Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2006, 14:50   #1
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Post Pismenos' je opasnos'

Temu sam naslovio koristeći čestu glasovnu promenu u srpskom jeziku – nepostojano t. Cilj teme je da pokuša da edukuje posetioce Foruma i ukaže na najčešće greške u pisanju, pretežno uočene na ovom Forumu. Smatram da svi koji koriste računare na višem nivou, ili teže tome, spadaju, da tako kažem, u elitu, a eliti priliči i odgovarajuće izražavanje (ma psujem ja k’o kočijaš, koristim i sleng, ali kada su ozbiljne teme u pitanju, treba i da se izražavamo ozbiljno).
Neću prozivati nikoga, a molim i druge da to ne rade. Poenta je da se ukazuje na greške i na taj način svima, koji to žele, pruži mogućnost da ih ne ponavljaju.
Takođe, očekujem da će neko da otkrije i moje greške, i da ih navede.
Mislim da je pozivanje na pravila u cilju pojašnjenja suvoparno, ali je često neophodno...

- Prvi primer kako ne treba daću korišćenjem delova prethodnog teksta:
Cilj teme je da pokuša edukovati posetioce foruma i ukazati na najčešće greške u pisanju....
...Poenta je ukazati na greške i na taj način svima koji to žele pružiti mogućnost...

Korišćenje infinitiva na ovaj način je u srpskom jeziku pogrešno, a mislim da u hrvatskom nije.
Pravilna upotreba infinitiva je, na primer, u građenju futura I (budućeg vremena) uz upotrebu kraćeg oblika prezenta pomoćnog glagola "hteti", na dva načina (primer – futuri glagola hodati i ići):
I način: (I lice jednine i množine) Ja ću hodati, ja ću ići... Mi ćemo hodati, Mi ćemo ići... Dakle, prezent pomoćnog glagola hteti ispred infinitiva glagola koji se menja.
II način:
(a) Ako se infinitiv glagola završava na „ti“, drugi oblik futura glagola se gradi dodavanjem odgovarajućeg oblika pomoćnog glagola hteti na infinitivnu osnovu, pa je futur I glagola „hodati“: hodaću, hodaćemo.
(b) Ako se infinitiv završava na „ći“, futur glagola se gradi tako što se iza infinitiva dodaje odgovarajuća forma prezenta pomoćnog glagola hteti: ići ću, ići ćemo.
- Izraz trebalo bi da... trebalo bi da se koristi uvek i samo u srednjem rodu, i kao kondicional (uslovna forma). Ne: trebali bi(smo), trebale bi(ste), već: trebalo bi da mi, vi bi trebalo da... Ne: trebalo bi raditi (opet „loš“ infinitiv), već trebalo bi da radim, trebalo bi da radite
- Bih ima h uvek i samo u prvom licu jednine: ja bih, ti bi, on (ona, ono) bi, mi bismo, vi biste, oni (one, ona) bi.. U prvom i drugom licu množine, bismo i biste pišu se zajedno, ne odovojeno (i želeli bismo, da li biste hteli).
- Nikako: kompijuter, već: kompjuter (izvedenica od engl. glagola compute [kaem'pjūt] izračunati, računati), ili srpski, računar.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 14:52   #2
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

- „Da li“ se, u pitanjima piše uvek odvojeno – to su dve rečce, nikako zajedno, jer je „dali“ oblik glagola – dali smo vam šansu. Ne znam da li je korišćenje kombinacije „je li, jeste li“, pogrešno, ali meni zvuči loše, pa uvek biram „da li, da li ste“...
- Mi ćemo, vi ćete, ne: mi će mo, vi će te... (pamtite pesmicu: ću – ćeš – će - ćemo – ćete – će, uz ja, ti, on, mi, vi, oni)

Toliko za sada...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 16:38   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

Mi smo iz raznih krajeva gde ima obicaj da se izgovara malo drugacije.A postoje i greske pri unosu (kucanju) teksta.
Jedno vreme sam ziveo u jednom gradu istocne Srbije gde se govori malo za mene izokrenuto.Bilo je ismejavanja od drustva a i nastavnici ondasnje osnovne skole su mi skretali paznju da ne govorim ispravno i da moram da se korigujem.Posle nekoliko godina kad sam se vratio u maticni grad zapadne Srbije ista prica.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 16:49   #4
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

Citat:
aerochivija kaže:
Ne znam da li je korišćenje kombinacije „je li, jeste li“, pogrešno, ali meni zvuči loše, pa uvek biram „da li, da li ste“...
Ispravno je i potpuno ravnopravno sa "da li", ne znam uopste odakle ti sumnja da nije.

Ono sto bih ja ovdje naveo je prevelika kolicina stranih (a nepotrebnih) rijeci (citaj: engleskih) u srpskom. Na primjer: isprintati, logovati, itd. Ne mislim da, kao Hrvati, treba sve bukvalno da prevodimo (to je debilno), nego samo da koristimo srpske rijeci tamo gdje je to moguce.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 17:27   #5
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

Najbolji, ali definitivno najbolji nacin za vezbanje izgovora i pisanja, jeste citati knjige u sto vecem broju.
Na zalost, citanje knjiga se u skolama medju decom cesto smatra svojevrsnim smaranjem i nije ni cudo sto se na forumima vide jako nepismeni tekstovi. Ja nikada nisam bio, niti cu biti u tripu da ispravljam necije postove, ali nekada je stvarno nemoguce razumeti sta je pesnik hteo da kaze.

primer:
Jasam malo radeo u programu kad naisaosam i nece da otviru jer nije izbio u desktop. sta da radim

I sta sad da mu covek odgovori?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 20:24   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

Citat:
hacker_aca kaže:
Čitaj Romea i Juliju!
Citao sam je vise puta .

Meni je bilo mucno da citam "Cekajuci Godoa". Mislim shvatam sta je pisac hteo da kaze, ali brate, ne volim ja taj svet da gledam njegovim ocima.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 20:33   #7
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

E meni je dosadno kad pišem nešto u upravnom govoru, onda mi ode dosta vremena na kucanje znakova na forumu. Ali ipak to ispoštujem, jer ipak pišem nešto da bi me neko razumeo. A neko to kaže ovako:

"I ja njega pitam šta je a on neće da mi kaže ja sam ljut na tebe nego samo ćuti pa onda ja kažem nema veze i odem."
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 20:46   #8
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pismenos je opasnos

Svi su umislili da su lektori... Skoro sam, na jednom drugom forumu, imao raspravu sa jednim tipusom oko pismenosti. Najgore u svemu je, sto svako misli da zna sve. E pa nije tako. Jezik je jedna zeznuta stvar, koja se sa razlogom proucava na odredjenim fakultetima. Nisam strucnjak, stoga mene u toj corbici nema. Verovatno je i to problem ove zemlje, sto se svako mesa tamo gde mu mesto nije. Ali, ruku na srce, ako neko nema totalnog pojma, onda je to vec druga stvar, najvise za sazaljevanje, pa tek onda za kritiku.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 23:04   #9
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Naveo si jako puno dobrih primera gde korsinici jako često greše, no, nisi naveo možda najveću boljku (bar po meni) kada se pogleda generalna pismenost, odnosno poznavanje pravopisa od strane članova - čuvena rečca NE. Evo ja ću navesti nekoliko najvažnijih pravila, sa primerima:

1) Ispred glagola rečcu "NE" treba pisati odvojeno:

- Ne idem, ne želim, ne tražim, ne ljutim se itd.

POSEBNO OBRATITI PAŽNJU NA: Ne znam ili ne mogu;

2) Treba pisati sastavljeno pri tvorbi imenica, priloga i prideva:

- Nelagodan, nevaspitanje, neznanje, netrpeljivost itd.

3) U trpnom glagolskom pridevu "NE" se piše sastavljeno:

- Nepisan, nezavršen, neprepisan itd.

4) Negacija koja se spaja sa glagolima:

- Nisam, nije, nemojte, neće, nemam, nemaš, nisu, nećemo i sl.

Takođe, korišćenje znakova interpunkcije je jako bitno, pogotovo zapete, kada je u pitanju inverzija, umetnute rečenice, apozicija i apozitiv. I inače, u svakoj prilici treba koristiti zapete, jer, razlog je sasvim očigledan i nalazi se u navedenim primerima iz prethodnih poruka.

*Dodatak za rečcu LI:

Je li se piše odvojeno, a jelte sastavljeno.
Negoli, kamoli, kadli se pišu zajedno kao veznici, ALI - neće li, ne bi li, ako li, da li i slično, idu odvojeno.

Suprotno od "za sve" je "ni za šta" (a ne "za ništa") ili "Gledam na sve" je suprotno od "Ne gledam ni na šta".


Uzgred, aerochivija, nisi apostrofirao krajeve reči u naslovu (ispravljeno).
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 0:27   #10
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Magneto kaže:
Naveo si jako puno dobrih primera gde korsinici jako često greše, no, nisi naveo možda najveću boljku (bar po meni) kada se pogleda generalna pismenost, odnosno poznavanje pravopisa od strane članova - čuvena rečca NE...
Uzgred, aerochivija, nisi apostrofirao krajeve reči u naslovu (ispravljeno).
Za NE sam se spremao... Ali, hvala ti što si mi uštedeo trud. A apostrofi su namerno izostavljeni, jer je naslov i trebalo da bude potpuno pogrešan, samim tim i provokativniji, komercijalniji ... "Jako puno"??? Dovoljno je i "puno" ili "mnogo"...

Ostale Aerochivijine poslanice

Apostolu: Zato sam i zamolio da se ne prozivamo poimence ("ponickence"), da ne ponavljam objašnjenje. A koliko vidim ti nemaš problemi sas govor. Pardon, nemaš problema sa rečnikom.

Bobiju: Tačno je da mnogi nisu stekli korisnu naviku da čitaju, čime se doteruje i sopstveni rečnik i znanje gramatike, jer se pravilne forme čak i automatski usvajaju (kao što se i slaganje vremena u engleskom brže nauči konverzacijom, čitanjem i samim slušanjem, nego pukim bubanjem pravila).

Preporuka: Pokušajte da nabavite i pročitate "Stilske vežbe" Rejmona Kenoa, u prevodu Danila Kiša. Izdanje "Reč i misao", male crvene knjige (ili samo knjižice, nikako "male knjižice", deminutiv i ukazuje na nešto malo. Kad se pridev "mali" upotrebi uz imenicu u deminutivu, to se zove pleonazam, tj. nepotrebno gomilanje reči (kao gornji primer - jako puno)...

"Knjige, knjige, braćo, a ne zvona i praporci!", reče davno Dimitrije Dositej Obradović.

Poslednja ispravka: aerochivija (8.6.2006 u 0:38)
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 4:11   #11
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Свака част на овој теми, јер овде има мнооого неписмених корисника. Да се прикључим:
-Једно од главних правила је да на почетку реченице стоји велико слово!
-На крају упитне реченице обавезно стоји упитник!
-Придеви који се завршавају на: ски, шки и чки се пишу малим словом. Дакле, неће бити "Новосадски" него "новосадски" (наравно, ово правило не важи ако се придев налази на почетку реченице).
-Када се употребљава управни говор користе се наводници ИЛИ цртица, а никако заједно.
-Иза знакова интерпункције треба користити размак.
-Када се помињу речи из енглеског језика (и свих осталих језика) треба их писати онако како се пишу, а не онако како се изговарају. Нпр. није правилно написати "фривер" него "freeware".
-Поред наведених правила, треба пазити и на значење реченице, тј. семантику.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 8:48   #12
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
aerochivija kaže:

- Prvi primer kako ne treba daću korišćenjem delova prethodnog teksta:
Cilj teme je da pokuša edukovati posetioce foruma i ukazati na najčešće greške u pisanju....
...Poenta je ukazati na greške i na taj način svima koji to žele pružiti mogućnost...

Korišćenje infinitiva na ovaj način je u srpskom jeziku pogrešno, a mislim da u hrvatskom nije.
Pravilna upotreba infinitiva je, na primer, u građenju futura I (budućeg vremena) uz upotrebu kraćeg oblika prezenta pomoćnog glagola "hteti", na dva načina (primer – futuri glagola hodati i ići):
I način: (I lice jednine i množine) Ja ću hodati, ja ću ići... Mi ćemo hodati, Mi ćemo ići... Dakle, prezent pomoćnog glagola hteti ispred infinitiva glagola koji se menja.
II način:
(a) Ako se infinitiv glagola završava na „ti“, drugi oblik futura glagola se gradi dodavanjem odgovarajućeg oblika pomoćnog glagola hteti na infinitivnu osnovu, pa je futur I glagola „hodati“: hodaću, hodaćemo.
(b) Ako se infinitiv završava na „ći“, futur glagola se gradi tako što se iza infinitiva dodaje odgovarajuća forma prezenta pomoćnog glagola hteti: ići ću, ići ćemo.
- Izraz trebalo bi da... trebalo bi da se koristi uvek i samo u srednjem rodu, i kao kondicional (uslovna forma). Ne: trebali bi(smo), trebale bi(ste), već: trebalo bi da mi, vi bi trebalo da... Ne: trebalo bi raditi (opet „loš“ infinitiv), već trebalo bi da radim, trebalo bi da radite
- Bih ima h uvek i samo u prvom licu jednine: ja bih, ti bi, on (ona, ono) bi, mi bismo, vi biste, oni (one, ona) bi.. U prvom i drugom licu množine, bismo i biste pišu se zajedno, ne odovojeno (i želeli bismo, da li biste hteli).
- Nikako: kompijuter, već: kompjuter (izvedenica od engl. glagola compute [kaem'pjūt] izračunati, računati), ili srpski, računar.
E sad jbg.
Ja ja mislio da se nesto razumem u srpski jer sam najbolji u odeljenju iz istog.
Posle ovog teksta, mada i ostalih poruka nakon ove, bi se i Vuk Karadzic rasplakao.
Ja priznajem, a mozda ste i vi primetili, da u mojim porukama ima dosta ( ) gresaka. Ali mene mrzi da ih ispravljam. Ali ako je neka od mojih poruka totalno nerazumljiva kao neke od onih navedenih kao primer, onda tu gresku ja ispravljam.
Inace tema je extra jer se o njoj moze beskonacno dugo diskutovati, ali i mnogo toga nauciti (bar ja tako mislim jer je meni lakse da nesto naucim preko kompa nego u skoli)!
I kao sto neko rece: "Jezik je slozena stvar, zato on i jeste predmet izucavanja na mnogim fakultetima..."
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 9:00   #13
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Miloš kaže:
-Када се помињу речи из енглеског језика (и свих осталих језика) треба их писати онако како се пишу, а не онако како се изговарају. Нпр. није правилно написати "фривер" него "freeware".
Jesi li pročitao negde air condition ili je to uglavnom bilo erkondišn?
Ovo je diskutabilno. Raspravljalo se već na temi "Majkrosoft ili Microsoft".
Ako se ne varam, mislim da je pravilno pisati strane reči onako kako se izgovaraju, kao što je neko reako: "Piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano".
Naravno, meni je nekad lakše da koristim engleske reči onako kako se pišu, kao u sledećoj rečenici.
Programesrki žargon: pri upotrebi reči freeware u srpskom jeziku, compiler će za slovo w izbaciti "type missmatched" ili "number out of range".
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 9:25   #14
Jolpaz Jolpaz
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Ako neko nije naucio da pise u skoli, nece ni na forumu!
Jolpaz Jolpaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jolpaz Jolpaz na korisnoj poruci:
janbo_TR_cracker (25.1.2011)
Stara 8.6.2006, 9:30   #15
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

@ Magneto

Konacno da se neko dosetio to da napise, jer vidim da 75% forumasa pise: neznam, netreba itd. , a treba: ne znam, ne treba itd.
Svaka cast.
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 9:36   #16
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

I jos nesto, kada pravimo komparaciju prideva jak, superlativ ce biti NAJJAČI, a ne kao sto mnogi pisu naj jači ili najači.
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 10:34   #17
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Kozna zna ! Ko nezna neće mu ova tema pomoći dazna

ETAerochivia
Dobro je da si spomenuo ovo kada se infinitiv glagola završava na "TI".Tu se prave najmasovnije greške i što je najgore niko to i ne primjećuje.A ovo za bih i bi... komedija(npr.ti bih igrao oblivion)

Ljudi treba da čitate pravopis serbskoga jezika i neće da "bidne" problema.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 11:29   #18
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Magneto kaže:
...bar po meni...
Koliko god gramaticki grijesili, ipak mislim da su logicke greske mnogo gore... Dakle ne: "po meni", nego: "po mom misljenju" ili: "prema mom misljenju"..

Mada, ponovicu sam sebe, mislim da je ubjedljivo najgore (i istovremeno jako zalosno) sto mi, sa jednim od najbogatijih jezika u svijetu koristimo toliko nepotrebnih tudjica. Pogledajte knjigu "Invazija na srpski jezik", bice vam neke stvari jasnije.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 11:35   #19
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Ja ne znam sta ovde HVALI

Ali i sami znamo da danas vise niko nece da cita knjige(Sto bih citao neku glupu knjigu,kad mogu da odgledam film sa istim naslovom,bice mi lakse )
To je greska,filmovi nikad nece biti tako dobri kao knjige.Kad citate knjigu garantujem da se svako od vas iskljuci za spoljni svet,dok sa filmovima to nije slucaj.
A kad procitate nesto i recnik vam je bogatiji,sto je pohvalno,ne bih zeleo da moje dete sutra ne zna da razdvaja reci na slogove,i da ne zna sve padeze,mene bi kao roditelja bilo sramota...

Popravka na Pismenos' odma,bre!
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 11:40   #20
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

"Ljudi pisu najbolje sto znaju, ali ma sta ko da pise, o sebi pise."

Jagos Markovic
pozorisni reziser
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pismenost, pravopis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com