160 znakova što je pun fond za Sms poruke. A kad koristim naša slova š,ć ..... Onda se fond slova za kucanje Sms poruke znatno smanjuje. Kod modela J5 je to moglo da se podesi. A kod Samsunga C5 još nisam pronašao, a možda i ne može. Mada čudno je da kod starijih modela može da se namesti a kod novijih ne. Ako je tako.
srkivl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2017, 10:59   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Gotovo sigurno može da se podesi, samo da provališ kako se dolazi do podešavanja jezika za tastaturu i čekiraš srpski. Vrlo su retki modeli kod nas koji su namenjeni baš za neko ne-evropsko tržište (kinesko, američko...) pa nemaju naš jezik. Mada mislim da i to možeš da rešiš skidanjem neke tastature poput meni omiljene SwiftKey, jer mislim da ona sadrži svoja sopstvena podešavanja i jezike, nezavisno od OS-a. Mislim da sam ja tako rešio problem kada sam dobio telefon sa Kineskim romom, jer uvek koristim naša slova.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2017, 6:16   #5
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Trebalo bi da mu se automacki to prebaci kad promeni OS jezik, jesi probao to il ti stoji Eng?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 10:44   #6
srkivl
Novi član
 
Član od: 27.4.2015.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Podešavanje sms poruka na Samsung-u C5

Telefon mi je na Srpskom. A sms poruke su podešene na Engleskom, kad promenim jezik za sms i stavim Srpski. Opet isto kad kucam naša slova ć,š ... duplo više zauzimaju nego engleska. Čudno mi je da to ne može da se namesti na Samsungu C5 imao sam J5 pre njega i moglo je da se podesi. Ne znam kako to može da se reši?
srkivl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
Dual SIM, touch screen - Samsung C6712, ili...? BugA Aparati i oprema 13 18.5.2012 17:02
Linux lošije iskorišćava hardware od Windowsa? rudar Slobodni softver 35 2.8.2011 0:56
Sigurnost u Win XP OS wog326 Zaštita 5 11.8.2010 14:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com