Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2014, 14:53   #3561
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@todos:

Mi imamo kao i uvek, veliku želju da imamo najbolje a ne ono što nama treba. Realno, mi smo mala zemlja koja ima mali vazdušni prostor i koja ima potencijalno jakog protivnika na granicama. Takve zemlje moraju da imaju sasvim drugačiji pristup rešenju avijacije i sistema PVO nego jedan NATO ili Rusija. Tu nema stalnih patrola na nebu, nema situacije da sto posto kontrolišemo nebo, odbrana se drugačije oprema. U skladu sa time, nama treba jedan mali, jednostavan lovac ili lovac bombarder koji ima malu potrošnju i koji bi mogao lako da se održava. Najbrže i najjeftinije je nabavka polovnih Mig 29 aviona sa remontom i krštenom modernizacijom. Najmanje problema, znamo avion .... Dugoročno nije najbolje rešenje. Mada, mi smo već prešli sve linije kad možemo da govorimo o nekom normalnom održavanju i nabavkama pa ...

Skraćena priča bi bila otprilike metarski i decimetarski (to bi bilo 23cm opseg negde)osmatrački radari velikog dometa, plus ono što zapad zove gap fileri (domet oko 150+ km) opet metarski 2D (ima onaj lepi beloruski) i 10 ili 23 cm radari u sistemu osmatranja. Od sistema koji nose odbranu vazduha lepo bi nam legao recimo novi S 350 (veliki broj raketa i veliki broj ciljeva koje napada uz male dimenzije) i Pancir ili Tor sistemi (tu je osmatrački radar opsega 10 i 5 cm, plus nišanski radari). Plus sistemi tipa Igle sa mini osmatračkim radarima za same vojne jedinice uz sisteme tipa Pancir (zato mi je Tor druga opcija). Sad, dobra opcija bi bila i Izraelsko rešenje problema: sistem Spyder i on bi mi bio prva opcija rešenja problema. Zašto? Unifikacija proizvodnje. Imaš raketu Python 4/5 koja je na avionu i kojoj je dodat mini buster u verziji lansiranja sa zemaljskog sistema, plus raketa Derby koja je opet verzija Python većeg dometa sa ARS glavom na avionu i sa busterom na zemaljskom lanseru. Veće serije, dosta manje cene. Otprilike ti je jasna strategija odbrane: radari metarskog dometa lako otkrivaju i stealth avione, pokriva se zemlja sa radarima i visoko mobilnim sistemima PVO i time sprečavamo protivnika da ima otvoreno nebo. Širok radarski spektar, teško za ometanje. Takav sistem lako dostavlja podatke avijaciji i lako je navodi i na te famozne Stealth avione. Avijacija nama treba da bi imali lokalnu prevlast u datom momentu i da bi napravili što veće probleme njima tomom vremena malim i stalnim napadima. Ako svaki bombarder na zadatak mora da krene praćen lovcima, pa sistemima za ometanje, pa da se kreće ograničenim rutama, pa da mora da se spusti dole što povlači za sobom povećanje potrošnje i smanjenje nosivosti goriva i potrebu za tankerima u okolini ... Mislim da ti je jasna priča. To ne može da se izdrži dugo. Mnogo košta i organizacija posla je preteška. A prostor mali, i time ograničava broj aviona koji mogu da se koriste. Koristi svoju manu (mala prostorija) kao svoju prednost.

Koliko je jedan avion stealth? Pa koliko ga malo vidimo. Nije to samo radarski opseg. To je i pitanje vizuelnog uočavanja, IC potpisa, zvučnog potpisa ... F 22 je "nevidljiv" dok je u pitanju priča o avionu koji ne pali radar i koji ne vidi tvoj santimetarski i eventualno decimetarski radar. Onog momenta kad upališ radar, ti svetliš kao novogodišnja jelka. Šta reči u toj situaciji kad ne radi njihov radar a ti imaš na tvom avionu recimo sistem Pirate as Tajfuna (domet zvanični za otkrivanje cilja u vazduhu je 90km odnapred i 145km odnazad, podatak iz 2008me godine) ili nedo bog najnoviji ruski QWIP pogonjen OLS-50M? Nama nije stealth prioritet, i ne ttreba da ga se plašimo, ima mana koje mogu da se iskoriste. Stealth je skup, preskup, i uvek dolazimo do one priče: veliki broj tehnološki manje vrednih stredstava samo svojim brojem će uništiti tehnološki superiornog protivnika sa malim brojem sredstava.

I to govori da nama je dovoljan jednomotorac koji je opremljen relativno naprednim tehnologijama. Sa akcentom na IRST sistem. Meni odmah na pamet padne Gripen NG, ali i onaj mali kineski JF 17. Gripen je bolji, ne wow ali dovoljno da bi bio prvi izbor. Poleće sa puteva, napravlejnza lako održavanje, namenjen baš za naš pretpostavljeni sistem odbrane. Problem: skup. Onaj drugi je jeftin, i moglo bi da se nešto i mulja. Mislim na to da se nabavi licenca, i da se sa Izraelcima ili Ruskom stranom odradi posao oko nekih stvari na pitanju tehnologije. Prvenstvano mislim na IRST sisteme recimo. I novu tehnologju radara za T 50, jedna manja verzija radara za Mig 35 bi bila lepo rešenje sa aktivnom antenom sa T 50. Imali bi mali, jeftin lovac koji je u našim rukama sa našim rešenjima, našim održavanjem, koji malo troši i koji koristimo po pozivu gde treba. Zamena za Mig 21 i Orla, odrađuje lovačke poslove i jurišne poslove, može ih biti dosta više na broju, što znači eventualni gubitak nije o glavu. Mnogi ga opisuju ovako ili onako, meni najviše liči na Mig 21 sa uvodnicima vazduha sa strane i novijom generacijom krila. A sa Mig 21 smo imali dobro iskustvo, pa verovatno bi mogli i sa njim. RD 93 je RD33 motor za Mig 29, dakle, znamo ga dobro. Uz G4M sa jačim motorom, i uz završetak prepravki one napaćene Laste imali bi dobaru i opasnu avijaciju. I to bi mogli da platimo i održavamo, ako smo ozbiljni.

Tajfun? Mi nemamo para da ga gonimo. Da ne pominjem održavanje. Slično je sa Rafalom. Ako pitaš koji je bolji, realno su tu oba, a ja više preferiram Rafal, ima jaču konstrukciju, dobru nosivost i brate, lepši je. A dobro poznato je da lep avion uvek odlično leti . Ali opet, pare, let na njima je preskup za nas.

E sad, J10. Ne kažem da je loš, naprotiv, mislim da je dobar avion ali imamo jedan manji problem: po onome što do sada vidim Kinezi nisu baš nešto raspoloženi da ga prodaju. Podaci o njemu i dana danas nisu potpuni, ni Pakistan, koji sa njima lepo radi ne govori da će uskori ili uopšte da ga nabavi iako su najavljivali više puta da bi ga voleli da kupe. Nema ni cene, ni okvirne za njega. Tako da baš ne možemo da ga razmatramo. Ima još jedan projekat kod njih za koji ima najava da je rađen samo za izvoz, ovaj novi njihov F 60. Mada, to je stealth, i to je klasa Mig 29 aviona.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 20:03   #3562
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nego jedna vrlo interesantna vest:

http://www.novosti.rs/vesti/planeta....on-Suhoj-SU-35

Manji citat:

Citat:
Patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril je tokom posete jednoj fabrici civilnih i vojnih aviona na krajnjem istoku zemlje dobio na poklon - borbeni avion Suhoj SU-35.
Dakle, od danas, jedan patrijarh, ima bolje vazduhoplovstvo nego naša država. Najsavremeniji, potpuno nov. E pa ljudi, nazdravlje. Njemu čestitam, nama na sramotu.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 20:38   #3563
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Nije dobio pravi avion, dobio je maketu.

Citat:
Руководители компании "Сухой" подарили патриарху макет истребителя последней модели Су-35.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 8:24   #3564
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

I ta maketa je verovatno bolja od našeg RV.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 8:45   #3565
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E jeb.... ga, ja rpenoeo vest iz naših izvora i zaboravio da lepo proverim šta je dotični dobio na mestu gde treba. Naravoučenije za mene, uvek proveri, proveri, proveri, naši nikad, nikad, nikad ne napišu ni jednu tačnu vest. Uvek poluistina, ne veruj im ....

No, lep deo priče je ovo: bar neće morati da se brine o visoko tehnološkim problemima tipa nabavke akumulatora za njega. Ta visoak tehnologija, samo pravi probleme.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 9:01   #3566
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Sta to rusi ima nesto da poklanjaju kad taj Suhoj nemaju ni za sebe. Valjda ke u planu da se ukupnp proizvedu par komada ili neki vise. A ovo za poklon Patrijarhu je nevetovatno nasedanje nasih medija koji slepo vetuju rusiji.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 19:49   #3567
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Slepo veruju Rusiji .... Ajd todos, sve, sve, ali da slepo veruju Rusiji? Da si napisao zapadu, jer bo kod nas sev u rukama što zapadnih medijskih kuća, što države pa da i neko poveruje. Pre će biti da izostavili onja deo o maketi, tj preskočili. Neko polupismen prevodio na brzinu.

E sad, da ga nema u jednicama, to je istina. Iskreno rečeno, nisam baš ni gledao da li su ga naručili i koliko ako jesu. Lično, ja ga sada ne bi ni naručivao. Dolazi nova 50ica, po onome kako dosada ide posao vrlo brzo će u proizvodnju, a ako je verovati izjavama u letu je bolji od 27ca i njenih derivata. Jednostavno, ne bi trošio pare na njihovom mestu an nešto što je za njih već prevaziđena tehnologija. Mada bi za mnogee zemlje u svetu to i dalje bio vrhunski lovac i odlično rešenje.

Mene vše interesuje koje će im biti rešenje za laki ili srednji lovac. Šta ćé im biti zamena za Mig 29. Da li će i dalje da idu sa dvomotornom koncepcijom, kao sada, ili će da se odluče da naprave jednomotornu verziju sa jednim motorom sa 50ice zbog pojednostavljenja održavanja. I kkad će to biti u proizvodnji. Meni je to mnogo interesantniji deo priče koji nedostaje za sada.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 11:07   #3568
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Todose, postoji ta tradicija da se borbena sredstva "poklanjaju" određenim pojedincima ili ustanovama u Rusiji. Naravno, to je samo simbolično i taj komad borbene tehnike ostaje u jedinici u kojoj je raspoređen, a taj ko je formalno vlasnik je zapravo samo pokrovitelj/zaštitnik ili kako god bi to formulisali u srpskom. Uglavnom, od tog nekog se očekuje i koji dinar, tj. rublja za održavanje tog sredstva. Uopšte nije loš sistem, mogli bi i mi našim političarima da poklonimo koji MiG pod istim uslovima, da vidiš kako bi bili ispravni.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 13:34   #3569
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Rusi ce kupiti tj. proizvesti za sebe dve eskadrile tih trideset petica. Verovatno ce tu za njih zastarelu tehniku ustupiti Indiji ili Kini. Sve je moguce mozda zavrsi i u arhivi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2014, 21:35   #3570
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E kad bi ustupili nama gde bi nam bio kraj .... Mada, poznavajući ove naše, pre bi bili izložbeni eksponati nego što bi bili korišćeni za ono što treb da rade.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 22:27   #3571
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Avioni

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/497545...slamske-drzave

Citat:
problemi sa dovođenjem vazduha do pilota zbog kojih su se oni onesvešćivali i ginuli

jbt, pa tog se aviona više plaše američki piloti, neko dzihadisti
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2014, 22:31   #3572
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ne verujem da bi ga pustili u akciju da to nije vec sredjeno.

Tek treba da se dokaze (iako nije bas nov, pojavio se jos u Acecombat 2), ali opasno dobro izgleda. (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 13:15   #3573
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Zapravo imaju sve uslove da testiraju stealth karakteristike u IC spektru. Džihadisti imaju dosta lakih PVO sistema koje su zarobili od iračke vojske i do sada su uspeli da pogode čak i F-15 a i sveže pristigle Mi-35 heliće iračke vojske.
Što se bombarderske uloge F-22 tiče, ionako gađaju ogromne mete poput rafinerija tako da im ne treba ne znam kakvo vođeno i sofisticirano oružje.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2014, 16:14   #3574
Dejan16
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Poruke: 588
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 137 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@todos

Aposlutno nije tacno da ce Rusi da naprave dve eskadrile 35-tica,notorna glupost.
Vec je danas taj broj dostigao 48 aparata.Do kraja 2020 broj bi se trebao kretati do 2 do 3 puta vise(taj broj bi bio mnogo veci da nije prioritet dat PAk FA avionu pete generacije koji bi do kraja 2020 vec broja preko 100 aparata(jednoseda i dvoseda) u ruskom vazduhoplovstvu.).

SU35 predstavlja top notch tehnologiju visenamenskih aviona cetvrte generacije i verovatno je najbolji borbeni avion posle tog misterioznog Raptora,koji svoje krstenje dobija protiv pustinjskih boraca u adidas patikama.

@toxic

Sam projekat F22 je najneprofitabilniji projekat u istoriji svih projekata vezanih za avione.
Par strucnjaka je doslo do dve predpostavke.
1)Ili je F22 toliko dobar da tih stotinjak aparata obezbedjuju dominaciju nad preostale dve vojne supersile(Rusija i Kina).
2)Ili je toliko neprofitabilno praviti dva programa aviona pete generacije(F22 + F35),da su odlucili da iz zajednickih napora saveznika u NATO-u pocnu da forsiraju samo F35,a produkciju Raptora prekinu.


Evo juce ti je po prvi put Kineska delegacija posetila eksadrilu F22-ki u bazi na Aljasci,mislim da je to avion zrtvovan dalje produkcije za dalje sredjivanje F35 koji ima daleko vece mogucnosti da odradjuje ono sto je Amerikancima najbitnije-uloga aviona na nosacu istih.

@Vasiljevic
Ma Kinezi kao prvo nemaju transparentnost,Rusima je pretproslog meseca T50 zahvatio ozbiljan kvar,dosta elektronike je izgorelo,ali su Indijci(zbog zajednickog projekta FGFA) bili odmah upoznati sa problemom,to nedostaje Kinezima,sve se odvija pod nekom tajnom,to malo frustrira kupce,pogotovo one sa malo dubljim dzepom kao neke Arape,Pakistance....
Dejan16 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2014, 1:45   #3575
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/497545...slamske-drzave



jbt, pa tog se aviona više plaše američki piloti, neko dzihadisti
Taj problem su imali samo na Raptori na Aljasci i riješen je odavno.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2014, 22:57   #3576
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Imaju kinezi dovoljnu transparentnost za ono što prodaje. Ima da se nađe dovoljno podataka, čak šta više i bolje informacije u odnosu na neke zapadne sisteme. Uslov je da je sistem ponuđen u prodaji spolja.

J-10 nije ponuđen i nema podataka već pretpostavki. Da bi objasnio problematiku, krenuću ovako: SAAB je promenio specifikacije za NG verziju. Masa praznog aviona je porasla na8 tona, maksimalna masa je došla na 16.5 tona, unutrašnje gorivo je poraslo na 3.4tone, a kad se sabere i oduzme, dolazi se do nosivosti oko 5 tona. Kad to uporedimo sa J 10 imamo situaciju da bi nama J10 bila mnogo bolja kupovina. Procena mase praznog od strane Rusa je 8.5 tona možda nešto malo više. Ima dosta veću površinu krila od Gripenove površine krila (napomenuti da Gripenova površina krila obuhvata i samo krilo i površinu kanara, dok kod J10, kao i ostalih površina krila je data bez površine kanara). Motor kod J-10 je poznat, odličan robustan i pouzdan Al31F koji ima i u ovoj verziji 25% veći potisak u odnosu na najnoviji F 414 na Gripenu i manju specifičnu potrošnju. Nama, kojima je potreban prvenstveno lovac, J-10 bi bil bolja nabavka. Manje opetrećenje krila, veći odnos potisak/masa. Problem je ovaj: ovakva računica je napravljena na bazi pretpostavljene mase, ne na bazi tačnog podatka. J-10 je dugo u proizvodnji, a nikom se ne nudi i nema naznaka da će biti ponuđen. Nepoznanica ne samo za nas već i za drugu stranu. Nema sigurnih podataka, nema sigurne strategije borbe sa njim. I to je meni jasno i razumljivo. Meni najinteresantnije što imaju danas i što bi nama leglo ko šamar budali, podataka nema.

I da, kako se vidi jesam ljubitelj deltaša .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 8:33   #3577
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:

On je rekao i da vazdušni prostor neće ostati bez kontrole i da Srbija ne odustaje od nabavke aviona, ali da se moraju imati u vidu stvarne mogućnosti države i teška situacija u kojoj se nalazimo.

''Država će odlučivati o kupovini tih sredstava, onda kada se za to stvore uslovi. Naš vazdušni prostor je zaštićen, a tome je svakako doprinela ruska donacija akumulatora za 'migove'", dodao je Gašić.
U prevodu, ne lipši magarče do zelene trave.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 19:07   #3578
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E znam ja jednog momka koji baš trenirao magarca da ne jede. I tek što ga utrenirao on crko. Sad, može biti da je jadan bio bolestan, ali se nešto plašim da je to hronično stanje kod gladnih magaraca. Kad uzmem slučaj u obzir i s obzirom na obzir, plašim se da će i naš elitni magarac da povuče na ovog prethodnog manje elitnog magarca i krene njegovim stopama kako su počeli da ga treniraju.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 20:33   #3579
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Ne znam da li prividjam ili je stvarnost da mnoge avio kompanije izbegavaju nase nebo i koriste rute preko Rumunije i Bugarske kao i jadransku nebesku magistralu. Pratim radar i vizuelno osmatram nebo i bode mi oci nedostatak aviona. Sve to nekako se desava od kad je bio incident nad Ukrajinom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 1:05   #3580
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ma jok, imamo odlican saobracaj. Mi nismo na dobrom polozaju sto se tice preleta jer svi polasci koji su severnije od Svajcarske i Austrije (Nemacka, UK, Holandija sa najboljom infrastrukturom i najrazvijenijim aviokompanijama), a idu na srednji/daleki istok, nemaju potrebu da prelecu nasu zemlju.

Nema nikakvog razloga da bilo ko izbegava nase nebo, pogotovo zato sto smo u jedinstvenom evropskom sistemu rutiranja.

Poslednja ispravka: Nikola16789 (1.10.2014 u 1:23)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com